Справа № 159/2838/17
Провадження № 1-кс/159/894/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 жовтня 2017 року м. Ковель
Слідчий суддя суддя Ковельського міськрайонного суду Волинської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора Ковельської місцевої прокуратури ОСОБА_3 , слідчого ОСОБА_4 , розглянувши клопотання слідчого Ковельського ВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_4 у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42017031110000059 від 20.07.2017 року за ознаками кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч.1 ст.277, ч.1 ст.239 КК України про проведення обшуку, -
в с т а н о в и в:
Слідчим Ковельського ВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_4 , за погодженням із процесуальним прокурором, внесено клопотання про проведення обшуку в будинках, підсобних приміщеннях, господарських будівлях та іншому володінні, що знаходяться на території ВАТ «Волинська ПМК-8» в смт. Ратне Волинської області по вулиці Новій, 6, яка згідно Державного акта на праві постійного користування належить ВАТ «Волинська ПМК-8».
Клопотання обгрунтоване тим, що слідчим відділом Ковельського ВП ГУНП у Волинській області здійснюється досудове розслідування у об`єднаному кримінальному провадженні № 42017031110000059 від 20.07.2017 за ознаками кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч.1 ст.277, ч.1 ст.239 КК України, за фактом забруднення земель матеріалами, шкідливими для життя і здоров`я людей та умисного вчинення інших дій, спрямованих на нормальну роботу транспорту, що може призвести до створення небезпеки для життя людей.
У клопотанні слідчий вказує, що відповідно до інформації з УЗЕ у Волинській області ДЗЕ НП України убачається, що в смт.Ратне Волинської області по вулиці Новій, 6, на території ВАТ «Волинська ПМК-8» розміщено паливно-заправне устаткування, за допомогою якого невстановлені особи, без необхідних дозвільних документів здійснюють діяльність, пов`язану з роздрібною торгівлею дизельного палива, не маючи на такий вид діяльності відповідних дозвільних документів (дозволів на розміщення об`єкта підвищеної небезпеки, відповідного рішення місцевої ради про відведення земельної ділянки, ліцензії на реалізацію палива та інших), резервуари де зберігається дизельне паливо, а також розміщена заправочна колонка для заправки автомобілів. Також встановлено, що заправка автомобілів дизельним паливом здійснюється особою, яка контролює процес заправки та отримує кошти. Під час відпуску клієнтам паливно-мастильних матеріалів жодних підтверджуючих документів (чеків, квитанції) не видаються та не оформляються. За наявною інформацією поставником дизельного палива до даної незареєстрованої заправочної станції є товариство з обмеженою відповідальністю «Стайт Груп».
Слідчий також вказує, що у ході досудового розслідування встановлено, що на території, розташованій за вказаною адресою, яка на праві постійного користування належить ВАТ «Волинська ПМК-8», невстановлені особи здійснюють реалізацію паливно-мастильних матеріалів сумнівної якості без відповідних на те дозволів та підтвердження походження продукції, при цьому це може призводити до забруднення землі матеріалами, шкідливими для довкілля, внаслідок порушення спеціальних правил, що спричинює небезпеку для довкілля. Паливно-мастильні матеріали сумнівної якості, які підтверджують причетність невстановлених осіб до протиправної діяльності знаходяться в будинках, підсобних приміщеннях, гаражах та іншому володінні, що розташовані на території ВАТ «Волинська ПМК-8» по вулиці Новій, 6 в смт.Ратне Волинської області.
Враховуючи вище викладене, а також те, що є достатні підстави вважати, що в будинках, підсобних приміщеннях, господарських будівлях, що знаходяться на території вищевказаної земельної ділянки, можуть зберігатись паливно-мастильні матеріали, ємкості їх зберігання, засоби розливання (заправні пістолети, тощо), записники, блокноти, комп`ютерна техніка, в яких можуть міститись будь-які записи, чорнові записи, а також грошові кошти здобуті від реалізації вказаних товарів, що мають значення для кримінального провадження, слідчий просить дозволу на проведення обшуку.
Слідчий суддя, заслухавши прокурора, слідчого, дослідивши матеріали кримінального провадження №42017031110000059, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого було подано клопотання, відмовляє в задоволенні клопотання з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 та ч. 2 ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукування знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб. Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.
Згідно статті 8 Конвенції про захист прав людини та практику Європейського суду з прав людини, кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції. Органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров`я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.
Відповідно до ч.5 ст.234 КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: 1)було вчинено кримінальне правопорушення; 2)відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; 3)відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; 4)відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.
Як убачається з витягу із кримінального провадження №42017031110000059, таке провадження було внесено до ЄРДР 20.07.2017 року з фабулою про те, що «в смт.Ратне по вул.Нова, 6 на території ВАТ "Волинська ПМК-8" розміщенопаливно-заправне устаткування за допомогою якого, без необхідних дозвільних документів (дозволів на розміщення об`єкта підвищеної небезпеки, відповідного рішення місцевої ради про відведення земельної ділянки, ліцензії на реалізацію палива та інших) на системній основі здійснюється реалізація палива , внаслідк чого здійснюється забруднення земель речовинами, шкідливими для здоров`я людей та довкілля, внаслідок порушення спеціальних правил, що створило небезпеку для здоров`я людей та довкілля», правова кваліфікація правопорушення ч.1 ст.239 КК України.
Крім цього, із вищевказаного витягу із кримінального провадження №42017031110000059 убачається, що також 20.07.2017 року було внесено відомості до ЄРДР з фабулою "в смт.Ратне по вул.Нова, 6 на території ВАТ "Волинська ПМК-8" розміщенопаливно-заправне устаткування за допомогою якого, без необхідних дозвільних документів на системній основі здійснюється незаконне зберігання з метою збуту, а також збут інших підакцизних товарів - палива", - що підпадає під правову кваліфікацію ст.204 ч.1 КК України, - тоді як слідчим визначено правову кваліфікацію такого кримінального правопорушення (злочину) за ч.1 ст.277 КК України, яка передбачає кримінальну відповідальність за пошкодження шляхів сполучення і транспортних засобів.
При цьому, у згаданому витягу ЄРДР не зазначено часу скоєння кримінального правопорушення (злочину).
Крім цього, відповідно до рапорту ст.о/у УЗЕ у Волинській області ДЗЕ НП України ОСОБА_5 проведеними заходами ним було з`ясовано, що в АДРЕСА_1 на території ВАТ "Волинська ПМК-8" розміщено с.Скулин Ковельського району по вул.Шкільна, 47 розміщено паливно-заправне устаткування за допомогою якого, без необхідних дозвільних документів (дозволів на розміщення об`єкта підвищеної небезпеки, відповідного рішення місцевої ради про відведення земельної ділянки, ліцензії на реалізацію палива, тощо) на системній основі здійснюється реалізація палива. Однак, у згаданому рапорті оперуповноважений не навів жодних доводів з посиланням на докази для підтвердження вказаних у рапорті обставин, тоді як, сам по собі, рапорт працівника правоохоронного органу без посилання на докази, що підтверджують зазначені в рапорті обставини, не є належним і допустимим доказом таких обставин.
Клопотання про проведення обшуку повинно містити відомості, перелічені у ч. 3 ст. 234 КПК України, в тому числі чіткий перелік речей та документів, які планується відшукати, а також дані, які свідчать, що предмети та речі, які відшукуються знаходяться саме там, де планується обшук.
Невідповідність клопотання переліченим вимогам є підставою для відмови у задоволенні клопотання.
Із урахуванням викладеного слідчий суддя приходить до висновку про безпідставність внесеного клопотання та необхідність відмови у задоволенні такого клопотання слідчого.
На підставі викладеного та керуючись ст. 234 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В :
У задоволенні клопотання слідчого Ковельського ВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_4 у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42017031110000059від 20.07.2017 року за ознаками кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч.1 ст.277, ч.1 ст.239 КК Українипро проведення обшуку, відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ковельського міськрайонного судуОСОБА_1
Суд | Ковельський міськрайонний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 04.10.2017 |
Оприлюднено | 07.03.2023 |
Номер документу | 69348101 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Ковельський міськрайонний суд Волинської області
Восковська О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні