У Х В А Л А
25.05.2017 Справа №607/6346/17
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Сливка Л.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 районної ради, комунального підприємства «Редакція газети ОСОБА_2 районної ради і ОСОБА_2 районної державної адміністрації «Подільське слово» Тернопільської області» про стягнення невиплаченого середньомісячного заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди,
ВСТАНОВИВ:
Позивачка ОСОБА_1 подала до суду позовну заяву до відповідачів ОСОБА_2 районної ради, комунального підприємства «Редакція газети ОСОБА_2 районної ради і ОСОБА_2 районної державної адміністрації «Подільське слово» Тернопільської області» про стягнення невиплаченого середньомісячного заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди.
Одночасно з поданням позовної заяви позивачка подала клопотання про зменшення розміру судового збору до 0,5 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і відстрочення його сплати до ухвалення судового рішення. В обґрунтування вказаного клопотання покликається на наявність у неї складного матеріального становища, оскільки є пенсіонером за віком та отримує мінімальний розмір пенсії, що унеможливлює їй сплатити суму судового збору у встановленому законом розмірі.
Положеннями п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Однак, у вказаній позовній заяві позивачкою заявлено також вимогу про відшкодування моральної шкоди в розмірі 30000 гривень.
Відповідно до п.п. 2 п. 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання позивачем фізичною особою позовної заяви немайнового характеру, ставки судового збору встановлюються в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму, що становить 640 гривень.
Згідно ч.1 ст.82 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.
Наведені позивачкою доводи є обґрунтованими, тому відповідно до ч.1ст.82 ЦПК України, подане клопотання підлягає до часткового задоволення, шляхом відстрочення сплати судового збору за ставкою 0,4 розміру прожиткового мінімуму, що становить 640 гривень за подання позовної заяви про стягнення невиплаченого середньомісячного заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди до ухвалення рішення по справі.
Вказана позовна заява відповідає вимогам ст.ст. 119, 120 ЦПК України та підсудна Тернопільському міськрайонному суду, підстав для її повернення або відмови у відкритті провадження немає.
Виходячи з характеру позовних вимог, викладених у позовній заяві обставин, наданих матеріалів та доказів, не вбачається необхідності проведення попереднього судового засідання.
За таких обставин, суддя вважає, що слід відкрити провадження у справі та призначити її до судового розгляду.
Керуючись ст. 122 Цивільного процесуального кодексу України, суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Відстрочити ОСОБА_1 сплату судового збору в розмірі 640 гривень за подання позовної заяви про стягнення невиплаченого середньомісячного заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди до ухвалення судом рішення по справі.
Відкрити провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 районної ради, комунального підприємства «Редакція газети ОСОБА_2 районної ради і ОСОБА_2 районної державної адміністрації «Подільське слово» Тернопільської області» про стягнення невиплаченого середньомісячного заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди та призначити справу до судового розгляду на 16 годину 30 хвилин 21 червня 2017 року в приміщенні Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області за адресою: м. Тернопіль, вул. Котляревського, 34.
В судове засідання викликати сторони.
Направити відповідачам копії позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
Відповідач має право пред'явити зустрічний позов до початку розгляду справи по суті, а також має право подати письмові заперечення проти позову та посилання на докази, якими вони обґрунтовуються.
Копію ухвали суду направити особам, які беруть участь у справі.
Ухвала суду може бути оскаржена лише щодо недотримання правил підсудності до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали суду, в іншій частині ухвала суду оскарженню не підлягає.
Головуючий суддяОСОБА_3
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 25.05.2017 |
Оприлюднено | 02.06.2017 |
Номер документу | 66805995 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Сливка Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні