ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 жовтня 2017 р.м. ХерсонСправа № 821/1400/17 Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Попова В.Ф., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Держпраці у Херсонській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Степленд Україна" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду,
встановив:
Головне управління Держпраці у Херсонській області (далі - управління Держпраці, позивач) звернулось до суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Степленд Україна" (далі - ТОВ "Степленд Україна", підприємство, відповідач), в якому просить застосувати до відповідача захід реагування у вигляді заборони виконання робіт підвищеної небезпеки, робіт із збереження та переробки зерна до усунення порушень та отримання у встановленому порядку рішення на відновлення роботи.
Обґрунтовуючи свої вимоги, позивач посилається на те, що відповідно до його наказу було проведено перевірку усунення порушень вимог законодавчих актів з охорони праці та промислової безпеки, зазначених у приписі, та виявлено, що позивач не отримав дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки.
Відповідач письмових заперечень на позов чи заяви про визнання позову суду не надав, копія ухвали про відкриття скороченого провадження у справі була направлена відповідачу рекомендованим листом за місцезнаходженням, проте зазначене поштове відправлення вручене адресату не було та повернулось до суду з відміткою пошти на конверті "истек срок хранения".
За змістом ч. 11 ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
За таких обставин суд вважає за можливе розгляд справи здійснювати на підставі наявних у ній доказів.
Дослідивши письмові докази у справі, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог.
Судом встановлено, що в період з 19 по 30 вересня 2016 року управлінням Держпраці проведено планову перевірку дотримання законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки на виробничому об'єкті суб'єкта господарювання ТОВ "Степленд Україна", що знаходиться за адресою: с. Метрополь, вул. Шкільна, 75, Новотроїцький р-н, про що складено акт від 30.09.2016 та видано припис від 30.09.2016 № 26 про усунення до 30 грудня 2016 року порушень, в тому числі п. 25 постанови Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1107 "Про затвердження Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки" (далі - постанова КМУ № 1107), зміст якого полягає в не отриманні дозволу на виконання робіт із збереження та переробки зерна.
З 30 по 31 серпня 2017 року управлінням Держпраці проведено позапланову перевірку ТОВ "Степленд Україна" щодо усунення порушень, зазначених у приписі від 30.09.2016 № 26, за наслідками якої складено акт від 31.08.2017 № 59-024. Згідно з цим актом вимоги припису про необхідність отримання дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки підприємством не виконано, дозвіл на виконання робіт із збереження та переробки зерна не отримано.
Згідно з приписом від 30.09.2016 № 26 та актом від 31.08.2017 № 59-024 планова перевірка проведена в присутності представників підприємства, а саме директора ТОВ "Степленд Україна" ОСОБА_1, головного інженера ОСОБА_2, механіка ОСОБА_3, позапланова - в присутності директора ОСОБА_1 та головного інженера ОСОБА_2 Акт позапланової перевірки підписаний ними без зауважень.
Перевіряючи правомірність вимог управління Держпраці, суд звертає увагу на наступні приписи законодавства.
Статтею 38 України від 14.10.1992 № 2694-XII "Про охорону праці" визначений перелік органів, що здійснюють державний нагляд за охороною праці. Серед інших таким органом є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.
Управління Держпраці є територіальним органом центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сфері охорони праці.
Відповідно до ч. 7 ст. 7 Закону України від 05.04.2007 № 877-V "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" (далі - Закон № 877-V) на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду.
За змістом ст. 4 Закону України від 14.10.1992 № 2694-XII "Про охорону праці" (далі - Закон № 2694-XII) державна політика в галузі охорони праці визначається відповідно до Конституції України Верховною Радою України і спрямована на створення належних, безпечних і здорових умов праці, запобігання нещасним випадкам та професійним захворюванням. Одним з принципів, на яких базується державна політика в галузі охорони праці базується є пріоритет життя і здоров'я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці.
Постановою КМУ № 1107 роботи із збереження та переробки зерна віднесені до видів робіт підвищеної небезпеки (п. 25 додатку до цієї Постанови).
За приписами ч. 3 ст. 21 Закону № 2694-XII роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. За змістом пп. 1 п. 9 постанови КМУ № 1107 для одержання такого дозволу, який видає територіальний орган Держпраці, роботодавець, виробник або постачальник (уповноважена ним особа) подає особисто чи надсилає рекомендованим листом з описом вкладення до державного адміністратора заяву, до якої додається на виконання робіт підвищеної небезпеки - висновок експертизи щодо додержання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання заявлених робіт.
Суд погоджується з позивачем, що лише належним чином оформлений дозвіл надає право суб'єкту господарювання займатися певними видами робіт, а враховуючи, що ці роботи віднесені до видів робіт підвищеної небезпеки, з метою недопущення спричинення шкоди життю та здоров'ю людей, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги повністю.
Керуючись ст. ст. 2, 7, 17, 94, 158, 161 - 163, 183-2 КАС України,
постановив :
Позовні вимоги задовольнити повністю.
Застосувати до товариства з обмеженою відповідальністю "Степленд Україна" (код ЄДРПОУ 33173025) захід реагування у вигляді зупинення виконання робіт підвищеної небезпеки - робіт із збереження та переробки зерна на виробничому об'єкті, що знаходиться за адресою: с. Метрополь, вул. Шкільна, 75, Новотроїцький р-н, до одержання дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Попов В.Ф.
кат. 5.1.2
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.10.2017 |
Оприлюднено | 05.10.2017 |
Номер документу | 69330716 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Попов В.Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні