Ухвала
від 06.09.2017 по справі 5015/438/11
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

          

06.09.2017 р.                                                             Справа№ 5015/438/11

Розглянувши заяву:

Публічного акціонерного товариства «Кредобанк» в особі Центральної філії Публічного акціонерного товариства «Кредобанк», м.Львів

про: заміну сторони (стягувача) у виконавчому провадженні щодо примусового виконання наказу Господарського суду Львівської області №5015/438/11 від 11.05.2011р.

у справі №5015/438/11

за позовом : Публічного акціонерного товариства «Кредобанк» в особі Центральної філії Публічного акціонерного товариства «Кредобанк»

до відповідача: Фермерське господарство «Яворівська птахофабрика»,с.Коржичі

орган, що здійснює виконавче провадження : Яворівський районний відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області, м.Львів

про : стягнення коштів

Суддя Березяк Н.Є

Секретар судового засідання Кравець О.І.

В судове засідання з'явились:

Від заявника : не з'явився

від відповідача: не з'явився

від ВДВС : не з'явився

На розгляд господарського суду Публічним акціонерним товариством «Кредобанк» в особі Центральної філії Публічного акціонерного товариства «Кредобанк» подано заяву про заміну сторони (стягувача) у виконавчому провадженні щодо примусового виконання наказу Господарського суду Львівської області у справі №5015/438/11 від 11.05.2011 р., а саме: з Публічного акціонерного товариства «Кредобанк» в особі Центральної філії Публічного акціонерного товариства «Кредобанк» на Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Приватні інвестиції».

Ухвалою суду від 29.08.2017р. заяву Публічного акціонерного товариства «Кредобанк» в особі Центральної філії Публічного акціонерного товариства «Кредобанк» прийнято до розгляду, судове засідання призначено на 06.09.2017 року.

В судове засідання ні стягував, ні боржник участь своїх представників не забезпечили.

Заявником подано клопотання про розгляд справи без участі його представника.

Відповідно до ч.2 ст.121 4 ГПК України, Господарський суд у десятиденний строк розглядає це питання у судовому засіданні з повідомленням сторін та заінтересованих осіб. Неявка сторін та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.

Розглянувши матеріали справи, судом встановлено:

Рішенням господарського суду Львівської області від 07.04.2011 року у справі №5015/438/11 задоволено позовні вимоги Публічного акціонерного товариства «Кредобанк» в особі Центральної філії Публічного акціонерного товариства «Кредобанк» до Феремерського господарства «Яворівська птахофабрика» та присуджено до стягнення з відповідача на користь позивача 287 985,90 грн. - сума простроченої заборгованості по кредиту; 83 357,17 грн. –сума простроченої заборгованості по відсотках; 18 303,10 грн. - пеня за несвоєчасне погашення кредиту за період з 14.07.2010р. по 05.12.2010р.; 4 557,25 грн. - пеня за несвоєчасне погашення відсотків за період з 14.07.2010р. по 05.12.2010р.; 3942,03 грн. – державного мита та 236,00 грн. - витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу ( Загальна сума, присуджена до стягнення за рішенням суду - 394203,42 грн.).

11.05.2011р. на примусове виконання вищевказаного судового рішення видано наказ .

04.09.2017 р. на розгляд до господарського суду від Публічного акціонерного товариства «Кредобанк» в особі Центральної філії Публічного акціонерного товариства «Кредобанк» подано Заяву про заміну сторони у виконавчому провадженні, в якій заявник із посиланням на ст. 121 4 ГПК України, ст.15,18 Закону України «Про виконавче провадження», просить суд замінити сторону (стягувача) у виконавчому провадженні щодо примусового виконання наказу Господарського суду Львівської області №5015/438/11 від 11.05.2011р. з Публічного акціонерного товариства «Кредобанк» в особі Центральної філії Публічного акціонерного товариства «Кредобанк» на Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Приватні інвестиції».

Як вбачається із представлених заявником документів 29.11.2011 р. між Публічного акціонерного товариства «Кредобанк» (Банк) та ТзОВ «Фінансова компанія «Приватні інвестиції» (Новий Кредитор) було укладено Договір факторингу, відповідно до п.3.1 якого Банк продає та відступає Новому Кредитру Права Вимоги визначені Додатком !.

Відповідно до п.4.1 Договору факторингу Сторони узгодили, що Новий Кредитор заплатить Банку ціну відступлення в сумі 292 214 748,74 грн.

13.12.2011 року ТзОВ «Фінансова компанія «Приватні інвестиції» було внесено ціну купівлі за викуп портфеля заборгованостей в розмірі 292 214 748,74 грн., що підтверджується платіжним дорученням №4 від 13.12.2011 року.

На виконання Договору факторингу сторонами підписано Акт приймання-передачі портфеля заборгованостей.

Як вбачається з матеріалів справи, 14.12.2011 року до ТзОВ «Фінансова компанія «Приватні інвестиції» перейшли всі права вимоги до ФГ «Яворівська птахофабрика», які належали ПАТ «Кредобанк» ( в тому числі і по сумах заборгованості, підтверджених рішенням Господарського суду Львівської області від 07.04.2011 року по справі № 5015/438/11 та стягнення яких відбувається в рамках виконавчого провадження № 51271796) та просить провести заміну сторони виконавчого провадження.

Розглянувши подану заяву та дослідивши додані заявником документи, а також наявні у справі на момент розгляду заяви документи, суд прийшов до висновку, що вона підлягає до задоволення з огляду на наступне:

Відповідно до ст. 115 ГПК України рішення, ухвали, постанови господарського суду, що набрали законної сили, є обов'язковими на всій території України і виконуються у порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження».

З огляду на те, що виконання рішення суду є невід'ємною стадією процесу правосуддя, то і заміна сторони на цій стадії може відбуватися не інакше, як на підставах та у порядку, визначеному ГПК України та Законом України «Про виконавче провадження», який регулює умови і порядок виконання рішень судів, що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку.

Згідно ч.1 ст.15 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що сторонами виконавчого провадження є стягував і боржник.

Відповідно до приписів ч. 5 ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження» у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов'язковими тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Положеннями ст. 1077 Цивільного кодексу України встановлено, що за договором факторингу, за яким здійснюється фінансування під відступлення права грошової вимоги, одна сторона, яка іменується фактором передає або зобов'язується передати грошові кошти в розпорядження (клієнта) другої сторони за плату (у будь-який передбачений договором спосіб), а клієнт відступає або зобов'язується відступити чинникові своє право грошової вимоги до (боржника) третьої особи. Частиною 2 та 3 цієї самої статті передбачена можливість укладення договору факторингу з метою забезпечення виконання зобов'язання та договірне передбачення обов'язку фактора надавати клієнтові послуги пов'язані із грошовою вимогою, право якої він відступає.

Відповідно до ст.1079 Цивільного кодексу України, сторонами у договорі факторингу є фактор і клієнт. Клієнтом у договорі факторингу може бути фізична або юридична особа, яка є суб'єктом підприємницької діяльності. Фактором може бути банк або фінансова установа, а також фізична особа – суб'єкт підприємницької діяльності, яка відповідно до закону має право здійснювати факторингові операції.

Предмет договору факторингу має комплексний характер: це і зобов'язання фактора щодо фінансування клієнта, зобов'язання клієнта з оплати послуг фактора з фінансування, і зобов'язання клієнта відступити факторові своє право грошової вимоги до третій особі (боржника).

За цивільним законодавством відступлення права вимоги – це спосіб зміни кредитора у зобов'язанні (загальне поняття), а договір факторингу – відокремлений, самостійний комплекс фінансових послуг, який підлягає ліцензуванню.

Положеннями ст.1078 Цивільного кодексу України передбачено, предметом договору факторингу може бути право грошової вимоги, строк платежу за якою настав ( наявна вимога), а також право вимоги, яке виникне в майбутньому ( майбутня вимога).

Як вбачається з матеріалів справи, 14.12.2011 року ТзОВ «Фінансова компанія «Приватні інвестиції» набуло право вимоги заборгованості строк платежу за якими настав, в тому числі підтверджених рішенням господарського суду Львівської області від 07.04.2011 року по справі №5015/438/11.

У поданій заяві, як підставу заміни сторони у виконавчому провадженні заявник вказує укладення Договору факторингу, на підставі якого ТзОВ «Фінансова компанія «Приватні інвестиції» набуло всіх прав та обов'язків Кредитора ( в тому числі і по сумах заборгованості, підтверджених рішенням Господарського суду Львівської області від 07.04.2011 року) та стягнення яких відбувається в рамках виконавчого провадження № 51271796) та просить провести заміну сторони виконавчого провадження.

За змістом ч.ч. 1, 3 ст. 512 ЦК України кредитор у зобов'язанні може бути замінений іншою особою внаслідок, зокрема передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).

Кредитор у зобов'язанні не може бути замінений, якщо це встановлено договором або законом.

Порядок процесуального правонаступництва врегульований ст. 25 ГПК України, яка передбачає, що у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення діяльності суб'єкта господарювання шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, господарський суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу.

Про заміну або про відмову заміни сторони чи третьої особи її правонаступником господарський суд виносить ухвалу (ч. 3 ст. 25 ГПК України).

З урахуванням наведених законодавчих приписів заміна однієї з сторін у виконавчому провадження її правонаступником здійснюється господарським судом шляхом винесення відповідної ухвали, новий наказ при цьому не видається.

Підставою для заміни сторони виконавчого провадження, тобто процесуального правонаступництва, є наступництво у матеріальних правовідносинах, у наслідок якого відбувається вибуття сторони зі спірних або встановлених судом правовідносин і переходу до іншої особи прав і обов'язків вибулої сторони в цих правовідносинах.

В абзаці 3 п.1.4 Постанови від 26 грудня 2011 року № 18 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" Пленум Вищого господарського суду України роз'яснив, що статтею 25 ГПК передбачено процесуальне правонаступництво у зв'язку не лише зі смертю (оголошенням померлою) фізичної особи та реорганізацією суб'єкта господарювання, а й в інших передбачених законом випадках, у тому числі заміни кредитора або боржника у зобов'язанні (статті відповідно 512 і 520 Цивільного кодексу України). У разі заміни кредитора в зобов'язанні не в повному обсязі (у подільному зобов'язанні; в разі передачі новому кредитору права на стягнення неустойки окремо від передачі прав вимоги за основним зобов'язанням тощо) новий кредитор є правонаступником первісного кредитора лише в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу відповідних прав якщо інше не встановлено договором або за законом (стаття 514 Цивільного кодексу України); при цьому якщо правонаступником заявляються відповідні вимоги, то вважається, що позов подано кількома позивачами (стаття 23 ГПК). Процесуальне правонаступництво в розумінні статті 25 ГПК допускається на будь-якій стадії судового процесу, включаючи стадію виконання судового рішення, і здійснюється господарським судом без виклику сторін у справі, якщо їх явка не зумовлена необхідністю з'ясування судом певних обставин, але з повідомленням сторін, оскільки інше суперечило б приписам частини другої статті 22 ГПК стосовно прав сторін у судовому процесі.

Відповідно до положень ст.1214 ГПК України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за заявою державного виконавця, приватного виконавця або за заявою сторони господарський суд замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Матеріалами справи підтверджено заміну кредитора у зобов'язанні на підставі укладеного Договору факторингу .

Враховуючи вищенаведене та керуючись ст.ст. 25, 86, 121 4 ГПК України, суд, -

У Х В А Л И В:

1.Заяву Публічного акціонерного товариства «Кредобанк» в особі Центральної філії Публічного акціонерного товариства «Кредобанк» задоволити.

2.Замінити сторону у виконавчому провадженні №51271796 щодо примусового виконання наказу господарського суду Львівської області №5015/438/11 від 11.05.2011 р. з Публічного акціонерного товариства «Кредобанк» в особі Центральної філії Публічного акціонерного товариства «Кредобанк» (79007, м. Львів, вул. Наливайка, 6, код за ЄДРПОУ 22360822, МФО 325365) на Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Приватні інвестиції» (04112, місто Київ, вул..Жамбила Жабаєва,7; код ЄДРПОУ 37356981).

Суддя                                                                                 Березяк Н.Є.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення06.09.2017
Оприлюднено12.09.2017
Номер документу68701117
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5015/438/11

Ухвала від 13.09.2017

Господарське

Господарський суд Львівської області

Березяк Н.Є.

Ухвала від 06.09.2017

Господарське

Господарський суд Львівської області

Березяк Н.Є.

Ухвала від 05.09.2017

Господарське

Господарський суд Львівської області

Березяк Н.Є.

Ухвала від 29.08.2017

Господарське

Господарський суд Львівської області

Березяк Н.Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні