ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
ОКРЕМА УХВАЛА
11.07.2017 р. №917/798/16
м. Полтава
Суддя Пушко І.І., розглянувши матеріали справи
за скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Коссад Восток", 03680, м. Київ, вул. Червоноармійська, 72-А, БК "Олімпійський", 1 під'їзд, 5 поверх
на дії та бездіяльність державного виконавця Новосанжарського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області
по справі №917/798/16
про стягнення 755 736 грн. 80 коп.
встановив:
Ухвалою про прийняття скарги до розгляду від 26.06.2017 року на Новосанжарський районний відділ державної виконавчої служби покладався обов'язок надати суду засвідчену копію матеріалів виконавчого провадження ВП №52906335, докази направлення на адресу стягувача постанови від 31.05.2017р. про повернення виконавчого документа та докази повернення наказу господарського суду Полтавської області від 29.08.2016р. №917/798/16, документально обґрунтований відзив на скаргу.
Зазначену ухвалу суб'єкт оскарження отримав 30.06.2017 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення. Проте, в призначене судове засідання 11.07.2017 року витребуваних документів не надано всупереч положень ч.1 ст. 4-5 ГПК України про обов'язковість судових рішень. Будь-яких пояснень щодо невиконання вимог ухвали Новосанжарським районним відділом державної виконавчої служби не надано.
Суд наголошує, що ненадання суб'єктом оскарження витребуваних доказів суттєво утруднило розгляд скарги.
Статтею 124 Конституції України встановлено, що судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України. Аналогічні положення містяться також в ч.1 ст. 4-5, ст. 115 ГПК України, ч. 2 ст. 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».
Суд вважає, що невиконання вимог суду є проявом неповаги до суду та прав і охоронюваних законом інтересів заявника.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 90 ГПК України господарський суд, виявивши при вирішенні господарського спору порушення законності або недоліки в діяльності підприємства, установи, організації, державного чи іншого органу, виносить окрему ухвалу. Окрема ухвала надсилається відповідним підприємствам, установам, організаціям, державним та іншим органам, посадовим особам, які несуть відповідальність за ухилення від виконання вказівок, що містяться в окремій ухвалі, в порядку та розмірі, передбачених частиною першою статті 119 цього Кодексу.
Беручи до уваги вищевикладене, керуючись статтями 86, 90 ГПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
1. Повідомити Головне територіальне управління юстиції у Полтавській області про вказані недоліки в роботі Новосанжарського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, виявлені судом, для вжиття організаційно-правових заходів по їх усуненню.
2. Про вжиття вказаних заходів повідомити Господарський суд Полтавської області у місячний строк.
Суддя Пушко І.І.
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 11.07.2017 |
Оприлюднено | 17.07.2017 |
Номер документу | 67685507 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Пушко І.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні