Ухвала
від 28.06.2017 по справі 185/5034/17
ПАВЛОГРАДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 185/5034/17

Провадження № 1-кс/185/1045/17

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 червня 2017 року м. Павлоград

Слідчий суддя Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ Павлоградського ВП ГУНП в Дніпропетровській області капітана поліції ОСОБА_3 в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 21.04.2017 року за № 12017040370001133, про проведення обшуку,

В С Т А Н О В И В:

29 червня 2017 року слідчий СВ Павлоградського ВП ГУНП в Дніпропетровській області капітан поліції ОСОБА_3 звернулася до Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області з клопотанням, погодженим з прокурором Павлоградської місцевої прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 21.04.2017 року за № 12017040370001133, про проведення обшуку.

З клопотання вбачається, що 20.04.2017 року до чергової частини Павлоградського ВП надійшло повідомлення з Управління СБУ в Дніпропетровській області про те, що у жовтні 2016 року посадові особи Товариства з обмеженою відповідальністю, розташовані на території міста Павлограда, зловживаючи своїм службовим становищем, привласнили кошти із державного бюджету.

Відомості про кримінальне правопорушення, передбачене ч.5 ст.214 КПК України, відповідно до вимог ч.ч. 1, 4 ст. 214 КПК України, внесено слідчим СВ Павлоградського ВП ГУНП в Дніпропетровській області капітаном поліції ОСОБА_3 до Єдиного реєстру досудових розслідувань 21 квітня 2017 рокуза №12017040370001133.

Кримінальне провадження розпочато на підставі листа Управління СБУ у Дніпропетровській області, що було зареєстровано Павлоградським ВП до ЖЄО 20.04.2017 року за № 6653 щодо фактів підробки фінансово-господарської документації з боку керівництва суб`єкта господарської діяльності Дніпропетровської області.

Згідно з отриманими даними, у жовтні 2016 року директор ТОВ «Омекс Трейд» (код ЄДРПОУ 35072519, юридична адреса: м. Дніпро, вул. Писаржевського, 18), ОСОБА_5 , зловживаючи своїм службовим становищем, під час складання фінансово-господарської документації, вніс до договірних документів та звітів завідомо неправдиві відомості за начебто поставлену в їх адресу сільгосппродукцію на загальну суму 2 239 млн. грн. від підприємства ТОВ «Компанія Агроінтекс» (код ЄДРПОУ 40296430, юридична адресу: Полтавська область, с. Залізничне, вул. Магістральна, 1), директор ОСОБА_6 .

В ході досудового розслідування, будучи допитаним в якості свідка ОСОБА_6 показав, що він ніколи не складав офіційних документів, що містять інформацію зафіксовану у тій чи іншій формі (письмовій, цифровій, знаковій) та мають певні реквізити (бланк, печатку, штамп, голограму), які передбачені законом чи іншим нормативним актомвід імені директора ТОВ «Компанія Агроінтекс» (код ЄДРПОУ 40296430).

Також, не складав та не вносив до офіційних документів ТОВ «Компанія Агроінтекс» (код ЄДРПОУ 40296430) відомостей та даних, що відображають податкову звітність підприємства. Офіційні документи, у цифровій та письмовій формі, які містять інформацію зафіксовану на відповідному матеріальному носії (папері, дискеті, диску тощо) з реквізитами ТОВ «Компанія Агроінтекс» (код ЄДРПОУ 40296430) до контролюючих органів не складав, не підписував та не подавав. Виготовленням документів, які містять інформацію, що не відповідає дійсності, форма та реквізити яких відповідають необхідним вимогам та містять відомості ТОВ «Компанія Агроінтекс» (код ЄДРПОУ 40296430) ніколи не займався та не виготовляв. Також, він ніколи не надавав, як директор ТОВ «Компанія Агроінтекс» (код ЄДРПОУ 40296430), фізичним або юридичним особам, в тому числі посадовим особам ТОВ «Омекс Трейд» документів, зміст яких повністю або частково не відповідає дійсності та який був складений ним, як фізичною особою яка його видала, або іншою службовою особою. На такі дії від свого імені, як від імені директора ТОВ «Компанія Агроінтекс» (код ЄДРПОУ 40296430), довіреностей нікому не надавав та нікого не уповноважував.

Підприємства контрагенти, у яких було придбано товар (послуги), а також суб`єкти господарської діяльності, в адресу яких ТОВ «Компанія Агроінтекс» (код ЄДРПОУ 40296430) його реалізує (надає послуги), та їх посадові особи йому невідомі, так як відношення до складання, видачі офіційних документів від імені директора ТОВ «Компанія Агроінтекс» (код ЄДРПОУ 40296430) він не має і не мав. Довіреностей на здійснення будь-яких інших дій від свого імені, як від директора або засновника вказаного підприємства, нікому не давав.

ОСОБА_6 стверджує, що підписи на договорах і будь-яких інших документах ТОВ «Компанія Агроінтекс» (код ЄДРПОУ 40296430), що відображають його статутну та фінансово-господарську діяльність, належать не йому. Він повністю виключає можливість того, що він законно є директором, бухгалтером, засновником на будь-яких інших підприємствах, організаціях, установах.

Таким чином, штучно сформований податковий кредит з податку на додану вартість, у подальшому був безпідставно відшкодований ТОВ «Омекс Трейд» із державного бюджету, чим було нанесено збитки державі у сумі понад 370 тис. грн.

В ході досудового розслідування кримінального провадження встановлено, що згідно даних витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань керівником ТОВ «Омекс Трейд» на момент вчинення можливого кримінального правопорушення значився ОСОБА_5 та підприємство було зареєстровано, фактично знаходилось та вело свою фінансово-господарську діяльність за адресою: Соборний (Жовтневий) район, м. Дніпро, вул. Писаржевського, 18, виробничі та складські приміщення відсутні. На підприємстві значився лише директор ОСОБА_5 , інші особи, офіційно працевлаштовані на підприємстві, теж відсутні.

20.06.2017 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців внесені зміни до відомостей про юридичну особу, а саме зміна відомостей про місцезнаходження, зміна відомостей про керівника юридичної особи, що не пов`язані зі змінами в установчих документах.

Для здійснення своєї фінансово-господарської діяльності директор ТОВ «Омекс Трейд» ОСОБА_5 , згідно листа СБУ у Дніпропетровській області за вих. № 55/6-1-3233 від 15.05.2017року, використовував автомобіль марки «Nissan Navara» державний знак НОМЕР_1 .

За відомостями комп`ютерної бази територіального сервісного центру Регіонального сервісного центру в Дніпропетровській області за вих. 31/4-1695 від 18.05.2017 року, транспортний засіб «Nissan Navara» державний знак НОМЕР_1 не реєструвався.

Таким чином, в ході досудового розслідування були отримані достатні дані, які дають слідству підстави вважати, що в автомобілі «Nissan Navara» державний знак НОМЕР_1 знаходяться фінансово-господарські документи, електронні носії інформації, на яких зберігається інформація щодо фінансово-господарської діяльності ТОВ «Омекс Трейд» (код ЄДРПОУ 35072519), директором якого до 20.06.2017 року значився ОСОБА_5 , та необхідність проведення обшуку в зазначеному автомобілі.

У судовому засіданні слідчий СВ Павлоградського ВП ГУНП в Дніпропетровській області капітан поліції ОСОБА_3 зазначене клопотання підтримала та просила його задовольнити повністю.

Вислухавши думку слідчого та його обґрунтування щодо вмотивованості поданого до суду клопотання, розглянувши клопотання, вивчивши додані до нього документи слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого підлягає частковому задоволенню за наступних підстав.

Обшук - це слідча дія, що являє собою процесуальне примусове обстеження житла чи іншого володіння особи, а також окремих осіб з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте в результаті його вчинення, а також установлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

У разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про підстави для обшуку; житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться, із зазначенням того, яке відношення ця особа має до кримінального провадження (її процесуальне положення) (ст. 234 КПК України).

Згідно довідки Регіонального сервісного центру в Дніпропетровській області за вих. 31/4-1695 від 18.05.2017 року, транспортний засіб «Nissan Navara» державний знак НОМЕР_1 на території Дніпропетровської області не реєструвався.

З матеріалів, доданих до клопотання, вбачається, що для здійснення своєї фінансово-господарської діяльності директор ТОВ «Омекс Трейд» ОСОБА_5 використовував автомобіль марки «Nissan Navara» державний знак НОМЕР_1 .

Відповідно до ч. 2 ст. 235 КПК ухвала про дозвіл на обшук повинна містити відомості про речі, документи або осіб, для виявлення яких проводиться обшук.

Слідчим доведено, що на даний час в автомобілі «Nissan Navara» державний знак НОМЕР_1 можуть знаходитися бухгалтерські та інші документи, що відображають фінансово-господарську діяльність ТОВ «Омекс Трейд» (код ЄДРПОУ 35072519), ТОВ «Компанія Агроінтекс» (код ЄДРПОУ 40296430), контрагентів зазначених підприємств та інших підприємств, реквізити яких могли бути використані під час скоєння кримінального правопорушення, чорнові записи, печатки, факсиміле та штампи зазначених та підконтрольних підприємств, які могли використовуватись під час вчинення кримінального правопорушення, мобільні телефони, системні блоки комп`ютерів, сервера, планшети, ноутбуки, смартфони, паперові, магнітні і змінні носії інформації, жорсткі диски, комп`ютерна техніка, флеш-накопичувачі, на яких можуть готуватись та зберігатись первинні бухгалтерські документи, грошові кошти, банківські карти, предмети та цінності, які були об`єктом кримінально протиправних дій, набуті кримінально протиправним шляхом, або отримані внаслідок вчинення кримінального правопорушення, що мають значення для розслідування даного кримінального провадження і можуть бути доказами в ході судового розгляду, та необхідність проведення обшуку у зазначеному автомобілі.

Однак, клопотання слідчого щодо проведення обшуку з метою виявлення також інших предметів та документів, що мають значення для розслідування даного кримінального провадження і можуть бути доказами в ході судового розгляду,не підлягає задоволенню, так як слідчим конкретно не зазначено, які саме пристрої та знаряддя вчинення злочину необхідно відшукати шляхом проведення обшуку.

Керуючись ст. ст. 234, 235 КПК України,слідчий суддя, -

П О С Т А Н О В И В :

Клопотання слідчого СВ Павлоградського ВП ГУНП в Дніпропетровській області капітана поліції ОСОБА_3 в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 21.04.2017 року за № 12017040370001133, про проведення обшуку - задовольнити частково.

Дозволити начальнику відділення (у складі СВ) Павлоградського ВП ГУНП в Дніпропетровській області майору поліції ОСОБА_7 , слідчому СВ Павлоградського ВП ГУНП в Дніпропетровській області капітану поліції ОСОБА_3 , слідчому СВ Павлоградського ВП ГУНП в Дніпропетровській області лейтенанту поліції ОСОБА_8 , слідчому СВ Павлоградського ВП ГУНП в Дніпропетровській області лейтенанту поліції ОСОБА_9 , групі прокурорів Павлоградської місцевої прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 проведення обшуку автомобіля марки «Nissan Navara» державний знак НОМЕР_1 , яким користується ОСОБА_5 , з метою виявлення та вилучення бухгалтерських та інших документів, що відображають фінансово-господарську діяльність ТОВ «Омекс Трейд» (код ЄДРПОУ 35072519), ТОВ «Компанія Агроінтекс» (код ЄДРПОУ 40296430), контрагентів зазначених підприємств та інших підприємств, реквізити яких могли бути використані під час скоєння кримінального правопорушення, чорнових записів, печаток, факсиміле та штампів зазначених та підконтрольних підприємств, які могли використовуватись під час вчинення кримінального правопорушення, мобільних телефонів, системних блоків комп`ютерів, серверів, планшетів, ноутбуків, смартфонів, паперових, магнітних і змінних носіїв інформації, жорстких дисків, комп`ютерної техніки, флеш-накопичувачів, на яких можуть готуватись та зберігатись первинні бухгалтерські документи, грошових коштів, банківських карток, предметів та цінностей, які мають істотне значення для встановлення істини по кримінальному правопорушенню.

Строк дії ухвали один місяць з дня постановлення ухвали, тобто до 29 липня 2017 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

Дата ухвалення рішення28.06.2017
Оприлюднено03.03.2023

Судовий реєстр по справі —185/5034/17

Ухвала від 13.02.2020

Кримінальне

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Бондаренко В. М.

Ухвала від 12.03.2019

Кримінальне

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Юдіна С. Г.

Ухвала від 01.12.2017

Кримінальне

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Бондаренко В. М.

Ухвала від 01.12.2017

Кримінальне

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Бондаренко В. М.

Ухвала від 03.08.2017

Кримінальне

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Бондаренко В. М.

Ухвала від 01.08.2017

Кримінальне

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Бондаренко В. М.

Ухвала від 18.07.2017

Кримінальне

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Бондаренко В. М.

Ухвала від 18.07.2017

Кримінальне

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Бондаренко В. М.

Ухвала від 18.07.2017

Кримінальне

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Бондаренко В. М.

Ухвала від 18.07.2017

Кримінальне

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Бондаренко В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмТелеграмВайберВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні