№ 760/20916/16-к
(№1-кс/760/16274/16)
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08. 12. 2016 року слідчий суддя Солом`янського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання слідчого СУ ФР ДПІ у Солом`янському районі ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором Київської місцевої прокуратури №9 м. Києва ОСОБА_4 - про тимчасовий доступ до речей і документів, на підставі матеріалів досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32015140000000159 від 11.08.16, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.212, ч.5 ст.27, ч.3 ст.212 КК України,
ВСТАНОВИВ:
До слідчого судді Солом`янського районного суду м. Києва надійшло клопотання слідчого СУ ФР ДПІ у Солом`янському районі ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором Київської місцевої прокуратури №9 м. Києва ОСОБА_4 - про тимчасовий доступ до речей і документів, на підставі матеріалів досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32015140000000159 від 11.08.16, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.212, ч.5 ст.27, ч.3 ст.212 КК України.
Подане клопотання обґрунтоване тим, що Слідчим управлінням фінансових розслідувань ДПІ у Солом`янському районі ГУ ДФС у м. Києві здійснюється досудове розслідування даного кримінального провадження за фактом ухилення від сплати податків у особливо великих розмірах та за фактом пособництва в ухиленні від сплати податків у особливо великих розмірах, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.212, ч.5 ст.27, ч.3 ст.212 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що згідно акта про результати документальної позапланової невиїзної перевірки суб`єкта господарювання фізичної особи ОСОБА_5 за період з 01.01.14 по 31.12.14 №4027/26-58-17-01-17-2536514074 від 03.08.15, ОСОБА_5 отримав від підприємств з ознаками фіктивності ПП « ОСОБА_6 » (код НОМЕР_1 ), ПП « ОСОБА_7 » (код НОМЕР_2 ), ПП « ОСОБА_8 » (код НОМЕР_3 ), ПП « ОСОБА_9 » (код НОМЕР_4 ), ПП « ОСОБА_10 » (код НОМЕР_5 ), ПП « ОСОБА_11 » (код НОМЕР_6 ), ПП « ОСОБА_12 » (код НОМЕР_7 ), ПП « ОСОБА_13 » (код НОМЕР_8 ), ПП « ОСОБА_14 » (код НОМЕР_9 ), ПП « ОСОБА_15 » (код НОМЕР_10 ) на власний рахунок грошові кошти в розмірі 16277800 грн. начебто по договорах доручення для закупівлі пшениці, але вказані грошові кошти перевів у готівку, знявши їх з рахунку з призначенням платежу «на закупівлю сільськогосподарської продукції», проте документи що підтверджували б понесення ОСОБА_5 витрат на закупівлю сільськогосподарської продукції відсутні.
Так, ПП « ОСОБА_6 », ПП « ОСОБА_7 », ПП « ОСОБА_8 », ПП « ОСОБА_9 », ПП « ОСОБА_10 », ПП « ОСОБА_11 », ПП « ОСОБА_12 », ПП « ОСОБА_13 », ПП « ОСОБА_14 », ПП « ОСОБА_15 » в період 2014 року декларували начебто придбання товарів/послуг у ПП « ОСОБА_16 » (код НОМЕР_11 ) та надавали власні реквізити підприємствам реального сектору економіки з метою надання протиправної податкової вигоди шляхом отримання на власні рахунки кошти від підприємств-вигодонабувачів з урахуванням податку на додану вартість, після чого скеровували їх на рахунки фізичних осіб-підприємців, в тому числі ОСОБА_5 без урахування податку на додану вартість, який в свою чергу переводив безготівкові кошти в готівку та повертав не встановленим слідству особам.
В ході досудового розслідування встановлено, що до вказаної злочинної схеми щодо пособництва в ухиленні від сплати податків, яка організована невстановленими слідством особами та діє у період 2014-2016 років на території Києва та області, та полягає в наданні послуг з обготівкування коштів з використанням фіктивних фінансово-господарських угод залучені суб`єкти господарювання фізичні особи ОСОБА_5 (ІПН НОМЕР_12 ), ОСОБА_17 (ІПН НОМЕР_13 ), ОСОБА_18 (ІПН НОМЕР_14 ).
Також встановлено, що для виконання зазначених протиправних функцій у Печерській філії ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » м. Київ (МФО НОМЕР_15 ) ОСОБА_5 відкрив та використовує готівкові рахунки № НОМЕР_16 від 31.03.16; № НОМЕР_17 від 31.03.16; у філії « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_18 ) ОСОБА_18 відкрив та використовує готівковий рахунок № НОМЕР_19 від 29.10.16; у Житомирському РУ ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_20 ) ОСОБА_17 відкрив та використовує готівкові рахунки № НОМЕР_21 від 01.10.15; № НОМЕР_22 від 17.06.16; № НОМЕР_23 від 01.10.15.
Слідчий зазначав, що для встановлення дійсних обставин проведених фінансово-господарських операцій за участю ОСОБА_5 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 шляхом обготівкування коштів з використанням фіктивних фінансово-господарських угод, які відбуваються поза контролем органів фіскальної служби, дослідження походження коштів та виявлення таким чином задіяних у схемі ухилення від сплати податків суб`єктів господарювання, встановлення дійсних сум коштів, які були переведені в готівку та уникли таким чином контролю з боку контролюючих органів, а також встановлення осіб, які безпосередньо знімали відповідні готівкові кошти виникла необхідність вилучити документи, які становлять банківську таємницю ОСОБА_5 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 та перебувають у володінні відповідних банківських установ, зокрема: виписки про рух коштів з розшифровкою даних для ідентифікації трансакції, інформація про пластикові (розрахункові) картки прив`язані до рахунків, відео/фото записи з камер спостереження банкоматів/відділень із зазначенням місць розташування банкоматів/відділень, на яких було зафіксовано (сфотографовано) осіб, що здійснювали зняття готівкових коштів або проводили розрахунки, документи на внесення та зняття готівки, документи щодо функціонування та відкриття рахунків, які надавались до банківської установи, та будуть в подальшому використані як докази у кримінальному провадженні.
Також слідчий зазначав, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що документи, які відповідно до ст.60 Закону України «Про банки та банківську діяльність» містять банківську таємницю, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин, які підлягають доказуванню під час розслідування, у зв`язку з чим необхідно отримати тимчасовий доступ та можливість вилучити документи, що містять інформацію про рахунки та стан руху коштів по рахункам ОСОБА_5 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 та прив`язаним рахункам, а також інформацію про осіб, які розпоряджались даними рахунками та знімали готівкові кошти.
В зв`язку із зазначеним слідчий просив про задоволення клопотання.
В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав, посилаючись на викладені в ньому доводи, просив задовольнити.
Слідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, а тому клопотання розглянуто за правилами ч.2ст. 163 КПК України, без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі та документи.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Заслухавши пояснення слідчого, дослідивши матеріали, якими обґрунтовується подане клопотання, приходжу до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, так як стороною обвинувачення у судовому засіданні доведена необхідність отримання доступу до вказаних документів, оскільки вони мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а відомості, які в них містяться, можуть бути використані як докази, довести ті обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, іншим способом неможливо.
Виходячи із вищезазначеного та керуючись ст. ст. 159, 160, 162-164, 166, 309 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл слідчому СУ ФР ДПІ у Солом`янському районі ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 та/або оперуповноваженим ОУ ДПІ у Солом`янському районі ГУ ДФС у м.Києві ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , на тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні в Печерської філії ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » м. Київ (МФО НОМЕР_15 ), філії « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_18 ), Житомирського РУ ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_20 ) та ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_24 ) у приміщенні відповідного відділення у м. Києві, а саме до інформації, яка містить банківську таємницю клієнтів ОСОБА_5 (ІПН НОМЕР_12 ), ОСОБА_17 (ІПН НОМЕР_13 ), ОСОБА_18 (ІПН НОМЕР_14 ), з можливістю вилучення оригіналів документів, які свідчать про відкриття, функціонування та рух коштів по вказаним рахункам та прив`язаним до них картковим рахункам, а також записам щодо знаття коштів з моменту відкриття по дату постановлення ухвали слідчим суддею, а саме:
-роздруківки руху коштів з розшифровкою та зазначенням без скорочень контрагентів, їх статистичних кодів, в тому числі реквізитів їх рахунків (номер рахунку, МФО банківської установи, SWIFT), призначенням платежу, датою та часом здійснення платежу (з зазначенням години та хвилини), часом проведення платежу (з зазначенням години та хвилини), номером платіжного документа, сумою платежу, з зазначенням суми податку на додану вартість - окремо, а також із зазначенням вхідного та вихідного залишків коштів на рахунку на початок і кінець кожного дня, відомостей щодо документів, на підставі яких здійснені такі платежі, номерів референсів кожного платіжного документа (номер або інші символи, що використовуються для ідентифікації трансакції), години та хвилини референсу та електронного носія з рухом коштів, який містить вищевказані відомості;
-документів, які були надані на відкриття та закриття рахунків, додавались під час їх функціонування, а також іншої інформації та документів, що знаходяться у відповідних справах з юридичного оформлення рахунку згідно Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженою Постановою Правління НБУ від 12.11.2003р. №492;
-первинних документів, що свідчать про зарахування та зняття грошових коштів (платіжні доручення, заяви на видачу готівки, заявки на купівлю валюти, чеки та інші документи, якими оформлювалось отримання готівкових коштів);
-документів, які містять інформацію щодо проведення моніторингу по операціям, що йому підлягають з доданням підтверджуючих документів, які були отримані від клієнта в ході проведення даних операцій;
-всіх документів кредитної та депозитної справ ОСОБА_5 (ІПН НОМЕР_12 ), ОСОБА_17 (ІПН НОМЕР_13 ), ОСОБА_18 (ІПН НОМЕР_14 ); документів, які підтверджують факт придбання та продажу цінних паперів та документів на виконання вказаних угод; інших договорів, укладених з вказаним суб`єктом господарювання;
-роздруківки телекомунікаційних з`єднань системи «Клієнт-банк» між засобами телекомунікації банку та підприємства, із зазначенням номерного ресурсу (номери телефонів та ІР-адреси), фізичних адрес засобів комунікації (МАС-адресів), відомості про ІР-адреси, з яких здійснюється з`єднання користувача під час проведення електронних операцій (платежів) з банківською установою, а також часу і дати проведення з`єднання на паперових носіях та в електронному вигляді;
-роздруківки інформації про пластикові (розрахункові, платіжні) картки, прив`язані до рахунків ОСОБА_5 (ІПН НОМЕР_12 ) № НОМЕР_16 та № НОМЕР_17 ; ОСОБА_18 (ІПН НОМЕР_14 ) № НОМЕР_19 ; ОСОБА_17 (ІПН НОМЕР_13 ) № НОМЕР_21 ; № НОМЕР_22 ; № НОМЕР_23 із зазначення номерів карток, договорів на їх використання та інших документів, які містять відомості про осіб які мають право користування та які використовували пластикові (розрахункові) картки;
-роздруківки руху коштів по рахункам з розкриттям відомостей (із зазначення номерів карток, договорів на їх використання та інших документів) про пластикові (розрахункові) картки на які здійснювалося перерахування з рахунків ОСОБА_5 (ІПН НОМЕР_12 ) № НОМЕР_16 та № НОМЕР_17 ; ОСОБА_18 (ІПН НОМЕР_14 ) № НОМЕР_19 ; ОСОБА_17 (ІПН НОМЕР_13 ) № НОМЕР_21 ; № НОМЕР_22 ; № НОМЕР_23 через міжбанківські транзитні рахунки;
- виписки по пластиковим (розрахунковим, платіжним) карткам, прив`язаним до рахунків ОСОБА_5 (ІПН НОМЕР_12 ) № НОМЕР_16 та № НОМЕР_17 ; ОСОБА_18 (ІПН НОМЕР_14 ) № НОМЕР_19 ; ОСОБА_17 (ІПН НОМЕР_13 ) № НОМЕР_21 ; № НОМЕР_22 ; № НОМЕР_23 ;
-первинних документів, які свідчать про зарахування на пластикові (розрахункові, платіжні) картки, які прив`язані до банківських рахунків ОСОБА_5 (ІПН НОМЕР_12 ) № НОМЕР_16 та № НОМЕР_17 ; ОСОБА_18 (ІПН НОМЕР_14 ) № НОМЕР_19 ; ОСОБА_17 (ІПН НОМЕР_13 ) № НОМЕР_21 ; № НОМЕР_22 ; № НОМЕР_23 та зняття з них грошових коштів (платіжні доручення, заяви на видачу готівки, чеки та інші документи, якими оформлювалось отримання готівкових коштів);
-відео/фото записи з камер відео спостереження банкоматів/відділень із зазначенням місць розташування банкоматів/відділень, на яких було зафіксовано (сфотографовано) осіб, що здійснювали зняття готівкових коштів або проводили розрахунки шляхом використання рахунків ОСОБА_5 (ІПН НОМЕР_12 ) № НОМЕР_16 та № НОМЕР_17 ; ОСОБА_18 (ІПН НОМЕР_14 ) № НОМЕР_19 ; ОСОБА_17 (ІПН НОМЕР_13 ) № НОМЕР_21 ; № НОМЕР_22 ; № НОМЕР_23 , а також, які здійснювали зняття готівкових коштів або проводили розрахунки шляхом використання пластикових (розрахункових, платіжних) карток, прив`язаних до зазначених рахунків з моменту відкриття по дату постановлення ухвали суду.
Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 08.12.2016 |
Оприлюднено | 14.03.2023 |
Номер документу | 67230023 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Солом'янський районний суд міста Києва
Бобровник О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні