ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про порушення провадження у справі
"20" вересня 2017 р. Справа № 911/2792/17
Суддя Бацуца В. М. розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали
за позовом Публічного акціонерного товариства „Актабанк”, м. Дніпро
про звернення стягнення на предмет іпотеки
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
ПАТ „Актабанк” звернулось в господарський суд Київської області із позовом до СТОВ „Кримський” про звернення стягнення на предмет іпотеки, а саме на нежитлові будинки (тваринницький комплекс) площею 13 585, 0 кв.м., а саме: санпропускник (літ. Б) площею 22, 3 кв.м., корівник (літ. В) площею 1637, 0 кв.м., свинарник (літ. Г) площею 878, 4 кв.м., будинок тваринника (літ. Д) площею 333, 7 кв.м., корівник (літ. Е) площею 1 603, 0 кв.м., кормоцех (літ. Ж) площею 267, 4 кв.м., телятник (літ. З) площею 1 528, 1 кв.м., телятник з молоко пунктом (літ. И) площею 1 167, 5 кв.м., телятник (літ. К) площею 1 710, 2 кв.м., парувальний пункт (літ. Л) площею 107, 4 кв.м., комора (літ. М) площею 1 770, 5 кв.м., корівник (літ. Н) площею 1 570, 1 кв.м., ваги з кошарою (літ. О) площею 11, 7 кв.м., будинок для дизельної станції (літ. П) площею 51, 4 кв.м., бойня (літ. Р) площею 96, 6 кв.м., комора (літ. С) площею 820, 8 кв.м., ваги (літ. Т) площею 8,9 кв.м, огорожа, 1-2, тротуар, 1, що знаходиться за адресою: Київська область, Макарівський район, с. Королівка, вул. Петровського, 51-а, кадастровий номер 3222783501:01:010:0015, в рахунок погашення заборгованості за кредитним договором № 01-1639/Т від 30.12.2013 р., укладеним між ПАТ „Актабанк” та СТОВ „Кримський” в загальній сумі заборгованості (станом на 07.09.2017 р.) 19 205 863, 00 грн з визначенням способу реалізації предметів іпотеки шляхом продажу на прилюдних торгах за початковою ціною реалізації, визначеної договором іпотеки, а саме 4 125 322, 00 грн.
Відповідно до п. 3) ч. 1 ст. 57 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Згідно з п.п. 1) п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України „Про судовий збір” розмір ставки судового збору із позовних заяв майнового характеру, що подаються до господарського суду, становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 150 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 цього ж закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 3 ст. 6 цього ж закону передбачено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
До вказаної позовної заяви не додано жодних належних та допустимих доказів, що підтверджували б сплату позивачем судового збору у встановлених порядку і розмірі. Таких доказів не зазначено і в переліку додатку до позовної заяви.
Одночасно із позовною заявою до канцелярії суду від позивача надійшло клопотання № 2129/1 від 12.09.2017 р. про відстрочення сплати судового збору, у якому він просить суд відстрочити йому сплату судового збору по даній справі до прийняття судового рішення у зв'язку із тим, що позивач перебуває у процедурі ліквідації згідно рішення № 90 від 16.09.2014 р. про запровадження тимчасової адміністрації Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, рішення № 6 від 16.01.2015 р. про початок процедури ліквідації Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, рішення № 2217 від 31.05.2017 р. про зміну уповноваженої особи на ліквідацію ПАТ „Актабанк” Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.
Відповідно до ст. 8 Закону України „Про судовий збір” враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Пунктом 3.1. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 7 від 21.02.2013 р. „Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України” встановлено, що у розгляді питань, пов'язаних з відстроченням та розстроченням сплати судового збору, зменшенням його розміру або звільненням від його сплати (стаття 8 Закону) і застосуванням приписів Закону щодо пільг зі сплати судового збору (стаття 5 Закону) господарським судам слід враховувати таке.
Єдиною підставою для вчинення господарським судом дій, зазначених у статті 8 Закону, є врахування ним майнового стану сторін.
Клопотання про відстрочення (розстрочення) сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.
При цьому оскільки статтею 129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, отже, в тому числі й органів державної влади, то самі лише обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися підставою для звільнення від такої сплати.
Господарський суд вправі вчинити дії, про які йдеться у статті 8 Закону, і зі своєї ініціативи з наведенням в ухвалі відповідних мотивів.
Таким чином, враховуючи, майновий стан позивача, а саме перебування Публічного акціонерного товариства „Актабанк” у ліквідаційній процедурі та відсутність на рахунку достатніх коштів для своєчасної сплати судового збору у справах, вжиття позивачем заходів щодо повернення активів банку та залучення реальних коштів для погашення вимог фізичних осіб вкладників банку за рахунок дій спрямованих на формування ліквідаційної маси, що підтверджується кошторисом витрат на здійснення ліквідації з 01.07.2017 р. по 30.09.2017 р., рішенням № 90 від 16.09.2014 р. про запровадження тимчасової адміністрації Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, рішенням № 6 від 16.01.2015 р. про початок процедури ліквідації Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, рішенням № 2217 від 31.05.2017 р. про зміну уповноваженої особи на ліквідацію ПАТ „Актабанк” Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, наявними у матеріалах справи, суд вважає, що вказані обставини ускладнюють сплату позивачем судового збору у встановлених порядку і розмірі у даній справі, а надання відстрочки сплати судового збору до прийняття судового рішення у даній справі надасть йому можливість вирішення питання забезпечення належного фінансування в цій частині, а тому суд дійшов висновку про задоволення клопотання позивача і про відстрочення сплати судового збору до прийняття судового рішення у даній справі
З урахуванням вищезазначеного, розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, суд визнає подані позивачем матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 54, 56, 57, 64, 65, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд –
УХВАЛИВ:
1. Клопотання № 2129/1 від 12.09.2017 р. позивача про відстрочення сплати судового збору задовольнити.
2. Відстрочити Публічному акціонерному товариству „Актабанк” сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі у даній справі до прийняття судового рішення.
3. Порушити провадження у справі та прийняти позовну заяву до розгляду.
4. Розгляд справи призначити на 04.10.2017 року о 14 год. 50 хв. Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду Київської області: м. Київ, вул. Симона Петлюри, 16, зал судових засідань № 4
5. Зобов'язати позивача надати: оригінали (для огляду) та копії (для залучення до матеріалів справи) статутних документів, свідоцтва про державну реєстрацію або виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; довідку про включення до ЄДРПОУ; оригінали (для огляду) доданих до позовної заяви документів; наказ (протокол) про призначення керівника; власне письмове підтвердження того, що у провадженні господарського суду або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує господарський спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет, і з тих же підстав, а також немає рішення цих органів з такого спору.
6. Зобов'язати відповідача надати: оригінали (для огляду) та копії (для залучення до матеріалів справи) статутних документів, свідоцтва про державну реєстрацію або виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; довідку про включення до ЄДРПОУ; відзив на позов із документами, що підтверджують заперечення проти позову.
7. Учасникам процесу письмові докази, що подаються до суду, оформити відповідно до вимог ст. 36 ГПК України, а пояснення по суті спору викласти письмово.
8. Викликати у судове засідання повноважних представників учасників процесу, повноваження яких мають бути підтверджені довіреністю, оформленою в установленому порядку, або іншим документом, визначеним Господарським процесуальним кодексом України.
9. Явка учасників процесу у судове засідання є обов'язковою.
Суддя В.М.Бацуца
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 20.09.2017 |
Оприлюднено | 28.09.2017 |
Номер документу | 69093726 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні