Справа № 466/7108/16-ц
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 вересня 2017 року
Шевченківський районний суд м. Львова
в складі: головуючого - судді Ковальчука О.І.
при секретарі - Ваврин М.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Глобал Девелопмент Лтд про стягнення коштів,-
у с т а н о в и в:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до Шевченківського районного суду м. Львова з позовом, в якому просив стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю Глобал Девелопмент Лтд (79020, м. Львів, пр. В. Чорновола, 67Г, офіс 10, код ЄДРПОУ 40035683) на користь ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ід. код НОМЕР_1) 3000000,00 грн. (три мільйони грн. 00 коп.).
В обґрунтування позову зазначив, що 04.01.2016 року між товариством з обмеженою відповідальністю Національна компанія Укрексперт (Виконавець) та товариством з обмеженою відповідальністю Глобал Девелопмент Лтд (Замовник) було укладено Договір про надання послуг, відповідно до умов якого Виконавець діючи в інтересах замовника зобов'язувався надати посередницькі та консультаційно-організаційні послуги щодо укладення та виконання будь-яких правочинів (господарських договорів) між Замовником товариством з обмеженою відповідальністю Глобал Девелопмент Лтд та Національною спілкою художників України (інтереси якої Виконавець представляє як агент), що стосуються забудови земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_2 в період між 01.01.2016 року по 01.05.201б року, зокрема договору інвестиційної участі в будівництві та передачу функцій Замовника Будівництва.
Так, 30.03.2016 року між Національною спілкою художників України та товариством з обмеженою відповідальністю Глобал Девелопмент Лтд було укладено Договір інвестиційної участі в будівництві та передачу функцій Замовника Будівництва.
Предметом вказаного договору є доручення Національної спілки художників України Товариству з обмеженою відповідальністю Глобал Девелопмент Лтд виконання функцій замовника будівництва та інвестора будівництва багатоповерхових житлових будинків за адресою: АДРЕСА_2.
Таким чином, Товариство з обмеженою відповідальністю Національна компанія Укрексперт свої зобов'язання по Договору про надання послуг від 04.01.2016 року виконало в повному обсязі.
Відповідно до п. 4.1 Договору про надання послуг від 04.01.2016 року, Замовник виплачує Виконавцю винагороду, що відповідає на момент оплати 2050 кв.м ринкової вартості загальної площі /в тому числі загальної житлової площі житлових будинків з вбудованими творчими майстернями та підземним паркінгом, що будуть побудовані на земельній ділянці за адресою: АДРЕСА_2.
Згідно із п. 4.1.1 Договору про надання послуг від 04.01.2016 року, за згодою сторін ринкова вартість житлової площі, яка береться для розрахунку вартості винагороди Виконавця визначається в розмірі не меншому ніж 12000 грн./кв.м та підлягає коригуванню на індекс інфляції станом на момент її виплати.
Пунктом 4.2 Договору про надання послуг від 04.01.2016 року передбачено, що оплата проводиться Замовником виключно з облікових (оборотних) коштів отриманих при продажі житлових та комерційних площ об'єкту (залучення інвестиційних та пайових внесків) в Об'єкті будівництва, що розміщуватиметься на земельній ділянці за адресою: АДРЕСА_2 за виключенням розрахунків в частині 250 кв.м, які Замовник зобов'язується здійснити за рахунок власних коштів.
Відповідно до п. 4.4.1 Договору про надання послуг від 04.01.2016 року, Замовник сплачує винагороду, що становить еквівалент ринкової вартості 250 кв.м. протягом 90 календарних днів з моменту укладення господарського /договору щодо інвестиційної участі в будівництві та передачу функцій Замовника Будівництва за адресою: АДРЕСА_2 між Замовником та Національною спілкою художників України.
Так, 07.04.2016 року, ТзОВ Національна компанія Укрексперт скерувала на адресу товариства з обмеженою відповідальністю Глобал Девелопмент Лтд Акти виконаних робіт в двох примірниках. Станом на даний час, вказані акти зі сторони не підписані, платежі, передбачені Договором про надання послуг від 04.01.2016 року, що становить еквівалент ринкової вартості 250 кв.м, а саме 3000000,00 грн., не сплачені.
Крім того, ТзОВ Національна компанія Укрексперт повторно скерувала на адресу відповідача лист із вимогою підписати Акт приймання - передачі виконаних робіт та наданих послуг та оплатити суму коштів, передбачену та погоджену сторонами Договору про надання послуг від 04.01.2016 року.
28.07.2016 року між Товариством з обмеженою відповідальністю Національна компанія Укрексперт та позивачем у даній справі - ОСОБА_1, було укладено Договір уступки права вимоги, згідно умов якого, позивач у даній справі набув право вимагати від Боржника належного виконання зобов'язання боржника здійснити оплату за посередницькі та консультаційно-організаційні послуги щодо укладення та виконання будь-яких правочинів (господарських договорів) між Замовником - товариством з обмеженою відповідальністю Глобал Девелопмент Лтд та Національною спілкою художників України (інтереси якої Виконавець представляє як агент), що стосуються забудови земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_2 в період між 01.01.2016 року по 01.05.2016 року, зокрема договору інвестиційної участі в будівництві та передачу функцій Замовника Будівництва розмірі 3000000,00 грн. (три мільйони грн. 00 коп.) згідно п.п. 4.1, 4.1.1, 4.2, 4.4.1 Договору про надання послуг від 04.01.2016 року.
У відповідності до п. 8 Договору уступки права вимоги від 28.07.2016 року, Сторона 1 (ТзОВ Національна компанія Укрексперт ) зобов'язана повідомити Боржника про уступку вимоги протягом 5-ти днів з моменту підписання цього Договору.
Так, 29.07.2016 року на адресу відповідача позивачем було скеровано повідомлення про заміну кредитора та про уступку права вимоги за Договором про надання послуг від 04.01.2016 року.
01.08.2016 року, товариством з обмеженою відповідальністю Національна компанія Укрексперт було скеровано повідомлення про заміну кредитора та про уступку права вимоги за Договором про надання послуг від 04.01.2016 року із зазначенням платіжних реквізитів нового кредитора.
Таким чином вказує, що станом на сьогоднішній день кредитором по зобов'язаннях згідно договору про надання послуг від 04.01.2016 року є ОСОБА_1, а у відповідача є невиконані зобов'язання перед позивачем, новим кредитором за Договором прo надання послуг від 04.01.2016 року на суму 3000000,00 (три мільйони) грн., у зв'язку з чим вимушений звернутися до суду.
В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги, покликаючись на викладені в заяві мотиви, просив позов задовольнити.
Представники відповідача ОСОБА_3 в судовому засіданні проти позову заперечив, підтримавши письмові заперечення та письмові пояснення, долучені до матеріалів справи. Просив відмовити у задоволенні позову.
Представник третьої особи Товариства з обмеженою відповідальністю Національна компанія Укрексперт в судове засідання не з'явився, надіслав письмові пояснення на позовну заяву, в яких зазначає, що позов підтримує та просить розглядати справу у його відсутності.
Представник третьої особи Національної спілки художників України в судове засідання не з'явився, надіслав письмові пояснення на позовну заяву, в яких зазначає, що позов підтримує та просить розглядати справу у його відсутності.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали, повно та всебічно з'ясувавши дійсні обставини справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є безпідставні та не підлягають задоволенню виходячи з наступних підстав та мотивів.
Частиною першою статті 11 ЦК України передбачено, що цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.
Згідно ч.1 ст.15 ЦК України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Відповідно до роз'яснень п.11 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 18.12.2009 року Про судове рішення у цивільній справі , оскільки правом на звернення до суду за захистом наділена особа в разі порушення, невизнання або оспорювання саме її прав, свобод чи інтересів, то суд повинен встановити, чи були порушені, невизнані або оспорені права, свободи чи інтереси цих осіб, а якщо були, то вказати, чи є залучений у справі відповідач відповідальним за це.
В судовому засіданні встановлено, що 04.01.2016 року між Товариством з обмеженою відповідальністю Національна компанія Укрексперт (Виконавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю Глобал Девелопмент Лтд (Замовник) було укладено Договір про надання послуг, відповідно до умов якого Виконавець діючи в інтересах замовника зобов'язувався надати посередницькі та консультаційно-організаційні послуги щодо укладення та виконання будь-яких правочинів (господарських договорів) між Замовником Товариством з обмеженою відповідальністю Глобал Девелопмент Лтд та Національною спілкою художників України (інтереси якої Виконавець представляє як агент), що стосуються забудови земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_2 в період між 01.01.2016 року по 01.05.201б року, зокрема договору інвестиційної участі в будівництві та передачу функцій Замовника будівництва.
Крім того, 30.03.2016 року між Національною спілкою художників України та Товариством з обмеженою відповідальністю Глобал Девелопмент Лтд було укладено Договір інвестиційної участі в будівництві та передачу функцій Замовника Будівництва.
Так, відповідно до п. 2.1. Договору, Сторона-1 (Національна спілка художників України) доручає Стороні-2 (ТзОВ Глобал Девелопмент Лтд ) на умовах, визначених цим Договором, виконати функції Замовника Будівництва та інвестора, а Сторона-2 зобов'язується належним чином виконувати зазначені функції та відповідні зобов'язання, забезпечити фінансування Будівництва Об'єкту за власний рахунок та /або із залученням коштів третіх осіб відповідно до умов цього Договору. Предметом даного договору є Будівництво Об'єкта на Земельній ділянці на засадах інвестиційної участі Стороною-2 в порядку та на умовах даного Договору.
Згідно п. 1.1.19. Договору, під Функціями Замовника Будівництва слід розуміти передбачені Законодавством права та обов'язки, дії замовника Будівництва Об'єкту, включаючи, але не обмежуючись цим, права та обов'язки, а також дії щодо отримання необхідних дозволів на Будівництво Об'єкту, розробки та погодження Проектно-кошторисної документації, отримання відповідних вихідних даних, технічних умов, Будівництва Об'єкту, оформлення права власності на Об'єкт чи Частини Об'єкту, фінансування всіх вище перелічених та інших дій власними коштами та / або із залученням грошових коштів третіх осіб, продаж третім особам (юридичним/фізичним) прав на Частини Об'єкта майнові права на які належать Стороні-2 згідно з Протоколом розподілу площ в Об'єкті, виконання інших дій, визначених цим Договором та Законодавством, необхідних для Будівництва Об'єкту.
Водночас, попри визначеного положеннями Договору переліку прав, обов'язків та дій Замовника Будівництва, самого поняття Замовник Будівництва Договором не було визначено. Поряд з цим, згідно п. 1.2. Договору, всі інші терміни, що використовуються у Договорі, будуть визначатись у відповідності, зокрема, до Закону України Про архітектурну діяльність .
Так, згідно абз. 9 ст. 2 Закону України Про архітектурну діяльність , під замовником слід розуміти фізичну або юридичну особу, яка має у власності або у користуванні земельну ділянку, подала у встановленому законодавством порядку заяву (клопотання) щодо її забудови для здійснення будівництва або зміни (у тому числі шляхом знесення) об'єкта містобудування.
Окрім цього, п. 1.1.5. Договору визначено, що Сторона-1 за цим Договором (ідентифікаційний код за СДРПОУ 00015912, місцезнаходження м. Київ, вул. Січових Стрільців, 1-5) - юридична особа, що діє за чинним законодавством України, що є орендарем Земельної ділянки, має функції Замовника Будівництва Об'єкту згідно Законодавства та делегує Стороні - 2 за цим Договором належні їй функції Замовника-Забудовника та інвестора в повному обсязі.
Зі змісту викладених положень Договору та приписів законодавства у своїй сукупності вбачається, що обов'язковою умовою для здійснення передачі функцій саме Замовника Будівництва від однієї особи (фізичної чи юридичної) іншій є наявність у особи, яка передає такі функції, у власності або у постійному користуванні земельної ділянки, власне на якій і буде здійснюватися будівництво.
Поряд з цим, абз. 2 п. 2.1. Договору передбачалося, зокрема, що Сторона-1 передає Стороні - 2 за актом приймання передачі Будівельний майданчик та належні їй функції Замовника Будівництва та інвестора. Водночас, згідно п. 1.1.12. Договору, Будівельний майданчик - це Земельна ділянка (або її частина), яка у встановленому законодавством порядку відведена під Будівництво Об'єкту та передана по акту приймання-передачі Стороні-2.
Згідно з п. п. 1.1.2. та 1.1.3 Договору, під Земельною ділянкою слід розуміти територію площею 1, 71, га кадастровий номер НОМЕР_2, для будівництва та експлуатації житлових будинків з вбудованими творчими майстернями та підземними паркінгом, розташована по АДРЕСА_2 знаходиться у користуванні Сторони-1 на підставі договору оренди Земельної ділянки.
В свою чергу, договір оренди земельної ділянки - укладений між Стороною-1 та Київською міською Радою від 28 жовтня 2010 року, посвідчений приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Кравченко Н.П., зареєстрований Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу КМР (КМДА), про що зроблено напис від 11 січня 2011 року за № 85-6-00495 у книзі записів державної реєстрації договорів.
Відтак, за умовами Договору, земельна ділянка площею 1, 71 га, кадастровий номер НОМЕР_2, для будівництва та експлуатації житлових будинків з вбудованими творчими майстернями та підземними паркінгом, розташована по АДРЕСА_2 у Подільському районі м. Києві, станом на момент підписання Договору начебто перебувала у Національної спілки художників України у користуванні на підставі договору оренди від 28.10.2010 року.
Натомість, зазначене спростовується рішенням Господарського суду Львівської області у справі № 914/2100/16 від 26.10.2016 року, залишене без змін постановою Львівського Апеляційного господарського суду від 30.01.2017 року та постановою Вищого господарського суду України, яким встановлено, що 28.10.2010 року між Національною спілкою художників України та Київською міською радою укладено договір оренди земельної ділянки, посвідчений приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Кравченко Н.П., зареєстрований Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу КМР (КМДА), про що зроблено напис від 11.01.2011 року за №85-6-00495 у книзі записів державної реєстрації договорів. Згідно з п.3.1. Договору оренди земельної ділянки, договір укладено на 5 років. Водночас на момент укладення договору інвестиційної участі (тобто, станом на 30.03.2016 р.), договір оренди земельної ділянки припинив свою дію у зв'язку з закінченням строку, на який його було укладено, й на новий строк не поновлявся. Більше того, зі змісту вказаних судових рішень вбачається й те, що згаданий договір оренди земельної ділянки припинив свою дію вже станом на дату підписання Договору про надання послуг від 04.01.2016 року, право вимоги за яким було передано Позивачу.
Згідно із ч. 3 ст. 61 ЦПК України, обставини, встановлені судовим рішенням у цивільній, адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Так, предметом Договору про інвестиційну участь в будівництві та передачу функцій Замовника Будівництва від 30.03.2016 р. є будівництво багатоповерхового житлового будинку з вбудованими творчими майстернями та підземними паркінгом, розташованих по АДРЕСА_2 у Подільському районі м. Києва. З наведеного слідує, що земельна ділянка (наявність її у власності чи у користуванні на законних підставах) є невід'ємною складовою як такого будівництва, так й зазначеного вище предмета Договору, оскільки здійснити будівництво за відсутності земельної ділянки неможливо.
Проте, станом на дату підписання Договору інвестиційної участі в будівництві та передачу функцій Замовника Забудовника (30 березня 2016 року) правові підстави володіння, користування чи розпорядження земельною ділянкою, на якій мало б здійснюватися будівництво й яка є невід'ємною складовою предмета цього Договору, у Національної спілки художників України були відсутні в силу припинення та не поновлення Договору оренди землі від 28 жовтня 2010 року.
Згідно ст. 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
В судовому засіданні також встановлено, що 28.07.2016 року між ТзОВ Національна компанія Укрексперт (Сторона -1) та ОСОБА_1 (Сторона - 2) укладено договір застави майнових прав. Керуючись ст. 512-519 ЦК України уклали Договір уступки вимоги про наступне: в порядку та на умовах, визначених цим Договором, Сторона 1 передає Стороні 2, а Сторона 2 набуває право вимоги, належне Стороні 1, і стає кредитором за Договором про надання послуг від 04.01.2016 року, укладеного між Стороною 1 і Товариством з обмеженою відповідальністю Виробничо-комерційна фірма Глобал Девелопмент Лтд (Боржник). За цим Договором Сторона 2 набуває право вимагати від Боржника належного виконання наступних зобов'язань: зобов'язання боржника здійснити оплату за посередницькі та консультаційно-організаційні послуги щодо укладення та виконання будь-яких правочинів (господарських договорів) між Замовником - товариством з обмеженою відповідальністю Глобал Девелопмент Лтд та Національною спілкою художників України (інтереси якої Виконавець представляє як агент), що стосуються забудови земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_2 в період між 01.01.2016 року по 01.05.2016 року, зокрема договору інвестиційної участі в будівництві та передачу функцій Замовника Будівництва у розмірі 3000000,00 грн. (три мільйони грн. 00 коп.) згідно п.п. 4.1, 4.1.1, 4.2, 4.4.1 договору про надання послуг від 04.01.2016 року.
Відповідно до ст. 638 Цивільного кодексу України Договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.
Згідно із ст. 215 Цивільного кодексу України підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами першою - третьою, п'ятою та шостою статті 203 цього Кодексу.
Відповідно до ст.203 ЦК України, зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також інтересам держави і суспільства, його моральним засадам. Особа, яка вчиняє правочин, повинна мати необхідний обсяг цивільної дієздатності. Волевиявлення учасника правочину має бути вільним і відповідати його внутрішній волі. Правочин має вчинятися у формі, встановленій законом. Правочин має бути спрямований на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ним. Правочин, що вчиняється батьками (усиновлювачами), не може суперечити правам та інтересам їхніх малолітніх, неповнолітніх чи непрацездатних дітей.
Пунктом 8 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 06.11.2009 року № 9 Про судову практику розгляду цивільних справ про визнання правочинів недійсними визначено, що відповідно до частини першої статті 215 ЦК підставою недійсності правочину є недодержання стороною (сторонами) вимог, які встановлені статтею 203 ЦК, саме на момент вчинення правочину. Не може бути визнаний недійсним правочин, який не вчинено. Зокрема, не є укладеними правочини (договори), у яких відсутні встановлені законодавством умови, необхідні для їх укладення (відсутня згода за всіма істотними умовами договору; не отримано акцепт стороною, що направила оферту; не передано майно, якщо відповідно до законодавства для вчинення правочину потрібна його передача тощо).
Згідно ч. 8 статті 181 Господарського кодексу України, у разі якщо сторони не досягли згоди з усіх істотних умов господарського договору, такий договір вважається не укладеним (таким, що не відбувся).
Відповідно до абз. 7 п. 2.6. Постанови Пленуму Вищого Господарського суду України від 29.05.2013 р. № 11 Про деякі питання визнання правочинів (господарських договорів) недійсними , сама лише відсутність у договорі тієї чи іншої істотної умови (умов) може свідчити про його неукладення, а не про недійсність (якщо інше прямо не передбачено законом.
Таким чином, з огляду на те, що станом на момент підписання Договору визначена як складова його предмету земельна ділянка не перебувала у користуванні Національної спілки художників України, то й сам Договір інвестиційної участі в будівництві та передачу функцій Замовника Забудовника від 20.03.2016 р. відповідно не був укладений.
Відповідно до ч.2 ст.516 ЦК України, якщо боржник не був письмово повідомлений про заміну кредитора у зобов'язанні, новий кредитор несе ризик настання несприятливих для нього наслідків. У цьому разі виконання боржником свого обов'язку первісному кредиторові є належним виконанням.
У матеріалах справи наявне Повідомлення Позивача від 29.07.2016 року про уступку права вимоги від TOB Національна компанія Укрексперт до ОСОБА_5 Дане повідомлення було направлено рекомендованим поштовим відправленням № 7901705371249 (копія поштової квитанції в матеріалах справи), проте суду не надано доказів, що даний лист відповідачем отримано, оскільки немає ні повідомлення про вручення, ні повідомлення про відмову в отриманні.
Крім того, відповідно до системи відстеження листів Укрпошти - http://ukrpost.in.ua/ - за результатами пошуку за ідентифікатором рекомендованого листа 7901705371249 дані про відправлення відсутні, оскільки лист не зареєстровано.
Також у матеріалах страви міститься Повідомлення первісного кредитора (TOB Національна компанія Укрексперт ) від 01.08.2016р. №01/08-16 з описом вкладення та поштовою квитанцією про відправку рекомендованого листа № 7900307208292. Проте суду не надано доказів, що відповідачем отримано вказане повідомлення. Так, з результатів пошуку системи відстеження листів Укрпошти - http://ukrpost.in.ua/ вбачається, що за результатами пошуку за ідентифікатором рекомендованого листа 7900307208292 лист не було вручено отримувачу під час доставки. Враховуючи вищевикладене, вбачається, що відповідач TзOB Глобал Девелопмент ЛТД не був повідомлений про заміну кредитора у зобов'язанні.
Відповідно до ч. 2 ст. 518 ЦК України, якщо боржник не був письмово повідомлений про заміну кредитора у зобов'язанні, він має право висунути проти вимоги нового кредитора заперечення, які він мав проти первісного кредитора на момент пред'явлення йому вимоги новим кредитором.
У відповідності до ч. 1 ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 цього Кодексу.
Статтею 57 ЦПК України передбачено, що доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Відповідно до ст. 10 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають рівні права щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Враховуючи вищенаведене, досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд вважає, що в судовому засіданні не знайшли своє підтвердження підстави стягнення з ТзОВ Глобал Девелопмент Лтд на користь позивача 3000000,00грн., відтак, на думку суду, слід відмовити у задоволенні позову, оскільки суду не представлено достатніх доказів на підтвердження таких вимог.
Згідно із ст.4 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законами України.
Відповідно до ч. 3 ст. 212 ЦПК України суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Враховуючи вищенаведене, оцінюючи зібрані у справі докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що у задоволенні позову слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 88, 209, 212, 214-215 ЦПК України, ст. ст. 599 ЦК України, -
в и р і ш и в:
У задоволені позову ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Глобал Девелопмент Лтд про стягнення коштів - відмовити за безпідставністю.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через Шевченківський районний суд м.Львова шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.
Суддя О. І. Ковальчук
Суд | Шевченківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 03.10.2017 |
Оприлюднено | 06.10.2017 |
Номер документу | 69358776 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Антоненко Наталія Олександрівна
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Антоненко Наталія Олександрівна
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Антоненко Наталія Олександрівна
Цивільне
Шевченківський районний суд м.Львова
Ковальчук О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні