4/479
УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Від "17" травня 2007 р. Справа № 4/479
Господарський суд Житомирської області у складі:
Головуючого судді
судді Лозинської І.В.
судді
за участю представників сторін
від позивача Венгерук С.Ю. - юрисконсульт, дов. №08/1-005441 від 09.01.07,
від відповідача не з'явився,
розглянув справу за позовом ВАТ "ЕК "Житомиробленерго" (м. Житомир)
до Акціонерного товариства закритого типу "Житомирський комбінат будівельних матеріалів" (м. Житомир)
про стягнення 3531,86 грн.
Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення на його користьз відповідача підвищеної плати за перевищення договірної величини потужності в сумі 3531,86 грн.
Відповідно до ч. 4 ст. 69 ГПК України спір вирішено у більш тривалий строк, ніж встановлено частиною першою вказаної статті.
Ухвалами суду від 15.02.2007р. та від 20.03.2007р. господарський суд зобов'язав позивача надати суду письмове правове обґрунтування застосування штрафних санкцій.
В засіданні суду 05.04.2007р. представник позивача надав суду письмове пояснення з якого вбачається, що в четвертому абзаці позовної заяві позивач помилково зазначив, що відповідачу нараховані санкції у двократному розмірі відповідно до ч. 6 ст. 26 Закону України "Про електроенергетику". Оскільки, позивач перевищив договірну величину електричної потужності в березні 2004р., до нього треба було застосувати санкції у п'ятикратному розмірі різниці між найбільшою величиною потужності, що зафіксована протягом розрахункового періоду, та договірною величиною потужності, відповідно до Закону України "Про електроенергетику" станом на період порушення відповідачем Закону.
Відповідач відзиву на позов не подав, свого представника в засідання суду не направив, хоча про час та місце розгляду справи повідомлений своєчасно та належним чином.
Справа розглядається за наявними в ній матеріалами згідно зі ст. 75 ГПК України.
ВСТАНОВИВ:
24.10.2000р. між Житомирським РЕМ ВАТ "ЕК "Житомиробленерго" (електропостачальник) та Акціонерним товариством закритого типу "Житомирський комбінат будівельних матеріалів" (м. Житомир) (споживачем) було укладено договір №105 на постачання електричної енергії (а.с. 7-9).
Згідно із пункту 1.1 зазначеного договору енергопостачальна організація забезпечує постачання електричної енергії у відповідності до умов договору, а споживач своєчасно проводить оплату за використану електричну енергію в грошовій або іншій формі у відповідності з чинним законодавством і виконує інші умови, визначені цим договором.
В пункті 2.1 договору сторони передбачили, що енергопостачальна організація зобов'язується постачати електроенергію як різновид продукції споживачу в межах 400 кВА (кВт) приєднаної (дозволеної до використання) потужності на класі напруги другий згідно з визначеними йому цим договором умовами та величинами постачання електроенергії, викладеними в додатку №1.
Відповідно до п.2.3 вказаного договору відпуск електроенергії здійснюється у величинах відповідно до Додатку №1 цього договору. У випадках зміни цих величин енергопостачальна організація направляє абоненту листом лімітне повідомлення.
Цей договір згідно п. 14 договору укладається на строк до 31.12.2000р., набирає чинності з дня його підписання та вважається щорічно продовженим, якщо за місяць до закінчення строку не буде заявлено однією із сторін про відмову від цього договору або його перегляд.
Отже, враховуючи вказану умову, договір є дійсним й в період 2004 року.
24.03.1999р. постановою КМУ №441 "Про невідкладні заходи щодо стабілізації фінансового становища підприємств електроенергетичної галузі" затверджено Порядок постачання електричної енергії споживачам, який з врахуванням змін, внесених постановою КМУ від 09.04.2002р. №475, передбачає регулювання постачання електроенергії шляхом визначення граничних величин її споживання та потужності для регіонів, на місцевому рівні та для споживачів.
Проведеною 24.03.2004р. працівниками Житомирського РЕМ ВАТ "ЕК "Житомиробленерго" перевіркою дотримання відповідачем договірних (граничних) величин електричної потужності в години ранкового максимуму енергосистеми було зафіксовано найбільшу фактичну потужність 124,8 кВт., що є перевищенням граничної величини електричної потужності, доведеної відповідачу, на 54,8 кВт., про що складено акт №0021 ЖОЕ 147 (а.с.10).
Згідно із Правилами користування електричною енергією, які затверджені постановою НКРЕ України від 31.07.1996р. №28 (у редакції постанови НКРЕ України від 22.08.2002р. за №928), з наступними змінами (надалі - Правила) споживач електричної енергії - це юридична або фізична особа - суб'єкт господарської діяльності, що використовує електричну енергію для забезпечення потреб власних електроустановок на підставі договору, а субспоживач - суб'єкт господарської діяльності, якому електроенергія постачається постачальником електричної енергії через мережі електропередавальних організацій та технологічні електричні мережі основного споживача, до мереж якого приєднані електроустановки субспоживача.
Основний споживач згідно Правил - це, зокрема, споживач електроенергії, мережі якого безпосередньо підключені до мереж електропередавальної організації й який передає частину електроенергії своїми електромережами субспоживачам.
Відповідно до п.5.5 Правил постачальник електроенергії доводить споживачам граничні величини споживання електричної потужності в години максимуму навантаження відповідно до законодавства України. Ці величини встановлюються для споживачів з дозволеною потужністю 150 кВА (кВт) та більше, виходячи з режиму роботи енергосистеми України, і доводяться до відома споживачів окремими письмовими повідомленнями, які є невід'ємною частиною договору.
Таким чином, перевищення відповідачем граничної величини електричної потужності в години ранкового навантаження 24.03.2004р. в 54,8 кВт було встановлено правомірно, що має наслідком нарахування п'ятикратної вартості різниці між найбільшою величиною потужності та договірною величиною потужності відповідно до приписів ст. 26 Закону України "Про електроенергетику".
В засіданні суду 05.04.2007р. представник відповідача проти позову заперечив, зазначив, що підприємство електроенергію не споживало, господарської діяльності не здійснювало у зв'язку із порушенням проти нього справи про банкрутство. Вказав, що користується електроенергією АТЗТ "Фаворит", оскільки відповідно до договору купівлі-продажу купив будівлі АТЗТ "Житомирський комбінат будівельних матеріалів", акт перевірки №0021 ЖОЕ 147 складено в присутності Рижко С.І. - головного енергетика АТЗТ "Фаворит". У зв'язку з цим, відповідач вважає, що підвищену плату за споживання електроенергії понад договірні величини потужності повинно сплачувати АТЗТ "Фаворит".
У зв'язку з цим, господарський суд зобов'язав позивача надати договір про постачання електроенергії АТЗТ "Фаворит", а відповідача - договір купівлі-продажу, укладений між відповідачем та АТЗТ "Фаворит", докази того, що відповідач не здійснював господарську діяльність станом на 24.03.2004р. та те, хто фактично використовував електроенергію станом на 24.03.2004р. за адресою: м. Житомир, вул. Вітрука, 6, у зв'язку з тим , що акт № 0021 ЖОЄ від 24.03.2004р. складено в присутності Рижко С. І повідомити, чи перебувала вказана особа в трудових відносинах з відповідачем.
Відповідно до ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
В засіданні суду позивач надав копію договору №105 з якого вбачається, що 24.03.2005р. між ВАТ "ЕК "Житомиробленерго" та АТЗТ "Фаворит" був укладений договір на постачання електричної енергії на строк до 31.12.2005р. Набирає вказаний договір чинності з дня його підписання та вважається щорічно продовженим, якщо за місяць до закінчення строку не буде заявлено однією із сторін про відмову від цього договору або його перегляд.
Відповідач доказів, які б підтверджували його заперечення проти заявлених позовних вимог, суду не надав.
Отже, позов є обґрунтованим і підлягає задоволенню у повному обсязі.
Витрати по сплаті держмита та за інформаційно-технічне забезпечення судового процесу покладаються на відповідача.
Керуючись ст. ст. 49, 82-85 ГПК України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
1. Позов Відкритого акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Житомиробленерго" (м. Житомир) задоволити.
2. Стягнути з Акціонерного товариства закритого типу "Житомирський комбінат будівельних матеріалів" (м. Житомир, вул. Вітрука, 6, код 00845559) на користь Відкритого акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Житомиробленерго" (м. Житомир, вул. Пушкінська, 32/8, код 22048622) - 3531,86 грн. підвищеної плати за споживання електричної енергії понад договірні величини потужності, 102,00 грн. витрат з державного мита та 118,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання та оформлення у відповідності до ст. 84 ГПК України.
Суддя
Дата підписання рішення "___"
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 17.05.2007 |
Оприлюднено | 22.08.2007 |
Номер документу | 674572 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні