Ухвала
від 06.07.2017 по справі 480/2814/16-ц
МИКОЛАЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Миколаївський районний суд Миколаївської області

Справа № 480/2814/16-ц

УХВАЛА

про залишення зустрічної позовної заяви без руху

06 липня 2017 року м. Миколаїв

Миколаївський районний суд Миколаївської області в складі головуючого - судді Шаронової Н.О., за участю секретаря Бойко В.Д., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Миколаєві цивільну справу за позовом Миколаївського міжрайонного управління водного господарства до ОСОБА_1, ОСОБА_2, яка діє в інтересах малолітнього ОСОБА_3, ОСОБА_4, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Служба у справах дітей Миколаївської районної державної адміністрації, про визнання осіб такими, що втратили право користування житловим приміщенням та виселення з зазначеного приміщення, без надання іншого житлового приміщення,

встановив:

20 грудня 2016 року Миколаївське міжрайонне управління водного господарства звернулося до Миколаївського районного суду Миколаївської області з позовом до ОСОБА_1, ОСОБА_2, яка діє в інтересах малолітнього ОСОБА_3, ОСОБА_4, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Служба у справах дітей Миколаївської районної державної адміністрації, про визнання осіб такими, що втратили право користування житловим приміщенням та виселення з зазначеного приміщення, без надання іншого житлового приміщення .

Ухвалою суду від 23 грудня 2016 року було відкрито провадження у цивільний справі № 480/2814/16-ц за вищевказаним позовом.

24 березня 2017 року відповідачами ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_5 пред'явлено зустрічний позов до Миколаївського міжрайонного управління водного господарства про визнання права власності, в порядку набувальної давності на квартиру № 1 у будинку № 9, розташованого по вулиці Шкільній, в селі Нечаяне Миколаївського району Миколаївської області.

Згідно з вимогами ч. 1 ст. 124 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) зустрічна позовна заява, яка подається з додержанням загальних правил пред'явлення позову, повинна відповідати вимогам статей 119 і 120 цього Кодексу.

Відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 119 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування.

ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_5 у зустрічній позовній заяві вказують: що ОСОБА_1 та ОСОБА_4 з 10 грудня 1999 року і по теперішній час, а ОСОБА_5 з 03 червня 2002 року і по теперішній час, зареєстровані та постійно проживають за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1; добросовісно, відкрито та безперервно володіють вказаною квартирою; доглядають її та утримують у належному стані, проте доказів на підтвердження цих обставин у зустрічній позовній заяві не зазначають та до зустрічної позовної заяви не додають.

Згідно з діючим цивільним законодавством, позови про визнання права власності в порядку набувальної давності пред'являються за наявності умов, щодо добросовісності заволодіння, відкритості, безперервності володіння, однак ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_5 не наведено доказів того, що вони не знали і не могла знати про відсутність у них підстав для набуття права власності на вказане вище нерухоме майно.

Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 119 ЦПК України позовна заява повинна містити ціну позову щодо вимог майнового характеру.

Пунктами 2, 9 частини 1 статті 80 ЦПК України встановлено, що: у позовах про визнання права власності на майно або його витребування ціна позову визначається вартістю майна; у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності ціна позову визначається дійсною вартістю нерухомого майна.

ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_5 у зустрічній позовній заяві не зазначена ціна позову, яка необхідна для визначення судового збору.

Відповідно до п. п. 1) п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (далі - Закон) ставка судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою встановлюється у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 640 грн. та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 8000 грн.

Крім цього, відповідно до ч. 5 ст. 6 Закону за подання зустрічних позовних заяв, а також заяв про вступ у справу третіх осіб із самостійними позовними вимогами судовий збір справляється на загальних підставах.

Згідно з ч. 6 ст. 6 Закону у разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом.

Водночас, відповідно до положень ч. 1 ст. 120 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.

ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_5 до зустрічної позовної заяви не додано її копії та копії всіх документів, що додаються до неї для відповідача.

Відповідно до ч. 1 ст. 121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. ст. 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, якій не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.

За таких обставин, оскільки зустрічну позовну заяву подано без додержання вимог п. п. 4, 6 ч. 2 ст. 119, ч. 1 ст. 120 ЦПК України, зустрічну позовну заяву належить залишити без руху і надати позивачам за зустрічним позовом строк для усунення недоліків.

Керуючись ст. 121 Цивільного процесуального кодексу України, суддя,-

ухвалив:

Зустрічну позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_5 до Миколаївського міжрайонного управління водного господарства про визнання права власності на квартиру № 1 у будинку № 9, розташованого по вулиці Шкільній, в селі Нечаяне Миколаївського району Миколаївської області , в порядку набувальної давності, - залишити без руху, надавши позивачам за зустрічним позовом п`ятиденний строк для усунення недоліків, який рахується з дня отримання позивачами копії даної ухвали.

Роз`яснити, що якщо позивачі за зустрічним позовом відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконають вимоги, визначені статтями 119 і 120 ЦПК України ,зустрічна позовна заява вважатиметься поданою в день первісного її подання до суду. Інакше зустрічна позовна заява вважається неподаною і повертається позивачам за зустрічним позовом.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Н.О. Шаронова

06.07.2017

СудМиколаївський районний суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення06.07.2017
Оприлюднено11.07.2017
Номер документу67597376
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —480/2814/16-ц

Рішення від 18.06.2021

Цивільне

Миколаївський районний суд Миколаївської області

Войнарівський М. М.

Ухвала від 22.11.2018

Цивільне

Миколаївський районний суд Миколаївської області

Войнарівський М. М.

Ухвала від 14.07.2017

Цивільне

Миколаївський районний суд Миколаївської області

Шаронова Н. О.

Ухвала від 06.07.2017

Цивільне

Миколаївський районний суд Миколаївської області

Шаронова Н. О.

Ухвала від 23.12.2016

Цивільне

Миколаївський районний суд Миколаївської області

Шаронова Н. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні