441/511/16-ц
4-с/441/8/2017
УХВАЛА
про залишення скарги без руху
08.06.2017 року суддя Городоцького районного суду Львівської обл. Українець П.Ф., вивчивши скаргу ТзОВ Арка Моріс на дії відділу державної виконавчої служби Городоцького районного управління юстиції Львівської обл.,-
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 в інтересах ТзОВ Арка Моріс звернувся із скаргою на дії відділу державної виконавчої служби Городоцького районного управління юстиції Львівської обл., просив визнати незаконними дії відділу по передачі арештованого майна на реалізацію та інше.
Вивчивши скаргу з доданими матеріалами, приходжу до наступного висновку.
Згідно ч. 1 ст. 18 ЗУ Про виконавче провадження виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.
Розділом VІІ ЦПК України врегульовано питання судового контролю за виконанням судових рішень.
Статтею 383 ЦПК України передбачено, що сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу , порушено їх права чи свободи.
За положеннями ч. 1 ст. 386 ЦПК України скарга розглядається у десятиденний строк у судовому засіданні за участю заявника і державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби, рішення, дія чи бездіяльність якої оскаржуються.
Отже, у разі вчинення порушень, допущених державним виконавцем під час здійснення своїх повноважень, передбачених ЗУ Про виконавче провадження , в т.ч. щодо визначення вартості чи оцінки майна, такі дії (бездіяльність) державного виконавця підлягають оскарженню в порядку, передбаченому цим Законом.
Формою звернення до суду для оскарження рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця під час виконання судового рішення є скарга, за результатами розгляду якої суд постановляє ухвалу. Особами, які беруть участь у розгляді скарги є заявник і державний виконавець чи інша посадова особа державної виконавчої служби, рішення, дія чи бездіяльність яких оскаржується.
У п. 5 постанови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 6 від 07.02.2014 р. Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судових рішень у цивільних справах роз'яснено, що враховуючи положення статті 383 ЦПК , суб'єктом оскарження може бути державний виконавець чи інша посадова особа державної виконавчої служби, які представляють орган державної виконавчої служби, зазначений у статті 3 ЗУ Про державну виконавчу службу , оскільки відповідно до частини другої статті 4 цього Закону державний виконавець є представником влади і здійснює примусове виконання судових рішень, постановлених іменем України, та рішень інших органів (посадових осіб), виконання яких покладено на державну виконавчу службу, у порядку, передбаченому законом.
Між тим, в порушення вищеозначених вимог заявник зазначив суб'єктом оскарження відділ державної виконавчої служби Городоцького РУЮ Львівської обл., який як установа не відноситься до суб'єктів оскарження, передбачених ст. 383 ЦПК України .
У п. 13 вищеозначеної постанови роз'яснено, що скарга має відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбаченим положеннями ЦПК , та містити відомості, зазначені в пунктах 3-5 частини сьомої ст. 82 Закону Про виконавче провадження , зокрема зміст оскаржуваних рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби та норму закону, яку порушено, а також обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги.
Якщо скарга за формою і змістом не відповідає таким вимогам, то застосовуються положення статті 121 ЦПК .
З огляду на вищенаведене, приходжу до висновку, що скаргу слід залишити без руху та надати заявнику термін для усунення її недоліків.
Керуючись ч. 1 ст. 121 ЦПК України, -
у х в а л ю ю :
скаргу ТзОВ Арка Моріс на дії відділу державної виконавчої служби Городоцького районного управління юстиції Львівської обл. - залишити без руху.
Зобов'язати заявника на протязі п'яти днів, з дня отримання копії цієї ухвали усунути недоліки скарги, що наведені в описовій частині такої.
У випадку якщо недоліки скарги не будуть усунуті заявником протягом вказаного вище часу, скаргу вважати такою, що не підлягає розгляду та повернути.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Українець П.Ф.
Суд | Городоцький районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 08.06.2017 |
Оприлюднено | 16.06.2017 |
Номер документу | 67121143 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Городоцький районний суд Львівської області
Українець П. Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні