14.06.2017
Справа 522/3744/17
Провадження №1-КС/522/10632/17
У Х В А Л А
14 червня 2017 року
Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , за участю старшого слідчого першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС в Одеській області ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС в Одеській області ОСОБА_2 про тимчасовий доступ по кримінальному провадженню № 32016160000000140 від 19.10.2016 р. за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212 КК України,
В С Т А Н О В И В :
13 червня 2017 року старший слідчий старшого слідчого першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС в Одеській області ОСОБА_2 звернувся до суду з клопотанням, погодженим прокурором відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю.
Як вбачається з клопотання слідчого,
Слідчим управлінням фінансових розслідувань Головного управління ДФС в Одеській області проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженню №32016160000000140 від 19.10.2016 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.
Службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в період 01.01.2016 31.05.2016, шляхом приховування фактичних об`ємів реалізованої продукції ухилились від сплати податку на додану вартість в сумі 1905326 грн. та податку на прибуток в сумі 1976285, що є особливо великим розміром.
Проведеними оперативними заходами та аналізом фінансово-господарської діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » встановлено, що підприємство здійсню реалізацію цукру на оптових ФОП або підприємствам реального сектору економіки, які в подальшому збувають цукор на ринках, а у бухгалтерському та податковому обліку відображають реалізацію на юридичні особи з ознаками «фіктивності».
В ході оперативного відпрацювання ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » встановлено, що вказане підприємство реалізують за готівкові кошти частину власної продукції фізичним або юридичним особам Одеської області та іншим регіонам без відображення таких операцій в бухгалтерському та податковому обліку. В подальшому отриману готівку останні віддають за певний відсоток на підприємства з ознаками «фіктивності» та відображають нібито проведені фінансово-господарські операції, при цьому оформлюються документи прикриття з використанням реквізитів СГД, що мають ознаки «фіктивності» по значно нижчій ціни від ціни фактичної реалізації ТМЦ.
В ході досудового розслідування встановлено, коло осіб причетних до створення групи підприємств з ознаками «фіктивності», котрі надають послуги з обготівкування грошових коштів та безпідставного формування «штучного» податкового кредиту з податку на додану вартість, а також безпідставне віднесення цих операцій до складу валових витрат, в результаті чого діяльність підприємств направлена на ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах. На території міст Дніпра, Одеси та Києва впродовж 2014 - 2017 років створено стійке злочинне угрупування, діяльність якого спрямована на «тіньовий сектор» економки та пов`язана насамперед з наданням послуг підприємствам реального сектору економіки щодо мінімізації податків та конвертації грошових коштів шляхом переведення безготівкових коштів у готівку, заниження податкових зобов`язань та податку на прибуток, оформлення безтоварних операцій використовуючи реквізити підприємства, зареєстрованих без мети здійснення підприємницької діяльності.
Використовуючи створенні підконтрольні ризикові підприємства, відкриваючи для забезпечення злочинної діяльності та в подальшому використовуючи банківські рахунки в банківських установах, члени злочинної групи щоденно отримують готівкові кошти, які передають представникам реального сектору економіки. Для прикриття незаконної діяльності формуються та реєструються видаткові та податкові накладні, по відображенню фіктивних оборудок, тобто до офіційних документів вносяться завідомо неправдиві данні про нібито проведенні фінансово-господарські операції. Тим самим створюються документи «прикриття», що в подальшому приводить до штучного завищення податкового кредиту та валових витрат, з метою умисного ухилення від сплати податків. Шляхом використання документів та розрахункових рахунків підприємств, зареєстрованих на «підставних» осіб, учасники злочинного угрупування надають послуги підприємствам реального сектору економіки, які пов`язані із незаконним переводом безготівкових коштів в готівку, що в подальшому приводить до штучного завищення податкового кредиту та валових витрат, з метою умисного ухилення від сплати податків та розкрадання бюджетних коштів, у тому числі шляхом відшкодування ПДВ з держбюджету та подальшої легалізації (відмивання) грошових коштів.
Співробітниками ВОВЕЗ ОУ ГУ ДФС у Дніпропетровській області в ході детального аналізу встановлено, що у власності організаторів «конвертаційного центру»: ОСОБА_4 (РНОКПП НОМЕР_1 ), ОСОБА_5 (РНОКПП НОМЕР_2 ), ОСОБА_6 (РНОКПП НОМЕР_3 ) та їх найближчих родичів ОСОБА_7 (РНОКПП НОМЕР_4 ), ОСОБА_8 (РНОКПП НОМЕР_5 ) є нерухомі активи, які можливо здобуті в ході ведення протиправної діяльності.
Крім того, ОСОБА_6 (РНОКПП НОМЕР_2 ) є директором та засновником ТОВ" ІНФОРМАЦІЯ_2 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ); ОСОБА_4 (РНОКПП НОМЕР_1 ) є одним з засновників ПП" ОСОБА_9 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), директором та головним бухгалтером являється ОСОБА_10 (РНОКПП НОМЕР_8 ).
Встановлено, що ТОВ" ІНФОРМАЦІЯ_2 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ) з 10.08.2016 орендує земельну ділянку загальною площею 0,8га, за адресою АДРЕСА_1 (кадастровий номер 1225980500:02:001:0575), орендодавець: ІНФОРМАЦІЯ_3 (код ЄДРПОУ НОМЕР_9 ).
Крім цього, встановлено, що документи котрі стали підставою виникнення права оренди на вказане вище майно, перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 (код ЄДРПОУ НОМЕР_9 ).
Інформація яка міститься в документах котрі стали підставою виникнення права оренди має значення для доказування причетності зазначених осіб до незаконної діяльності.
Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати можливість вилучити документи про підстави виникнення права оренди ТОВ" ІНФОРМАЦІЯ_2 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ) на земельну ділянку, за адресою АДРЕСА_1 (кадастровий номер 1225980500:02:001:0575), які перебувають у ІНФОРМАЦІЯ_3 (код ЄДРПОУ НОМЕР_9 ).
Враховуючи те, що є достатні підстави вважати, що ІНФОРМАЦІЯ_3 (код ЄДРПОУ НОМЕР_9 ) є зацікавленою стороною по вказаному кримінальному провадженню та можуть передати інформацію щодо проводимих та плануємих слідчих дій до своїх клієнтів, що в свою чергу може призвести до знищення речей або документів, прошу провести судове засідання без участі представників ІНФОРМАЦІЯ_3 (код ЄДРПОУ НОМЕР_9 ).
Посилаючись на вищевикладене, слідчий просив надати тимчасовий доступ до речей і документів та можливість їх вилучення (виїмка),що знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 (код ЄДРПОУ НОМЕР_9 ), а саме документів що стали підставою виникнення права оренди ТОВ" ІНФОРМАЦІЯ_2 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ) на земельну ділянку, за адресою АДРЕСА_1 (кадастровий номер 1225980500:02:001:0575).
В судове засідання слідчий та прокурор не з`явились, клопотання не підтримали та не довели наявність підстав для тимчасового доступу, передбачених ч.5 ст.163 КПК України.
Статтею 22 КПК України передбачено, що кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Під час кримінального провадження функції державного обвинувачення, захисту та судового розгляду не можуть покладатися на один і той самий орган чи службову особу. Суд, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків.
Отже, однією із загальних засад кримінального провадження визначено змагальність сторін, яка передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, а суд лише створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків. Таким чином, саме сторона обвинувачення зобов`язана забезпечити особисту явку та подання доказів.
Неявка слідчого та прокурора є фактично невиконанням цими суб`єктами обов`язку довести обставини, передбачені ч.5 ст.163 КПК України, що позбавляє слідчого суддю можливості повно та всебічно з`ясувати сукупність обставин, із якими закон пов`язує вирішення питання про надання тимчасового доступу до речей документів, а отже, є підставою для відмови у задоволенні клопотання.
За таких обставин, суд змушений прийти до висновку про необхідність відмови в задоволенні клопотання слідчого.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 22, 159-163 КПК України, -
У Х В А Л И В:
В задоволенні клопотання старшого слідчого першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС в Одеській області ОСОБА_2 про тимчасовий доступ до речей і документів відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 14.06.2017 |
Оприлюднено | 06.03.2023 |
Номер документу | 67777063 |
Судочинство | Кримінальне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні