ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
26 липня 2017 р. Справа № 909/997/15
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Гриняк Б.П. , розглянувши скаргу Приватного акціонерного товариства страхова компанія " Галицька" ( вх. №7891/17 від 25.07.2017 р. ) на дії Івано-Франківського міського відділу державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області по справі
за позовом: Відкритого акціонерного товариства "Івано-Франківський птахокомбінат", вул. Комунальна, 3,м. Івано - Франківськ,76018
до відповідача: Приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "Галицька" вул. Василіянок, 22,м. Івано-Франківськ,76018
про стягнення заборгованості у сумі 825 442,88 грн.
ВСТАНОВИВ: 25.07.2017 р. від Приватного акціонерного товариства страхова компанія "Галицька" до господарського суду Івано-Франківської області надійшла скарга на дії Івано-Франківського міського відділу державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області , в якій скаржник просить суд:
- визнати дії в.о. начальника Івано-Франківського міського відділу державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області ОСОБА_1 по несвоєчасному направленню ПрАТ "Страхова компанія "Галицька" постанови від 10.07.2017 р. про накладення арешту на кошти ПрАТСК "Галицька" неправомірними;
- відстрочити виконання постанови Львівського апеляційного господарського суду у справі №909/997/15 від 17.11.2016 р. на час розгляду заяви від 12.07.2017 р. ПрАТ СК " Галицька" про перегляд справи за нововиявленими обставинами.
Згідно ст. 121-2 ГПК України, скарги на дії чи бездіяльність органів Державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів можуть бути подані стягувачем, боржником або прокурором протягом десяти днів з дня вчинення оскаржуваної дії, або з дня, коли зазначеним особам стало про неї відомо, або з дня, коли дія мала бути вчинена. Скарги на дії органів Державної виконавчої служби розглядаються господарським судом, про час і місце якого повідомляються ухвалою стягувач, боржник чи прокурор та орган виконання судових рішень.
Постановою Пленуму Верховного Суду України „Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження" №14 від 26.12.2003 року (п.3) передбачено, що скарги на дії органів ДВС мають відповідати загальним вимогам щодо форми і змісту позовної заяви, передбаченим положеннями Господарського процесуального кодексу України. Аналогічну правову позицію викладено у постанові Пленуму ВГС України №9 від 17.10.2012 р., "Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України", з наступними змінами та доповненнями (п.п. 9.9 п. 9 абз. 1).
В силу ст. 56 ГПК України, позивач, прокурор чи його заступник зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.
Ч. 1 п. 2 ст. 57 ГПК України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Належним доказом направлення копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачеві у справі, з дотриманням вимог ст. 57 Господарського процесуального кодексу України, є бланк опису вкладення, який згідно п. 61 Правил надання послуг поштового зв'язку, які затверджені Постановою КМ України №270 від 05.03.2009р, з наступними змінами та доповненнями, заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення.
Разом з тим, Правилами надання послуг поштового зв'язку, передбачено, що підтвердженням надання послуг поштового зв'язку є документ (розрахунковий документ) встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг " форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція, тощо).
Із наведених норм вбачається, що належним доказом направлення саме копії позовної заяви/скарги на дії органу ДВС та доданих до неї документів сторонам у справі може бути лише бланк опису вкладення , завірений відповідним відділенням зв'язку, разом з фінансовим чеком/квитанцією про відправлення.
Всупереч вищевказаним вимогам, скаржником до матеріалів скарги бланку опису вкладення , не додано.
Відповідно до вимог процесуального Закону належні та допустимі докази надіслання позивачу у справі копій скарги та доданих до неї документів мають бути подані до суду станом на момент подання скарги.
Відповідно до п. 3.5 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 р. «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» , недодержання вимог статей 54, 56 та пунктів 2 і 3 частини першої статті 57 ГПК щодо форми, змісту і додатків до позовної заяви тягне за собою наслідки, передбачені статтею 63 ГПК України.
Відповідно до вимог п.6 ч.1 ст. 63 ГПК України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Таким чином, неподання скаржником до суду належних доказів надсилання стягувачу копії скарги та доданих неї документів, є підставою для її повернення.
Керуючись ст. 56, 57, п. 6 ст. 63, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Повернути скаргу Приватного акціонерного товариства страхова компанія "Галицька" ( вх. №7891/17 від 25.07.2017 р. ) на дії Івано-Франківського міського відділу державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області у справі № 909/997/15 і додані до неї документи без розгляду.
Повернення скарги не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.
Суддя Гриняк Б.П.
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 26.07.2017 |
Оприлюднено | 28.07.2017 |
Номер документу | 67958951 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Матуляк П.Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні