Справа № 2-2047/2010
Провадження № 2-2047/2010
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження у справі
22.09.2010 м. Пологи
Суддя Пологівського районного суду Запорізької області Омельчук В.Є., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Пологівському районі Запорізької обл. про поновлення пропущенного строку для звернення до суду та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги "Дітям війни",
встановив:
09.09.2010 року до Пологівського районного суду звернувся з позовною заявою ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Пологівському районі Запорізької області про поновлення пропущенного строку для звернення до суду та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги "Дітям війни".
З вказаної позовної заяви вбачається, що вона подана в порядку цивільного судочинства, оскільки в ній містяться посилання на норми Цивільного процесуального кодексу України.
Однак, дану позовну заяву не належить розглядати в порядку цивільного судочинства з наступних підстав.
Законом України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами від 18.02.2010 року було викладено в новій редакції ч.І ст.15 ЦПК України, відповідно до п.2 якої суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них. Цим же Законом було виключено п.З ч.І ст. 18 КАС України.
Рішенням Конституційного Суду України від 09.09.2010 року №19-рп/2010, було визнано неконституційним положення Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами від 18.02.2010 року, а саме: пункт 2 розділу І: Пункт 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України (Відомості Верховної Ради України, 2005 р„ №№ 35-37, ст. 446) виключити ; пункт 2 частини першої статті 15 Цивільного процесуального кодексу України в редакції Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами від 18.02.2010 року. Положення Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами від 18.02.2010 року та Цивільного процесуального кодексу України, визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення. Рішення Конституційного Суду України є обов'язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.
Таким чином з 09.09.2010 року було відновлено дію п.З ч.І ст.18 КАС України в редакції, що діяла до набрання законної сили Законом України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами від 18.02.2010 року.
Відповідно до п.З ч.І ст.18 КАС України в редакції, що діяла до набрання законної сили Законом України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами від 18.02.2010 року, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи у спорах фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Як вбачається з поданої позовної заяви та доданих до неї матеріалів спір між позивачем та управлінням Пенсійного фонду України в Пологівському районі Запорізької області який є суб'єктом владних повноважень виник з приводу нарахування та виплати позивачу передбаченого ст.6 Закону України Про соціальний захист дітей війни , підвищення до пенсії у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.
Таким чином, даний спір між позивачем та управлінням Пенсійного фонду України в Пологівському районі Запорізької області відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 09.09.2010 року №19-рп/201 та вимог п.З ч.І ст. 18 КАС України в редакції, що діяла до набрання законної сили Законом України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами від 18.02.2010 року повинен розглядатись у порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до п.1 ч.2 ст. 122 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
На підставі наведеного, керуючись п.1 ч.2 ст. 122 ЦПК України. -
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Пологівському районі Запорізької області про поновлення пропущенного строку для звернення до суду та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги "Дітям війни".
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Запорізької області через Пологівський районний суд Запорізької області протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя:
Суд | Пологівський районний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 22.09.2010 |
Оприлюднено | 25.08.2017 |
Номер документу | 68454637 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Пологівський районний суд Запорізької області
Омельчук В. Є.
Цивільне
Миргородський міськрайонний суд Полтавської області
Андрущенко-Луценко С. В.
Цивільне
Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Кухар Дмитро Олексійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні