Справа № 359/9091/16-ц
Провадження № 2/359/642/2017
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 травня 2017 року м. Бориспіль
Бориспільський міськрайонний суд Київської області у складі :
головуючого судді Вознюка С.М.,
при секретарях Айрапетян Л.А., Пугач Д.О., Поліщук А.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до приватного підприємства Рінар-Бориспіль про визнання дій незаконними,-
в с т а н о в и в :
В листопаді 2016 року позивач ОСОБА_1 в особі представника - ОСОБА_2, звернулася до Бориспільського міськрайонного суду з вказаним позовом, в якому просила визнати дії приватного підприємства Рінар-Бориспіль , які виразилися у виготовленні акту про встановлення в натурі та погодження зовнішніх меж земельної ділянки з кадастровим номером 3220882601:01:006:0100 без погодження з нею - незаконними.
Позовні вимоги обґрунтовує тим, що вона є власником : - земельної ділянки площею 0,0830 га, кадастровий номер 3220882601:006:0053, цільове призначення - будівництво та обслуговування житлового будинку, яка знаходиться в с. Гнідин, Бориспільського району Київської області, - земельної ділянки площею 0,0796га, кадастровий номер 3220882601:01:006:0052, цільове призначення - ведення особистого селянського господарства, яка також знаходиться в с. Гнідин Бориспільського району Київської області.
В той же час, 17.04.2015 року рішенням Гнідинської сільської ради Бориспільського району, на підставі поданого землевпорядною організацією ПП Рінар-Бориспіль проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства, громадянці ОСОБА_3 для ведення особистого селянського господарства було передано у власність земельну ділянку площею 0,0142 га, кадастровий номер 3220882601:01:006:0100, по вул.. Мєшкова в с. Гнідин, яка межує з земельними ділянками позивача. Як зазначив позивач, її земельні ділянки розташовані таким чином, що даним рішенням відповідача сполучення між ними припинено. Тобто не може проходити на свої земельні ділянки, оскільки такий прохід було передано іншій особі. Також вказують, що з пзивачем, як з суміжним землекористувачем, всупереч норм Земельного законодавства, не були погоджені межі земельної ділянки, яка передана у власність ОСОБА_3, жодних актів встановлення меж такої земельної ділянки в натурі та погодження зовнішньої межі земельної ділянки позивач не підписувала та свого погодження зовнішньої межі ділянки не надавала. Позивача жодним чином не було повідомлено про час проведення робіт із закріплення межовими знаками поворотних точок меж земельної ділянки ОСОБА_3, рекомендовані листи не надсилались, оголошення в пресу не подавались. Вважає, що поданий ПП Рінар-Бориспіль проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність не відповідає вимогам законодавства. Вважає, що через недотримання відповідачем вимог порушуються її права власності на земельні ділянки. З цих підстав і звернулася до суду.
У судове засідання позивач та її представник ОСОБА_2 не з'явилися. Від представника позивача надійшла заява, в якій просив розглядати справу за його відсутності, позов просить задовольнити .
Представник відповідача ПП Рінар-Бориспіль у судове засідання повторно не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, заяв та заперечень щодо позову до суду від відповідача не надійшло.
Відповідно до вимог ст. ст. 169, 224 Цивільного процесуального кодексу України суд постановив ухвалу про заочний розгляд справи, проти такого вирішення справи представник позивача не заперечував.
Суд, дослідивши письмові докази, які містяться в матеріалах цивільної справи, дійшов до висновку, що пред'явлений позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що позивачу ОСОБА_1 на праві власності належать: земельна ділянка з кадастровим номером 3220882601:01:006:0053 площею 0,1201 га з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку та земельна ділянка з кадастровим номером 3220882601:01:006:0052 площею 0,0796га з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, які розташовані в с. Гнідин, Бориспільський район, Київська область, що підтверджується копіями державного акту на право власності на земельну ділянку серії : ЯД № 781547 та ЯД 781548, виданих 01.07.2007 року.( а.с.7-10).
Водночас, рішенням Гнідинської сільської ради № 631-45-УІ від 17.04.2015 року Про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок , затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки для передачі у власність ОСОБА_3 для ведення особистого селянського господарства в с. Гнідин та передано у власність ОСОБА_3 земельну ділянку загальною площею 0,0142 га по вул. Мєшкова, кадастровий номер 3220882601:01:006:0100. (а.с. 18.).
Також, з листа виконавчого комітету Гнідинської сільської ради № 02-18-327 від 19.06.2015 року вбачається, що рішення про передачу у власність земельної ділянки з кадастровим номером 3220882601:01:006:01000, приймалося на підставі поданого заявником проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, розробленого ПП Рінар-Бориспіль . Акт про встановлення в натурі та погодження зовнішніх меж земельної ділянки - це складова проекту землеустрою щодо відведення вищевказаної земельної ділянки і зберігається в управлінні Держземагенства у Бориспільському районі.( а.с.19).
Згідно ч.9 ст.118 ЗК України , проект відведення земельної ділянки погоджується з органом по земельних ресурсах природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органом архітектури та подається на розгляд відповідної місцевої державної адміністрації або органу місцевого самоврядування.
Відповідно до ст.79-1 ЗК України формування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об'єкта цивільних прав. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру. Формування земельних ділянок здійснюється: шляхом визначення меж земельних ділянок державної чи комунальної власності за проектами землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, проектами землеустрою щодо впорядкування території для містобудівних потреб, проектами землеустрою щодо приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій.
У відповідності до ч.1 та ч.2 ст.198 ЗК України кадастрові зйомки - це комплекс робіт, виконуваних для визначення та відновлення меж земельних ділянок. Кадастрова зйомка включає: а) геодезичне встановлення меж земельної ділянки; б) погодження меж земельної ділянки з суміжними власниками та землекористувачами; в) відновлення меж земельної ділянки на місцевості; г) встановлення меж частин земельної ділянки, які містять обтяження та обмеження щодо використання землі; ґ) виготовлення кадастрового плану.
У відповідності до вимог ст.50 Закону України Про землеустрій проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється у разі формування нової земельної ділянки (крім поділу та об'єднання) або зміни цільового призначення земельної ділянки. Проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок включають, в тому числі, акт приймання-передачі межових знаків на зберігання (у разі формування земельної ділянки); матеріали перенесення меж, земельної ділянки в натуру (на місцевість) ( у разі формування земельної ділянки).
Порядок встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) визначений інструкцією про встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та їх закріплення межовими знаками, затвердженої Наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 18.05.2010 р. № 376.
При цьому, п.3.12 зазначеної Інструкції передбачено, що закріплення межових знаків меж земельної ділянки в натурі на місцевості здійснюється виконавцем у присутності власника (користувача) земельної ділянки, власників (користувачів) суміжних земельних ділянок або уповноваженою ним (ними) особою. Повідомлення власників (користувачів) суміжних земельних ділянок про дату і час проведення робіт із закріплення межовими знаками меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) здійснюється виконавцем завчасно, не пізніше ніж за п'ять робочих днів до початку робіт із закріплення межовими знаками меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). Повідомлення надсилається рекомендованим листом, кур'єрською поштою, телеграмою чи за допомогою інших засобів зв'язку, які забезпечують фіксацію повідомлення. Власники (користувачі) суміжних земельних ділянок, місце проживання або місцезнаходження яких невідоме, повідомляються про час проведення робіт із закріплення межовими знаками поворотних точок меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) через оголошення у пресі за місцезнаходженням земельної ділянки. Закріплення межовими знаками меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) може здійснюватися за відсутності власників (користувачів) суміжних земельних ділянок у випадку їх нез'явлення якщо вони були належним чином повідомлені про час проведення вищезазначених робіт, про що зазначається у акті прийомки-передачі межових знаків на зберігання.
Як встановлено з матеріалів справи, всупереч, вимогам Інструкції про встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та їх закріплення межовими знаками, вказаний порядок встановлення меж земельної ділянки під час її виділення ОСОБА_3 дотриманий не був.
За правилами ч.1 та ч.4 ст.60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 цього Кодексу.Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Будь-яких доказів на підтвердження тієї обставини, що позивача було належним чином повідомлено про дату і час проведення робіт із закріплення межових знаків меж земельної ділянки ОСОБА_3, відповідачем суду надано не було та не зазначено джерел їх здобуття.
Таким чином, суд дійшов висновку, що закріплення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), яка відводилась у власність ОСОБА_3, здійснено з порушенням вимог ст.198 ЗК України та Інструкції про встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та їх закріплення межовим знаками.
Крім цього, в матеріалах справи міститься лист Головного управління Держгеокадастру у Київській області № 9-10-062-7621/2-17 від 19.04.2017 року, яким останній повідомляє суд, що в місцевому фонді документацій Відділу у Бориспільському районі ГУ Держгеокадастру у Київській області відсутні матеріали про земельну ділянку за кадастровим номером 3220882601:01:006:0100.Документація із землеустрою стосовно оформлення права власності на зазначену земельну ділянку до архіву Відділу приватним підприємством Рінар-Бориспіль не передавалась.( а.с.101).
Наведене, на думку суду, свідчить про те, що поданий ПП Рінар-Бориспіль до Гнідинської сільської ради проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_3 для ведення особистого селянського господарства не відповідає вимогам чинного законодавства .
У відповідності до ч.2 та ч.3 ст.152 ЗК України власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов'язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків. Захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється шляхом: а) визнання прав; б) відновлення стану земельної ділянки, який існував до порушення прав, і запобігання вчиненню дій, що порушують права або створюють небезпеку порушення прав; в) визнання угоди недійсною; г) визнання недійсними рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування; ґ) відшкодування заподіяних збитків; д) застосування інших, передбачених законом, способів.
Враховуючи викладені обставини, суд приходить до переконання, що поскільки земельна ділянка з кадастровим номером 3220882601:01:006:0100 площею 0,0142 га була передана у власність ОСОБА_3 на підставі технічної документації, розробленої з порушенням вимог ст.50 Закону України Про землеустрій , позовні вимоги про визнання незаконними дії приватного підприємства Рінар-Бориспіль , які виразилися у виготовленні акту про встановлення в натурі та погодження зовнішніх меж земельної ділянки з кадастровим номером 3220882601:01:006:0100 без погодження з ОСОБА_1 підлягають задоволенню.
Крім того, на підставі ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалене рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею та документально підтверджені судові витрати. Згідно наданої квитанції, позивач поніс судові витрати в сумі 551 гривня 20 копійок (а.с.25), які підлягають стягненню з відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 61, 88,169 209, 212, 214, 215, 224-226 Цивільного процесуального кодексу України, суд -
в и р і ш и в :
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати незаконними дії приватного підприємства Рінар-Бориспіль (ідентифікаційний код юридичної особи 37791410), які виразилися у виготовленні акту про встановлення в натурі та погодження зовнішніх меж земельної ділянки з кадастровим номером 3220882601:01:006:0100 без погодження з ОСОБА_1.
Стягнути з ПП Рінар-Бориспіль (ідентифікаційний код юридичної особи 37791410) на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) витрати по сплаті судового збору в розмірі 551 (п'ятсот п'ятдесят одна) грн. 20 коп.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, який його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Заочне рішення може бути оскаржено позивачем в апеляційному порядку до апеляційного суду Київської області через Бориспільський міськрайонний суд Київської області шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем до апеляційного суду Київської області в загальному порядку.
Суддя Бориспільського міськрайонного суду
Київської області ОСОБА_4
Суд | Бориспільський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 02.06.2017 |
Оприлюднено | 23.06.2017 |
Номер документу | 67209870 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
Вознюк С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні