Справа № 1-кс\638\2156\2017
638\16841\16-к
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 серпня 2017 року м.Харків
Слідчий суддя Дзержинського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши в залі судових засідань в закритому судовому засіданні в приміщенні суду клопотання слідчого СУ ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 про дозвіл на проведення обшуку у кримінальному провадженні №12016220480003150 від 29 червня 2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 190 КК України,-
в с т а н о в и в :
04 серпня 2017 р. слідчий звернулася до Дзержинського районного суду м. Харкова з клопотанням, погодженим з прокурором відділу Прокуратури Харківської області ОСОБА_4 про проведення обшуку.
Підставами для обшуку слідчий вважає, те що, 29.06.2016 року до СВ Шевченківського відділення поліції Холодногірського відділу поліції ГУ Національної поліції в Харківській області надійшли матеріали ОУ ГУ ДФС в Харківській області, в яких міститься інформація про те, що група осіб використовуючи підприємства реального сектору економіки шахрайським шляхом, під виглядом оригінальної продукції реалізовують суб`єктам господарської діяльності продукцію Компаній «Syngenta Participations AG», а також інших всесвітньо відомих виробників, отримуючи від покупців готівкові гроші. Вказаний факт 29 червня 2016 року внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12016220480003150 та на даний час триває досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України. Під час досудового розслідування встановлено ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця СМТ Покотилівка, громадянина України, р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 , паспорт НОМЕР_2 виданий Жовтневим РВ ХМУ УМВСУ в Харківській області 07.10.1997 року, раніше не судимий, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , який здійснює підприємницьку діяльність з виробництва та подальшої реалізації пестицидів та добрив. За наявною інформацією громадянин ОСОБА_5 завозить на територію України пестициди з Китаю контрабандним шляхом через митний пост «Одеса-порт». В подальшому на виробництві здійснюється розлив пестицидів в тару (ампули та каністри) та незаконно використовуються торгові марки, знаки, найменування і логотипи відомих виробників добрив та пестицидів, зокрема: Syngenta (Актара®, Круїзер® та ін.), Du Pont (Тітус® Екстра, Базіс та ін.) та Bayer Garden (Престиж®). Реалізація здійснюється на території України (роздрібні торгівельні точки знаходяться на ринку Барабашово та в місті Чугуєві), а також експортуються контрабандним шляхом до Російської Федерації. Згідно отриманих інформаційних довідок з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, будівлі, які розташовані за адресою: АДРЕСА_2 та АДРЕСА_3 , належать на праві власності громадянину ОСОБА_5 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 ). Нежитлові будівлі з літерою «А-2», які розташовані за адресою: АДРЕСА_4 , належать на праві власності громадянці ОСОБА_6 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_3 ) дружині громадянина ОСОБА_5 .
На підставі викладеного, з метою документування злочинної схеми господарської діяльності вказаних вище суб`єктів господарювання виникла необхідність у відшуканні та приєднанні до матеріалів кримінального провадження предметів, що мають доказове значення для проведення досудового розслідування, а саме: печаток, штампів, чорнових записів, комп`ютерних та електронних носіїв інформації, бухгалтерської та фінансової документації, не облікованих грошових коштів, що здобуті в результаті незаконної діяльності, а також інших предметів та документів, що мають суттєве значення для проведення досудового розслідування та які в подальшому можуть мати доказове значення по кримінальному провадженню.
В судове засідання ні слідчий ні прокурор не з`явились.
Слідчий суддя, вивчивши документи та матеріали, якими слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання, приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання, оскільки на виконання вимог ч.5 ст.234 КПК України слідчий не довів наявність достатніх підстав вважати, що відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні приміщенні.
Слідчий та прокурор не довели наявність достатніх підстав вважати, що було вчинене кримінальне правопорушення та відшукуванні речі знаходяться у зазначеному у клопотанні приміщенні. Тобто суд не може вирішувати питання проведення процесуальних дій наперед, без фактичних обставин, які вказують на вчинення кримінального правопорушення.
Враховуючи все вищевикладене суд приходить до висновку про відсутність конкретної мети обшуку при даних обставинах, що порушує ст. 6 Конвенції по захист прав людини і основоположних свобод.
Клопотання про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час розгляду питання слідчим суддею від учасників процесуальної дії не надійшло, за ініціативою суду не здійснюється, що відповідає положенням ст.107 КПК України.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 107, 234, 235, 236, 309, 372 КПК України,
У х в а л и в :
У задоволенні клопотання слідчого СУ ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 про дозвіл на проведення обшуку у кримінальному провадженні №12016220480003150 від 29 червня 2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 190 КК України - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 04.08.2017 |
Оприлюднено | 07.03.2023 |
Номер документу | 68145611 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Штих Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні