Справа № 755/8991/15-к
1кс/755/5369/17
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"26" вересня 2017 р. слідчий суддя Дніпровського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого СВ Дніпровського УП Головного управління НП в м. Києві ОСОБА_3 у кримінальному провадженні №12014100040018119 від 27 грудня 2014 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 382 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
25 вересня 2017 року старший слідчий СВ Дніпровського УП Головного управління НП в м. Києві ОСОБА_3 , звернувся до суду з клопотанням, погодженим з прокурором Київської місцевої прокуратури №4 м. Києва ОСОБА_4 про відбір експериментальних зразків особистого підпису у директора ПП «Скіф» та ПП «Театр «Скіф» ОСОБА_5 ..
Вивчивши клопотання та надані матеріали, якими обґрунтовується клопотання, слідчий суддя вважає, що дане клопотання задоволенню не підлягає, з огляду на наступне.
Згідно зст. 245 КПК Україниу разі необхідності отримання зразків для проведення експертизи вони відбираються стороною кримінального провадження, яка звернулася за проведенням експертизи або за клопотанням якої експертиза призначена слідчим суддею. У випадку, якщо проведення експертизи доручено судом, відібрання зразків для її проведення здійснюється судом або за його дорученням залученим спеціалістом. Порядок відібрання зразків з речей і документів встановлюється згідно з положеннями про тимчасовий доступ до речей і документів (статті 160-166 цього Кодексу). Відбирання біологічних зразків у особи здійснюється за правилами, передбаченимистаттею 241 цього Кодексу. У разі відмови особи добровільно надати біологічні зразки слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, що розглядається в порядку, передбаченомустаттями 160-166 цього Кодексу, має право дозволити слідчому, прокурору (абозобов`язати їх, якщо клопотання було подано стороною захисту) здійснити відбирання біологічних зразків примусово.
Відповідно до ч. 1ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягаєу наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Згідно п. 2 ч. 2ст. 160 КПК України, у клопотанні про тимчасовий доступ до речей та документів зазначаються, зокрема, речі та документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати.
Відповідно до п.1.3 Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої Наказом Міністерства юстиції України від 08 жовтня 1998 року №53/5, для проведення почеркознавчих досліджень рукописних записів та підписів орган (особа), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), повинен(на) надати експерту вільні, умовно-вільні та експериментальні зразки почерку (цифрових записів, підпису) особи, яка підлягає ідентифікації. Експериментальні зразки почерку - це такі, що виконані за завданням органу (особи), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), у зв`язку з призначенням даної експертизи. У разі неможливості пред`явити зазначені зразки (смерть виконавця, від`їзд тощо) як зразки слід надавати документи або інші папери, на яких рукописні тексти (підписи) достовірно виконані особою, щодо якої ставиться питання з ідентифікації її як виконавця досліджуваного рукопису (наприклад, заяву про отримання паспорта (форма № 1), паспорт, різного роду посвідчення, на яких є власноручний підпис, тощо).
Зі змісту наведених норм законодавства випливає, що до компетенції слідчого судді віднесено розгляд питань про відібрання зразків для експертного дослідження з конкретних речей і документів, а також примусового відібрання біологічних зразків у особи. Експериментальні зразки почерку, підпису до зазначених об`єктів не відносяться, тому їх відібрання в ході тимчасового доступу суперечитиме вимогамст.245 КПК України.
Приймаючи до уваги вищевикладене та зважаючи на те, що слідчий у судовому засіданні не вказав до яких речей і документів необхідно надати тимчасовий доступ, натомість всуперечст. 245 КПК Українипросить дозвіл на отримання зразків особистих підписів та почерку, хоча зразки для проведення експертизи відбираються стороною кримінального провадження, яка ініціює проведення експертизи, слідчий суддя вважає, що клопотання є необґрунтованим, а тому до задоволення не підлягає.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.132,159,160, 163, 164, 245, 309 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
У задоволенні старшого слідчого СВ Дніпровського УП Головного управління НП в м. Києві ОСОБА_3 у кримінальному провадженні №12014100040018119 від 27 грудня 2014 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 382 КК України про відбір експериментальних зразків особистого підпису- відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Заперечення на дану ухвалу може бути подано під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_6
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 26.09.2017 |
Оприлюднено | 07.03.2023 |
Номер документу | 69284514 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Дніпровський районний суд міста Києва
Сазонова М. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні