Ухвала
від 20.06.2017 по справі 32/124-10-4879
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


УХВАЛА

про повернення заяви про розірвання

мирової угоди

"20" червня 2017 р.№ 32/124-10-4879

Суддя Грабован Л.І., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1

до боржника: Кредитної спілки „Всеукраїнське народне кредитне товариство" (м. Одеса, вул. Гололя, 23; код ЄДРПОУ 34321411);

про банкрутство

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до господарського суду із заявою про розірвання мирової угоди з КС „Всеукраїнське народне кредитне товариство" по справі № 32/124-10-4879, затвердженої ухвалою господарського суду Одеської області від 14.11.2012р., у зв'язку з невиконанням боржником умов мирової угоди; видачу їй виконавчого документу для примусового виконання рішення суду державною виконавчою службою; оголошення в розшук для з'ясування місцезнаходження боржника; звільнення від сплати судового збору.

До заяви додано копії конверту і довідки Укрпошти та повідомлення і конверт про надсилання КП „Всеукраїнське народне кредитне товариство" невизначеної кореспонденції датованої 03.03.2017р., 01.04.2017р. тоді як, заява подана заявником до суду 12.06.2017р., тому додані докази не приймаються судом як докази надсилання вказаної заяви боржнику.

Ст. 4-1 ГПК України передбачено, що господарські суди вирішують господарські спори у порядку позовного провадження, передбаченому цим Кодексом. Господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Згідно ст. 39 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" за заявою будь-кого із конкурсних кредиторів мирова угода може бути визнана господарським судом недійсною, якщо існують підстави для визнання угоди недійсною, передбачені цивільним законодавством України. Визнання мирової угоди недійсною є підставою для поновлення провадження у справі про банкрутство, про що господарським судом виноситься ухвала, яка може бути оскаржена у встановленому порядку. Вимоги конкурсних кредиторів, по яких зроблено розрахунки згідно з умовами мирової угоди, вважаються погашеними. Повідомлення про поновлення провадження у справі про банкрутство боржника публікується в офіційних друкованих органах. Мирова угода може бути розірвана за рішенням господарського суду у разі: невиконання боржником умов мирової угоди щодо не менш як третини вимог кредиторів. Розірвання мирової угоди господарським судом щодо окремого кредитора не тягне її розірвання щодо інших кредиторів. У разі визнання мирової угоди недійсною або її розірвання вимоги кредиторів, щодо яких були надані відстрочка та (або) розстрочка платежів або прощення (списання) боргів, відновлюються в повному розмірі у незадоволеній частині. У разі невиконання мирової угоди кредитори можуть пред'явити свої вимоги до боржника в обсязі, передбаченому цією мировою угодою. У разі порушення провадження у справі про банкрутство цього ж боржника обсяг вимог кредиторів, щодо яких було укладено мирову угоду, визначається в межах, передбачених зазначеною мировою угодою.

Відповідно до підпункту 10 п. 2 ч.2 ст. 4 Закону України „Про судовий збір" ставка судового збору за подання заяви про розірвання мирової угоди, укладеної у справі про банкрутство, або визнання її недійсною складає 2 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно ст. 7 Закону України „Про Державний бюджет України на 2017 рік" розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1600 грн.

У заяві викладено прохання про звільнення від сплати судового збору без викладення обґрунтування наявних підстав для цього.

Згідно ч. 2 ст. 8 Закону України „Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Відповідно до п.3.1. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України „Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" № 7 від 21.02.2013р. єдиною підставою для вчинення господарським судом дій, зазначених у статті 8 Закону, є врахування ним майнового стану сторін. Клопотання про відстрочення (розстрочення) сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.

Заявником при поданні заяви в частині про звільнення від сплати судового збору не вказано жодних обґрунтувань наявності вказаних підстав.

Враховуючи необґрунтованість та недоведеність заяви в частині звільнення від сплати судового збору, суд відмовляє заявнику у звільненні від сплати судового збору.

Відповідно до п.п. 2, 3, 4 ч. 1 ст. 57 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів; сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі; обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

Відповідно до абз. 3 п.3.9.1. Постанови Пленуму ВГСУ „Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" № 18 від 26.12.2011р., в разі якщо ухвалу було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом. Відповідне правило може поширюватися і на порядок надсилання копії заяв стороні. Заявником не надано доказів надсилання заяви боржнику. При цьому суд роз'яснює, що доводи заявника щодо відсутності боржника за юридичною адресою, не приймається до уваги та не позбавляють обов'язку виконання вимог ГПК України та додані до заяви копії конверту і довідки Укрпошти та повідомлення і конверт про надсилання КП „Всеукраїнське народне кредитне товариство" невизначеної кореспонденції датованої 03.03.2017р., 01.04.2017р., не приймаються судом як докази надсилання вказаної заяви боржнику.

П. 3 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суддя повертає заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо у позовній заяві не вказано обставин, на яких ґрунтується позовна вимога, доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини, обґрунтований розрахунок стягуваної чи оспорюваної суми.

Згідно п. 4 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі.

Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Враховуючи те, що заявником не надано доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі та не надано доказів надсилання КС „Всеукраїнське народне кредитне товариство" копії заяви про розірвання мирової угоди і доданих до неї документів, заява ОСОБА_1 про розірвання мирової угоди підлягає поверненню без розгляду на підставі п.п. 3, 4,6 ч.1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України.

Керуючись п. п. 3, 4, 6 ч. 1 ст.63 Господарського процесуального кодексу України, суддя, -

У Х В А Л И В:

1. Відмовити ОСОБА_1 у задоволенні заяви в частині вимоги про звільнення від сплати судового збору по справі № 32/124-10-4879.

2. Заяву ОСОБА_1 про розірвання мирової угоди з КС „Всеукраїнське народне кредитне товариство" по справі № 32/124-10-4879, затвердженої ухвалою господарського суду Одеської області від 14.11.2012р., у зв'язку з невиконанням боржником умов мирової угоди, видачу їй виконавчого документу для примусового виконання рішення суду державною виконавчою службою, оголошення в розшук для з'ясування місцезнаходження боржника повернути без розгляду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її винесення.

Ухвала може бути оскаржена у порядку, встановленому ст. 63, 91 Господарського процесуального кодексу України.

Додаток: заява з додатками на 4-х арк.

Суддя Л.І. Грабован

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення20.06.2017
Оприлюднено27.06.2017
Номер документу67319647
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —32/124-10-4879

Ухвала від 08.02.2018

Господарське

Господарський суд Одеської області

Грабован Л.І.

Ухвала від 20.06.2017

Господарське

Господарський суд Одеської області

Грабован Л.І.

Ухвала від 25.05.2017

Господарське

Господарський суд Одеської області

Грабован Л.І.

Ухвала від 25.01.2017

Господарське

Господарський суд Одеської області

Грабован Л.І.

Ухвала від 11.01.2017

Господарське

Господарський суд Одеської області

Грабован Л.І.

Ухвала від 19.09.2016

Господарське

Господарський суд Одеської області

Грабован Л.І.

Ухвала від 05.09.2016

Господарське

Господарський суд Одеської області

Грабован Л.І.

Ухвала від 09.06.2011

Господарське

Господарський суд Одеської області

Грабован Л.І.

Ухвала від 10.12.2014

Господарське

Господарський суд Одеської області

Зеленов Г.М.

Ухвала від 22.08.2013

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Воронюк О.Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні