У Х В А Л А
11 вересня 2017 року м. Київ
Колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України у складі:
судді-доповідача Кривенди О.В.,
суддів: Гриціва М.І., Прокопенка О.Б., -
розглянувши заяву державної податкової інспекції у Подільському районі Головного управління ДФС у м. Києві (далі - ДПІ) про перегляд Верховним Судом України судового рішення в адміністративній справі за позовом приватного підприємства Магнат Дизайн Центр до ДПІ про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
в с т а н о в и л а:
Вищий адміністративний суд України ухвалою від 12 квітня 2017 року постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 2 липня 2013 року скасував, а постанову окружного адміністративного суду міста Києва від 27 лютого 2013 року про задоволення позову, залишив в силі.
Не погоджуючись із зазначеною ухвалою, ДПІ звернулася до Верховного Суду України із заявою про її перегляд з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС).
Відповідно до частини другої статті 239-2 КАС ухвалою судді Верховного Суду України від 13 липня 2017 року заяву залишено без руху та надано строк для усунення її недоліків до 11 серпня 2017 року.
У визначений судом строк заявник усунув недоліки заяви.
У заяві ДПІ посилається на неоднакове застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, а саме пункту 58.4 статті 58, пункту 86.9 статті 86 Податкового кодексу України (далі - ПК), що на думку заявника, підтверджується доданими до заяви копіями ухвал Вищого адміністративного суду України від 6 і 13 липня 2016 року (№№ К/800/38951/15, К/800/33473/15 відповідно).
Проведений аналіз долучених судових рішень та оскаржуваної ухвали не дає підстав вважати, що судом касаційної інстанції неоднаково застосовано одні й ті ж самі норми матеріального права, оскільки прийняття Вищим адміністративним судом України різних за змістом судових рішень зумовлено відмінністю положень пункту 86.9 статті 86 ПК, який у різні періоди часу був викладений у різних редакціях.
Так, у рішенні, про перегляд якого подано заяву, суд касаційної інстанції погодився з висновками суду першої інстанції про скасування податкового повідомлення-рішення виходячи з того, що відповідно до положень пункту 86.9 статті 86 ПК (у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин) матеріали позапланової виїзної перевірки, проведеної на підставі кримінально-процесуального закону, можуть бути підставою для прийняття податкового повідомлення-рішення лише після винесення судом обвинувального вироку, що набрав законної сили. У цій справі суди встановили, що спірне податкове повідомлення-рішення прийнято за відсутності рішення суду, що набрало законної сили, у кримінальній справі, в рамках якої було призначено перевірку позивача.
Тоді як у рішеннях, наданих на порівняння, спірні відносини виникли за іншої редакції пункту 86.9 статті 86 ПК, відповідно до вимог якого податкове повідомлення-рішення не приймається до часу набрання законної сили рішенням у кримінальній справі лише у разі проведення податкової перевірки стосовно посадової особи платника податків. У цих справах суди встановили, що податкові перевірки проведені у рамках кримінальних проваджень, порушених стосовно посадових осіб контрагентів позивачів, тому відсутні підстави для скасування податкових повідомлень-рішень.
Наведене дає підстави для висновку, що спори у справах вирішувалися за різного правового регулювання виниклих правовідносин.
Обговоривши доводи заяви та дослідивши додані до неї матеріали, колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України дійшла висновку, що подана ДПІ заява є необґрунтованою та її доводи не підтверджуються доданими до неї матеріалами.
Керуючись пунктом 6 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 2 червня 2016 року № 1402-VIII Про судоустрій і статус суддів , статтями 235-240 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України
у х в а л и л а:
Відмовити у допуску до провадження справи за позовом приватного підприємства Магнат Дизайн Центр до державної податкової інспекції у Подільському районі Головного управління ДФС у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення за заявою про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 12 квітня 2017 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач О.В. Кривенда
Судді: М.І. Гриців
О.Б. Прокопенко
Суд | Верховний Суд України |
Дата ухвалення рішення | 11.09.2017 |
Оприлюднено | 26.09.2017 |
Номер документу | 69073620 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Верховний Суд України
Кривенда О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні