ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про повернення заяви
"08" лютого 2018 р.м. Одеса Справа № 32/124-10-4879
Господарський суд Одеської області у складі судді Грабован Л.І.
дослідивши матеріали заяви ОСОБА_1 про розірвання мирової угоди по справі № 32/124-10-4879 про банкрутство Кредитної спілки „Всеукраїнське народне кредитне товариство" (м. Одеса, вул. Гололя, 23; код ЄДРПОУ 34321411)
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до господарського суду із заявою про розірвання мирової угоди з КС „Всеукраїнське народне кредитне товариство" по справі № 32/124-10-4879, затвердженої ухвалою господарського суду Одеської області від 14.11.2012р., у зв'язку з невиконанням боржником умов мирової угоди щодо не менш як третини вимог кредиторів.
При цьому, до заяви заявником не надано жодного доказу, що підтверджують вказані у ній обставини.
Приймаючи до уваги те, що 15.12.2017р. набрав чинності Закон України „Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів", судом застосовуються положення Господарського процесуального кодексу України в редакції від 03.10.2017р. № 2147-VIII.
Згідно ч. 1 ст. 3 ГПК України судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Відповідно до ч. 6 ст. 12 ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Враховуючи те, що ухвалу від 14.11.2012р. про затвердження мирової угоди та припинення провадження у справі було прийнято в редакції Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 14.05.1992р. за №2343-XII, судом застосовуються положення Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у зазначеній редакції, оскільки у новій редакції Закону №4212-V1 від 22.12.2011р. (прикінцевих та перехідних положень) передбачено його застосування тільки щодо справ порушених провадженням після набрання ним чинності, або при здійсненні ліквідаційної процедури.
Ч. 1 ст. 5 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Згідно ч.ч. 5, 6 ст. 39 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" мирова угода може бути розірвана за рішенням господарського суду у разі: невиконання боржником умов мирової угоди щодо не менш як третини вимог кредиторів. Розірвання мирової угоди господарським судом щодо окремого кредитора не тягне її розірвання щодо інших кредиторів.
Ч.ч.1-3 ст. 169 ГПК України передбачено, що при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань. Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, або на вимогу суду заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі. Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Відповідно до вимог ст. 170 ГПК України визначені загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення
1. Будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити:
1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву, клопотання або заперечення, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для такої фізичної особи), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;
2) найменування суду, до якого вона подається;
3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі;
4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника;
5) підстави заяви (клопотання, заперечення);
6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення);
7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
2.Письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником.
Заява, подана від 05.02.2018р., не відповідає вимогам ч. 1 ст. 170 ГПК України, оскільки вона не містить підстав та заявником не надано доказів, що підтверджують викладені у ній обставини.
Відповідно до підпункту 10 п. 2 ч.2 ст. 4 Закону України „Про судовий збір" ставка судового збору за подання до господарського суду заяви про розірвання мирової угоди, укладеної у справі про банкрутство, або визнання її недійсною складає 2 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно ст. 7 Закону України „Про Державний бюджет України на 2018 рік" розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1762 грн.
Таким чином, заявник до позовної заяви про розірвання мирової угоди повинен надати докази сплати судового збору за її подання у сумі 3524 грн., або докази наявності підстав для звільнення від його сплати (ст. 5 Закону України „Про судовий збір").
Однак, доказів сплати або звільнення від сплати судового збору за подання заяви про розірвання мирової угоди ОСОБА_1 не надано.
Крім того, заявником не надано доказів надсилання сторонам у справі копії заяви і доданих до неї документів для забезпечення дотримання принципів господарського судочинства, а саме рівності усіх учасників перед законом і судом та змагальності сторін.
Відповідно до 4 ст. 170 ГПК України суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
Враховуючи те, що справи про банкрутство розглядаються господарськими судами у порядку, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", вказані правила поширюються і на розгляд судами заяв, поданих у межах справи про банкрутство, та відповідно до заяви, яка подана ОСОБА_1, суд застосовує положення п. ч.4 ст.170 ГПК України з тих підстав, що заява подана без додержання вимог ч.1 ст.170 цього кодексу, а саме не містить підстав; заявником не надано доказів, що підтверджують викладені у ній обставини та не надано доказів сплати судового збору в порядку та в розмірі, передбаченому Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Керуючись ст. ст. 170, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
У Х В А Л И В:
Повернути без розгляду заяву ОСОБА_1 про розірвання мирової угоди у зв'язку з невиконанням боржником умов мирової угоди щодо не менш як третини вимог кредиторів.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття згідно ч. 1 ст. 235 ГПК України.
Ухвалу може бути оскаржено в апеляційному порядку згідно ч.1 ст. 255 ГПК України.
Копію ухвали надіслати: ОСОБА_1 (76019, АДРЕСА_1).
Суддя Л.І. Грабован
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 08.02.2018 |
Оприлюднено | 09.02.2018 |
Номер документу | 72091968 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Грабован Л.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні