ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 61022 м. Харків, пр. Науки, буд.5, тел./факс 702-10-79 inbox@lg.arbitr.gov.ua
23 травня 2017 року Справа № 913/422/17
Провадження №19пд/913/422/17
Суддя Косенко Т.В. , розглянувши матеріали
за позовом керівника Сєверодонецької місцевої прокуратури, м. Сєвєродонецьк Луганської області в інтересах держави в особі Міністерства освіти і науки України, м. Київ
до відповідача 1 - Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, м. Кремінна Луганської області
відповідача 2 - Регіонального відділення Фонду державного майна України по Луганській області, м. Сєвєродонецьк Луганської області
про визнання недійсним договору оренди нерухомого майна, що належить до державної власності №004333/09 від 19.11.2015 та зобов'язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
Керівник Сєверодонецької місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Міністерства освіти і науки України звернувся до господарського суду Луганської області з позовом до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 та Регіонального відділення Фонду державного майна України по Луганській області про: визнання недійсним договору оренди нерухомого майна, що належить до державної власності №004333/09 від 19.11.2015, додаткової угоди №1 від 31.10.2016, якою внесено зміни до нього, які укладені між Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Луганській області та Фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1, та припинення зобов'язань за ними на майбутнє; зобов'язання Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 звільнити державне окреме індивідуально визначене майно - нежитлове приміщення загальною площею 51,4 м 2 , вартістю 75982 грн 00 коп., розміщене на першому поверсі п'ятиповерхової будівлі побутового корпусу №2 (інв. №10301008), за адресою: АДРЕСА_1, та повернути його державному навчальному закладу (балансоутримувачу) - "Кремінському професійному ліцею" .
Згідно з ч.1 ст.29 Господарського процесуального кодексу України прокурор бере участь у розгляді справ за його позовами, а також може вступити за своєю ініціативою у справу, порушену за позовом інших осіб, на будь-якій стадії її розгляду для представництва інтересів громадянина або держави. З метою вступу у справу прокурор може подати апеляційну, касаційну скаргу, заяву про перегляд рішення Верховним Судом України, про перегляд рішення за нововиявленими обставинами або повідомити суд і взяти участь у розгляді справи, порушеної за позовом інших осіб. При цьому прокурор для представництва інтересів громадянина або держави в господарському суді (незалежно від форми, в якій здійснюється представництво) повинен обґрунтувати наявність підстав для здійснення такого представництва, передбачених частинами другою або третьою статті 25 Закону України "Про прокуратуру". Для представництва інтересів громадянина в господарському суді прокурор також повинен надати документи, що підтверджують недосягнення повноліття, недієздатність або обмежену дієздатність відповідного громадянина, та письмову згоду законного представника або органу, якому законом надано право захищати права, свободи та інтереси відповідної особи, на здійснення представництва. Невиконання прокурором вимог щодо надання господарському суду обґрунтування наявності підстав для здійснення представництва інтересів громадянина або держави в господарському суді має наслідком повернення поданої ним позовної заяви (заяви, скарги) у порядку, встановленому статтею 63 цього Кодексу.
За змістом ч.3 ст.23 Закону України "Про прокуратуру" прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.
Частиною 4 ст.23 Закону України "Про прокуратуру" передбачено, що наявність підстав для представництва має бути обґрунтована прокурором у суді. Прокурор здійснює представництво інтересів громадянина або держави в суді виключно після підтвердження судом підстав для представництва. Прокурор зобов'язаний попередньо, до звернення до суду, повідомити про це громадянина та його законного представника або відповідного суб'єкта владних повноважень. У разі підтвердження судом наявності підстав для представництва прокурор користується процесуальними повноваженнями відповідної сторони процесу. Наявність підстав для представництва може бути оскаржена громадянином чи її законним представником або суб'єктом владних повноважень.
З огляду на викладене, зверненню прокурора з позовом до суду має передувати підтвердження суду підстав представництва інтересів держави в суді.
Відповідно до ч.2 ст.22 Господарського процесуального кодексу України сторони мають право наводити свої доводи і міркування з усіх питань, що виникають у ході судового процесу.
Враховуючи викладені приписи законодавства, з метою забезпечення процесуальних прав учасників процесу, суд дійшов висновку про необхідність призначення розгляду в судовому засіданні питання щодо підтвердження підстав представництва керівником Сєверодонецької місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Міністерства освіти і науки України відносно визнання недійсним договору оренди нерухомого майна, що належить до державної власності №004333/09 від 19.11.2015 та зобов'язання вчинити певні дії.
Вирішення питання про прийняття позовної заяви до розгляду відкладається до вирішення питання щодо підтвердження підстав представництва керівником Сєверодонецької місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Міністерства освіти і науки України з заявленими позовними вимогами.
Крім того, суд зазначає, що відповідно до приписів Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна відповідати формі та змісту, встановлених розділом VІІІ цього Кодексу.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.57 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України "Про судовій збір".
Розмір ставок судового збору встановлений ст. 4 Закону України "Про судовий збір".
Судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Зокрема, відповідно до п.п.1, 2 п.2 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 150 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб
Згідно з приписами ст.8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік", з 01.01.2017 встановлюється прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 1600 грн 00 коп.
Заявником за позовом заявлено дві немайнові вимоги, а саме: 1) визнати недійсним договір оренди нерухомого майна, що належить до державної власності №004333/09 від 19.11.2015; 2) визнати недійсною додаткову угоду №1 від 31.10.2016 до договору оренди нерухомого майна, що належить до державної власності №004333/09 від 19.11.2015, та одна майнова вимога - про зобов'язання Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 звільнити державне окреме індивідуально визначене майно - нежитлове приміщення загальною площею 51,4 м 2 , вартістю 75982 грн 00 коп., розміщене на першому поверсі п'ятиповерхової будівлі побутового корпусу №2 (інв. №10301008), за адресою: АДРЕСА_1, та повернути його державному навчальному закладу (балансоутримувачу) - "Кремінському професійному ліцею" .
Відповідно до ст.6 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Згідно з абз.1 пп.2.11 п.2 постанови пленуму Вищого господарського суду України №7 від 21.02.2013 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" якщо в позовній заяві об'єднано дві або більше вимог немайнового характеру, пов'язаних між собою підставами виникнення або поданими доказами, судовий збір сплачується окремо з кожної з таких вимог (абзац другий частини третьої статті 6 Закону).
Звертаючись з відповідним позовом заявником мав бути сплачений судовий збір у загальному розмірі 4800 грн 00 коп.
Заявником до позовної заяви додано платіжне доручення №504 від 15.05.2017 про сплату судового збору у сумі 3200 грн 00 коп.
У зв'язку з цим, заявнику слід доплатити судовий збір у розмірі 1600 грн 00 коп.
Керуючись ст.23 Закону України "Про прокуратуру", ст.ст.29, 65, 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -
У Х В А Л И В :
1. Призначити розгляд питання щодо підтвердження підстав представництва керівником Сєверодонецької місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Міністерства освіти і науки України з заявленими позовними вимогами на 08 червня 2017 о 10 год. 00 хв.
2. Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду за адресою: м. Харків, проспект Науки, 5, в залі судових засідань №204 .
3. Зобов'язати заявника:
- терміново сплатити судовий збір у розмірі 1600 грн 00 коп., докази сплати - надати до матеріалів справи;
- забезпечити явку представника в судове засідання.
4. Зобов'язати позивача:
- надати письмові пояснення, за наявності - заперечення, відносно підстав представництва керівником Сєверодонецької місцевої прокуратури інтересів держави в особі Міністерства освіти і науки України з заявленими позовними вимогами.
5. Зобов'язати відповідачів:
- надати письмові пояснення, за наявності - заперечення, відносно підстав представництва керівником Сєверодонецької місцевої прокуратури інтересів держави в особі Міністерства освіти і науки України з заявленими позовними вимогами.
Явка компетентних та повноважних представників сторін в засідання суду на їх розсуд. Повноваження представників повинні бути оформлені у відповідності з вимогами ст.28 Господарського процесуального кодексу України. Крім того, документи повинні бути оформлені належним чином, а саме за змістом ст.36 Господарського процесуального кодексу України йдеться про подання письмових доказів в оригіналі або в належним чином засвідченій копії.
Звернути увагу учасників судового процесу на необхідність надіслання поштової кореспонденції по даній справі за адресою: 61022, м. Харків, проспект Науки, 5.
Ухвала набирає законної сили з моменту її винесення.
Суддя Т.В. Косенко
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 23.05.2017 |
Оприлюднено | 31.05.2017 |
Номер документу | 66748163 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Косенко Т.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні