У Х В А Л А
12 липня 2017 року м. Київ Суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ СитнікО.М. , розглянувши касаційну скаргу Міністерства оборони України на рішення Овідіопольського районного суду Одеської області від 27 лютого 2017 року та рішення апеляційного суду Одеської області від 12 травня 2017 року у справі за позовом заступника військовогопрокурора Одеського гарнізону в інтересах держави в особі Міністерства оборони України, квартино-експлуатаційного відділу м. Одеси до ОСОБА_2, треті особи: концерн Військторгсервіс , Молодіжненська сільська рада Овідіопольського району Одеської області, про визнання недійсним державного акта на право власності на земельну ділянку та зобов'язання її повернути,
в с т а н о в и в:
До Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ надійшла касаційна скарга Міністерства оборони України на рішення Овідіопольського районного суду Одеської області від 27 лютого 2017 року та рішення апеляційного суду Одеської області від 12 травня 2017 року .
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 324 ЦПК України сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їх права, свободи чи обов'язки, мають право оскаржити у касаційному порядку рішення суду першої інстанції після їх перегляду в апеляційному порядку, рішення і ухвали апеляційного суду, ухвалені за результатами апеляційного розгляду.
Вимоги до форми і змісту касаційної скарги передбачені статтею 326 ЦПК України.
Відповідно до п. п. 4, 6 ч. 2 ст. 326 ЦПК України заявнику слід уточнити свої вимоги щодо оскаржуваного рішення апеляційного суду, оскільки прохальна частина касаційної скарги містить посилання на рішення апеляційного суду Одеської області від 12 травня 2017 року, а до матеріалів касаційної скарги долучено ухвалу апеляційного суду Одеської області від 12 червня 2017 року.
Заявник просить відстрочити сплату судового збору.
Відповідно до ст. 8 Закону України Про судовий збір враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Перевіривши доводи касаційної скарги про відстрочення сплати судового збору, суд не знаходить підстав для її задоволення.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється за подання до суду апеляційної і касаційної скарг на судові рішення.
Ставка судового збору відповідно до Закону України Про судовий збір , за подання до суду касаційної скарги на рішення суду становить 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Згідно з ч. 3 ст. 6 Закону України Про судовий збір у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
У даному випадку розмір судового збору становить 1 322 грн 88 коп. (позовні вимоги про: 1) визнання недійсним державного акта на право власності на земельну ділянку - 661 грн 44 коп.; 2) зобов'язання повернути земельну ділянку - 661 грн 44 коп.).
Платіжні реквізити для зарахування судового збору за подання до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ касаційних скарг на судові рішення наступні:
Одержувач: УДКСУ у Печерському р-ні м. Києва
Код ЄДРПОУ: 38004897
Банк одержувача: ГУ ДКСУ у м. Києві
р/р: 31212253700007
МФО: 820019
КЕКД: 22030103
Символ звітності банку: 253
У графі платіжного доручення Призначення платежу зазначається судовий збір для розгляду цивільної справи у Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ .
На підтвердження оплати судового збору до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ необхідно надати оригінал документа про оплату.
Відповідно до ч. 2 ст. 328 ЦПК України у разі надходження касаційної скарги, не оформленої відповідно до вимог, встановлених ст. 326 ЦПК України, або у разі несплати суми судового збору, вона залишається без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання ухвали.
Таким чином касаційна скарга підлягає залишенню без руху, а особі, яка її подала, надається строк для усунення вказаних недоліків, а саме: 1) уточнити вимоги касаційної скарги; 2) надати докази сплати судового збору.
Керуючись статтями 121, 328 ЦПК України,
у х в а л и в:
У задоволенні клопотання Міністерства оборони України про відстрочення сплати судового збору відмовити.
Касаційну скаргу Міністерства оборони України на рішення Овідіопольського районного суду Одеської області від 27 лютого 2017 року та рішення апеляційного суду Одеської області від 12 травня 2017 року - залишити без руху.
Надати строк для усунення вказаних недоліків до 11 серпня 2017 року, але не більше п'яти днів з дня отримання ухвали.
У разі невиконання вимог суду, касаційна скарга буде визнана неподаною та повернута особі, яка її подала.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Вищого спеціалізованого
суду України з розгляду
цивільних і кримінальних справ О.М.Ситнік
Суд | Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ |
Дата ухвалення рішення | 12.07.2017 |
Оприлюднено | 12.07.2017 |
Номер документу | 67680532 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Лідовець Руслан Анатолійович
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Ситнік Олена Миколаївна
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Ситнік Олена Миколаївна
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Ситнік Олена Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні