Постанова
від 25.07.2017 по справі 802/906/17-а
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

25 липня 2017 р. Справа № 802/906/17-а

Вінницький окружний адміністративний суд в складі

Головуючого судді Дмитришеної Руслани Миколаївни,

за участю:

секретаря судового засідання: Могиль Тетяни Олександрівни

представника позивача: Островерха Р. В.

представника відповідача: Лавренової О.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні податкове подання Головного управління ДФС у Вінницькій області про стягнення коштів за податковим боргом з товариства з обмеженою відповідальністю "Вінниця м'ясо"

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшло подання Головного управління ДФС у Вінницькій області про стягнення коштів за податковим боргом з товариства з обмеженою відповідальністю Вінниця м'ясо .

Вимоги податкового органу мотивовані тим, що у ТОВ Вінниця м'ясо існує борг щодо сплати податків та зборів (обов'язкових платежів) в розмірі 1635133,03 грн., який в добровільному порядку не погашений.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав заявлені вимоги та просив суд задовольнити податкове подання.

Представник відповідача заперечувала щодо заявлених вимог, посилаючись на те, що борг який виник у відповідача перед позивачем існує, проте товариством 24.07.2017 в рахунок погашення заборгованості сплачено 50 грн.

Крім того, представник відповідача послалась на те, що подання податковим органом було подано до суду 06.06.2017 за підписом В.о. начальника ГУ ДФС у Вінницькій області ОСОБА_1, який на мав повноважень для підпису. Відтак, представник вважає, що позивачем не усунуто недоліки подання, що має місце для залишення його без розгляду.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали подання, оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що подання належить задовольнити у повному обсязі, з огляду на наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю Вінниця м'ясо , як суб'єкт підприємницької діяльності, зареєстровано 02.06.2005 року та перебуває на податковому обліку у Вінницькій ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області, є платником податків за основним місцем обліку, передбачених Податковим кодексом України.

Станом на 06.06.2017 року за ТОВ Вінниця м'ясо рахується борг щодо сплати податків та зборів (обов'язкових платежів) в розмірі 1635133,03 грн., в тому числі основного платежу по орендній платі з юридичних осіб в сумі 1635133,03 грн.

Податковим органом сформовано податкову вимогу форми "Ю" №1749-17 від 14.03.2017 року, яка вручена під розписку представнику товариства 04.04.2017.

Дана вимога відповідачем не оскаржувалась, хоча і сума податкового боргу за узгодженими грошовими зобов'язаннями не погашена, що стало підставою для звернення з поданням до суду.

Відповідно до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

В силу до п. 54.1 статті 54 ПК України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Згідно з п. 54.5 ПК України, якщо згідно з нормами цієї статті сума грошового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність і повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов'язання і має право оскаржити зазначену суму в порядку, встановленому цим Кодексом.

Згідно п. 57.1 ст. 57 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

В силу положень п. 286.2. ст. 286 ПК, платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.

Надаючи оцінку наявності податкового боргу судом установлено, що ТОВ "Вінниця м'ясо" було подано до контролюючого органу звітну податкову декларацію з плати за землю за 2017 рік. У вказаній декларації платником самостійно визначено суму щомісячної сплати податку за оренду землі в розмірі 408783,27 грн. та річну - в сумі 4905399,28 грн.

Відповідно до п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Відповідно до п. 59.1 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Виконуючи зазначені норми Закону, податковим органом вручено відповідачу податкову вимогу вимоги форми "Ю" №1749-17 від 14.03.2017 року (а. с. 12) щодо сплати узгодженого податкового зобов'язання.

Відповідно до п. 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

У разі, якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення (п. 59.5 ПК України).

Відтак, матеріалами справи підтверджено, що не заперечувалась і представником відповідача наявність у товариства податкового боргу за узгодженим податковим зобов"язанням.

Суд критично оцінює посилання представника відповідача на сплату податкового боргу з огляду на те, що борг товариства по сплаті орендної плати з юридичних осіб складає 1635133,03 грн., натомість кошти відповідачем погашені у розмірі 50 грн.

Разом з тим, посилання представника відповідача на положення ст.155 КАС України про те, що податкове подання підписано від імені позивача особою, яка не має повноважень на ведення справи, а тому є підстава для залишення без розгляду, судом відхиляються.

Так, судом апеляційної інстанції в ухвалі від 12.07.2017 року, скасовуючи ухвалу Вінницького окружного адміністративного суду від 07.06.2017 про залишення без розгляду, наголошено на тому, що судом не надано позивачу часу на усунення допущених недоліків подання.

Ухвалою суду від 24.07.2017 року позивачу надано час на усунення недоліків подання, на виконання вимог якої позивачем через відділ прийому суду надано податкове подання, яке підписано уповноваженою особою ГУ ДФС у Вінницькій області, яка має повноваження, зміст та вимоги якого є аналогічними поданню, що надійшло на адресу суду 06.06.2017 року.

В свою чергу слід зазначити, що недоліки податкового подання, які позивачем у визначений судом строк усунуті, не є підставою для спростування заборгованості відповідача перед бюджетом.

За приписами Конституції України, зокрема до статті 67, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно положень пп. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 ПК України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до п. 95.3 ст. 95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України (п. 95.4 ст. 95 ПК України).

Водночас, відповідно до ч. 1, 8 ст. 183-3 КАС України провадження у справах за зверненням органів доходів і зборів при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів щодо стягнення коштів за податковим боргом.

У відповідності до норм ст. ст. 11, 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (ст. 86 КАС України).

За наведених обставин, суд дійшов висновку, що вимоги стосовно стягнення податкового боргу обґрунтовані, підтверджуються матеріалами справи, не спростовані відповідачем, відтак підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 158, 167, 183-3, 255, 257 Кодексу адміністративного cудочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Податкове подання задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Вінниця м'ясо" (код ЄДРПОУ 33587763) кошти за податковим боргом в розмірі 1 635 133 (один мільйон шістсот тридцять п'ять тисяч сто тридцять три) грн. 03 коп.

Постанова суду підлягає до негайного виконання

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя: Дмитришена Руслана Миколаївна

Дата ухвалення рішення25.07.2017
Оприлюднено26.07.2017
Номер документу67886973
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —802/906/17-а

Постанова від 25.07.2017

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Дмитришена Руслана Миколаївна

Ухвала від 24.07.2017

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Дмитришена Руслана Миколаївна

Ухвала від 19.07.2017

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Дмитришена Руслана Миколаївна

Ухвала від 12.07.2017

Адміністративне

Вінницький апеляційний адміністративний суд

Граб Л.С.

Ухвала від 27.06.2017

Адміністративне

Вінницький апеляційний адміністративний суд

Граб Л.С.

Ухвала від 27.06.2017

Адміністративне

Вінницький апеляційний адміністративний суд

Граб Л.С.

Ухвала від 20.06.2017

Адміністративне

Вінницький апеляційний адміністративний суд

Граб Л.С.

Ухвала від 07.06.2017

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Дмитришена Руслана Миколаївна

Ухвала від 06.06.2017

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Дмитришена Руслана Миколаївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні