Господарський суд Чернігівської області
Пр-т. Миру, 20, м. Чернігів, 14000 , тел. 676-311, факс 77-44-62, e-mail: inbox@cn.arbitr.gov.ua
===================================================================================================================================================================
УХВАЛА
"12" липня 2017 р. Справа № 927/561/17
За позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю Торговий дім Насіння Чернігівщини , вул. О. Міхнюка, 21 А, м. Чернігів, 14013
До відповідача: Публічного акціонерного товариства Чернігівобленерго ,
вул. Гонча, 40, м. Чернігів, 14000
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: Приватне акціонерне товариство Насіння Чернігівщини
вул. В. Дрозда, 3, м. Чернігів, 14007.
про зобов'язання вчинити певні дії
Суддя Книш Н.Ю.
ПРЕДСТАВНИКИ СТОРІН:
від позивача: ОСОБА_1, представник, довіреність №б/н від 11.07.2017; ОСОБА_2 адвокат, довіреність №б/н від 20.04.2017
від відповідача: ОСОБА_3, начальник відділу правового забезпечення, довіреність №28/6782 від 12.12.2016; ОСОБА_4 начальник відділу правового забезпечення, довіреність № 28/6783 від 12.12.2016; ОСОБА_5 начальник відділу перспективного розвитку, довіреність №41/3407 від 12.07.2017
від третьої особи: ОСОБА_6 представник, довіреність №б/н, від 03.01.2017
Товариством з обмеженою відповідальністю Торговий дім Насіння Чернігівщини подано позов до Публічного акціонерного товариства Чернігівобленерго : 1) про визнання незаконною бездіяльності відповідача щодо розгляду заяви позивача про приєднання, виготовлення та направлення позивачу проекту договору про приєднання; 2) про зобов'язання відповідача надати позивачу підписані примірники договору про приєднання у відповідності до заяви відповідача.
У судовому засіданні 29.06.2017 відповідачем було подано відзив №67 від 29.06.2017 на позовну заяву, в якому відповідач вважає позовні вимоги незаконними, необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню з підстав викладених у відзиві.
Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 12.07.2017 до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача, було залучено Приватне акціонерне товариство Насіння Чернігівщини .
Представники позивача, відповідача та третьої особи в судовому засіданні 12.07.2017 надали клопотання про нездійснення технічної фіксації судового процесу, які задоволені судом.
До початку судового засідання, через відділ документального забезпечення (канцелярія), позивачем подано заяву вих.№75 від 11.07.2017 про зміну предмета позову із додатком доказів направлення копії заяви про зміну предмета позову відповідачу (опис вкладення у цінний лист від 12.07.2017 та фіскальний чек №3000043148 від 12.07.2017 з штрихкодовим ідентифікатором №1401704302922). В поданій заяві позивач просить прийняти заяву про зміну предмета позову, визнати незаконною бездіяльність відповідача щодо розгляду заяви позивача про приєднання, виготовлення та направлення позивачу проекту договору про приєднання; зобов'язати відповідача укласти з позивачем договір приєднання до електричних мереж відповідача і наводить умови такого договору з переліком невід'ємних додатків до цього договору, а саме: Технічні умови на виробничу базу Технічні умови стандартного приєднання до електричних мереж електроустановок (типова форма) . У судовому засіданні представник позивача (ОСОБА_2В.) виклав подану заяву про зміну предмету позову з посиланням на ст.181 Господарського кодексу України.
Доказів направлення третій особі заяви вих.№75 від 11.07.2017 про зміну предмета позову позивачем не надано.
Представник відповідача (ОСОБА_4П.) зазначила, що на даний час на адресу відповідача не надходив примірника заяви позивача про зміну предмета позову та відповідачу необхідно надати час для ознайомлення зі змістом заяви та викладення своїх заперечень по суті вказаної заяви, а також просила відмовити у позові повністю.
Представник третьої особи залишив вирішення поданої позивачем зави на розсуд суду.
Стаття 181 Господарського кодексу України визначає загальний порядок укладення господарських договорів.
Відповідно до ст. 187 Господарського кодексу України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов'язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору.
Як зазначено у п. 3.11, п.3.12 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 № 18 Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції право позивача на зміну предмета або підстави позову може бути реалізоване лише до початку розгляду господарським судом справи по суті та лише у суді першої інстанції шляхом подання до суду відповідної письмової заяви, яка за формою і змістом має узгоджуватися із статтею 54 Господарського процесуального кодексу України з доданням до неї документів, зазначених у статті 57 названого Кодексу. Невідповідність згаданої заяви вимогам цих норм процесуального права є підставою для її повернення з підстав, передбачених частиною першою статті 63 Господарського процесуального кодексу України.
Збільшено (чи зменшено) може бути лише розмір вимог майнового характеру. Якщо в заяві позивача йдеться про збільшення розміру немайнових вимог, то фактично також йдеться про подання іншого позову.
Під предметом позову розуміється певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення.
Підставу позову становлять обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу.
Відтак зміна предмета позову означає зміну вимоги, з якою позивач звернувся до відповідача, а зміна підстав позову - це зміна обставин, на яких ґрунтується вимога позивача. Одночасна зміна і предмета, і підстав позову не допускається. У разі подання позивачем заяви, направленої на одночасну зміну предмета і підстав позову, господарський суд повинен відмовити в задоволенні такої заяви і, приєднавши її до матеріалів справи та зазначивши про цю відмову в описовій частині рішення (або в ухвалі, якою закінчується розгляд справи), розглянути по суті раніше заявлені позовні вимоги, якщо позивач не відмовляється від позову. Позивач при цьому не позбавлений права звернутися з новим позовом у загальному порядку (п. 3.12. постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції ).
Як свідчать текст позовної заяви вих. №67 від 07.06.2017, позивачем не визначалися підстави позову щодо зобов'язання відповідача укласти з позивачем договір приєднання до електричних мереж відповідача на умовах запропонованих позивачем.
З огляду на ті обставини, що в позові позивачем було заявлено вимогу про зобов'язання відповідача надати позивачу підписані примірники договору про приєднання у відповідності до заяви відповідача , а у заяві №75 від 11.07.2017 про зміну предмету позовних вимог мова йде про зобов'язання відповідача укласти з позивачем договір приєднання на умовах запропонованих позивачем, а отже дана заява фактично спрямована на заявлення нових вимог у даній справі, а не зміну предмета вже заявлених позовних вимог. Враховуючи вищенаведене та з огляду на те, що заява позивача №75 від 11.07.2017 про зміну предмету позовних вимог направлена на одночасну зміну предмета і підстав позову, суд відмовляє позивачу в задоволенні такої заяви.
Позивачем подано клопотання від 12.07.2017 про приєднання до матеріалів справи додаткових документів. Суд клопотання задовольнив, додаткові документи до матеріалів справи долучив.
Відповідачем подані додаткові пояснення №73 від 12.06.2017. В поданих поясненнях відповідач, зокрема, зазначає, що Правила приєднання електроустановок до електричних мереж, затверджені постановою НКРЕ №28 від 17.01.2013, регулюють відносини, які виникають під час приєднання новозбудованих, реконструйованих чи технічно переоснащених електроустановок замовників (крім когенераційних установок) до електричних мереж. Відповідно до заяви про приєднання електроустановки певної потужності від 22.03.2017 позивач просить здійснити нове приєднання (приєднання нової електроустановки) за адресою: вул. В.Дрозда, 3, м. Чернігів, виробничої бази потужністю 77 кВт на ТП-352, надавши при цьому, копію договору оренди частини майнового комплексу (приміщення з обладнанням) від 01.03.2017. Постачання електричної енергії на вказані у договорі оренди об'єкти вже здійснюється відповідачем за договором про постачання електричної енергії №195, укладеним між ПАТ Чернігівобленерго та ПрАТ Насіння Чернігівщини від 07.11.2007, згідно з яким об'єкт споживача має дозволену для використання потужність 53 кВт та ІІІ категорію надійності електропостачання. Позивачем не надано документів на підтвердження того, що електроустановки, які він має намір приєднати, є новозбудованими, реконструйованими або технічно переоснащеними, отже, в позові має бути відмовлено.
Третьою особою в судовому засіданні подано клопотання №127 від 11.07.2017 про долучення до матеріалів справи додаткових документів. Суд клопотання задовольнив, документи до матеріалів справи долучив.
Представник третьої особи в усних поясненнях зазначила, що копія позовної заяви з доданими документами отримана нею нарочно від позивача.
У судовому засіданні представник позивача (ОСОБА_2В.) заперечив, щодо переходу до розгляду справи по суті.
Представник позивача в судовому засіданні заявив усне клопотання про відкладення розгляду справи для надання можливості подати нормативно-правове обґрунтування позовних вимог в частині зобов'язання відповідача надати позивачу підписані примірники договору про приєднання.
Представники відповідача не заперечили проти відкладення розгляду справи.
Представник третьої особи підтримав позицію представника позивача щодо відкладення розгляду справи.
З урахуванням вищевикладених обставин, з метою повного та всебічного дослідження всіх обставин по даній справі, дотримання принципу змагальності сторін, суд вважає за необхідне задовольнити усне клопотання представника позивача та відкласти розгляд даної справи для надання сторонами витребуваних судом документів, пояснень необхідних для розгляду спору по суті.
За таких обставин розгляд справи підлягає відкладенню.
Керуючись ст.ст.22, 27, 77, 86 Господарського процесуального кодексу України суд, -
У Х В А Л И В :
1. Розгляд справи відкласти на 19 . 07.2017 о 11 год. 30 хв. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: 14000, м. Чернігів, проспект Миру 20, зал судових засідань № 23.
2. Зобов'язати позивача: надати для огляду оригінали документів, копії яких додані до позовної заяви та матеріалів справи; надати письмове нормативно-правове обґрунтування щодо обраного позивачем способу захисту; всі документи на підтвердження своєї позиції по справі. Забезпечити явку представника та технічного спеціаліста з питань енергетики для дачі пояснень по суті спору з належними повноваженнями та документами, які посвідчують особу.
3. Зобов'язати відповідача надати: відповідні звернення, на які відповідачем була надана інформація у листах №06/2243 від 10.05.17 та №06/2544 від 25.05.2017; копію договору про постачання електричної енергії від 07.11.2017 №195, укладеного між ПАТ Чернігівобленерго та ПрАТ Насіння Чернігівщини з усіма додатками; всі документи на підтвердження своєї позиції по справі. Забезпечити явку представника та технічного спеціаліста з питань енергетики для дачі пояснень по суті спору з належними повноваженнями та документами, які посвідчують особу.
4. Зобов'язати третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: надати письмові пояснення по справі та документи, які підтверджують зазначені у поясненні обставини; всі документи на підтвердження своєї позиції по справі. Забезпечити явку представника для дачі пояснень по суті спору з належними повноваженнями та документами, які посвідчують особу.
5. Повноваження представників сторін мають бути підтверджені довіреністю, оформленою в установленому порядку (засвідченою нотаріально або, якщо довіреність видає юридична особа - підписом її керівника та завірена печаткою цієї організації, з наданням документів, що підтверджують повноваження особи, яка підписала довіреність); у разі представництва інтересів сторони безпосередньо її керівництвом - відповідним документом, що підтверджує його призначення або обрання (або засвідчені належним чином витяги з них).
6. Попередити сторони, що відповідно до п.5 ст.83 Господарського процесуального кодексу України господарський суд має право стягнути до Державного бюджету України з винної сторони штраф у розмірі до 1700 грн. за ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на сторону.
Суддя Н.Ю.Книш
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 12.07.2017 |
Оприлюднено | 13.07.2017 |
Номер документу | 67708969 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Книш Н.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні