Справа № 283/1602/17
Провадження №1-кс/283/311/2017
У Х В А Л А
06 вересня 2017 року м. Малин
Слідчий суддя Малинського районного суду Житомирської області ОСОБА_1 розглянувши клопотання слідчого СВ Малинського ВП Коростишівського ВП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_2 про надання тимчасового доступу до речей і документів,-
в с т а н о в и в :
В клопотанні, яке надійшло до суду 01 вересня 2017 року зазначено, що у 2017 році невідомі особи підробили заповіт від імені померлого ОСОБА_3 та внесли відомості про його зміну до спадкового реєстру.
Під час досудового розслідування в приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_1 було вилучено оригінал примірника заповіту, який направлений до ІНФОРМАЦІЯ_2 з метою проведення почеркознавчої експертизи.
Згідно клопотання судового експерта № 1/1486 від 16.08.2017 року ОСОБА_4 , з метою повного, всебічного та об`єктивного дослідження, останній просить надати другий примірник заповіту ОСОБА_3 від 13.11.2003 року.
На даний час другий примірник заповіту від імені ОСОБА_3 зберігається у ІНФОРМАЦІЯ_3 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Так, згідно відповіді завідувача вищевказаної нотаріальної контори ОСОБА_5 № 3088/02-14 від 21.08.2017 року надання оригіналу заповіту не є можливим на підставі ст. ст. 8, 81 Закону України «Про нотаріат».
У зв`язку із вищезазначеним, з метою повного, всебічного і неупередженого дослідження усіх важливих для кримінального провадження обставин, виникла необхідність в отриманні доступу до оригіналу заповіту складеного від імені ОСОБА_3 із подальшим його тимчасовим вилученням.
Враховуючи, що інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить нотаріальну таємницю, розкривається на письмову вимогу суду або за рішенням суду, виїмка документів, які становлять таємницю вчинення нотаріальних дій, проводиться тільки за вмотивованою ухвалою суду і в порядку, погодженим із керівництвом відповідної установи, та іншими способами неможливо отримати вказану інформацію, тому слідчий просить надати тимчасовий доступ до документів, а також до інформації, що становить таємницю вчинення нотаріальних дій.
Представник особи, у володінні якої знаходяться документи, не з`явився, про час та місце розгляду повідомлений належним чином, причина неявки невідома.
Дослідивши матеріали, суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
За даним фактом згідно витягу з кримінального провадження 07.07.2017 року Малинським ВП Коростишівського ВП ГУНП в Житомирській області внесені відомості про вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України та розпочато досудове розслідування.
Відповідно до п. п. 16.1, 16.2 Правил ведення нотаріального діловодства, видача і вилучення (виїмка) будь-яких справ (нарядів) і нотаріальних документів, що знаходяться на зберіганні архіву, можливі лише у випадках, передбачених чинним законодавством. У виняткових випадках за наявності передбаченого та належним чином оформленого процесуального документа суду, органу прокуратури чи досудового слідства вилучення (виїмка) оригіналів документа проводиться з відома завідувача архіву з обов`язковим залишенням у справі засвідченої копії документа, який вилучено, і процесуального документа, на підставі якого здійснено вилучення.
Відповідно до ст. 132 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим кодексом.
Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження, потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права та свободи особи, про який йдеться у клопотання слідчого, прокурора, може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор, звертається з клопотанням.
Статтею 159 КПК України визначено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Ст. 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутись до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст. 161 КПК України. Слідчий має право звернутись із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Відповідно до ст. 162 КПК України відомості, які можуть становити таємницю вчинення нотаріальних дій, відносяться до інформації, яка має охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених ч. 5 цієї статті, доведе можливість виконання як доказів, відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачаються довести за допомогою цих речей і документів.
Звертаючись з даним клопотанням до слідчого судді, суду, слідчий довів, що інформація, яку він просить отримати буде використана як доказ та, що іншими способами неможливо довести обставини, які передбачає довести за допомогою даної інформації.
Тому вважаю, що клопотання є обґрунтованим, зі змісту якого вбачається необхідність застосувати даний захід забезпечення кримінального провадження.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 132, 160-164 КПК України,-
у х в а л и в :
Клопотання задовольнити повністю.
Надати слідчому СВ Малинського ВП Коростишівського ВП ГУНП в Житомирській області лейтенанту поліції ОСОБА_2 тимчасовий доступ до речей та документів, а саме: оригіналу заповіту, складеного від імені ОСОБА_3 , який зберігається у ІНФОРМАЦІЯ_3 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , із подальшим тимчасовим вилученням.
Строк дії ухвали до 06 жовтня 2017 року.
Наслідки невиконання ухвали передбачені статтею 166 КПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Малинський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 06.09.2017 |
Оприлюднено | 07.03.2023 |
Номер документу | 68712339 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Малинський районний суд Житомирської області
Тимошенко А. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні