ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
07.08.2017 Справа № 910/2444/17 За заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Віват Трейдінг"
про виправлення помилки в наказі Господарського суду міста Києва
у справі № 910/2444/17
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Віват Трейдінг"
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення заборгованості в розмірі 1 001 107,02 грн.
Суддя Грєхова О.А.
Представники сторін:
від стягувача (заявника): не з'явився;
від боржника: не з'явився.
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Господарського суду м. Києва від 03.04.2017 позов задоволено повністю, стягнуто з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Віват Трейдінг" заборгованість у розмірі 828 900 грн. 37 коп., пеню в розмірі 100 708 грн. 87 коп., 3 % річних в розмірі 10 434 грн. 36 коп., інфляційні втрати в розмірі 61 063 грн. 42 коп. та витрати по сплаті судового збору в розмірі 15 016 грн. 61 коп.
19.04.2017 на виконання зазначеного рішення Господарським судом міста Києва видано відповідний наказ.
24.07.2017 до відділу діловодства Господарського суду міста Києва від представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Віват Трейдінг" надійшла заява про виправлення помилки в наказі Господарського суду міста Києва від 19.04.2017.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 25.07.2017 заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Віват Трейдінг" про виправлення помилки в наказі Господарського суду міста Києва від 19.04.2017 була прийнята до розгляду, розгляд заяви призначено на 07.08.2017.
Представники сторін у судове засідання 07.08.2017 не з'явились.
Розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Віват Трейдінг" про виправлення помилки в наказі Господарського суду міста Києва від 19.04.2017, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про відсутність підстав для її задоволення, з огляду на наступне.
Як вбачається з поданої заяви, стягувач просить суд внести виправлення в наказ Господарського суду міста Києва від 19.04.2017 шляхом зазначення дати народження боржника - фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 - а саме: ІНФОРМАЦІЯ_1.
Обґрунтовуючи подану заяву, стягувач зазначає, що вищезазначений наказ було пред'явлено стягувачем до виконання до Деснянського районного відділу Державної виконавчої служби міста Київ, однак, 06.07.2017 головним державним виконавцем Бойченко С.В. було винесено постанову про повернення виконавчого документа стягувачу без виконання, в зв'язку з тим, що виконавчий документ не може бути пред'явлений до виконання, оскільки не відповідає вимогам передбаченим п. 6 ч. 4 ст. 4 Закону України Про виконавче провадження , а саме відсутня дата народження боржника.
Відповідно до ст. 116 Господарського процесуального кодексу України виконання рішення господарського суду провадиться на підставі виданого ним наказу, який є виконавчим документом.
Відповідно до ч. ч. 2 - 4 ст. 117 ГПК України господарський суд, який видав наказ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати наказ таким, що не підлягає виконанню, та стягнути на користь боржника безпідставно одержане стягувачем за наказом. Господарський суд розглядає заяву в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника і виносить ухвалу. Неявка стягувача і боржника не є перешкодою для розгляду заяви. До розгляду заяви господарський суд має право своєю ухвалою зупинити стягнення за наказом, а також витребувати наказ. Господарський суд ухвалою вносить виправлення до наказу, а у разі якщо його було видано помилково або якщо обов'язок боржника відсутній повністю чи частково у зв'язку з його припиненням добровільним виконанням боржником чи іншою особою або з інших причин, господарський суд визнає наказ таким, що не підлягає виконанню повністю або частково.
Відповідно до ч. 1 статті 4 Закону України Про виконавче провадження встановлено, що у виконавчому документі зазначаються:
1) назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище, ім'я, по батькові та посада посадової особи, яка його видала;
2) дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ;
3) повне найменування (для юридичних осіб) або прізвище, ім'я та, за наявності, по батькові (для фізичних осіб) стягувача та боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або адреса місця проживання чи перебування (для фізичних осіб), дата народження боржника - фізичної особи;
4) ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань стягувача та боржника (для юридичних осіб - за наявності);
реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті) боржника (для фізичних осіб - платників податків);
5) резолютивна частина рішення, що передбачає заходи примусового виконання рішень;
6) дата набрання рішенням законної сили (крім рішень, що підлягають негайному виконанню);
7) строк пред'явлення рішення до виконання.
У виконавчому документі можуть зазначатися інші дані (якщо вони відомі суду чи іншому органу (посадовій особі), що видав виконавчий документ), які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню рішення, зокрема місце роботи боржника - фізичної особи, місцезнаходження майна боржника, реквізити рахунків стягувача і боржника, номери їх засобів зв'язку та адреси електронної пошти.
Як вбачається з матеріалів справи, Повідомленням головного державного виконавця Деснянського районного відділу державної виконавчої служби міста Київ Бойченко С.В. № 54239482 від 06.07.2017 повернуто виконавчий документ стягувачу без прийняття до виконання на підставі п. 6 ч. 4 ст. 4 Закону України Про виконавче провадження , у зв'язку з неможливістю виконати рішення, оскільки відсутня дата народження боржника.
Відповідно до п. 6 ч. 4 ст. 4 Закону України Про виконавче провадження виконавчий документ повертається стягувачу органом державної виконавчої служби, приватним виконавцем без прийняття до виконання протягом трьох робочих днів з дня його пред'явлення, якщо виконавчий документ не відповідає вимогам, передбаченим цією статтею, або якщо стягувач не подав заяву про примусове виконання рішення відповідно до статті 26 цього Закону.
Пункт 3 ч. 1 статті 4 Закону України Про виконавче провадження вимагає щоб у виконавчому документі була зазначена дата народження боржника - фізичної особи.
Визначення поняття фізичної особи міститься у ст. 24 Цивільного кодексу України, відповідно до якої людина як учасник цивільних відносин вважається фізичною особою.
Відповідно до ч. 1 ст. 128 Господарського кодексу України громадянин визнається суб'єктом господарювання у разі здійснення ним підприємницької діяльності за умови державної реєстрації його як підприємця без статусу юридичної особи відповідно до статті 58 цього Кодексу.
Згідно з ч. 1 ст. 58 Господарського кодексу України суб'єкт господарювання підлягає державній реєстрації як юридична особа чи фізична особа - підприємець у порядку, визначеному законом.
Відповідно до ч. 2 ст. 50 Цивільного кодексу України фізична особа здійснює своє право на підприємницьку діяльність за умови її державної реєстрації в порядку, встановленому законом.
Згідно з ч. 1 ст. 51 Цивільного кодексу України фізична особа - підприємець відповідає за зобов'язаннями, пов'язаними з підприємницькою діяльністю, усім своїм майном, крім майна, на яке згідно із законом не може бути звернено стягнення.
Закон України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань регулює відносини, що виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, їхньої символіки (у випадках, передбачених законом), громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців.
Згідно зі п. 1 ч. 1 ст. 1 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - виписка) - документ в електронній або у випадку, передбаченому цим Законом, у паперовій формі, який формується та оновлюється за результатами проведення реєстраційних дій і містить відомості зокрема про фізичну особу - підприємця.
Державна реєстрація фізичних осіб - підприємців (далі - державна реєстрація) - офіційне визнання шляхом засвідчення державою факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, зміни відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, про фізичну особу - підприємця, а також проведення інших реєстраційних дій, передбачених цим Законом (п. 4 ч. 1 ст. 1 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань ).
Таким чином, з моменту реєстрації в порядку, передбаченому Законом України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань фізична особа набуває особливого статусу суб'єкта господарювання.
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, вперше запис про державну реєстрацію ФОП ОСОБА_1 було внесено 20.09.2000, та внесено 01.08.2014 запис про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем з 03.08.2015, однак поряд з цим, 03.08.2015 внесено запис про повторну державну реєстрацію фізичної особи - підприємця ОСОБА_1; станом на 07.08.2017 записів про відміну державної реєстрації, припинення підприємницької діяльності або перебування в стані припинення відсутні.
Відповідачем у даній справі, який є боржником за виконавчим документом - наказом Господарського суду міста Києва № 910/2444/17 від 19.04.2017, є фізична особа - підприємець ОСОБА_1, а не фізична особа ОСОБА_1, а тому в даному випадку не вимагається зазначення у виконавчому документі дати народження фізичної особи - підприємця.
Таким чином, судом встановлено, що наказ Господарського суду міста Києва № 910/2444/17 від 19.04.2017 повністю відповідає вимогам ч. 1 ст. 4 зазначеного Закону.
За таких обставин, враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про відсутність помилок у наказі Господарського суду міста Києва від 19.04.2017 № 910/2444/17 та відповідно відсутність підстав для задоволення вищезазначеної заяви та внесення виправлень до нього.
Враховуючи вищенаведене, керуючись ст. ст. 86, 117 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Віват Трейдінг" про виправлення помилки в наказі Господарського суду міста Києва від 19.04.2017 у справі № 910/2444/17 відмовити.
Суддя О.А. Грєхова
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 07.08.2017 |
Оприлюднено | 11.08.2017 |
Номер документу | 68210882 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Грєхова О.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні