№522/8514/17, 1-кс/522/15468/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14.09.2017 року слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши у судовому засіданні клопотання старшого слідчого слідчого відділу Головного управління Національної поліції в Автономної Республіки Крим та м. Севастополі майора поліції ОСОБА_3 про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання відносно
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Рені Одеської області, громадянина України, із середньою освітою, неодруженого, непрацюючого, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , та проживає за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого,
- підозрюваного у кримінальному провадженні №12016010000000133 від 12.07.2016 року за ч.2 ст.332 КК України,
за участю сторін кримінального провадження:
прокурора ОСОБА_5 ,
слідчого ОСОБА_3 ,
підозрюваного ОСОБА_4 ,
ВСТАНОВИЛА:
Старший слідчий слідчого відділу Головного управління Національної поліції в Автономної Республіки Крим та м. Севастополі майор поліції ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Приморського районного суду м. Одеси із клопотанням про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання відносно підозрюваного ОСОБА_4 .
В обґрунтування клопотання слідчий посилається на наступне.
В клопотанні вказано, що у провадженні слідчого відділу Головного управління Національної поліції в Автономної Республіки Крим та м. Севастополі перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12016010000000133 від 12.07.2016 року за ч.2 ст.332 КК України.
У клопотанні зазначено, що досудовим розслідуванням встановлено, що в 2015 році, ОСОБА_4 , маючи стаж в галузі морського судноплавства, та надаючи послуги морського суперінтенданта (фактично надання послуг із забезпечення функціонування морських суден закордонного прямування за домовленістю з судновласниками), вступивши в попередню змову із ОСОБА_6 , який має трудовий стаж в галузі морського судноплавства та є керівником крюінгової компанії Ізмаїльської філії ТОВ «Бетельгейзе «Альянс» (ЄДРПОУ 38899763), що спеціалізується на доборі та працевлаштуванні моряків на морські судна закордонного прямування, обидва добре розуміючи порядок перетину державного кордону України та порядок в`їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї, а також про тимчасове закриття пунктів пропуску через державний кордон та пунктів контролю тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, здійснюючи свою діяльність направлену на комплектування екіпажами морських суден закордонного прямування, з метою спрощення процедури комплектування морських суден закордонного прямування членами екіпажів, розробили злочинну схему незаконного переправлення осіб (моряків) через державний кордон України, шляхом виїзду членів екіпажів морських суден без проходження прикордонного контролю на існуючих пунктах пропуску та контролю через державний кордон України, встановлений по зовнішній межі територіального моря України (згідно до ст. 5 Закону України від 04.11.1991 року №1777-XII «Про державний кордон України» це прибережні морські води шириною 12 морських миль, відлічуваних від лінії найбільшого відпливу як на материку, так і на островах, що належать Україні, або від прямих вихідних ліній, які з`єднують відповідні точки), на тимчасово окупованій території півострова Крим (які відповідно до п. 1 Розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.04.2014 року №424-р «Про тимчасове закриття пунктів пропуску через державний кордон та пунктів контролю» та Закону України від 15.04.2014 року №1207-VII «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» - закриті), через пункти пропуску незаконно створені на території півострова Крим, Розпорядженням Уряду Російської Федерації №961-р від 05.06.2014 року «Об установлении пунктов пропуска через государственную границу Российской Федерации в Республике Крым и г. Севастополе» (далі Розпорядження Уряду РФ № 961-р), прикордонний контроль в яких здійснюється незаконно утвореним на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим державним органом Російської Федерації «Пограничная служба Федеральной службы безопасности Российской Федерации», з подальшою посадкою членів екіпажів на судна поблизу існуючих маршрутів суден біля тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим.
Із клопотання вбачається, що реалізуючи свій злочиний намір, ОСОБА_4 , за попередньою змовою із ОСОБА_6 , в період з 2015 роки по 2017 роки незаконно переправили через державний кордон України ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_6 , а також ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , повні анкетні данні яких досудовим розслідуванням встановити не надалось можливим, організували їх незаконне переправлення через державний кордон України, керували такими діями, сприяли їх вчиненню порадами, вказівками, наданням засобів.
Як вбачається, із клопотання, ОСОБА_4 вчинив тяжкий злочин, покарання за який передбачено у вигляді позбавлення волі на строк від п`яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Прокурор ОСОБА_5 у судовому засіданні підтримав клопотання з підстав, вказаних у клопотанні.
Слідчий ОСОБА_3 у судовому засіданні підтримав клопотання з підстав, вказаних у клопотанні.
Підозрюваний ОСОБА_4 погодився з думкою прокурора.
Вивчивши матеріали, які обґрунтовують доводи клопотання, вислухавши думку учасників судового провадження, слідчий суддя приходить до наступного.
Відповідно до ст. 179 КПК України, особисте зобов`язання полягає у покладенні на підозрюваного зобов`язання виконувати покладені на нього слідчим суддею обов`язки, передбачені статтею 194 цього Кодексу.
Згідно ч. 1 ст. 177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання підозрюваному є зокрема запобігання спробам переховуватися від органу досудового розслідування або суду, або вчинити інше кримінальне правопорушення.
Згідно витягу з кримінального провадження №12016010000000133 від 12.07.2016 року, вчинене діяння, за яким відкрито кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.332 ККУкраїни. 15.08.2017 року ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.332 КК України.
Як вбачається, із наданих слідчому судді оригіналів матеріалів кримінального провадження, ОСОБА_4 , обґрунтовано підозрюється у вчиненні тяжкого злочину, передбаченого ч.2 ст.332 КК України.
Слідчий суддя приходить до висновку, що у судовому засіданні прокурором ОСОБА_5 , та слідчим ОСОБА_3 було доведено, що є наявність ризику, передбаченого п.5 ч.1 ст.177 КПК України, так як підозрюваний ОСОБА_4 може вчинити інше кримінальне правопорушення.
Слідчий суддя приходить до висновку, що слідчим ОСОБА_3 , та прокурором ОСОБА_5 під час розгляду клопотання доведено обставини, що запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання зможе забезпечити належну поведінку підозрюваного під час досудового розслідування. Таким чином, на підставі наданих матеріалів, оцінюючи всі встановлені під час розгляду клопотання обставини, слідчий суддя приходить до висновку що надані докази, які є достатніми про необхідність застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання відносно підозрюваного ОСОБА_4 , оскільки зазначений підозрюваний раніше не судимий, та має постійне місце проживання.
Враховуючи вище викладене, слідчий суддя приходить до висновку, що міра запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання здатна забезпечити виконання покладених на підозрюваного ОСОБА_4 процесуальних обов`язків.
Керуючись ст. ст. 132, 176- 179, 202, 205, 395 КПК України (2012 р.)-
УХВАЛИЛА:
Клопотання старшого слідчого слідчого відділу Головного управління Національної поліції в Автономної Республіки Крим та м. Севастополі майора поліції ОСОБА_3 про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання відносно підозрюваного ОСОБА_4 - задовольнити.
Застосувати щодо підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання. Покласти на підозрюваного ОСОБА_4 строком на 30 (тридцять) днів, обов`язки передбачені ч.5 ст. 194 КПК України: - прибувати до визначеної службової особи із встановленою періодичністю; - не відлучатися із населеного пункту, в якому він зареєстрований і проживає, без дозволу слідчого, прокурора або суду; - повідомляти слідчого, прокурора, чи суд про зміну свого місця проживання або місця роботи.
Строк дії ухвали про застосування запобіжного заходу обчислюється з 14.09.2017 р. і припиняє свою дію 14.10.2017 р.
Підозрюваному ОСОБА_4 письмово під розпис повідомити покладені на нього обов`язки та роз`яснити, що в разі їх невиконання до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід і на нього може бути накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осібдо 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Контроль за виконанням особистого зобов`язання покласти на старшого слідчого слідчого відділу Головного управління Національної поліції в Автономної Республіки Крим та м. Севастополі майора поліції ОСОБА_3 .
Ухвала слідчого судді про застосування запобіжного заходу підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Апеляційна скарга, на ухвалу слідчого судді, може бути подана протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Подання апеляційної скарги на ухвалу слідчого судді зупиняє набрання нею законної сили, але не зупиняє її виконання.
Слідчий суддя ОСОБА_1
14.09.2017
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 14.09.2017 |
Оприлюднено | 07.03.2023 |
Номер документу | 68877229 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Приморський районний суд м.Одеси
Гаєва Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні