Дата документу 18.08.2017 Справа № 554/9811/16-к
Провадження № 1-кс/554/5630/2017
У Х В А Л А
про проведення обшуку
18 серпня 2017 року м. Полтава
Слідчий суддя Октябрського районного суду міста Полтави ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 розглянувши слідчого віділу СУ Головного управління Національної поліції в Полтавській області, в рамках досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за№12016170000000655, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 272 КК України про проведення обшуку,-
В С Т А Н О В И В:
Досудовим розслідуванням встановлено, що 11.11.2016 року до СУ ГУНП в Полтавській області надійшли документальні матеріали, відповідно до яких ФОП ОСОБА_4 , здійснюючи підприємницьку діяльність, пов`язану із виробництвом дерев`яного вугілля та його реалізацією на території с. Кишеньки Кобеляцького району Полтавської області, порушує встановлені діючим законодавством правила безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою.
11.11.2016 року СУ ГУНП в Полтавській області розпочато за даним фактом досудове розслідування, відомості щодо якого внесено до ЄРДР за №12016170000000655 за ч.1 ст.272 КК України.
Допитані в якості свідків ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , які є депутатами Світлогірської сільської ради показали, що за адресою: АДРЕСА_1 знаходиться колишній Кишеньківський цегляний завод, який належить ОСОБА_4 .. Останній на даній території здійснює діяльність пов`язану з випалюванням дерев`яного вугілля. Сировину на виробництво вугілля ОСОБА_4 незаконно отримує шляхом вирубки деревини над проїжджими частинами села Кишеньки та с. Брачки. Про отримання дозволу або погодження від сільської ради на викиди забруднюючих речовин ОСОБА_4 із заявою до виконавчого комітету не звертався. Коли здійснюється випалювання дерев`яного вугілля в бочках, стоїть великий сморід на території прилеглих сіл, розповсюджується велика кількість диму, який завдає великої шкоди здоров`ю населення.
Допитаний в якості свідка ОСОБА_7 який є секретарем Світлогірської сільської ради показав, що ОСОБА_4 зареєстрований як фізична особа-підприємець та являється керівником та засновником ПП «Арніка». Крім цього ОСОБА_4 , на скільки йому відомо, зареєстрував за собою право власності на об`єкти нерухомого майна, колишнього Кишеньківського цегляного заводу, що знаходиться за адресою: с. Кишеньки Кобеляцького р-ну Полтавської області, вул. Приморська 45а, але разом з тим ОСОБА_4 категорично відмовляється отримувати та реєструвати правовстановлюючі документи на земельні ділянки площею, близько 5 гектарів земель промисловості, які разом з приміщеннями використовуються ОСОБА_4 .. На території колишнього цегельного заводу за вищевказаною адрескою ОСОБА_4 здійснює свою діяльність пов`язану з виготовленням древесного вугілля, шляхом випалювання деревини в п`ятьох металевих ємностях. Під час випалювання древесного вугілля територію даного підприємства, села Світлогірське та Кишеньки покриває хмара чорного диму та сажі, на що постійно скаржаться жителі даних селищ. Окрім цього ОСОБА_4 використовує під час випалювання деревини водяну скважину, на яку в останнього відсутні будь-які документи дозвільного характеру. Наскільки йому відомо, то в ОСОБА_4 також немає жодного документу про дозвіл на викиди забруднюючих речовин та роботи з об`єктами підвищеної небезпеки. Також нещодавно ОСОБА_4 почав проводити демонтаж приміщень, розташованих за вищевказаною адресою, у зв`язку з чим на прилеглій території з`явилося багато будівельного сміття. Таким діями ОСОБА_4 використовує незаконно надра (воду), забруднює навколишнє середовище, та землі сільської ради без будь-яких на те дозволів та правовстановлюючих документів. Також в ОСОБА_4 працюють місцеві жителі з порушенням трудового законодавства без офіційного працевлаштування та без дотримання норм з охорони праці під час виконання робіт на об`єкті підвищеної небезпеки.
Будучи опитаним ОСОБА_8 показав, що з 14.08.2016 року він почав неофіційно працювати охоронником території цегляного заводу, який належить ОСОБА_4 .. На даній території ОСОБА_4 в бочках випалює вугілля. На початку жовтня 2016 року на території даного заводу привезли 2 бочки для випалювання дерев`яного вугілля. До цього ОСОБА_4 здійснював свою діяльність за допомогою 2 бочок об`ємом 40 м? та 10 м?. Під час випалювання вугілля біля бочок обов`язково чергують люди. На території заводу також розміщена та функціонує водонапорна скважина, через яку споживається близько 200 м? води в день.
Згідно протоколу огляду місця події від 12.12.2016 року на території ПП Фірма «Арніка», розташованій по АДРЕСА_1 , виявлено три металевих ємності у формі бочок які перероблені під виготовлення дровяного вугілля, на внутрішніх поверхнях яких виявлено нашарування кіптяви. В даних бочках знаходилися залишки спаленого вугілля, перед бочками виявлено пристрої для розколювання деревини та купи випаленої і невипаленої деревини.
Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна №73780515, цілісний майновий комплекс, розташований за адресою: АДРЕСА_1 належить на праві приватної власності приватному підприємству фірмі «АРНІКА».
Згідно інформаційної довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, засновником та керівником приватного підприємства фірми «АРНІКА» являється ОСОБА_4 , який зареєстровай за адресою: АДРЕСА_2 .
Згідно інформаційної довідки з Головного управління держгеокадастру у Полтавській області від 14.04.2017 року, вищевказана земельна ділянка, розташована за адресою: Полтавська область, Кобеляцький район, с. Кишеньки, вул. Приморська 45а, на території якої розташоване приватне підприємство фірма «АРНІКА», відноситься до земель промисловості, розпорядником якої є Полтавська обласна адміністрація.
17.08.2017 року до СУ ГУНП в Полтавській області надійшов рапорт оперуповноваженого ВСП ГУНП в Полтавській області капітана поліції ОСОБА_9 , згідно якого встановлено, що на території ПП Фірма «Арніка», що по вул. Приморській 45а в с. Кишеньки Кобеляцького району Полтавської області, знаходяться сліди кримінального правопорушення та знаряддя його вчинення: металеві ємності (бочки), в яких кустарним методом здійснюється випалювання дров`яного вугілля, які являються предметом підвищеної небезпеки під час виробництва, фінансові, бухгалтерські та організаційно розпорядчі документи, що утворилися в ході діяльності підприємства, в яких зафіксовані відомості про технологічний процес, тривалість та норми використання засобів виробництва з підвищеною небезпекою, кількість виготовленої продукції за певний проміжок часу, найманих працівників, розпорядок робочого дня та засоби індивідуального захисту, продукція, виготовлена в процесі виконання робіт з підвищеною небезпекою, яка може бути доказом проведення цих робіт та використання конкретних засобів виробництва.
Таким чином, встановлено, що за адресою розташування ПП Фірма «Арніка», можуть зберігатися вищевказані сліди кримінального правопорушення та знаряддя його вчинення.
Внаслідок цього у слідства виникла необхідність у вилученні документів, речей (предметів) які мають значення для забезпечення всебічного, повного та неупередженого розслідування обставин у даному кримінальному провадженні, встановленні осіб, які вчинили злочини та причетні до їх вчинення, шляхом проведення обшуку, оскільки їх долучити іншим шляхом до матеріалів кримінального провадження не має можливості.
Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав та просив його задовольнити.
Клопотання про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час розгляду питання слідчим суддею від учасників процесуальної дії не надійшло, за ініціативою суду не здійснюється, що відповідає положенням ст. 107 КПК України.
Розглянувши дане клопотання, долучені до нього матеріали, суд дійшов висновку про необхідність часткового задоволення зазначеного клопотання, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення злочину, відшукання знаряддя злочину або майна, яке здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місця знаходження розшукуваних осіб. Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.
Обшук, або огляд житла чи іншого володіння особи, обшук особи здійснюється з обов`язковою участю не менше двох понятих незалежно від застосування технічних засобів фіксування відповідної слідчої (розшукової) дії (частина 7 абзац 2 ст. 223 КПК України).
Відповідно до ч. 5 ст. 234 КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не довели наявність достатніх підстав вважати, що:було вчинено кримінальне правопорушення; відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.
Під час розгляду зазначеного клопотання слідчим в повній мірі доведено достатність підстав для проведення зазначеного обшуку. Отримати інформацію в інший спосіб неможливо.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 110, 234, 370, 372 КПК України,-
У Х В А Л И В:
Клопотання слідчого відділу СУ Головного управління Національної поліції в Полтавській області капітана поліції ОСОБА_3 задовольнити частково.
Надати дозвіл на проведення обшуку за місцем розташування приватного підприємства фірми «АРНІКА» (ЄДРПОУ 23276845) за адресою: Полтавська область, Кобеляцький район, с. Кишеньки, вул. Приморська, 45а, з метою відшукання та вилучення слідів кримінального правопорушення та знарядь його вчинення: металевих ємностей (бочок), в яких кустарним методом здійснюється випалювання дров`яного вугілля, які являються предметом підвищеної небезпеки під час виробництва, фінансових, бухгалтерських та організаційно розпорядчих документів, що утворилися в ході діяльності підприємства, в яких зафіксовані відомості про технологічний процес, тривалість та норми використання засобів виробництва з підвищеною небезпекою, кількість виготовленої продукції за певний проміжок часу, найманих працівників, розпорядок робочого дня та засоби індивідуального захисту.
Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.
Заперечення на дану ухвалу може бути подано під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 18.08.2017 |
Оприлюднено | 08.03.2023 |
Номер документу | 68652087 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Шевська О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні