Постанова
від 05.09.2017 по справі 804/1366/17
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

і м е н е м У к р а ї н и

05 вересня 2017 рокусправа № 804/1366/17

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Головко О.В.

суддів: Суховарова А.В. Ясенової Т.І.

за участю секретаря судового засідання: Троянова А.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю ІМПА на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 20 червня 2017 року в адміністративній справі

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю ІМПА

до Дніпропетровської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області

про стягнення заборгованості,-

в с т а н о в и в :

ТОВ ІМПА у лютому 2017 року звернулося до суду з позовом, в якому просило визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 0003211201, винесене Дніпропетровською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Дніпропетровській області 21 вересня 2016 року.

Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 20 червня 2017 року у задоволенні позову відмовлено.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нове рішення, яким позов задовольнити. Апеляційна скарга ґрунтується на тому, що судом першої інстанції не надано належної оцінки нормам чинного законодавства та його висновки не відповідають обставинам справи, що призвело до прийняття невірного рішення.

Перевіривши матеріали справи, законність і обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги, а також правильність застосування судом норм матеріального і процесуального права та правової оцінки обставин у справі, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню.

Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що Дніпропетровською ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області 31 серпня 2016 року було проведено камеральну перевірку податкової звітності з ПДВ ТОВ ІМПА , за результатами якої складено Акт № 222/04-17-12-01/38120952.

На підставі висновків акту відповідачем 21 вересня 216 року прийнято податкове повідомлення-рішення № 0003211201, яким до ТОВ ІМПА застосовано штраф у розмірі 10% у сумі 19297,79 грн. у зв'язку з встановленням порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних на 15 і менше календарних днів.

Ухвалюючи оскаржуване рішення, суд першої інстанції дійшов висновку про правомірність податкового повідомлення-рішення, оскільки помилкове заповнення дати податкової накладної не є підставою для звільнення позивача від відповідальності за порушення терміну реєстрації податкової накладної.

Проте суд апеляційної інстанції знаходить необґрунтованими такі висновки суду першої інстанції з огляду на наступне.

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Пунктом 201.10 статті 201 ПК України встановлено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних має бути здійснена протягом 15 календарних днів, наступних за датою виникнення податкових зобов'язань, відображених у відповідних податкових накладних та/або розрахунках коригування. У разі порушення цього терміну застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.

Відповідно до п. 120-1.1 статті 120 ПК України порушення платниками податку на додану вартість граничних термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених статтею 201 цього Кодексу, тягнуть за собою накладення на платників податку на додану вартість, на яких відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі: 10 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів.

Як вбачається з матеріалів справи, ТОВ ІМПА 15.04.2016 в Єдиному реєстрі податкових накладних було зареєстровано податкову накладну № 58 від 30.03.2016 на суму ПДВ 192917,13 грн. по взаємовідносинам з ТОВ Клінінг-сервіс .

Згідно з поясненнями ТОВ ІМПА , у зв'язку з помилковим зазначенням у податковій накладній № 58 дати її складання до податкового органу було подано розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної № 58, відповідно до якого зменшено податковий кредит на суму 192917,13 грн. та 31 березня 2016 року зареєстровано нову податкову накладну № 60 з вірною датою її складання - 31.03.2016 на суму ПДВ 192917,13 грн.

Проте податковий орган дійшов висновку про порушення платником податків термінів реєстрації податкових накладних.

Суд апеляційної інстанції зазначає, що згідно з п. 201.7 ст. 201 ПК України податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).

Як зазначалося судом раніше, реєстрація податкових накладних має бути здійснена протягом 15 календарних днів, наступних за датою виникнення податкових зобов'язань, відображених у відповідних податкових накладних та/або розрахунках коригування.

Пунктом 187.1 статті 187 ПК України встановлено, що датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Таким чином, податкова накладна має бути зареєстрована у Єдиному реєстрі податкових накладних протягом 15 календарних днів, наступних за датою виникнення податкових зобов'язань, а саме з настанням однієї із подій: або зарахування коштів на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, або відвантаження поставленого товару.

Судом апеляційної інстанції встановлено, матеріалами справи підтверджено, що між ТОВ ІМПА та ТОВ Клінінг-сервіс було укладено договір поставки № 281215 від 28.12.2015 (сума ПДВ 192917,13 грн.), на виконання якого товар було поставлено 31 березня 2016 року, що підтверджується видатковою накладною № 96, довіреністю № 81 від 31.03.2016, актом звірки взаємних розрахунків.

Таким чином, відповідно до первинних бухгалтерських документів, які містяться в матеріалах справи, першою подією, що відбулася та з якою пов'язане виникнення податкових зобов'язань, стало відвантаження товару, яке було здійснене 31.03.2016, тобто саме з вказаної дати має відраховуватися строк реєстрації податкової накладної.

ТОВ ІМПА податкову накладну № 60 від 31.03.2016 на суму ПДВ 192917,13 грн. було зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 15.04.2016, тобто у строк, встановлений законом, а тому суд дійшов висновку про відсутність з боку позивача порушень податкового законодавства в цій частині.

Крім того, у судовому засіданні було встановлено, що під час проведення камеральної перевірки посадовими особами відповідача первинні документи, на підставі яких було виписано податкову накладну, не перевірялися та не досліджувалися, що свідчить про необґрунтованість оскаржуваного рішення.

З огляду на вищевикладене, суд апеляційної інстанції доходить висновку про протиправність податкового повідомлення-рішення № 0003211201, винесеного Дніпропетровською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Дніпропетровській області 21 вересня 2016 року, а тому останнє підлягають скасуванню.

Щодо посилання суду першої інстанції на не допущення виправлення даних щодо дати складання податкової накладної та її порядкового номера при поданні платником податків розрахунку коригування, колегія суддів зазначає, що, як вбачається з матеріалів справи, позивачем, у зв'язку з допущенням помилки, було зареєстровано розрахунок коригування кількісних і вартісних показників № 59 від 30.03.2016 до податкової накладної № 58 від 30.06.2016, зі змісту якого вбачається, що платником податків не виправлялася дата складання податкової накладної, в даному випадку відбулося коригування сум податного зобов'язання та податкового кредиту.

Висновки суду першої інстанції не відповідають обставинам справи, судом порушено норми матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи, а тому вбачаються підстави для скасування постанови та ухвалення нового судового рішення.

Керуючись ст.ст. 160, 198, 202, 205, 207 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -

п о с т а н о в и в :

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю ІМПА задовольнити.

Постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 20 червня 2017 року в адміністративній справі № 804/1366/17 скасувати.

Позов Товариства з обмеженою відповідальністю ІМПА задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 0003211201, винесене Дніпропетровською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Дніпропетровській області 21 вересня 2016 року.

Присудити з бюджетних асигнувань Дніпропетровської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю ІМПА документально підтверджені судові витрати у розмірі 3360 (три тисячі триста шістдесят) грн. 00 коп.

Постанова суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку протягом 20 днів з дня складання в повному обсязі.

Повний текст постанови складений 11 вересня 2017 року.

Головуючий: О.В. Головко

Суддя: А.В. Суховаров

Суддя: Т.І. Ясенова

СудДніпропетровський апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення05.09.2017
Оприлюднено12.09.2017
Номер документу68779454
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —804/1366/17

Постанова від 22.08.2018

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Васильєва І.А.

Ухвала від 20.08.2018

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Васильєва І.А.

Ухвала від 26.10.2017

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Цвіркун Ю.І.

Ухвала від 02.10.2017

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Цвіркун Ю.І.

Постанова від 05.09.2017

Адміністративне

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Головко О.В.

Постанова від 05.09.2017

Адміністративне

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Головко О.В.

Ухвала від 16.08.2017

Адміністративне

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Головко О.В.

Ухвала від 16.08.2017

Адміністративне

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Головко О.В.

Ухвала від 04.08.2017

Адміністративне

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Головко О.В.

Постанова від 20.06.2017

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Сидоренко Дмитро Володимирович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні