ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

ВИРОК

26.09.2017 Справа №522/17432/17

Провадження №1-кп/522/1508/17

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 вересня 2017 року Приморський районний суд м. Одеси у складі:

головуючого судді - Лабунського В.М.,

секретаря - Шараєвої О.А.,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Одесі обвинувальний акт у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32017160000000076, стосовно

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки м. Чорноморськ, Одеської області, громадянки України, з вищою освітою, непрацюючої, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 раніше не судимої, у вчиненні злочинів, передбачених ч.5 ст. 27, ч.2 ст.28, ч. 2 ст. 205, ч.5 ст. 27, ч.2 ст. 212, ч.5 ст. 27, ч.3 ст. 212 КК України, за участю прокурора Чорного Д.М., обвинуваченої ОСОБА_1, захисника ОСОБА_2, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, у період з 2013 по 2016 роки, діючи умисно, з корисливих мотивів, стала пособником у вчиненні організації та створенні підприємств з ознаками фіктивності, з метою надання підприємствам реального сектору економіки послуг по ухилення від сплати податків.

Так, у особи, яку повідомлено про підозру у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.27, ч.2 ст.28, ч. 2 ст.205 КК України, ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 212, ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212 КК України та матеріали відносно якої виділені в окреме провадження (далі за текстом - Особа 1), приблизно у 2013 році, більш точний час у ході досудового розслідування встановити не надалося можливим, виник умисел на незаконне збагачення шляхом пособництва діяльності «конвертаційного центру» для сприяння суб'єктам господарської діяльності реального сектору економіки в ухиленні від сплати податків.

Згідно з розробленим Особою 1, планом, юридичні особи, які будуть придбані на підставних осіб, повинні використовуватись для прикриття незаконної діяльності: підприємства-контрагенти, які зацікавлені в конвертації безготівкових коштів в готівку та мінімізації бази оподаткування, здійснюють перерахування безготівкових коштів на поточні рахунки «фіктивних» підприємств під приводом оплати фінансово-господарських операцій. Безготівкові кошти, перераховані на поточні рахунки фіктивних юридичних осіб, в подальшому обготівковуються у банківських установах та за відрахуванням винагороди (відсотку), повертаються представникам підприємств-контрагентів, які здійснювали перерахування безготівкових коштів.

В подальшому підприємствам-контрагентам виписуються господарські документи на придбані товарно-матеріальні цінності або послуги. Після отримання вказаних документів, підприємства-контрагенти відносять суми, перераховані на поточні рахунки фіктивних підприємств під приводом оплати безтоварних фінансово-господарських операцій, до складу податкового кредиту по податку на додану вартість, тим самим здійснюють зменшення суми податку на додану вартість, яка підлягає сплаті до бюджету.

Усвідомлюючи неможливість самостійної реалізації свого злочинного плану, з метою залучення до вчинення злочинів інших осіб в якості співучасників, розповів усі обставини наміру по придбанню та використанню фіктивних суб'єктів підприємницької діяльності своїм знайомим ОСОБА_1 та особі, яку повідомлено про підозру у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.27, ч.2 ст.28, ч. 2 ст.205 КК України, ч. 5 ст. 27, ч.2 ст. 212, ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212 КК України та матеріали відносно якої виділені в окреме провадження (далі за текстом - Особа 2) і запропонував останнім взяти участь у вчиненні зазначених злочинів.

Останні, з корисливих спонукань, з метою отримання грошової винагороди від злочинної діяльності, бажаючи досягнення спільного злочинного результату - придбання та створення суб'єктів підприємницької діяльності для прикриття незаконної діяльності по ухиленню від сплати податків, відповіли згодою.

Таким чином, у період 2013 року, Особа 1, отримавши від ОСОБА_1 та Особи 2 згоду на спільне придбання та використання фіктивних юридичних осіб для прикриття незаконної діяльності по ухиленню від сплати податків, вступили в попередню злочинну змову з наступним розподілом ролей.

Особа 1 виступив як організатор вчинення злочину, розробив чіткий план злочинної діяльності, контролював та керував діями ОСОБА_1 та Особи 2, визначав ролі та функції кожного із них, визначав порядок проведення незаконної діяльності, розподілу матеріальних благ, отриманих у наслідок скоєння кримінального правопорушення, організував ведення бухгалтерського та податкового обліку підприємств, які використовувались в ході злочинної діяльності, залучивши для цього невстановлених осіб матеріали щодо яких виділене в окреме кримінальне провадження, здійснював пошук підприємств-замовників, службові особи яких зацікавлені у мінімізації сплати податків шляхом використання схеми з конвертації безготівкових коштів у готівку та безпідставному формуванні податкового кредиту від підконтрольних фіктивних підприємств.

В свою чергу, відповідно до розробленого Особою 1 злочинного плану та розподілених між співучасниками злочину ролей, на Особу 2 покладались обов'язки щодо пошуку малозабезпечених громадян, які мають низький соціальний статус та матеріальні проблеми, не мають постійного місця працевлаштування, не обізнані про порядок створення та реєстрації юридичних осіб, які за грошову винагороду повинні стати засновниками та директорами підприємств, які у подальшому використовувались для прикриття ухилення від сплати податків підприємствами реального сектору економіки.

Таким чином, ОСОБА_1, вступивши в попередню злочинну змову з Особою 1 та Особою 2, у період з 2013 по 2016 роки, діючи умисно, з корисливих мотивів, стала пособником у створені та придбані фіктивних суб'єктів підприємницької діяльності, які увійшли до складу «конвертаційного центру», з метою прикриття незаконної діяльності по умисному ухиленні від сплати податків підприємствам реального сектору економіки.

Так, приблизно у березні 2014 р., у м. Одеса, більш точні час та місце слідством не встановлені, Особа 1, шляхом підкупу грошовою винагородою у сумі 200 (двісті) доларів США умовив ОСОБА_3, який не мав намір займатисьпідприємницькою діяльністю, зареєструвати на своє ім'я ТОВ «Євротехноком Плюс» (код ЄДРПОУ 39049153), тобто стати засновником та директором вказаного підприємства без мети фактичного здійснення фінансово-господарської діяльності. Вказані дії були направлені лише на фіктивне підприємництво ТОВ «Євротехноком Плюс», з подальшим його використанням у пособництві в ухиленні від сплати податків підприємствами реального сектору економіки.

21.03.2014 ОСОБА_3, за вказівкою Особи 1, бажаючи одержати винагороду за пособництво у придбанні фіктивного суб'єкта підприємницької діяльності - ТОВ «Євротехноком Плюс», з метою прикриття незаконної діяльності, усвідомлюючи протиправність своїх дій, діючи умисно та завідомо знаючи, що діяльність ТОВ «Євротехноком Плюс» буде носити незаконний характер, а саме, здійснення безтоварних операцій, оформлення фіктивних угод без наміру їх подальшого виконання, підписав заздалегідь підготовлений ОСОБА_1 протокол №21/03 загальних зборів учасників ТОВ «Євротехноком Плюс» про прийняття до складу учасників ТОВ «Євротехноком Плюс» ОСОБА_3, згідно якого ОСОБА_3 став засновником ТОВ «Євротехноком Плюс», а попередній засновник ОСОБА_4 вийшла зі складу учасників підприємства.

Того ж дня, ОСОБА_3 за вказівкою Особи 1, у приміщенні приватного нотаріуса ОСОБА_5 з метою втілення своїх злочинних намірів, засвідчив своїм підписом, заздалегідь підготовлений ОСОБА_1, статут ТОВ «Євротехноком Плюс», затверджений загальними зборами учасників ТОВ «Євротехноком Плюс» згідно протоколу №21/03 від 21.03.2014 та забезпечив внесення необхідних змін до відомостей, які містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, щодо ТОВ «Євротехноком Плюс».

Після вчинення необхідних дій, які пов'язані з придбанням підприємства, всі документи ТОВ «Євротехноком Плюс» ОСОБА_3 передав Особі 1.

16.12.2014 ОСОБА_3 за вказівкою Особи 1, підписав, заздалегідь підготовлений ОСОБА_1, протокол №16/12 загальних зборів учасників ТОВ «Євротехноком Плюс» щодо виходу його зі складу учасників даного підприємства.

Таким чином, у березні - грудні 2014 року, ОСОБА_3 за вказівкою Особи 1 та допомогою ОСОБА_1 був фактичним засновником та директором ТОВ «Євротехноком Плюс», при цьому, фінансово - господарську діяльність ТОВ «Євротехноком Плюс» не здійснював, документів по взаємовідносинам з підприємствами - контрагентами не підписував, товарів не поставляв, розрахунковими рахунками не керував, податкову звітність не складав та не підписував і нікому цього не доручав.

Продовжуючи свою злочинну діяльність, приблизно у листопаді 2014 року, у м. Одеса, більш точні час та місце слідством не встановлені, Особа 1, діючи повторно, шляхом підкупу грошовою винагородою у сумі 200 (двісті) доларів США умовив ОСОБА_3, який не мав намір займатись підприємницькою діяльністю, зареєструвати на своє ім'я ТОВ «Юніал» (код ЄДРПОУ 19198832), тобто стати засновником та директором вказаного підприємства без мети фактичного здійснення фінансово-господарської діяльності. Вказані дії були направлені лише на фіктивне підприємництво ТОВ «Юніал», з подальшим його використанням у пособництві в ухиленні від сплати податків підприємствами реального сектору економіки.

Так, 27.11.2014 ОСОБА_3, за вказівкою Особи 1, бажаючи одержати винагороду за пособництво у створенні фіктивного суб'єкта підприємницької діяльності - ТОВ «Юніал», з метою прикриття незаконної діяльності, усвідомлюючи протиправність своїх дій, діючи умисно та завідомо знаючи, що діяльність ТОВ «Юніал» буде носити незаконний характер, а саме, здійснення безтоварних операцій, оформлення фіктивних угод без наміру їх подальшого виконання, підписав заздалегідь підготовлений ОСОБА_1 протокол №27/11 загальних зборів учасників ТОВ «Юніал» про прийняття його до складу учасників ТОВ «Юніал», згідно якого ОСОБА_6 вийшла зі складу учасників, а ОСОБА_3 став єдиним засновником ТОВ «Юніал».

Того ж дня, ОСОБА_3, за вказівкою Особи 1, у приміщенні приватного нотаріуса ОСОБА_7, з метою втілення своїх злочинних намірів, засвідчив своїм підписом, заздалегідь підготовлений ОСОБА_1, статут ТОВ «Юніал», затверджений загальними зборами учасників ТОВ «Юніал» згідно протоколу №27/11 від 27.11.2014 та 01.12.2014 забезпечив внесення необхідних змін до відомостей, які містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, щодо ТОВ «Юніал».

На підставі засвідчених ОСОБА_3 документів, 01.12.2014 проведено державну реєстрацію змін в установчих документах ТОВ «Юніал» у Реєстраційній службі Одеського міського управління юстиції за №15561050012009849.

Після вчинення необхідних дій, які пов'язані з придбанням підприємства, всі документи ТОВ «Юніал» ОСОБА_3 передав Особі 1.

05.08.2015 ОСОБА_3, за вказівкою Особи 1 підписав, заздалегідь підготовлений ОСОБА_1, протокол №05/08 загальних зборів учасників ТОВ «Юніал» щодо виходу його зі складу учасників даного підприємства.

Таким чином, з грудня 2014 року по серпень 2015 року, ОСОБА_3, за вказівкою ОСОБА_8 та за пособництвом ОСОБА_1, був фактичним засновником та директором ТОВ «Юніал», при цьому, фінансово - господарську діяльність ТОВ «Юніал» не здійснював, документів по взаємовідносинам з підприємствами - контрагентами не підписував, товарів не поставляв, розрахунковими рахунками не керував, податкову звітність не складав та не підписував і нікому цього не доручав.

Продовжуючи свою злочинну діяльність, приблизно у серпні 2015 року, у м. Одеса, більш точні час та місце слідством не встановлені, Особа 1, діючи повторно, шляхом підкупу грошовою винагородою у сумі 200 (двісті) доларів США умовив ОСОБА_3, який не мав намір займатись підприємницькою діяльністю, зареєструватина своє ім'я ТОВ «Агровелес» (код ЄДРПОУ 39713905), тобто стати засновником та директором вказаного підприємства без мети фактичного здійснення фінансово-господарської діяльності. Вказані дії були направлені лише на фіктивне підприємництво ТОВ «Агровелес», з подальшим його використанням у пособництві в ухиленні від сплати податків підприємствами реального сектору економіки.

Так, 19.08.2015 ОСОБА_3, діючи за вказівкою Особи 1, підписав, заздалегідь підготовлений ОСОБА_1, протокол №19/08 загальних зборів учасників ТОВ «Агровелес», згідно якого його призначено на посаду директора вказаного підприємства.

21.10.2015 ОСОБА_3, за вказівкою Особи 1, бажаючи одержати винагороду за пособництво у створенні фіктивного суб'єкта підприємницької діяльності -ТОВ «Агровелес», з метою прикриття незаконної діяльності, усвідомлюючи протиправність своїх дій, діючи умисно та завідомо знаючи, що діяльність ТОВ «Агровелес» буде носити незаконний характер, а саме, здійснення безтоварних операцій, оформлення фіктивних угод без наміру їх подальшого виконання, підписав, заздалегідь підготовлений ОСОБА_1, протокол №21/10 загальних зборів учасників ТОВ «Агровелес» про прийняття його до складу учасників ТОВ «Агровелес», згідно якого ОСОБА_9 вийшов зі складу учасників, а ОСОБА_3 став єдиним засновником ТОВ «Агровелес».

Того ж дня, ОСОБА_3, за вказівкою Особи 1, у приміщенні приватного нотаріуса ОСОБА_10, засвідчив своїм підписом, заздалегідь підготовлений ОСОБА_1, статут ТОВ «Агровелес», затверджений загальними зборами учасників ТОВ «Агровелес» згідно протоколу №21/10 від 21.10.2015 та забезпечив внесення необхідних змін до відомостей, які містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, щодо ТОВ «Агровелес».

На підставі засвідчених ОСОБА_3 документів, 21.10.2015 проведено державну реєстрацію змін в установчих документах ТОВ «Агровелес» у Реєстраційній службі Одеського міського управління юстиції за №155610500040548779.

Після вчинення необхідних дій, які пов'язані з придбанням підприємства, всі документи ТОВ «Агровелес» ОСОБА_3 передав Особі 1.

15.06.2016 ОСОБА_3, за вказівкою Особи 1, підписав, заздалегідь підготовлений ОСОБА_1, протокол №15/06 загальних зборів учасників ТОВ «Агровелес» щодо виходу його зі складу учасників даного підприємства.

Таким чином, з жовтня 2015 року по червень 2016 року, ОСОБА_3, за вказівкою Особи 1 та за допомогою ОСОБА_1, був фактичним засновником та з серпня 2015 року по жовтень 2015 року директором ТОВ «Агровелес», при цьому, фінансово - господарську діяльність ТОВ «Агровелес» не здійснював, документів по взаємовідносинам з підприємствами - контрагентами не підписував, товарів не поставляв, розрахунковими рахунками не керував, податкову звітність не складав та не підписував і нікому цього не доручав.

Продовжуючи свою злочинну діяльність, приблизно у вересні 2015 року, у м. Одеса, більш точні час та місце слідством не встановлені, Особа 1, діючи повторно, шляхом підкупу грошовою винагородою у сумі 200 (двісті) доларів США умовив ОСОБА_3, який не мав намір займатись підприємницькою діяльністю, зареєструвати на своє ім'я ТОВ «Гарант Україна» (код ЄДРПОУ 38477674), тобто стати засновником та директором вказаного підприємства без мети фактичного здійснення фінансово-господарської діяльності. Вказані дії були направлені лише на фіктивне підприємництво ТОВ «Гарант Україна», з подальшим його використанням у пособництві в ухиленні від сплати податків підприємствами реального сектору економіки.

Так, 07.09.2015 ОСОБА_3 діючи за вказівкою Особи 1, підписав, заздалегідь підготовлений ОСОБА_1, протокол №07/09 загальних зборів учасників ТОВ «Гарант Україна», згідно якого його призначено на посаду директора вказаного підприємства.

09.09.2015 ОСОБА_3, за вказівкою Особи 1, бажаючи одержати винагороду за пособництво у створенні фіктивного суб'єкта підприємницької діяльності - ТОВ «Гарант Україна», з метою прикриття незаконної діяльності, усвідомлюючи протиправність своїх дій, діючи умисно та завідомо знаючи, що діяльність ТОВ «Гарант Україна» буде носити незаконний характер, а саме, здійснення безтоварних операцій, оформлення фіктивних угод без наміру їх подальшого виконання, підписав, заздалегідь підготовлений ОСОБА_1, протокол №09/09 загальних зборів учасників ТОВ «Гарант Україна» про прийняття його до складу учасників ТОВ «Гарант Україна», згідно якого ОСОБА_11 та ОСОБА_12 вийшли зі складу учасників, а ОСОБА_3 став єдиним засновником ТОВ «Гарант Україна».

Того ж дня, ОСОБА_3, за вказівкою Особи 1, у приміщенні приватного нотаріуса ОСОБА_10, з метою втілення своїх злочинних намірів, засвідчив своїм підписом, заздалегідь підготовлений ОСОБА_1, статут ТОВ «Гарант Україна», затверджений загальними зборами учасників ТОВ «Гарант Україна» згідно протоколу №09/09 від 09.09.2015 та 10.09.2015 забезпечив внесення необхідних змін до відомостей, які містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, щодо ТОВ «Гарант Україна».

На підставі засвідчених ОСОБА_3 документів, 10.09.2015 проведено державну реєстрацію змін в установчих документах ТОВ «Гарант Україна» у Реєстраційній службі Одеського міського управління юстиції за №15561050005045299.

Після вчинення необхідних дій, які пов'язані з придбанням підприємства, всі документи ТОВ «Гарант Україна» ОСОБА_3 передав Особі 1.

Таким чином, з вересня 2015 року, ОСОБА_3, за вказівкою Особи 1 та за допомоги ОСОБА_13, став фактичним засновником та директором ТОВ «Гарант Україна», при цьому, фінансово - господарську діяльність ТОВ «Гарант Україна» не здійснював, документів по взаємовідносинам з підприємствами - контрагентами не підписував, товарів не поставляв, розрахунковими рахунками не керував, податкову звітність не складав та не підписував і нікому цього не доручав.

Приморським районним судом м. Одеси 15.09.2016 по справі №22/16836/16-к винесено вирок, згідно якого, засновника та директора ТОВ «Євротехноком Плюс», ТОВ «Гарант Україна», ТОВ «Агровелес», ТОВ «Юніал» ОСОБА_3 визнано винним у вчиненні злочину передбаченого ч.5 ст.27 ч. 2 ст. 205 КК України.

Продовжуючи свою злочинну діяльність, приблизно у листопаді 2014 рокуу м. Одесі, більш точні час та місце слідством не встановлені, Особа 1, діючи повторно, надав Особі 2, ОСОБА_1 та іншим невстановленим особам вказівку про необхідність реєстрації фіктивного суб'єкта підприємницької діяльності, з метою прикриття незаконної діяльності та подальшому пособництві в ухиленні від сплати податків.

У подальшому Особа 2 з іншими невстановленими особами, приблизно у листопаді 2014 рокув м. Одеса, більш точні час та місце слідством не встановлені, шляхом підкупу грошовою винагородою у сумі 500 гривень умовили ОСОБА_9, який не мав намір займатись підприємницькою діяльністю, зареєструвати на своє ім'я ТОВ «Євротехноком Плюс» (код ЄДРПОУ 39049153), ТОВ «Агровелес» (ЄДРПОУ 39713905), ТОВ «Тавріка - Агро» (ЄДРПОУ 39718039), тобто стати засновником та директором вказаних підприємств без мети фактичного здійснення фінансово-господарської діяльності. Вказані дії були направлені лише на фіктивне підприємництво ТОВ «Євротехноком Плюс», ТОВ «Агровелес» (ЄДРПОУ 39713905), ТОВ «Тавріка - Агро» (ЄДРПОУ 39718039) з подальшим його використанням у пособництві в ухиленні від сплати податків підприємствами реального сектору економіки.

Так, 24.11.2014ОСОБА_9, за вказівкою Особи 2 та інших невстановлених осіб, бажаючи одержати винагороду за пособництво у придбанні фіктивного суб'єкта підприємницької діяльності - ТОВ «Євротехноком Плюс», з метою прикриття незаконної діяльності, усвідомлюючи протиправність своїх дій, діючи умисно та завідомо знаючи, що діяльність ТОВ «Євротехноком Плюс» буде носити незаконний характер, а саме, здійснення безтоварних операцій, оформлення фіктивних угод без наміру їх подальшого виконання, підписав заздалегідь підготовлений ОСОБА_1 протокол №24/11 загальних зборів учасників ТОВ «Євротехноком Плюс» про прийняття до складу учасників ТОВ «Євротехноком Плюс» ОСОБА_9, згідно якого ОСОБА_9 став співзасновником ТОВ «Євротехноком Плюс».

Того ж дня, ОСОБА_9, за вказівкою Особи 2 та інших невстановлених осіб, у приміщенні приватного нотаріуса ОСОБА_7 за адресою: АДРЕСА_2, з метою втілення своїх злочинних намірів, засвідчив своїм підписом заздалегідь підготовлений ОСОБА_1, статут ТОВ «Євротехноком Плюс», затверджений загальними зборами учасників ТОВ «Євротехноком Плюс» згідно протоколу №24/11 від 24.11.2014 та забезпечив внесення необхідних змін до відомостей, які містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, щодо ТОВ «Євротехноком Плюс».

16.12.2014 ОСОБА_9, за вказівкою Особи 2 та інших невстановлених осіб, підписав заздалегідь підготовлений ОСОБА_1 протокол №16/12 загальних зборів учасників ТОВ «Євротехноком Плюс» про надання згоди на вихід ОСОБА_3 із складу учасників ТОВ «Євротехноком Плюс». З цього моменту ОСОБА_9 став єдиним засновником ТОВ «Євротехноком Плюс».

24.12.2014 ОСОБА_9, за вказівкою Особи 2 та інших невстановлених осіб, підписав, заздалегідь підготовлений ОСОБА_1, протокол №22-12 загальних зборів учасників ТОВ «Євротехноком Плюс» про звільнення ОСОБА_3 з посади директора та призначення ОСОБА_9 на посаду директора ТОВ «Євротехноком Плюс» згідно якого ОСОБА_9 став одноособовим директором даного підприємства.

На підставі засвідчених ОСОБА_9 документів, 24.11.2014 проведено державну реєстрацію установчих документів ТОВ «Євротехноком Плюс» у Реєстраційній службі Одеського міського управління юстиції за №15561050005078135.

24.12.2014 ОСОБА_9, за вказівкою Особи 2 та інших невстановлених осіб, прибув до казначейства України (МФО 899998) та підписав документи щодо відкриття рахунку ТОВ «Євротехноком Плюс» - 37519000187803. Після чого 13.01.2015 прибув до ПУАТ "Фідобанк" (МФО 300175), та підписав документи щодо відкриття рахунку ТОВ «Євротехноком Плюс» - №26000000599952.

Після вчинення необхідних дій, які пов'язані з придбанням підприємства, всі документи ТОВ «Євротехноком Плюс» ОСОБА_9 передав Особі 2 та іншим невстановленим осам, які у подальшому вказані документи передали Особі 1.

Таким чином, у листопаді - грудні 2014 року, ОСОБА_9 за безпосередньою вказівкою Особи 2 та інших невстановлених осіб, за допомогою ОСОБА_1, а опосередковано за фактичною вказівкою Особи 1 став фактичним засновником та директором ТОВ «Євротехноком Плюс», при цьому, фінансово - господарську діяльність ТОВ «Євротехноком Плюс» не здійснював, документів по взаємовідносинам з підприємствами - контрагентами не підписував, товарів не поставляв, розрахунковими рахунками не керував, податкову звітність не складав та не підписував і нікому цього не доручав.

В подальшому, 26.03.2015ОСОБА_9, за вказівкою Особи 2 та інших невстановлених осіб, бажаючи одержати винагороду за пособництво у створенні фіктивного суб'єкта підприємницької діяльності - ТОВ «Агровелес», з метою прикриття незаконної діяльності, усвідомлюючи протиправність своїх дій, діючи умисно та завідомо знаючи, що діяльність ТОВ «Агровелес» буде носити незаконний характер, а саме, здійснення безтоварних операцій, оформлення фіктивних угод без наміру їх подальшого виконання, підписав заздалегідь підготовлений ОСОБА_1, протокол №1 загальних зборів учасників ТОВ «Агровелес» про заснування ТОВ «Агровелес» та призначення ОСОБА_9 на посаду директора з правом єдиного підпису на усіх фінансових та інших документах ТОВ «Агровелес», згідно якого ОСОБА_9 став єдиним засновником та директором ТОВ «Агровелес».

Того ж дня, ОСОБА_9, за вказівкою Особи 2 та інших невстановлених осіб, у приміщенні приватного нотаріуса ОСОБА_14 за адресою: АДРЕСА_3, з метою втілення своїх злочинних намірів, засвідчив своїм підписом, заздалегідь підготовлений ОСОБА_1, статут ТОВ «Агровелес», затверджений загальними зборами учасників ТОВ «Агровелес» згідно протоколу №1 від 26.03.2015 та забезпечив внесення необхідних змін до відомостей, які містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, щодо ТОВ «Агровелес».

На підставі засвідчених ОСОБА_9 документів, 26.03.2015 проведено державну реєстрацію установчих документів ТОВ «Агровелес» у Реєстраційній службі Одеського міського управління юстиції за №15561080000054879.

Після вчинення необхідних дій, які пов'язані з створенням підприємства, всі документи ТОВ «Агровелес» ОСОБА_9 передав Особі 2 та іншим невстановленим особам, які у подальшому вказані документи передали Особі 1.

Таким чином, у березні 2015 року, ОСОБА_9, за безпосередньою вказівкою Особи 2 та інших невстановлених осіб, за допомогою ОСОБА_1, за фактичною вказівкою Особи 1, став засновником та директором ТОВ «Агровелес», при цьому, фінансово - господарську діяльність ТОВ «Агровелес» не здійснював, документів по взаємовідносинам з підприємствами - контрагентами не підписував, товарів не поставляв, розрахунковими рахунками не керував, податкову звітність не складав та не підписував і нікому цього не доручав.

Крім того, 26.03.2015ОСОБА_9, за вказівкою Особи 2 та інших невстановлених осіб, бажаючи одержати винагороду за пособництво у створенні фіктивного суб'єкта підприємницької діяльності - ТОВ «Тавріка - Агро», з метою прикриття незаконної діяльності, усвідомлюючи протиправність своїх дій, діючи умисно та завідомо знаючи, що діяльність ТОВ «Тавріка - Агро» буде носити незаконний характер, а саме, здійснення безтоварних операцій, оформлення фіктивних угод без наміру їх подальшого виконання, підписав заздалегідь підготовлений ОСОБА_1, протокол №1 загальних зборів учасників про заснування ТОВ «Тавріка - Агро» та призначення ОСОБА_9 на посаду директора з правом єдиного підпису на усіх фінансових та інших документах ТОВ «Тавріка - Агро», згідно якого ОСОБА_9 став єдиним засновником та директором ТОВ «Тавріка - Агро».

30.03.2015, ОСОБА_9, за вказівкою Особи 2 та інших невстановлених осіб, у приміщенні приватного нотаріуса ОСОБА_14 за адресою: АДРЕСА_3, з метою втілення своїх злочинних намірів, засвідчив своїм підписом заздалегідь підготовлений ОСОБА_1 статут ТОВ «Тавріка - Агро», затверджений загальними зборами учасників ТОВ «Тавріка - Агро» згідно протоколу №1 від 26.03.2015 та забезпечив внесення необхідних змін до відомостей, які містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, щодо ТОВ «Тавріка - Агро».

На підставі засвідчених ОСОБА_9 документів, 30.03.2015 проведено державну реєстрацію установчих документів ТОВ «Тавріка - Агро» у Реєстраційній службі Одеського міського управління юстиції за №15431020000003694.

ТОВ «Тавріка - Агро» зареєстроване та знаходиться на обліку як платник податків в ДПІ у Малиновському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області.

Після вчинення необхідних дій, які пов'язані з створенням підприємства, всі документи ТОВ «Тавріка - Агро» ОСОБА_9 передав Особі 2 та іншим невстановленим осам, які у подальшому вказані документи передали Особі 1.

Таким чином, у березні 2015 року, ОСОБА_9, за безпосередньою вказівкою Особи 2 та інших невстановлених осіб, за допомогою ОСОБА_1, а опосередковано за фактичною вказівкою Особи 1, став фактичним засновником та директором ТОВ «Тавріка - Агро», при цьому, фінансово - господарську діяльність ТОВ «Тавріка - Агро» не здійснював, документів по взаємовідносинам з підприємствами - контрагентами не підписував, товарів не поставляв, розрахунковими рахунками не керував, податкову звітність не складав та не підписував і нікому цього не доручав.

Малиновським районним судом м. Одеси 23.02.2017по справі №521/11168/16-квинесено вирок, згідно якого, засновника та директора ТОВ «Євротехноком Плюс», ТОВ «Агровелес», ТОВ «Тавріка - Агро» ОСОБА_9 визнано винним у вчиненні злочину передбаченого ч.5 ст.27, ч.1 ст.205КК України.

Продовжуючи свою злочинну діяльність, приблизно у липні 2015року у м. Одесі, більш точні час та місце слідством не встановлені, Особа 1, діючи повторно, надав Особі 2, ОСОБА_1 та іншим невстановленим особам вказівку про необхідність реєстрації ще одного фіктивного суб'єкта підприємницької діяльності, з метою прикриття незаконної діяльності та подальшому пособництві в ухиленні від сплати податків.

На виконання вказівки Особи 1, Особа 2 з іншими невстановленими особами, приблизно у липні 2015 року, у м. Одеса, більш точні час та місце слідством не встановлені, шляхом підкупу грошовою винагородою в розмірі 300 (триста) гривень умовили ОСОБА_15, який не мав намір займатись підприємницькою діяльністю, зареєструвати на своє ім'я ТОВ «Юніал» (код ЄДРПОУ 19198832), тобто стати засновником та директором вказаного підприємства без мети фактичного здійснення фінансово-господарської діяльності. Вказані дії були направлені лише на фіктивне підприємництво ТОВ «Юніал» з подальшим його використанням у пособництві в ухиленні від сплати податків підприємствами реального сектору економіки.

Так, 29.07.2015 ОСОБА_15, за вказівкою Особи 2, ОСОБА_1 та інших невстановлених осіб, бажаючи одержати винагороду за пособництво у створенні фіктивних суб'єктів підприємницької діяльності, усвідомлюючи протиправність своїх дій, діючи умисно та завідомо знаючи, що діяльність ТОВ «Юніал» буде носити незаконний характер, а саме, здійснення безтоварних операцій, оформлення фіктивних угод без наміру їх подальшого виконання, підписав, заздалегідь підготовлене ОСОБА_1, рішення №29/07 засновника (власника) ТОВ «Юніал», згідно якого ОСОБА_15 став директором даного підприємства.

05.08.2015, ОСОБА_15, за вказівкою Особи 2, ОСОБА_1 та інших невстановлених осіб, підписав заздалегідь підготовлене ОСОБА_1, рішення №05/08 засновника ТОВ «Юніал» про прийняття його до складу засновників ТОВ «Юніал» та надання згоди на вихід зі складу засновників ОСОБА_3, згідно якого ОСОБА_15 став одноособовим засновником даного товариства.

Того ж дня, ОСОБА_15, за вказівкою Особи 2, ОСОБА_1 та інших невстановлених осіб, у приміщенні приватного нотаріуса ОСОБА_14 за адресою: АДРЕСА_3, з метою втілення своїх злочинних намірів, засвідчив своїм підписом, заздалегідь підготовлений ОСОБА_1 статут ТОВ «Юніал», затверджений рішенням засновника №05/08 від 05.08.2015 та забезпечив внесення необхідних змін до відомостей, які містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, щодо ТОВ «Юніал».

На підставі засвідчених ОСОБА_15 документів, 05.08.2015 проведено державну реєстрацію установчих документів ТОВ «Юніал» у Реєстраційній службі Одеського міського управління юстиції за №15561050020009849.

ТОВ «Юніал» зареєстроване та знаходиться на обліку як платник податків в ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області.

Після вчинення необхідних дій, які пов'язані з придбанням підприємства, всі документи ТОВ «Юніал» ОСОБА_15 передав ОСОБА_1, Особі 2 та іншим невстановленим осам, які у подальшому вказані документи передали Особі 1.

Таким чином, у липні - вересні 2015 року, ОСОБА_15, за безпосередньою вказівкою Особи 2 та інших невстановлених осіб, за допомогою ОСОБА_1, а опосередковано за фактичною вказівкою Особи 1 став фактичним засновником та директором ТОВ «Юніал», при цьому, фінансово - господарську діяльність ТОВ «Юніал» не здійснював, документів по взаємовідносинам з підприємствами - контрагентами не підписував, товарів не поставляв, розрахунковими рахунками не керував, податкову звітність не складав та не підписував і нікому цього не доручав.

Приморським районним судом м. Одеси 10.06.2016 по справі №522/10307/16-к винесено вирок, згідно якого, засновника та директора ТОВ «Юніал» ОСОБА_15 визнано винним у вчиненні злочину передбаченого ч.5 ст. 27 ч. 1 ст. 205 КК України.

Продовжуючи свою злочинну діяльність, приблизно у вересні 2015року у м. Одесі, більш точні час та місце слідством не встановлені, Особа 1, діючи повторно, надав Особі 2, ОСОБА_1 та іншим невстановленим особам вказівку про необхідність реєстрації ще одного фіктивного суб'єкта підприємницької діяльності, з метою прикриття незаконної діяльності та подальшому пособництві в ухиленні від сплати податків.

На виконання вказівки Особи 1, Особа 2 з іншими невстановленими особами, приблизно у вересні 2015 року, у м. Одеса, більш точні час та місце слідством не встановлені, шляхом підкупу грошовою винагородою в розмірі 300 (триста) гривень умовили ОСОБА_16, який не мав наміру займатись підприємницькою діяльністю, зареєструвати на своє ім'я приватне підприємство «Воленс» (код ЄДРПОУ 37391434) тобто стати засновником та директором вказаного підприємства без мети фактичного здійснення фінансово-господарської діяльності. Вказані дії були направлені лише на фіктивне підприємництво ПП «Воленс» з подальшим його використанням у пособництві в ухиленні від сплати податків підприємствами реального сектору економіки.

Так, 17.09.2015 ОСОБА_16 за вказівкою Особи 2, ОСОБА_1 та інших невстановлених осіб, підписав заздалегідь підготовлене ОСОБА_1рішення №17-09 засновника ПП «Воленс» про звільнення ОСОБА_17 з посади директора та призначення ОСОБА_16 на посаду директора ПП «Воленс» згідно якого ОСОБА_16 став одноособовим директором даного підприємства.

13.10.2015 ОСОБА_16, за вказівкою Особи 2, ОСОБА_1 та інших невстановлених осіб, бажаючи одержати винагороду за пособництво у придбанні фіктивного суб'єкта підприємницької діяльності - ПП «Воленс», з метою прикриття незаконної діяльності, усвідомлюючи протиправність своїх дій, діючи умисно та завідомо знаючи, що діяльність ПП «Воленс» буде носити незаконний характер, а саме, здійснення безтоварних операцій, оформлення фіктивних угод без наміру їх подальшого виконання, підписав заздалегідь підготовлене ОСОБА_1 рішення №13-10 засновника ПП «Воленс» про прийняття до складу засновників ПП «ВОЛЕНС» ОСОБА_16, згідно якого ОСОБА_16 став співзасновником ПП «Воленс». Також відповідно до рішення №13-10 засновника ПП «Воленс» співзасновником ОСОБА_16 було надано згоду на вихід ОСОБА_17 із складу засновників ПП «Воленс». З цього моменту ОСОБА_16 став єдиним засновником ПП «Воленс».

Того ж дня, за вказівкою Особи 2, ОСОБА_1 та інших невстановлених осіб, ОСОБА_16 у приміщенні приватного нотаріуса ОСОБА_7 за адресою: АДРЕСА_2, з метою втілення своїх злочинних намірів, засвідчив своїм підписом заздалегідь підготовлений ОСОБА_1 статут ПП «Воленс», затверджений рішенням №13-10 засновника від 13.10.2015 та забезпечив внесення необхідних змін до відомостей, які містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, щодо ПП «Воленс».

На підставі засвідчених ОСОБА_16 документів, 13.10.2015 проведено державну реєстрацію установчих документів ПП «Воленс» у Реєстраційній службі Одеського міського управління юстиції за №15561050012056.

05.10.2015 ОСОБА_16, за вказівкою Особи 2, ОСОБА_1 та інших невстановлених осіб, прибув до Южного ГРУ ПАТ КБ «Приватбанк» м. Одеса (МФО 328704) та підписав документи щодо відкриття рахунків ПП «Воленс» - №26009054323271, №26058054315638. Після чого 08.10.2015 прибув до ПУАТ "Фідобанк" (МФО 300175), та підписав документи щодо відкриття рахунку ПП «Воленс» - №26001000631938.

Після вчинення необхідних дій, які пов'язані з придбанням підприємства, всі документи ПП «Воленс» ОСОБА_16 передав ОСОБА_1, Особі 2 та іншим невстановленим осам, які у подальшому вказані документи передали Особі 1.

Таким чином, у вересні - жовтні 2015 року, за безпосередньою вказівкою Особи 2 та інших невстановлених осіб, за допомогою ОСОБА_1, а опосередковано за фактичною вказівкою Особи 1, ОСОБА_16 став фактичним засновником та директором ПП «Воленс», при цьому, фінансово - господарську діяльність ПП «Воленс» не здійснював, документів по взаємовідносинам з підприємствами - контрагентами не підписував, товарів не поставляв, розрахунковими рахунками не керував, податкову звітність не складав та не підписував і нікому цього не доручав.

Малиновським районним судом м. Одеси 23.09.2016 винесено вирок, згідно якого, засновника та директора ПП «Воленс» ОСОБА_16 визнано винним у вчиненні злочину передбаченого ч.5 ст. 27 ч. 1 ст. 205 КК України.

Продовжуючи свою злочинну діяльність, приблизно у вересні 2015року у м. Одесі, більш точні час та місце слідством не встановлені, Особа 1, діючи повторно, надав Особі 2, ОСОБА_1 та іншим невстановленим особам вказівку про необхідність реєстрації ще одного фіктивного суб'єкта підприємницької діяльності, з метою прикриття незаконної діяльності та подальшому пособництві в ухиленні від сплати податків.

На виконання вказівки Особи 1, Особа 2 з іншими невстановленими особами, приблизно у вересні 2015 року, у м. Одеса, більш точні час та місце слідством не встановлені, шляхом підкупу грошовою винагородою в розмірі 300 (триста) доларів США умовили ОСОБА_18, яка не мала наміру займатись підприємницькою діяльністю, зареєструвати на своє ім'я підприємство ПП «Ніка» (код ЄДРПОУ 30542866) тобто стати засновником та директором даного підприємства без мети фактичного здійснення фінансово-господарської діяльності. Вказані дії були направлені лише на фіктивне підприємництво ПП «Ніка» з подальшим його використанням у пособництві в ухиленні від сплати податків підприємствами реального сектору економіки.

Так, 27.08.2015 ОСОБА_18, за вказівкою Особи 2, ОСОБА_1 та інших невстановлених осіб, бажаючи одержати винагороду за придбання фіктивного суб'єкта підприємницької діяльності - ПП «Ніка», з метою прикриття незаконної діяльності, діючи умисно та завідомо знаючи, що діяльність ПП «Ніка» буде носити незаконний характер, а саме, здійснення безтоварних операцій, оформлення фіктивних угод без наміру їх подальшого виконання, підписала, заздалегідь підготовлене ОСОБА_1, Рішення №27-08 засновника ПП «Ніка» про звільнення ОСОБА_19 з посади директора ПП «Ніка» та призначення на посаду директора ОСОБА_18, згідно якого ОСОБА_18 стала одноособовим директором даного підприємства.

02.09.2015, ОСОБА_18 за вказівкою Особи 2, ОСОБА_1 та інших невстановлених осіб, підписала Рішення №02-09 засновника ПП «Ніка» про прийняття її до складу засновників ПП «Ніка» та надання згоди на вихід зі складу засновників ОСОБА_20 З цього моменту ОСОБА_18 стала єдиним засновником ПП «Ніка».

Того ж дня, ОСОБА_18 у приміщенні приватного нотаріуса ОСОБА_7 за адресою: АДРЕСА_2, з метою втілення своїх злочинних намірів, засвідчила своїм підписом заздалегідь підготовлений ОСОБА_1 Статут ПП «Ніка», затверджений рішенням засновника №02-09 від 02.09.2015 та забезпечила внесення необхідних змін до відомостей, які містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, щодо ПП «Ніка».

На підставі засвідчених ОСОБА_18 документів, 02.09.2015 проведено державну реєстрацію установчих документів ПП «Ніка» у Реєстраційній службі Одеського міського управління юстиції за №155610500270213.

ПП «Ніка» зареєстроване та знаходиться на обліку як платник податків в ДПІ у Малиновському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області.

07.09.2015 ОСОБА_18, за вказівкою Особи 2, ОСОБА_1 та інших невстановлених осіб, прибула до ПУАТ "Фідобанк" (МФО 300175), та підписала документи щодо відкриття рахунку ПП «Ніка» - №26002000627219. Після чого 09.09.2015 прибула до Южного ГРУ ПАТ КБ "Приватбанк" м.Одеса (МФО 328704), та підписала документи щодо відкриття рахунку ПП «Ніка» - №26007054325884.

Після вчинення необхідних дій, які пов'язані з придбанням підприємства, всі документи ПП «Ніка» ОСОБА_18 передала ОСОБА_1, Особі 2 та іншим невстановленим осам, які у подальшому вказані документи передали Особі 1.

Таким чином, у серпні - вересні 2015 року, за безпосередньою вказівкою Особи 2 та інших невстановлених осіб, за допомогою ОСОБА_1, а опосередковано за фактичною вказівкою Особи 1, ОСОБА_18 стала фактичним засновником та директором ПП «Ніка», при цьому, фінансово - господарську діяльність ПП «Ніка» не здійснювала, документів по взаємовідносинам з підприємствами - контрагентами не підписувала, товарів не поставляла, розрахунковими рахунками не керувала, податкову звітність не складала та не підписувала і нікому цього не доручала.

Малиновським районним судом м. Одеси 29.06.2016 по справі №521/8518/16-к винесено вирок, згідно якого, засновника та директора ПП «Ніка» ОСОБА_18 визнано винною у вчиненні злочину передбаченого ч.5 ст. 27 ч. 1 ст. 205 КК України.

Продовжуючи свою злочинну діяльність у січні 2016року у м. Одесі, більш точні час та місце слідством не встановлені, Особа 1, діючи повторно, надав Особі 2, ОСОБА_1 та іншим невстановленим особам вказівку про необхідність реєстрації ще одного фіктивного суб'єкта підприємницької діяльності, з метою прикриття незаконної діяльності та подальшому пособництві в ухиленні від сплати податків.

На виконання вказівки, Особа 2 з іншими невстановленими особами, приблизно у січні 2016 року, у м. Одеса, більш точні час та місце слідством не встановлені, шляхом підкупу грошовою винагородою у сумі 500 гривень умовили ОСОБА_21, який не мав намір займатись підприємницькою діяльністю, зареєструвати на своє ім'я ТОВ «Сістемресурс» (ЄДРПОУ 40027080), тобто стати засновником та директором вказаного підприємства без мети фактичного здійснення фінансово-господарської діяльності. Вказані дії були направлені лише на фіктивне підприємництво ТОВ «Сістемресурс» (ЄДРПОУ 40027080) з подальшим його використанням у пособництві в ухилянні від сплати податків підприємствами реального сектору економіки.

Так, 14.01.2016 ОСОБА_22, за вказівкою Особи 2 та інших невстановлених осіб, бажаючи одержати винагороду за пособництво у придбанні фіктивного суб'єкта підприємницької діяльності - ТОВ «Сістемресурс», з метою прикриття незаконної діяльності, усвідомлюючи протиправність своїх дій, діючи умисно та завідомо знаючи, що діяльність ТОВ «Сістемресурс» буде носити незаконний характер, а саме, здійснення безтоварних операцій, оформлення фіктивних угод без наміру їх подальшого виконання, підписав заздалегідь підготовлений ОСОБА_1 протокол №14/01 загальних зборів учасників ТОВ «Сістемресурс» про прийняття до складу учасників ТОВ «Сістемресурс» ОСОБА_22, згідно якого попереднього засновника ОСОБА_23 звільнено з посади директора та виключено зі складу засновників, а ОСОБА_22 став засновником та директором вказаного підприємства.

20.01.2016 ОСОБА_22, за вказівкою Особи 2 та інших невстановлених осіб, подав до Реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції, заздалегідь підготовлену ОСОБА_1, заяву про внесення відповідних змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб (реєстраційний номер справи 155605613277, код: 222637475555).

20.01.2016 ОСОБА_22, за вказівкою Особи 2 та інших невстановлених осіб, з метою втілення своїх злочинних намірів, підписав заздалегідь підготовлений ОСОБА_1 протокол загальних зборів учасників ТОВ «Сістемресурс» №20/01 від 20.01.2016 про затвердження нової редакції Статуту підприємства та засвідчив своїм підписом заздалегідь підготовлений ОСОБА_1 статут ТОВ «Сістемресурс», затверджений загальними зборами учасників ТОВ «Сістемресурс» згідно протоколу №20/01 від 20.01.2016 та 22.01.2016 забезпечив внесення необхідних змін до відомостей, які містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, щодо ТОВ «Сістемресурс» (реєстраційний номер справи 155605613277, код:380688193694).

25.01.2016 ОСОБА_22, за вказівкою Особи 2 та інших невстановлених осіб, прибув до ПАТ "Банк Кредит Дніпро" (МФО 305749), та підписав документи щодо відкриття рахунку ТОВ «Сістемресурс» - №2600931067901.

Після вчинення необхідних дій, які пов'язані з придбанням підприємства, всі документи ТОВ «Сістемресурс» ОСОБА_22 передав Особі 2 та іншим невстановленим осам, які у подальшому вказані документи передали Особі 1.

Таким чином, у січні 2016 року, ОСОБА_22 за безпосередньою вказівкою Особи 2 та інших невстановлених осіб, за допомогою ОСОБА_1, а опосередковано за фактичною вказівкою Особи 1 став фактичним засновником та директором ТОВ «Сістемресурс», при цьому, фінансово - господарську діяльність ТОВ «Сістемресурс» не здійснював, документів по взаємовідносинам з підприємствами - контрагентами не підписував, товарів не поставляв, розрахунковими рахунками не керував, податкову звітність не складав та не підписував і нікому цього не доручав.

Незаконна діяльність ТОВ «Сістемресурс» полягала у тому, що використовуючи реквізити, розрахункові рахунки та печатки вказаного підприємства, Особа 1, Особа 2, ОСОБА_1 та інші невстановлені особи здійснювали незаконну діяльність, яка полягала в документальному оформленні неіснуючих операцій з підприємствами - контрагентами з продажу та купівлі товарів (виконання робіт, надання послуг), після чого, такі документи передавались замовникам «послуг» (підприємствам - вигодонабувачам) з метою уникнення від оподаткування, шляхом незаконного формування податкового кредиту із податку на додану вартість та завищення валових витрат та як наслідок заниження об'єкта оподаткування з податку на прибуток підприємства.

Продовжуючи свою злочинну діяльність, приблизно у лютому 2016року у м. Одесі, більш точні час та місце слідством не встановлені, Особа 1, діючи повторно, надав Особі 2, ОСОБА_1 та іншим невстановленим особам вказівку про необхідність реєстрації фіктивного суб'єкта підприємницької діяльності, з метою прикриття незаконної діяльності та подальшому пособництві в ухиленні від сплати податків.

На виконання вказівки Особи 1, Особа 2 з іншими невстановленими особами, приблизно у лютому 2016 року, у м. Одеса, більш точні час та місце слідством не встановлені, шляхом підкупу грошовою винагородою в розмірі 300 (триста) гривень умовили ОСОБА_25, який не мав намір займатись підприємницькою діяльністю, зареєструвати на своє ім'я ТОВ «Грін Форс» (код ЄДРПОУ 39244075), тобто стати засновником та директором вказаного підприємства без мети фактичного здійснення фінансово-господарської діяльності. Вказані дії були направлені лише на фіктивне підприємництво ТОВ «Грін Форс» з подальшим його використанням у пособництві в ухилянні від сплати податків підприємствами реального сектору економіки.

Так, 12.02.2016 ОСОБА_25, за вказівкою Особи 2, ОСОБА_1 та інших невстановлених осіб, бажаючи одержати винагороду за пособництво у створенні фіктивних суб'єктів підприємницької діяльності, усвідомлюючи протиправність своїх дій, діючи умисно та завідомо знаючи, що діяльність ТОВ «Грін Форс» буде носити незаконний характер, а саме, здійснення безтоварних операцій, оформлення фіктивних угод без наміру їх подальшого виконання, підписав, заздалегідь підготовлений ОСОБА_1, протокол загальних зборів №12/02 учасників ТОВ «Грін Форс», згідно якого ОСОБА_25 став засновником та директором даного підприємства.

Того ж дня, ОСОБА_25 за вказівкою Особи 2, ОСОБА_1 та інших невстановлених осіб у приміщенні приватного нотаріуса ОСОБА_14 за адресою: АДРЕСА_3, з метою втілення своїх злочинних намірів, засвідчив своїм підписом заздалегідь підготовлений ОСОБА_1 статут ТОВ «Грін Форс», затверджений рішенням засновника №12/02 від 12.02.2016 та забезпечив внесення необхідних змін до відомостей, які містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, щодо ТОВ «Грін Форс».

На підставі засвідчених ОСОБА_25 документів, 15.02.2016 проведено державну реєстрацію установчих документів ТОВ «Грін Форс» у Реєстраційній службі Білгород-Дністровського міськрайонного управління юстиції в Одеській області за №15521050013003375.

ТОВ «Грін Форс» зареєстроване та знаходиться на обліку як платник податків в Іллічівській ОДПІ (Білгород-Дністровське відділення) ГУ ДФС в Одеській області.

Після вчинення необхідних дій, які пов'язані з придбанням підприємства, всі документи ТОВ «Грін Форс» ОСОБА_25 передав ОСОБА_1, Особі 2 та іншим невстановленим осам, які у подальшому вказані документи передали Особі 1.

Таким чином, у лютому - березні 2016 року, ОСОБА_25 за безпосередньою вказівкою Особи 2 та інших невстановлених осіб, за допомогою ОСОБА_1, а опосередковано за фактичною вказівкою Особи 1, став фактичним засновником та директором ТОВ «Грін Форс», при цьому, фінансово - господарську діяльність ТОВ «Грін Форс» не здійснював, документів по взаємовідносинам з підприємствами - контрагентами не підписував, товарів не поставляв, розрахунковими рахунками не керував, податкову звітність не складав та не підписував і нікому цього не доручав.

Білгород-Дністровським районним судом м. Одеси 29.07.2016 винесено вирок, згідно якого, засновника та директора ТОВ «Грін Форс» ОСОБА_25 визнано винним у вчиненні злочину передбаченого ч.5 ст.27, ч. 1 ст. 205 КК України.

Також, у періоди з 2013 по 2016 роки ОСОБА_1, діючи умисно, згідно з розробленим раніше планом, за попередньою змовою з Особою 1, Особою 2 та іншими невстановленим слідством особами, переслідуючи злочинні наміри, направлені на організацію фіктивного підприємництва пособничала Особі 1 у створені та придбанні інших підприємств із ознаками фіктивності, які використовувались ними для прикриття незаконної діяльності направленої на надання послуг по ухиленню від сплати податків, а саме: ПП "ВІГОР" (код ЄДРПОУ 30914087), ТОВ "БІЗНЕС ЕРА" (код ЄДРПОУ 39049174), ПП «Профіс Компані» (код ЄДРПОУ 35050893), ТОВ "ОВІДІПРОМ" (код ЄДРПОУ 37929330), ПП "РІДНИЙ БЕРІГ" (код ЄДРПОУ 38350603), ТОВ «Бізнес Ера» (код ЄДРПОУ 39049174), ТОВ "СІСТЕМС ТОНЕР" (код ЄДРПОУ 39438788), ПП "КОНСОРТ ГРУПП" (код ЄДРПОУ 35819135), ТОВ "Фрог-Трейд" (код ЄДРПОУ 38381186), ТОВ "ЕНЕРГОРЕСУРС УКРАЇНА" (код ЄДРПОУ 38784886), ТОВ "ЄВРОСТРОЙКОМПЛЕКТ" (код ЄДРПОУ 38954834), ТОВ "ЕНЕРГОРЕСУРС УКРАЇНА" (код 38784886), ТОВ "БІЗНЕС ЕРА" (39049174), ТОВ "КАТОР ЛТД" (код 39438835), ТОВ "ПРАЙМСТАФФ" (код 32834124), ТОВ "СІСТЕМС ТОНЕР" (код 39438788), ПП "ВІГОР" (код 30914087), ТОВ "АГРОВЕЛЕС" (код 39713905), ПП "МЕТІДА" (код 36518493), ПП "РІДНИЙ БЕРІГ"( код 38350603), ТОВ «ТПГ Байкал» (код 37136453), ПП "ДІНА" (код 31480738), ТОВ "КАТЕРИНА" (код 24534447), ТОВ "Юнітраффік" (код 35989969), ТОВ "УКРКОНСТРАКШН" (код 37811080), ПП «Консорт Груп» (код 35819135), ТОВ «Фрог-Трейд» (код 38381186), ТОВ «Перспектива Комплекс» (код 37680517), ТОВ «Венета Систем» (код 37279766), ТОВ «Грінвей Одеса» (код 39796494), ТОВ «Манєж» (код 39370238), ТОВ «Овідіпром» (код 37929330), ПП "Консорт Групп» (код 35819135), ТОВ «Євростройкомплект» (код 38954834), ТОВ «АСВ-Трейд ЛТД» (код 33508697), ПП «Сервісна компанія гідробуд» (код 35131280), ТОВ «Медіа-Група город» (код 35116807), ПП «Світлана» (код 22472366), ТОВ «Студентська Інформаційна агенція» (код 20962729), ПП «Профіс Компані» (код 35050893), ТОВ ВКП «Мрія» (код 31502726), ТОВ «Теплодім Південь» (код 39545556), ПП «Брікк» (код 33311114), ТОВ «Престо» (код 31258117), ТОВ «Альтерс» (код 38109614), ПП «Благо Дар» (код 37170604 ТОВ «Тонер Сістем» (код 39422804).

Крім того, діючи відповідно з розробленим Особою 1 злочинним планом щодо використання підприємств з ознаками фіктивності для пособництва підприємствам реального сектору економіки по ухиленню від сплати податків та отримання винагороди за наданні послуги діяльності «конвертаційного центру», ОСОБА_1, на протязі 2013-2016 років, у м. Одеса, більш точний час та місце у ході досудового розслідування встановити не надалося можливим, за попередньої змовою з Особою 1, Особою 2 та іншими невстановленими слідством особами, матеріали щодо яких виділені в окреме кримінальне провадження, переслідуючи корисливі наміри, з метою одержання грошової винагороди, своїми умисними діями сприяли в ухиленні від сплати податків підприємствам реального сектору економіки.

Так, встановлено, що директор ТОВ «Нутра 5 Зірок, ОСОБА_26, в період з 01.02.2013 по 31.05.2016, при здійсненні фінансово - господарської діяльності ТОВ «Нутра 5 Зірок», маючи злочинний намір та корисливу мету, після придбання кормів для тварин на ринку «7 кілометр» в м. Одесі без відповідних первинних бухгалтерських документів, звернувся до Особи 1 з проханням посприяти у документальному оформленні даних операцій від юридичних осіб, з метою відображення даних товарів при визначенні бази оподаткування податку на прибуток та з метою формування податкового кредиту з податку на додану вартість.

На вказану пропозицію Особа 1 надав ОСОБА_26 згоду, та запропонував бути пособниками у ухиленні від сплати податків також ОСОБА_1, та іншим невстановленим особам, на що останні надали згоду. У подальшому організатором, ОСОБА_1, пособником та іншими невстановленими особами, дані операції із купівлі кормів для тварин були оформлені від підприємств-постачальників ТОВ «Євротехноком Плюс» (код 39049153), ПП «Профіс Компані» (код 35050893), ТОВ «Овідіпром» (код 37929330), ПП «Рідний Беріг» (код 38350603), ТОВ «Бізнес Ера» (код 39049174), ТОВ «Сістемс Тонер» (код 39438788), ТОВ «Юніал» (код 19198832), ПП «Консорт Групп» (код 35819135), ТОВ «Фрог-Трейд» (код 38381186), ТОВ «Енергоресурс Україна» (код 38784886), ТОВ «Євростройкомплект» (код 38954834), ТОВ «Грін Форс» (код 39244075).

Після цього, продовжуючи протиправні дії, ОСОБА_26 в період з 01.02.2013 по 31.05.2016 з метою ухилення від сплати податку на додану вартість на загальну суму 579 640, 67 грн., склав та подав до ДПІ у Приморському районі ГУ ДФС в Одеській області відповідні звітні податкові декларації з ПДВ в яких відобразив зазначені суми податкового кредиту з податку на додану вартість по взаємовідносинам із ТОВ «Євротехноком Плюс» (код 39049153), ПП «Профіс Компані» (код 35050893), ТОВ "ОВІДІПРОМ" (код 37929330), ПП "РІДНИЙ БЕРІГ" (код 38350603), ТОВ «Бізнес Ера» (код 39049174), ТОВ "СІСТЕМС ТОНЕР" (код 39438788), ТОВ «Юніал» (код 19198832), ПП "КОНСОРТ ГРУПП" (код 35819135), ТОВ "Фрог-Трейд" (код 38381186), ТОВ "ЕНЕРГОРЕСУРС УКРАЇНА" (код 38784886), ТОВ "ЄВРОСТРОЙКОМПЛЕКТ" (код 38954834), ТОВ "ГРІН ФОРС" (код 39244075), які фактично носили безтоварний характер; з метою ухилення від сплати податку на прибуток на суму 109 500, 94 грн. склав та подав до ДПІ у Приморському районі ГУ ДФС в Одеській області звітні податкові декларації з податку на прибуток за вказаний період, в яких безпідставно відобразив видатки по купівлі товаро-матеріальних цінностей у зазначених підприємств.

Таким чином, за пособництва Особи 1, ОСОБА_1, Особи 2 та інших невстановлених осіб, директор ТОВ «Нутра 5 Зірок» ОСОБА_26 умисно, шляхом відображення сум витрат на купівлю товару у підприємств ТОВ «Євротехноком Плюс» (код 39049153), ПП «Профіс Компані» (код 35050893), ТОВ "ОВІДІПРОМ" (код 37929330), ПП "РІДНИЙ БЕРІГ" (код 38350603), ТОВ «Бізнес Ера» (код 39049174), ТОВ "СІСТЕМС ТОНЕР" (код 39438788), ТОВ «Юніал» (код 19198832), ПП "КОНСОРТ ГРУПП" (код 35819135), ТОВ "Фрог-Трейд" (код 38381186), ТОВ "ЕНЕРГОРЕСУРС УКРАЇНА" (код 38784886), ТОВ "ЄВРОСТРОЙКОМПЛЕКТ" (код 38954834), ТОВ "ГРІН ФОРС" (код 39244075) в звітних податкових деклараціях з ПДВ та податку на прибуток заперіод з 01.02.2013 по 31.05.2016 ухилився від сплати податку на додану вартість та податку на прибуток на загальну суму 689 141, 61 грн.

Всього внаслідок вказаного умисного ухилення від сплати податків ТОВ «Нутра 5 Зірок»до бюджету держави не надійшло податків на загальну суму 689 141, 61 грн.

Приморськимрайонним судом м. Одеси 20.04.2017по справі №522/6363/17винесено рішення, згідно якого директора ТОВ «Нутра 5 Зірок» ОСОБА_26 визнано винним у вчиненні вказаного злочину за ч. 1 ст.212 КК України та в порядку ч. 4 ст. 212 ККУ звільнено від кримінальної відповідальності у зв'язку із повним погашенням збитків завданих державному бюджету України.

Діючи повторно, приблизно у січні 2014 року,у м. Одеса, більш точний час та місце у ході досудового розслідування встановити не надалося можливим, Особа 1, ОСОБА_1, Особа 2 та інші невстановлені особи, переслідуючи злочинні наміри, своїми умисними діями сприяли в ухиленні від сплати податків TOB «Борол ЛТД» (код ЄДРПОУ 22477145).

Так, директор ТОВ «Борол ЛТД» ОСОБА_27, за попередньою змовою і за сприяння Особи 1 ОСОБА_1, Особи 2 та іншими невстановленими особами, реалізуючи свій намір направлений на ухилення від сплати податків підприємством ТОВ «Борол ЛТД», знаходячись на території м. Одеси, у період з 01.01.2014 року по 31.03.2016 року використовував злочинну схему, яка полягала в тому, що у зазначений період документально відображав неіснуючі операції (безтоварні) по реалізації товарів - напоїв (мінеральної води) на загальну суму 19 290 464,0 грн. з ПДВ підприємствам з ознаками фіктивності: ТОВ «Євротехноком Плюс», ПП «Вігор», ПП «Профіс Компані», ТОВ «Катор ЛТД», ПП «Воленс», ТОВ «Юніал», ТОВ «Бізнес ЕРА» з мінімальною націнкою - 1% від собівартості придбаного товару.

Особа 1, ОСОБА_1, Особа 2 та інші невстановлені особи забезпечили надання даним протиправним діям видимості реальних шляхом забезпечення підписання підставними службовими особами відповідних договорів купівлі-продажу, актів приймання-передачі продукції, відображення даних фіктивних господарських операцій у податковій звітності підконтрольних фіктивних суб'єктів підприємницької діяльності ТОВ «Євротехноком Плюс», ПП «Вігор», ПП «Профіс Компані», ТОВ «Катор ЛТД», ПП «Воленс», ТОВ «Юніал», ТОВ «Бізнес ЕРА».

В подальшому, директор ТОВ «Борол ЛТД» ОСОБА_27, в деклараціях з податку на прибуток та деклараціях з ПДВ за період 01.01.2014 року по 31.03.2016 року включав суми реалізації на адресу ТОВ «Євротехноком Плюс», ПП «Вігор», ПП «Профіс Компані», ТОВ «Катор ЛТД», ПП «Воленс», ТОВ «Юніал», ТОВ «Бізнес ЕРА» з мінімальною націнкою - 1% від собівартості придбаного товару, з якої сплачувались податок на прибуток підприємств та податок на додану вартість.

Насправді, ОСОБА_27, будучи директором ТОВ «Борол ЛТД», здійснював реалізацію товарів - напоїв (мінеральної води) з націнкою 12,5% від собівартості придбаного товару іншім суб'єктам господарської діяльності без документального оформлення та відображення у бухгалтерському обліку, на суму 21 486 904,0 грн. з ПДВ.

Вказані порушення підтверджуються актом «Про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ «Борол ЛТД», код ЄДРПОУ 22477145 з питань повноти нарахування податку на прибуток за період з 01.01.2014 по 31.03.2016 та нарахування податку на додану вартість за період з 01.06.2014 по 31.03.2016» від 27.05.2016 №149/15-32-22-02/22477145 згідно висновків, якого встановлено, що ТОВ «Борол ЛТД» за період з 01.01.2014 по 31.03.2016 занижено податок на додану вартість та податок на прибуток підприємства на суму - 695 541,0 грн.

Таким чином, за пособництва Особи 1, ОСОБА_1, Особи 2 та інших невстановлених осіб та в результаті умисних дій директора ТОВ «Борол ЛТД» ОСОБА_27, направлених на ухилення від сплати податків, у період з 01.01.2014 по 31.03.2016 року до бюджету держави не надійшли податок на прибуток у сумі 329 466,0 грн. та податок на додану вартість у сумі 366 075,0 грн., а всього до бюджету не надійшло податків у загальній сумі 695 541,0 грн.

Приморським районним судом м. Одеси 05.07.2016 по справі №522/9957/16-к винесено ухвалу, згідно якої директора ТОВ «Борол ЛТД» ОСОБА_28 визнано винним у вчиненні вказаного злочину за ч. 1 ст.212 КК України та в порядку ч. 4 ст. 212 ККУ звільнено від кримінальної відповідальності у зв'язку із повним погашенням збитків завданих державному бюджету України.

Крім того, діючи повторно, Особа 1, ОСОБА_1, Особа 2 та інші невстановлені слідством особи використовуючи підприємства, які входять до складу «конвертаційного центру» пособничали в умисному ухиленні від сплати податку на додану вартість підприємствам реального сектору економіки, зокрема: ВП "Краянбуд" ВАТ "Краян" (код ЄДРПОУ 22473940) на суму 71 062,6 грн., ВТФ "Зернопродукт" у вигляді ТОВ (код ЄДРПОУ 21001653) на суму 1 512 753,7 грн., ДП "БУ-2" ВАТ "Одестрансбуд" (код ЄДРПОУ 22483602) на суму 141 817,4 грн., ККП "Монтажспецбуд" (код ЄДРПОУ 32572447) на суму 607 910,2 грн., ПП "Авто-Лідер" (код ЄДРПОУ 37305881) на суму 821 371,7 грн., ПП "Автомаркет-ТМ" (код ЄДРПОУ 31851657) на суму 282 265,4 грн., ПП "АРК ЛТД" (код ЄДРПОУ 24535645) на суму 486 724,5 грн., ПП "Будівельник" (код ЄДРПОУ 31073058) на суму 203 269,3 грн., ПП "Окві Груп" (код ЄДРПОУ 34169376) на суму 109 188,4 грн., ПП "Оникс" (код ЄДРПОУ 32431456) на суму 148 941,0грн., ПП "Петрол-Трейд" (код ЄДРПОУ 37760651) на суму 171 681,8грн., ПП "Полоїл" (код ЄДРПОУ 34675181) на суму 129 400,1 грн., ПП "Профдезинфекція" (код ЄДРПОУ 32020819) на суму 687 937,0 грн., ПП "Сеал Строй" (код ЄДРПОУ 35695830) на суму 18 840,0 грн., ПП "Флагман Груп" (код ЄДРПОУ 36804638) на суму 362 354,0 грн., ТОВ "Авто-Лідер Транс" (код ЄДРПОУ 39316673) на суму 274 337,3 грн., ТОВ "Алривимит" (код ЄДРПОУ 39650479) на суму 174 317,0 грн., ТОВ "Алтер.А" (код ЄДРПОУ 34220828) на суму 295 901,6 грн., ТОВ "АМТ- Груп" (код ЄДРПОУ 34381685) на суму 118 670,3 грн., ТОВ "БЛЕК СІ ШІППІНГ СЕРВІС ЛТД" (код ЄДРПОУ 36554395) на суму 784 862,7 грн., ТОВ "Вааль-Юг"(код ЄДРПОУ 34873487) на суму 348 919,2 грн., ТОВ "Вирит"(код ЄДРПОУ 38351984) на суму 197 114,4 грн., ТОВ "Відбудова"(код ЄДРПОУ 30747538) на суму 243 910,1 грн., ТОВ "Вікон Стар"(код ЄДРПОУ 35178292) на суму 208 575,6 грн., ТОВ "Газлідер"(код ЄДРПОУ 36453838) на суму 170 509,4 грн., ТОВ "Делвут" (код ЄДРПОУ 38342325) на суму 316 540,5 грн., ТОВ "Екосервіс"(код ЄДРПОУ 30863944) на суму 112 366,0 грн., ТОВ "Еліс-Б'юті" (код ЄДРПОУ 33658158) на суму 200 492,0 грн., ТОВ "І.К.Б."(код ЄДРПОУ 34108124) на суму 171 695,2 грн., ТОВ "Кернел Глобал Груп" (код ЄДРПОУ 38439005) на суму 98 513,3 грн., ТОВ "Кернел Менеджмент Груп"(код ЄДРПОУ 38785900) на суму 165 752,7 грн., ТОВ "Креін Юкреін" (код ЄДРПОУ 37389561) на суму 333 633,3 грн., ТОВ "ЛІС"(код ЄДРПОУ 22506208) на суму 110 535,5 грн.,ТОВ "Лотос М - Сервіс"(код ЄДРПОУ 38903250) на суму 72 908,5 грн., ТОВ "МПД-Груп" (код ЄДРПОУ 39667200) на суму 161 103,9 грн., ТОВ "НВК "Укрекопром"(код ЄДРПОУ 39624900) на суму 124 740,3 грн., ТОВ "Німфан"(код ЄДРПОУ 33812613) на суму 154 096,9 грн., ТОВ "Портпромсервіс" (код ЄДРПОУ 39788724) на суму 265 930,6 грн., ТОВ "Промпостач Південь"(код ЄДРПОУ 38574591) на суму 122 830,3 грн., ТОВ "Профкерам"(код ЄДРПОУ 38017513) на суму 255 808,2 грн., ТОВ "Сервіс-Сістем 2012"(код ЄДРПОУ 38352485) на суму 101 511,0 грн., ТОВ "ССС" (код ЄДРПОУ 30879582) на суму 582 288,1 грн., ТОВ "Товариство з іноземними інвестиціями "ФТТ ГРУП ГМБХ" (код ЄДРПОУ 36369518) на суму 183 168,5 грн., ТОВ "Торгово-Будівельне Аагенство "Промбуд"(код ЄДРПОУ 35404912) на суму 725 795,3 грн., ТОВ "Фоксі ЛТД"(код ЄДРПОУ 39251166) на суму 179 734,0 грн., ТОВ "Югмонтаж" (код ЄДРПОУ 38995954) на суму 268 916,7 грн., ТОВ "Юнікрон"(код ЄДРПОУ 38966499) на суму 185 574,6 грн., ТОВ БВФ "Трансспецбуд"(код ЄДРПОУ 31185950) на суму 183 183,0 грн., ТОВ ТПК "Техно-Сервіс" (код ЄДРПОУ 31764947) на суму 130 162,4 грн., ПП "ТЕК Координатор" (код ЄДРПОУ 36487591) на суму 729 377,9 грн., ТОВ"Контакт"(код ЄДРПОУ 30390413) на суму 558 461,7 грн., НВПП "Архітектурно-Реставраційне Бюро" (код ЄДРПОУ 32623852) на суму 467 534,1 грн., ПП "Бі-Пласт"(код ЄДРПОУ 32935748) на суму 356 764,7 грн., ТОВ "Німфан"(код ЄДРПОУ 33812613) на суму 154 096,9 грн., ПП "Портал Ком" (код ЄДРПОУ 37420171) на суму 10 815 572,88 грн., ПП "Дельта Групп" (код ЄДРПОУ 37421311) на суму 2 496 619,32 грн., а всього ОСОБА_8 ОСОБА_1, ОСОБА_31 та інші невстановлені слідством особи використовуючи підприємства, які входять до складу «конвертаційного центру» пособничали в умисному ухиленні від сплати податку на додану вартість вищевказаним підприємствам реального сектору економіки на загальну суму 29 358 343,0 грн., що є особливо великим розміром.

Досудовим слідством дії ОСОБА_1, кваліфіковано за

- ч.5 ст. 27 ч.2 ст. 28 ч.2 ст. 205 КК України за кваліфікуючою ознакою - пособництво у створені, придбанні суб'єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб), з метою прикриття незаконної діяльності, що заподіяло велику матеріальну шкоду державі, вчинене за попередньою змовою групою осіб.

- ч.5 ст. 27 ч.2 ст. 212 КК України за кваліфікуючою ознакою - пособництво в умисному ухиленні від сплати податків, що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку, вчинене службовою особою підприємства, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в значних розмірах, вчинене за попередньою змовою групою осіб.

- ч.5 ст. 27 ч.3 ст. 212 КК України за кваліфікуючою ознакою - пособництво в умисному ухиленні від сплати податків, що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку, вчинене службовою особою підприємства, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах, вчинене за попередньою змовою групою осіб.

Суд вважає, що дії ОСОБА_1, кваліфіковано правильно.

У підготовчому судовому засіданні учасниками кримінального провадження надано суду угоду про визнання винуватості, укладену 13.09.2017 р. між прокурором та підозрюваною ОСОБА_1 у відповідності до вимог ст. 472 КПК України. Згідно даної угоди, прокурор та підозрювана ОСОБА_1 дійшли згоди щодо правової кваліфікації дій обвинуваченої за ч.5 ст. 27 ч.2 ст. 28 ч.2 ст. 205, ч.5 ст. 27 ч.2 ст. 212, ч.5 ст. 27 ч.3 ст. 212 КК України, а також, що підозрювана під час досудового розслідування повністю визнала свою винуватість у вчиненні інкримінованих їй злочинах.

Крім того, підозрювана ОСОБА_1 зобов'язується беззастережно визнати обвинувачення в обсязі підозри у судовому провадженні, надавати покази про свою роль у вчиненні інкримінованих їй злочинах та у подальшому зобов'язується співпрацювати з правоохоронними органами у викритті інших співучасників, в тому числі організатора, діяльності «конвертаційного центру» - організації створення та придбання підприємств з ознаками фіктивності з метою пособництва по ухиленню від сплати податків.

Одночасно, сторони угоди про визнання винуватості погодилися на призначення покарання ОСОБА_1 за вчинення злочину, передбаченого

- ч.5 ст.27, ч.2 ст.28, ч. 2 ст.205 КК України - у вигляді штрафу у розмірі 3000 (три тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51000 (п'ятдесят одна тисяча) грн.

- ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 212 КК України - у вигляді штрафу у розмірі 2000 (дві тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34 000 (тридцять чотири тисячі) грн., з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно - розпорядчих і адміністративно - господарських функцій строком на 3 (три) роки з конфіскацією майна.

- ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212 КК України - у вигляді штрафу у розмірі 15000 (п'ятнадцять тисяч) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 255 000 (двісті п'ятдесят п'ять тисяч) грн. з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно - розпорядчих і адміністративно - господарських функцій строком на 3 (три) роки з конфіскацією майна.

На підставі ст. 70 КК України остаточно призначити ОСОБА_1 покарання за сукупністю злочинів шляхом часткового складання покарань - у вигляді штрафу у розмірі 15 300 (п'ятнадцять тисяч триста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 260 100 (двісті шістдесят тисяч сто) грн. (15000 + 300 = 15300 * 17 грн. = 260100 грн.) з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно - розпорядчих і адміністративно - господарських функцій строком на 3 (три) роки з конфіскацією майна.

В угоді передбачені наслідки укладання та затвердження угоди про визнання винуватості передбачені ст.473 КПК України та наслідки її невиконання.

В підготовчому судовому засіданні обвинувачена ОСОБА_1 вину у вчиненні злочинів, передбачених ч.5 ст. 27, ч.2 ст.28, ч. 2 ст. 205, ч.5 ст. 27, ч.2 ст. 212, ч.5 ст. 27, ч.3 ст. 212 КК України, визнала та зазначила, що вона розуміє надані їй законом права, наслідки укладення та затвердження угоди про визнання винуватості, визначені ст.473 КПК України, характер пред'явленого обвинувачення та вид покарання, який до неї буде застосований в результаті затвердження угоди та наполягала на її затвердженні.

Відповідно до ст.468 КПК України, у кримінальному провадженні може бути укладена угода про визнання винуватості між прокурором та обвинуваченим. Згідно ст.469 КПК України, угода про визнання винуватості між прокурором та обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості, тяжких злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 обґрунтовано обвинувачується у вчиненні злочинів, передбачених

- ч.5 ст. 27, ч.2 ст.28, ч. 2 ст. 205 КК України, який згідно ст.12 КК України, є злочином середньої тяжкості,

- ч.5 ст. 27, ч.2 ст. 212 КК України, який згідно ст.12 КК України, є злочином невеликої тяжкості,

- ч.5 ст. 27, ч.3 ст. 212 КК України, який згідно ст.12 КК України, є тяжким злочином.

При цьому судом з'ясовано, що обвинувачена цілком розуміє права, визначені п.п.1-4 ч.4 ст.474 КПК України, наслідки укладення та затвердження даної угоди, передбачені ч.1 ст.474 КПК України, характер обвинувачення, вид покарання, а також інші заходи, які будуть застосовані до неї у разі затвердження угоди судом.

Дослідивши угоду про визнання винуватості та переконавшись, що укладена угода є добровільним волевиявленням обвинуваченої та прокурора, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дій будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді, з'ясувавши в обвинуваченої та прокурора, чи цілком вони розуміють наслідки затвердження угоди, роз'яснивши обвинуваченій її право на справедливий судовий розгляд, встановивши правильне розуміння обвинуваченою та прокурором змісту та наслідків затвердження угоди, а також перевіривши її відповідність вимогам кримінального процесуального законодавства, заслухавши доводи учасників підготовчого судового засідання та роз'яснивши їм обмеження права щодо оскарження вироку, передбачені ст.473 КПК України, суд вважає, що угода про визнання винуватості укладена між прокурором та підозрюваною ОСОБА_1, відповідає вимогам КПК України, умови угоди не суперечать інтересам суспільства і не порушуються права, свободи чи інтереси сторін або інших осіб, сторони визнали винуватість добровільно, фактичні підстави для визнання винуватості наявні, узгоджені вид та міра покарання відповідають загальним засадам призначення покарання, визначених ст.65 КК України, у зв'язку із чим суд вважає, що угода підлягає затвердженню.

Також суд враховує обставини, що пом'якшують покарання обвинуваченої ОСОБА_1 згідно ч.2 ст.66 КК України, а саме щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину.

До обставин, які обтяжують покарання обвинуваченої ОСОБА_1, суд відносить вчинення злочину особою повторно.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 314, 373, 374, 468, 469, 472-475 КПК України, суд -

УХВАЛИВ:

Затвердити угоду від 13.09.2017 р. про визнання винуватості укладену між прокурором та підозрюваною ОСОБА_1

ОСОБА_1, визнати винною у вчиненні злочинів, передбачених ч.5 ст. 27, ч.2 ст.28, ч. 2 ст. 205, ч.5 ст. 27, ч.2 ст. 212, ч.5 ст. 27, ч.3 ст. 212 КК України, та призначити їй покарання

- за ч.5 ст. 27, ч.2 ст.28, ч. 2 ст. 205 КК України у вигляді штрафу у розмірі 3000 (три тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51000 (п'ятдесят одна тисяча) грн.

- за ч.5 ст. 27, ч.2 ст. 212 КК України у вигляді штрафу у розмірі 2000 (дві тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34 000 (тридцять чотири тисячі) грн., з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно - розпорядчих і адміністративно - господарських функцій строком на 3 (три) роки з конфіскацією майна.

- за ч.5 ст. 27, ч.3 ст. 212 КК України у вигляді штрафу у розмірі 15000 (п'ятнадцять тисяч) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 255 000 (двісті п'ятдесят п'ять тисяч) грн. з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно - розпорядчих і адміністративно - господарських функцій строком на 3 (три) роки з конфіскацією майна.

Відповідно до ст. 70 КК України остаточно призначити ОСОБА_1 покарання за сукупністю злочинів шляхом часткового складання покарань - у вигляді штрафу у розмірі 15 300 (п'ятнадцять тисяч триста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 260 100 (двісті шістдесят тисяч сто) грн. (15000 + 300 = 15300 * 17 грн. = 260100 грн.) з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно - розпорядчих і адміністративно - господарських функцій строком на 3 (три) роки з конфіскацією майна.

Міра запобіжного заходу ОСОБА_1, не обиралась.

Вирок може бути оскаржений шляхом подачі апеляції через Приморський районний суд м. Одеси в апеляційний суд Одеської області протягом тридцяти днів з моменту його проголошення.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку. Копія вироку негайно після його проголошення вручається обвинуваченому та прокурору.

Суддя:

Дата ухвалення рішення 25.09.2017
Оприлюднено 02.07.2022

Судовий реєстр по справі 522/17432/17

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 21.12.2021 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 19.07.2019 Одеський апеляційний суд Кримінальне
Ухвала від 22.04.2019 Одеський апеляційний суд Кримінальне
Ухвала від 22.04.2019 Одеський апеляційний суд Кримінальне
Постанова від 13.02.2018 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Вирок від 25.09.2017 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 18.09.2017 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 522/17432/17

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону