ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,
тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 вересня 2017 року Справа № 923/758/17
Господарський суд Херсонської області у складі судді Пригузи П.Д., при секретарі Литвиненко Т.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
про визнання банкрутом
за участю представників сторін:
від боржника: ліквідатор ОСОБА_2, ОСОБА_3, довіреність № 08/26 від 21.08.2017
в с т а н о в и в:
Ухвалою від 10.08.2017 суд прийняв заяву ліквідатора боржника ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "РЕНТ-ОІЛ", далі боржник, до розгляду.
Ухвалою від 22.08.2017 суд порушив провадження у справі та призначив підсумкове засідання для вирішення питання про визнання боржника банкрутом на 05.09.2017 року.
Голова ліквідаційної комісії боржника та представник в судовому засіданні підтримали заяву, просять визнати боржника банкрутом та здійснити ліквідацію банкрута відповідно до приписів Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Заслухавши учасників провадження, дослідивши матеріали справи суд приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з'ясування наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Законом. За наслідками розгляду заяви про порушення справи про банкрутство та відзиву боржника господарський суд виносить ухвалу про порушення провадження у справі про банкрутство або про відмову у порушенні провадження у справі про банкрутство.
Відповідно до ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи. Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України. За результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом для призначення розпорядника майна. Обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого. Вирішення питання щодо визнання боржника банкрутом здійснюється в судовому засіданні, що проводиться не пізніше чотирнадцяти днів після порушення провадження у справі в загальному порядку, визначеному цим Законом.
Як вбачається з заяви про визнання банкрутом та матеріалів справи, ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "РЕНТ-ОІЛ", м.Херсон, вул. Нафтовиків, 19, ідентифікаційний код 37049790, є юридичною особою, зареєстрований в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (а.с. 114) за № 14991020000012142, отже є суб'єктом банкрутства.
Засновником боржника є громадянин України ОСОБА_4, місце проживання ІНФОРМАЦІЯ_1, частка якого становить 100 % корпоративних прав. ОСОБА_4 25.05.2017 року прийнято рішення (а.с. 11-13) про ліквідацію юридичної особи - ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "РЕНТ-ОІЛ", створено ліквідаційну комісію під головуванням ОСОБА_4.
Протоколом від 07.08.2017 головою ліквідаційної комісії призначено гр. ОСОБА_2, відомості про якого внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (а.с. 110-119).
Відповідні відомості про рішення засновника внесено до Єдиного державного реєстру 26.05.2017 про перебування юридичної особи в процесі припинення за рішенням власника, встановлено строк для заявлення кредиторами вимог до 26.07.2017 року, тобто два місяця.
Ліквідаційною комісією боржника проведено роботу з ліквідаційної процедури: проведення інвентаризації активів 21.06.2017, наявність яких не виявлена (а.с. 33-40). Інвентаризація дебіторської заборгованості виявила відсутність дебіторів (а.с. 41). Інвентаризація кредиторської заборгованості від 21.06.2017 року виявила 19 кредиторів на загальну суму 352 983 349,73грн. (а.с. 42). Відповідно до довідки про рахунок і залишок коштів на банківському рахунку обліковуються грошові кошти в сумі 53 897,00грн.
Отже, ліквідаційною комісією виявлена наявність кредиторської заборгованості та відсутність майнових активів і коштів для задоволення вимог кредиторів.
Таким чином, зазначені обставини свідчать про наявність кредиторської заборгованості і відсутність майна і коштів для її погашення боржником, стосовно якого власником прийнято рішення про ліквідацію, а саме неспроможність боржника задовольнити вимоги кредиторів, що в свою чергу, відповідно до ст. ст. 11, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", зобов'язує голову ліквідаційної комісії звернутися до суду із заявою про банкрутство, оскільки при вказаних обставинах така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом.
Зазначені обставини були встановлені при розгляді справи в судовому засіданні 22.08.2017 року, їх наявність та підтвердження судом стала підставою для порушення справи про банкрутство.
У відповідності до приписів ч. 3 ст. 110 ЦК України, якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа здійснює всі необхідні дії, встановлені законом про відновлення платоспроможності або визнання банкрутом.
Відповідно до ч. 5 ст. 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", боржник зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство у разі виникнення, зокрема, таких обставин: задоволення вимог одного або кількох кредиторів призведе до неможливості виконання грошових зобов'язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами (загроза неплатоспроможності); під час ліквідації боржника не у зв'язку з процедурою банкрутства встановлено неможливість боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі.
Наявних у боржника коштів достатньо для покриття судових витрат у справі.
Отже, наявні усі підстави для визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури. Голова ліквідаційної комісії прийняв мотивоване рішення про звернення до суду з заявою про банкрутство.
Відповідно до приписів ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, зокрема: строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом; скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається; вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі тощо.
Відповідно до правової позиції, викладеній Вищим господарським судом України у п. 29 та п. 36.7 Інформаційного листа від 28.03.2013 № 01-06/606/2013 Про Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону України від 22.12.2011 N 4212-VI), заяви з грошовими вимогами надсилаються кредиторами безпосередньо до господарського суду, який призначає їх до розгляду в судовому засіданні. Відповідно до Закону України "Про судовий збір" зазначені заяви оплачуються судовим збором.
Заяви кредиторів про грошові вимоги до боржника, що ліквідується власником, подаються безпосередньо до господарського суду та оплачуються судовим збором. Розгляд грошових вимог кредиторів в ліквідаційній процедурі здійснюється господарським судом в тому ж порядку, що і грошових вимог, заявлених на підставі статті 23 Закону. За результатами розгляду грошових вимог кредиторів господарським судом затверджується реєстр вимог кредиторів. Подальший рух справи в ліквідаційній процедурі має відбуватися тільки за участю представницьких органів кредиторів.
Відповідно до приписів ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого.
Голова ліквідаційної комісії ОСОБА_2 є арбітражним керуючим, подав до суду заяву про свою згоду виконувати обов'язки ліквідатора у справі. Перешкод для його призначення і виконання ним повноважень принаймні до перших зборів кредиторів у справі, суд не вбачає.
З метою виявлення усіх кредиторів, суд оприлюднює на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення про порушення справи про банкрутство боржника.
Керуючись, ст. ст. 37, 38, 40, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 82, 84-85 ГПК України, суд -
п о с т а н о в и в:
1.Визнати банкрутом ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "РЕНТ-ОІЛ", м.Херсон, вул. Нафтовиків, 19, ідентифікаційний код 37049790.
2. Відкрити ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців і призначити ліквідатором банкрута голову ліквідаційної комісії ОСОБА_2.
3. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, текст якого після оприлюднення залучити до справи.
4. Залучити до участі у справі засновником боржника, громадянина ОСОБА_4, місце проживання ІНФОРМАЦІЯ_1.
5. Призначити судове засідання для розгляду реєстру вимог кредиторів на 02 листопада 2017 року на 11 годину 00 хвилин в приміщенні Господарського суду Херсонської області за адресою: м. Херсон, вул. Театральна, 18, зал судових засідань № 214.
6. Постанову надіслати: кредиторам, боржнику, ліквідатору ОСОБА_2, державному реєстратору, ВДВС Корабельного РУЮ м. Херсона, Херсонській ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області, Головному управлінню юстиції у Херсонській області.
Суддя П.Д. Пригуза
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 05.09.2017 |
Оприлюднено | 12.09.2017 |
Номер документу | 68701274 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Пригуза П.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні