25.09.2017 Справа № 756/12593/17
УКРАЇНА
ОБОЛОНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА
Унікальний 756/12593/17
Провадження №2/756/5021/17
УХВАЛА
25 вересня 2017 року суддя Оболонського районного суду м. Києва О.В.Диба, розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, треті особи: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Німченко Олена Євгенівна, приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Бойко Олег Володимирович про визнання договору купівлі-продажу недійсним, про витребування майна із чужого незаконного володіння та про визнання права власності на квартиру, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся з позовом до відповідачів із позовом про визнання договору купівлі-продажу недійсним, про витребування майна із чужого незаконного володіння та про визнання права власності на квартиру, однак, в порушення вимог ст.119 ЦПК України позивач не виконав вимог, які ставляться до позовної заяви при зверненні до суду, які унеможливлюють відкриття провадження по справі, а саме:
- позивачем не в повній мірі сплачено судовий збір за подання до суду позовної заяви;
2 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір визначено, що за подання позовної заяви немайнового характеру фізичною особою сплачується судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Пунктом 2 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір визначено, що за подання позовної заяви майнового характеру фізичною особою або фізичною особою-підприємцем сплачується судовий збір у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч. 5 ст. 119 ЦПК України до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.
Належним доказом про сплату судового збору є оригінал квитанції про його сплату.
Як убачається з позовної заяви, позивачем заявлено вимогу майнового характеру про визнання права власності на нерухоме майно, а саме: на квартиру АДРЕСА_1. Враховуючи той факт, що граничний розмір судового збору не може перевищувати 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 8000,00 грн. Однак позивачем додано до позову оригінал квитанції про сплату судового збору на суму 3140,00, що свідчить про несплату судового збору, тому позивачу відповідно треба доплатити судовий збір в розмірі 4860,00 грн. за майнову вимогу.
Крім того, позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру (визнання договору купівлі-продажу недійсним, про витребування майна із чужого незаконного володіння), за які відповідно треба сплатити судовий збір в загальному розмірі 1280,00 грн. (640 грн. *2). Однак позивачем не додано до позову оригінал квитанції про сплату судового збору у визначеному розмірі, що свідчить про несплату судового збору заявлені позовні вимоги немайнового характеру.
Таким чином позивачу слід надати доказ про сплату ним судового збору в розмірі, який визначений нормами чинного законодавства України, а саме: доплатити судовий збір в розмірі 6140,00 грн. за пред'явлення вимоги майнового та двох вимог немайнового характеру.
Згідно ст.121 ЦПК України суддя встановивши, що позовну заяву (заяву, скаргу) подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 ЦПК України, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача (заявника, скаржника) і надає йому строк для усунення недоліків.
Якщо позивач (заявник, скаржник), відповідно до ухвали суду, у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 119 і 120 ЦПК України, позовна заява (заява, скарга) вважається поданою в день її первісного подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Додатково суд роз'яснює, відповідно до ч. 5 ст. 121 ЦПК України у випадку повернення позовної заяви позивачу це не перешкоджає повторному зверненню до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.
Враховуючи наведене, вважаю, що провадження у справі неможливо відкрити до усунення вказаних недоліків, а тому заяву слід залишити без руху, а позивачам надати строк для їх усунення.
Керуючись ст. 121 ЦПК України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, треті особи: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Німченко Олена Євгенівна, приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Бойко Олег Володимирович про визнання договору купівлі-продажу недійсним, про витребування майна із чужого незаконного володіння та про визнання права власності на квартиру - залишити без руху;
Надати позивачу строк для усунення недоліків - протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали;
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: О.В. Диба
Суд | Оболонський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 25.09.2017 |
Оприлюднено | 28.09.2017 |
Номер документу | 69119393 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Оболонський районний суд міста Києва
Диба О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні