Ухвала
від 06.06.2017 по справі 444/1223/17
ЖОВКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 444/1223/17

Провадження № 2/444/698/2017

УХВАЛА

про забезпечення позову

06 червня 2017 року Жовківський районний суд Львівської області у складі :

головуючого судді Мартинишин Я. М.

з участю секретаря Луців І.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Жовкві Львівської області цивільну справу за позовом Заступника прокурора Львівської області в інтересах держави до Зашківської сільської ради Жовківського району, ОСОБА_1, Товариства з обмеженою відповідальністю Парк-Берекавиця про визнання недійсними рішень, договорів та зобов язання звільнити земельну ділянку,-

В С Т А Н О В И В :

У провадженні Жовківського районного суду Львівської області перебуває цивільна справа за позовом Заступника прокурора Львівської області в інтересах держави до Зашківської сільської ради Жовківського району, ОСОБА_1, Товариства з обмеженою відповідальністю Парк-Берекавиця про визнання недійсними рішень, договорів та зобов язання звільнити земельну ділянку.

Окрім того, позивач 29.05.2017 року, подав до суду заяву про забезпечення позову в якій просить накласти арешт на земельну ділянку кадастровий № 4622784100:02:003:0033 площею 5,00 га, що розташована в урочищі Гори с. Завадів Жовківського району Львівської області та заборонити ОСОБА_1 (ІПН: НОМЕР_1, зареєстрований: ІНФОРМАЦІЯ_1) та Товариству з обмеженою відповідальністю Парк-Берекавиця (ІПН: 41113023, зареєстроване: ІНФОРМАЦІЯ_2) здійснювати підготовчі та/або будівельні роботи на земельній ділянці кадастровий № 4622784100:02:003:0033 площею 5,00 га, що розташована в урочищі Гори с. Завадів Жовківського району Львівської області.

Зазначає, що прокуратурою Львівської області 19.05.2017 р. пред'явлено до Жовківського районного суду Львівської області позов в інтересах держави до Зашківської сільської ради, ОСОБА_1, ТОВ Парк-Берекавиця про визнання недійсними рішень Зашківської сільської ради Жовківського району Львівської області, договору оренди землі, договору суборенди землі та зобов'язання ОСОБА_1 та Товариство з обмеженою відповідальністю Парк-Берекавиця звільнити земельну ділянку кадастровий №4622784100:02:003:0033 площею 5,00 га, що розташована в урочищі Гори с. Завадів Жовківського району Львівської області.

В ході збору матеріалів для пред'явлення даного позову, 07.02.2017 р. ОСОБА_1 укладено з ТОВ Парк-Берекавиця договір суборенди вказаної земельної ділянки, посвідчений приватним нотаріусом ОСОБА_2 (08.02.2017 запис про інше речове право № 18955622 - право суборенди земельної ділянки).

ТОВ Парк-Берекавиця зареєстровано в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань лише 31.01.2017 (за тиждень до укладення договору суборенди), жодним нерухомим майном чи земельними ділянками на праві власності останнє не володіє.

Крім цього зазначає, що вказане свідчить про намагання ОСОБА_1 створити перешкоди в поверненні земельної ділянки та дає обгрунтовані підстави припускати, що останнім можуть і надалі вчинятись умисні дії, спрямовані на перешкоджання реальному виконанню судового рішення.

Вказує, що предметом позову є визнання недійсними рішень, договорів та звільнення земельної ділянки.Земельна ділянка надана ОСОБА_1 для будівництва культурно-спортивного комплексу. Враховуючи мету, для якої надана земельна ділянка, в прокуратури є обґрунтовані підстави припускати, що ОСОБА_1 та/або ТОВ Парк-Берекавиця будуть вчинятись дії, спрямовані на будівництво на вказаній ділянці об'єктів нерухомого майна, що може перешкодити виконанню рішення суду.

Окрім цього вказує, що, враховуючи, що ОСОБА_1, в ході підготовки позову прокуратурою, укладено з ТОВ Парк-Берекавиця договір суборенди земельної ділянки, який не спрямований на настання жодних юридичних наслідків, а має на меті лише перешкоджання поверненню земельної ділянки, у позивача виникають обгрунтовані припущення про те, що вказаними особами можуть вчинятись аналогічні дії і надалі, що утруднить розгляд справи, призведе до необхідності залучення інших учасників процесу, збільшення позовних вимог тощо.

Вважає, що з метою недопущення таких дій та дотримання процесуальних строків розгляду справи в суді, необхідно накласти арешт на спірну земельну ділянку та заборонити ОСОБА_1 та Товариству з обмеженою відповідальністю Парк-Берекавиця здійснювати підготовчі та/або будівельні роботи на земельній ділянці кадастровий № 4622784100:02:003:0033 площею 5,00 га, що розташована в урочищі Гори с. Завадів Жовківського району Львівської області.

Згідно вимог ст.153 ч.1 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа, в день її надходження без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.

Оскільки сторони про розгляд заяви про забезпечення позову не повідомлялись, відповідно до ч.2 ст.197 ЦПК України фіксація судового засідання з допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Вивчивши матеріали справи, та заяву про забезпечення позову суд приходить до наступних висновків .

Відповідно до ст.151 ЦПК України, у заяві про забезпечення позову повинно бути зазначено: причини, у зв'язку з якими потрібно забезпечити позов; вид забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності та інші відомості, потрібні для забезпечення позову. Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.

Відповідно до роз'яснень постанови Пленуму Верховного Суду України від 22.12.2006 року № 9 "Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову", розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

З матеріалів позовної заяви вбачається, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову.

Відповідно до ст.151 ч.3 ЦПК України забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.

Відповідно до п. 1, 2 ч. 1 ст. 152 ЦПК України, позов забезпечується зокрема : накладенням арешту на майно або грошові кошти, що належать відповідачеві і знаходяться у нього або інших осіб та забороною вчиняти певні дії.

Відповідно до ч. 2 ст. 152 ЦПК України, у разі необхідності судом можуть бути застосовані інші види забезпечення позову. Суд може застосувати кілька видів забезпечення позову.

Відповідно до ч. 6 ст. 153 ЦПК України, залежно від обставин справи суд може забезпечити позов повністю або частково.

В заяві про забезпечення позову позивач просить постановити ухвалу про накладення арешту на земельну ділянку кадастровий № 4622784100:02:003:0033 площею 5,00 га, що розташована в урочищі Гори с. Завадів Жовківського району Львівської області та заборонити ОСОБА_1 (ІПН: НОМЕР_1, зареєстрований: ІНФОРМАЦІЯ_1) та Товариству з обмеженою відповідальністю Парк-Берекавиця (ІПН: 41113023, зареєстроване: ІНФОРМАЦІЯ_2) здійснювати підготовчі та/або будівельні роботи на земельній ділянці кадастровий № 4622784100:02:003:0033 площею 5,00 га, що розташована в урочищі Гори с. Завадів Жовківського району Львівської області.

Заходи забезпечення позову застосовуються для того, щоб гарантувати виконання рішення суду і повинні застосовуватися лише у разі необхідності, оскільки безпідставне звернення до даних дій може спричинити порушення прав та законних інтересів інших осіб чи учасників процесу.

У зв'язку з вищенаведеним заява про вжиття заходів до забезпечення даного позову є обґрунтованою, а їх не вжиття в подальшому може створити перешкоди в поверненні земельної ділянки та дає обгрунтовані підстави припускати, що відповідачем ОСОБА_1 можуть і надалі вчинятись умисні дії, спрямовані на перешкоджання реальному виконанню судового рішення.

На підставі вищенаведеного, суд прийшов до переконання про задоволення заяви про забезпечення позову, оскільки існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову.

Керуючись ст.ст.151-154, 208,210,293 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ :

Заяву позивача про забезпечення позову - задоволити.

З метою забезпечення позову Заступника прокурора Львівської області в інтересах держави до Зашківської сільської ради Жовківського району, ОСОБА_1, Товариства з обмеженою відповідальністю Парк-Берекавиця про визнання недійсними рішень, договорів та зобов язання звільнити земельну ділянку, накласти арешт на земельну ділянку кадастровий № 4622784100:02:003:0033 площею 5,00 га, що розташована в урочищі Гори с.Завадів Жовківського району Львівської області та заборонити ОСОБА_1 (ІПН: НОМЕР_1, зареєстрований: ІНФОРМАЦІЯ_1) та Товариству з обмеженою відповідальністю Парк-Берекавиця (ІПН: 41113023, зареєстроване: ІНФОРМАЦІЯ_2) здійснювати підготовчі та/або будівельні роботи на земельній ділянці кадастровий № 4622784100:02:003:0033 площею 5,00 га, що розташована в урочищі Гори с. Завадів Жовківського району Львівської області - оскільки невжиття цих заходів може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.

Заходи забезпечення позову діють до вирішення спору судом.

Копію ухвали для виконання скерувати у Жовківський РВ ДВС ГТУЮ у Львівській області для виконання, та сторонам по справі для відома.

Ухвала про забезпечення позову виконується негайно в порядку встановленому для виконання судових рішень. Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає її виконанню і подальшому розгляду справи.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня її проголошення, а у разі якщо її було постановлено без участі особи, яка її оскаржує - протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Апеляційна скарга подається Апеляційному суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя Мартинишин Я. М.

СудЖовківський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення06.06.2017
Оприлюднено12.06.2017
Номер документу66964559
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —444/1223/17

Постанова від 12.07.2023

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Погрібний Сергій Олексійович

Ухвала від 06.03.2023

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Погрібний Сергій Олексійович

Ухвала від 18.01.2023

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Погрібний Сергій Олексійович

Ухвала від 29.12.2022

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Погрібний Сергій Олексійович

Постанова від 03.11.2022

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Савуляк Р. В.

Постанова від 03.11.2022

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Савуляк Р. В.

Ухвала від 08.06.2022

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Савуляк Р. В.

Ухвала від 31.05.2022

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Савуляк Р. В.

Ухвала від 22.05.2022

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Савуляк Р. В.

Ухвала від 06.04.2022

Цивільне

Жовківський районний суд Львівської області

Мікула В. Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні