233 Справа № 233/3320/17
Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
19 липня 2017 року м. Костянтинівка
Суддя Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області Мартиненко В. С. , розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Іллінівської сільської ради про визнання права власності в порядку спадкування,-
В С Т А Н О В И Л А:
До Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Іллінівської сільської ради про визнання за нею права власності на спадщину на фермерське господарство Еліта , код ЄДРПОУ 24643688, юридична адреса: 85183, Донецька область, Костянтинівський район, село Стара Миколаївка, вулиця Свердлова, будинок 26, з усіма правами та обов'язками засновника цього господарства, що належали спадкодавцю ОСОБА_2 та визначених статутом цього господарства.
При вирішенні питання про відкриття провадження у справі виявлено, що позовна заява подана з порушенням вимог ст. 119 ЦПК України.
Так, позивачем всупереч вимогам п. 4 ч. 2 ст. 119 ЦПК України не зазначено ціну позову щодо вимог майнового характеру.
Згідно із п. 2 ч. 1 ст. 80 ЦПК України у позовах про визнання права власності на майно або його витребування ціна позову визначається вартістю майна. Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 80 ЦПК України, у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, ціна позову визначається дійсною вартістю нерухомого майна, а на нерухоме майно, що належить юридичним особам, - не нижче його балансової вартості.
Посилання позивача на відсутність необхідності здійснювати оцінку спірного майна через наявність нульової процентної ставки оподаткування доходів спадкоємців першої черги не спростовує висновків суду.
Згідно ст. 4 Закону України Про судовий збір при поданні до суду позову майнового характеру фізичною особою підлягає сплаті судовий збір за ставкою 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
Відповідно до роз'яснень, даних в п. 15 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17 жовтня 2014 року № 10 Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах , пунктами 1 і 2 частини першої статті 80 ЦПК передбачено визначення ціни позову у позовах про стягнення грошових коштів та про визнання права власності на майно або витребування майна. Відповідні позовні заяви мають майновий характер, і розмір ставок судового збору за їх подання визначається згідно з підпунктом 1 пункту 1 частини другої статті 4 Закону № 3674-VI.
Крім того, в порушення п. 5 та п. 6 ч. 2 ст. 119 ЦПК України, в позовній заяві не викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо переходу до спадкоємця всіх прав та обов`язків засновника господарства, в тому числі щодо земельних ділянок, що надані для ведення фермерського господарства, та не зазначає докази, якими вказані обставини підтверджуються або наявність підстав для звільнення від доказування.
До того ж, позивачем залишились не обґрунтованими обставини щодо відмови нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії та не зазначає докази, якими вказані обставини підтверджуються або наявність підстав для звільнення від доказування.
Згідно із ч. 1 ст. 121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
За таких обставин позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків.
Керуючись ст.121 ЦПК України,
П О С Т А Н О В И Л А :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Іллінівської сільської ради про визнання права власності в порядку спадкування - залишити без руху, надавши позивачу для виправлення недоліків строк п'ять днів з дня отримання копії ухвали.
В разі неусунення недоліків у зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернута позивачу.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху може бути оскаржена окремо від рішення суду в частині щодо визначення розміру судових витрат до Апеляційного суду Донецької області через Костянтинівський мiськрайонний суд Донецької області. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя
Суд | Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 19.07.2017 |
Оприлюднено | 28.07.2017 |
Номер документу | 67948408 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні