Справа № 2-1256/10
РІШЕННЯ
іменем України
"23" червня 2010 р. в складі: головуючого - судді Серебрякової Т.В., при секретарі судового засідання - Лукіянчиної Т.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Вознесенськ Миколаївської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дружини до досягнення дитиною трьох років, -
ВСТАНОВИВ:
В травні 2010 р. ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дружини до досягнення дитиною трьох років.
Свої вимоги позивачка мотивувала тим, що з відповідачем ОСОБА_2 зареєстрували шлюб 21 листопада 2007 р., від якого мають малолітню дитину - доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає разом з нею та знаходиться на її утриманні. Шлюб між сторонами розірвано, розлучення зареєстровано в органах реєстрації актів цивільного стану Братського районного управління юстиції Миколаївської області 02 жовтня 2009 р.
Посилаючись на те, що відповідач у добровільному порядку не надає матеріальної допомоги на її утримання, а вона на даний час не працює, у зв'язку з чим потребує матеріальної допомоги, позивачка просила позов задовольни^, стягнути з відповідача на її утримання аліменти в розмірі 250 (двісті п'ятдесят) грн. 00 коп. на місяць, починаючи з часу подання позову до суду та до досягнення дитиною трьох років.
Позивачка ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилась, згідно поданої до суду письмової заяви від 09 червня 2010 р. позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить розглянути справу у її відсутність.
Відповідач ОСОБА_2, в судове засідання не з'явився, направив на адресу суду 'лист, зі змісту якого вбачається, що останній позовні вимоги ОСОБА_1 не визнав. Разом з тим, зазначав, що він має проблеми зі здоров'ям та значну частину коштів витрачає на своє лікування. Окрім того, в обґрунтування заперечень проти позовних вимог, останній посилався на те, що він ніде не працює та проживає у своїх батьків.
Ухвалою суду справа розглянута у відсутність сторін, оскільки в справі є достатньо матеріалів про права та взаємовідносини сторін.
Дослідивши та оцінивши матеріали справи в межах заявлених позовних вимог та на підставі наданих сторонами доказів, відповідно до вимог ст.11 ЦПК України, судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.
Так, в судовому засіданні встановлено, що 21 листопада 2007 р. був зареєстрований шлюб між відповідачем ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, та позивачкою ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, що підтверджується копією свідоцтва про шлюб, серія ,НОМЕР_1, виданого виконавчим комітетом Григорівської сільської Ради Братського району Миколаївської області 21 листопада 2007 р. (актовий запис №9).
Від даного шлюбу сторони мають малолітню доньку - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується копією свідоцтва про народження, серія НОМЕР_2, виданого виконавчим комітетом Григорівської сільської Ради Вознесенського району Миколаївської області 25 березня 2008 р. (актовий запис №3).
ІІІлюб між сторонами розірвано. Розлучення зареєстровано в органах реєстрації актів цивільного стану Братського районного управління юстиції Миколаївської області 02 жовтня 2009 р., про що було видано свідоцтво про розірвання шлюбу.
' Згідно довідки від 11 травня 2010 р., виданої головою вуличного комітету, малолітня ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, на даний час проживає разом з матір'ю за адресою: АДРЕСА_1) та окремо від батька і знаходяться на утриманні позивачки. В добровільному порядку відповідач не надає матеріальну допомогу на утримання позивачки.
Відповідно до ст.84 СК України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років, незалежно від того чи вона працює та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надати матеріальну допомогу.
За правилами ст.84 СК України обов'язок чоловіка - батька дитини утримувати дружину до досягнення дитиною трьох років, виникає за обов'язковою сукупністю таких юридичних фактів, як виховання дружиною чи колишньою дружиною дитини до трьох років та наявність у чоловіка (батька дитини) можливості надавати таку допомогу.
Суд визначає розмір аліментів на утримання дружини у твердій грошовій ф/іі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у ст.182 СК України, тобто, розмір аліментів на утримання дружини, визначається з урахуванням матеріального становища та стану здоров'я платника аліментів, наявність у нього інших дітей, непрацездатних членів сім'ї та інших обставин, що мають істотне значення.
Відповідно до ч.1 ст.60 ЦПК України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених ст.61 цього Кодексу. Проте, правом для надання доказів в обґрунтування своїх вимог позивачка не скористалася та не надала до суду докази на підтвердження того, що відповідач має нерегулярний, мінливий дохід або частину доходу одержує в натурі, оскільки лише в даному випадку, суд може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі. За таких обставин, суд не приймає до уваги визначений позивачкою спосіб стягнення аліментів на її утримання, оскільки він не відповідає фактичним обставин справи. У той же час, суд вважає за можливе визначити спосіб стягнення аліментів на утримання дружини у частці від заробітку (доходу) відповідача.
При цьому, при визначенні розміру аліментів, суд враховує стан здоров'я та матеріальне становище відповідача, те, що останній ніде не працює (протилежного не встановлено) та приходить до висновку, що відповідач ОСОБА_2, який є батьком малолітній дитині ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, має можливість надавати матеріальну допомогу позивачці, тому, при вищезгаданих обставинах, з відповідача можуть бути стягнуті аліменти на утримання дружини, до досягнення дитиною трьох років. Разом з тим, суд вважає, що розмір матеріальної допомоги, яку відповідач може надавати дружині, не може перевищувати 1/10 частину від усіх видій його заробітку (доходу) на місяць.
При цьому, та обставина, що відповідач на даний час ніде не працює, не є підставою для відмови у стягнення з нього аліментів на утримання дружини.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають частковому задоволенню, стягнувши з відповідача ОСОБА_2 на користь позивачки ОСОБА_1 аліменти на її утримання в розмірі 1/10 частини від усіх видів його заробітку (доходу) щомісячно та до досягнення донькою ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, трьох років.
В силу ст.88 ЦПК України, з відповідача підлягають стягненню судовий збір на користь держави в розмірі 51 (п'ятдесят одна) грн. 00 коп. та витрати, на інформаційно - технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 (сто двадцять) грн. 00 коп.
Згідно ч.1 ст.367 ЦПК України рішення суду підлягає негайному виконанню в справах про стягнення аліментів.
Керуючись ст.ст. 10,11,209,212, 213,214,215, ч.1 ст.367 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дружини до досягнення дитиною трьох років - задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця міста Омськ, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, аліменти на її утримання в розмірі 1/10 частини від усіх видів його заробітку (доходу) щомісячно, починаючи з 11 травня 2010 р. та до досягнення донькою ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, трьох років, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_4 р.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця міста Омськ, судовий збір в розмірі 51 (п'ятдесят одна) грн. 00 коп. на користь держави в особі місцевого бюджету міста Вознесенськ (банк УДК в Миколаївській області, код банку 23406957, МФО 826013, код платежу 22090100, р/р №31415537700007).
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця міста Омськ, витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи на користь держави в особі Державного бюджету міста Вознесенськ (банк ГУДКУ в Миколаївській області, код ЄДРПОУ 23406957, р/р №31210259700007, МФО 826013, код платежу 22050000) в сумі 120 (сто двадцять) грн. 00 коп.
Рішення підлягає негайному виконанню в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Миколаївської області через Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів після проголошення рішення та подачі апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя
Суд | Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 22.06.2010 |
Оприлюднено | 02.07.2022 |
Номер документу | 69261875 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області
Серебрякова Т. В.
Цивільне
Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області
Серебрякова Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні