Ухвала
від 11.09.2017 по справі 759/4747/16-ц
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

пр. № 2/759/359/17

ун. № 759/4747/16-ц

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 вересня 2017 року м. Київ

суддя Святошинського районного суду м. Києва Ул'яновська О.В., розглянувши заяву позивача ОСОБА_1 про забезпечення позову по цивільній справі за позовними вимогами ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю Компанія з управління активами ІФК про поділ спільного сумісного майна подружжя,

ВСТАНОВИВ:

На підставі розпорядження №919 від 15.05.2017 року вказану справу було призначено до повторного автоматичного розподілу відповідно до п.2.3.50 Положення про автоматизовану систему документообігу.

Ухвалою судді від 22.05.2017 вказану справу було прийнято до провадження та призначено судове засідання.

Після чого 08.09.2017 позивач звернувся до суду із заявою про забезпечення позову, яку було передано судді 11.09.2017, просить суд вжити заходи забезпечення позов шляхом накладення арешту на об'єкт будівництва згідно інвестиційним договором №6268/039-8-В3 від 30.07.2014 про будівництво об'єкта нерухомого майна,у кладеного з ТОВ Компанія з управління активами ІФК ПЗНВІФ АРГОС 92 кімнатна квартира, будівельний номер НОМЕР_1 на 6 поверсі, що знаходиться у житловому будинку за будівельними АДРЕСА_2 за фактичною адресою: АДРЕСА_1, яке є предметом поділу по даній спарві; заборонити ТОВ Компанія з управління активами ІФК код ЄДРПОУ 33743672 вчиняти дії щодо відчуження майна, яке є предметом поділу по даній справі.

Суд дослідивши заяву, прийшов до наступних висновків.

Згідно ч. 1 ст. 153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом, у проваджені якого перебуває справа, в день її надходження без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.

Відповідно до ч. ч. 1, 3 ст. 151 ЦПК України, суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити заходи забезпечення позову. Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.

Відповідно до ч. 1 п. п. 1, 2 ст. 152 ЦПК України позов забезпечується накладенням арешту на майно або грошові кошти, що належать відповідачеві і знаходяться у нього або в інших осіб, забороною вчиняти певні ді

Відповідно до п. 3 та п.4 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 22.12.2006 за №9 Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову згідно п. 1 ч. 1ст. 152 Цивільного процесуального кодексу України позов майнового характеру дозволяється забезпечувати шляхом накладення арешту на майно або грошові кошти, що належать відповідачеві і знаходяться у нього в інших осіб.

Заходи до забезпечення позову повинні бути співмірними із заявленими позивачем вимогами. Співмірність передбачає співвідношення судом негативних наслідків від вжиття заходів до забезпечення позову з тими негативними наслідками, які можуть настати в результаті невжиття цих заходів, з урахуванням відповідності права чи законного інтересу, за захистом яких заявник звертається до суду, вартості майна, на яке він заявляє клопотання накласти арешт, чи майнових наслідків заборони відповідачу здійснювати певні дії.

Постановляючи ухвалу про забезпечення позову, необхідно враховувати, що прийняття такого рішення доцільне лише в разі достатньо обґрунтованого припущення, що невжиття заходів забезпечення може у майбутньому утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.

Розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

Як роз'яснено в п. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 22.12.2006 за №9 Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, у тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

Забезпечення позову це заходи цивільного процесуального припинення дій, які можуть утруднити виконання майбутнього рішення суду чи зробити його виконання неможливим.

Слід зазначити, що позивач не надав належних та допустимих доказів того, що невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання майбутнього рішення суду.

Таким чином, перевіривши відповідність виду забезпечення позову заявленим позовним вимогам, а також враховуючи, що вжиті заходи забезпечення позову не повинні порушувати права інших осіб, суд приходить до висновку, що з урахуванням сукупності вищевказаних обставин, відсутні належні правові підстави для забезпечення позову у обраний позивачем спосіб.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 151-153, 168, 209, 210, 293 ЦПК України,-

УХВАЛИВ:

У заяві позивача ОСОБА_1 про забезпечення позову по цивільній справі за позовними вимогами ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю Компанія з управління активами ІФК про поділ спільного сумісного майна подружжя відмовити.

Копію цієї ухвали направити заявнику

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 5 днів.

СУДДЯ:

СудСвятошинський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення11.09.2017
Оприлюднено21.09.2017
Номер документу69002748
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —759/4747/16-ц

Ухвала від 02.03.2023

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Журибеда О. М.

Постанова від 18.08.2021

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Яремко Василь Васильович

Ухвала від 05.05.2020

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Яремко Василь Васильович

Ухвала від 30.03.2020

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Яремко Василь Васильович

Постанова від 04.02.2020

Цивільне

Київський апеляційний суд

Борисова Олена Василівна

Ухвала від 14.01.2020

Цивільне

Київський апеляційний суд

Борисова Олена Василівна

Ухвала від 02.01.2020

Цивільне

Київський апеляційний суд

Борисова Олена Василівна

Ухвала від 19.12.2019

Цивільне

Київський апеляційний суд

Борисова Олена Василівна

Ухвала від 16.12.2019

Цивільне

Київський апеляційний суд

Борисова Олена Василівна

Ухвала від 02.12.2019

Цивільне

Київський апеляційний суд

Борисова Олена Василівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні