Справа №1-146/2010р.
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19.11.10 року Онуфріївський районний суд Кіровоградської області у складі головоючого судді: Шелесько В.Д.
при секретарі: Гладкій Т.М.,
з участю прокурора: Приходько В.І.
з участю адвоката : ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Онуфріївка справу по обвинуваченню , -
ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, гр.-на України, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, працює головним лікарем Куцеволівської лікарняної амбулаторії, проживає ІНФОРМАЦІЯ_4, раніше не судимого,
у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст.364 і ч.1 ст. 366 КК України ,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2, працюючи на посаді головного лікаря Куцеволівської лікарської амбулаторії вчинив зловживання службовим становищем та службове підроблення, що за подіяло істотну шкоду охоронюваним законом правам і інтересам держави при слідуючи обставинах.
На підставі наказу головного лікаря Онуфріївської ЦРЛ за № 158 від 16.08.1982 року ОСОБА_2 призначено на посаду головного лікаря Куцеволівської дільничної лікарні (в даний час - Куцеволівська сільська лікарська амбулаторія) та відповідно до посадової інструкції головного лікаря вказаної амбулаторії останній був наділений організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими повноваженнями по повсякденному керівництву закладом, тобто являвся службовою особою.
Так, відповідно до наказу головного лікаря Онуфріївської ЦРЛ за № 219 від 01.11.1982 року дружину ОСОБА_2 - ОСОБА_3 було призначено на посаду лікаря-педіатра Куцеволівської дільничної лікарні (в даний час - Куцеволівська сільська лікарська амбулаторія), з оплатою праці за фактично відпрацьовані години, в обсязі 100% від повного робочого часу. Крім того, відповідно до наказу головного лікаря Мишуринрізької сільської лікарської амбулаторії за № 10 від 16.06.2004 року ОСОБА_3 було призначено на посаду лікаря-педіатра вказаної амбулаторії в порядку сумісництва, з оплатою праці за фактично відпрацьовані години, в обсязі 50% від повного робочого часу.
ОСОБА_2, працюючи на вищевказаній посаді, являючись службовою особою, достовірно знаючи, що його дружина ОСОБА_3 працюючи з 01.11.1982 року за основним місцем роботи на посаді лікаря-педіатра Куцеволівської сільської лікарської амбулаторії одночасно, за сумісництвом з червня 2004 року працює на посаді лікаря-педіатра Мишуринрізької сільської лікарської амбулаторії Верхньодніпровського району Дніпропетровської області, у зв'язку з чим вона щотижня по кілька робочих днів фактично перебуває в с. Мишурин Ріг та працює в Мишуринрізькій сільській лікарській амбулаторії і у вказані дні фактично не працює за своїм основним місцем роботи в Куцеволівській сільській лікарській амбулаторії, усвідомлюючи, що затвердження та видача табелів обліку робочого часу і працівників Куцеволівської сільської лікарської амбулаторії, на підставі яких працівникам | амбулаторії нараховується заробітна плата та у яких зазначено неправдиву інформацію є ] злочинним діянням, у результаті якого державі буде спричинено матеріальну шкоду зловживаючи службовим становищем, умисно та свідомо, шляхом вчинення службового підроблення, діючи в інтересах та на користь третіх осіб, а саме своєї дружини - ОСОБА_3 та всупереч інтересам держави, особисто та через підлеглих йому працівників затверджував та видавав щомісяця табелі обліку робочого часу працівників Куцеволівської сільської лікарської амбулаторії, у яких було зазначено неправдиву інформацію щодо фактично відпрацьованого часу ОСОБА_3 у вказаній амбулаторії.
Зокрема, у табелях обліку робочого часу було завищено кількість фактично відпрацьованих ОСОБА_3 годин в Куцеволівській сільській лікарській амбулаторії: за період із січня по грудень 2005 року на 852,8 годин, за періоди із січня по липень та з вересня по листопад 2007 року на 797,6 годин, за період із січня по грудень 2009 року на 1021,0 годину та за період із січня по березень 2010 року на 171,5 годину, а всього на 2842,9 години.
На підставі вищевказаних табелів обліку робочого часу з неправдивою інформацією щодо кількості фактично відпрацьованих ОСОБА_3 годин у Куцеволівській сільській лікарській амбулаторії, остання незаконно отримала заробітну плату за дні, в які вона фактично не працювала на загальну суму 23 264,20 грн, крім того, на вказану суму незаконно виплаченої ОСОБА_3 заробітної плати бухгалтерією Куцеволівської сільської ради було нараховано та сплачено до державних цільових фондів обов'язкових платежів на загальну суму 8 478,84 грн., чим було спричинено матеріальну шкоду інтересам держави в особі Куцеволівської сільської ради на загальну суму 31 743,04 грн., що є істотною шкодою.
Підсудний ОСОБА_2 вину свою в інкримінованих йому злочинах, визнав частково, розкаявся, запевнив суд, що в подальшому злочинів вчиняти не буде. Він пояснив, що дійсно його дружина ОСОБА_3 працювала в Куцеволівській лікарській амбулаторії на посаді лікаря-педіатра на повну ставку, а з 2004 року по березень 2010 року також працювала на посаді лікаря-педіатра Мишуринрізької сільської лікарської амбулаторії в порядку сумісництва на 0,5 ставки, де працювала по 2-3 дні на тиждень. В період роботи в Мишуринрізької сільської лікарської амбулаторії вона на роботі в Куцеволівській амбулаторії не була, однак в табелях виходу на роботу за ці дні їй проставлялись повністю відпрацьовані робочі часи, а саме по 8 годин. Недопрацьований час ОСОБА_3 відпрацьовувала в вечірній час шляхом виходу до хворих додому та у вихідні і святкові дні. Однак ці виходи належним чином не були врегульовані і про такі виклики та роботу можна судити тільки з неурочному наданні медичної допомоги жителям сіл Дереївки та Куцеволівки Онуфріївського району, яких обслуговувала мед амбулаторія. Йому було відомо, що в зв'язку з тим, що в мед амбулаторії не передбачене стаціонарне лікування хворих з 2000 року, то медпрацівникам не проводиться донарахування зарплати за роботу в нічний час та у вихідні дні. Понадурочну роботу лікаря ОСОБА_3 необхідно було враховувати шляхом видавання наказів про цю роботу, але цього не робилося, бо майже кожного дня необхідно було видавати накази.
Окрім того він, як лікар-терапевт в разі відсутності дружини міг обслуговувати хворих в т.ч. і дітей. Скарг і нарікань з боку жителів сіл, які обслуговувались мед амбулаторією на ОСОБА_3 не було. Табелі виходу на роботу працівників амбулаторії складались медперсоналом, а підписувались ним, тобто він відповідав за дані винесені в ці табелі. На підставі вказаних табелів сільською радою проводилось нарахування заробітної плати.
В судовому засіданні з показань свідків ОСОБА_4 та ОСОБА_5 - голови та головного бухгалтера Куцеволівської с/ради вбачається, що заробітну плату працівникам Куцеволівської мед амбулаторії нараховувала і виплачувала сільська рада на підставі табелів виходу на роботу, підписані підсудним. Їм також було відомо, що ОСОБА_3 на протязі кількох років працювала на 0,5 ставки лікаря в Мишуринрізької сільської лікарської амбулаторії Верхнє дніпровського району. Чи виробляла ОСОБА_3 робочий час, вказаних в табелях виходу на роботу, сказати не можуть. Їм відомо, що ОСОБА_3 надавала допомогу хворим і в вечірній час і в святкові та вихідні робочі дні і нарікань на неї зі сторони жителів села не було.
Працівниками мед амбулаторії ОСОБА_6 та ОСОБА_7 допитані як свідка в судовому засіданні пояснили, що заробітну плату працівникам мед амбулаторії виплачувала сільська рада на підставі табелів виходу на роботу, які складали медсестри, а підписував головний лікар. Питання про надлишкові години роботи працівників вирішував головний лікар. Останні роки ОСОБА_3 працювала і в іншій мед амбулаторії 1-2 дні на тиждень, а чому їй ставили повні робочі дні, сказати не можуть.
ОСОБА_3 в судовому засіданні пояснила, що вона з 1982 року працювала лікарем-педіатром Куцеволівської дільничної лікарні, а на даний час амбулаторії. По проханню керівництва Верхнєдніпровської ЦРЛ та Мишуринрізької сільської лікарської амбулаторії вона погодилась і працювала в 2004-2010 роках лікарем-педіатром Мишуринрізької сільської лікарської амбулаторії на 0,5 окладу. Працювала в основному по вівторках і четвергах і іноді в суботу з 7 до 13-14 годин, а потім поверталась в Куцеволівську мед амбулаторію і допрацьовувала до кінця робочого дня. Вона також часто обслуговувала хворих в вечірній, нічний час та у вихідний і святкові дні за які їй з\плату не виплачували, але цією роботою вона перекривала недопрацьовані години в Куцеволівській амбулаторії. Відмітки про роботу в позаурочний час робились в журналі виклику на роботу, що вівся в амбулаторії. Про її роботу по сумісництву знали як в Куцеволівській с\раді так і в Онуфріївській ЦРЛ і претензій до неї не пред'являли. Чому роботу в позачерговий час не проводили належним чином їй невідомо. ОСОБА_2 є її чоловіком.
З матеріалів документальної ревізії документів про час роботи у вказаних вище мед амбулаторіях, встановлено, що враховуючи неправдиву інформацію щодо кількості фактично відпрацьованих ОСОБА_3 годин у Куцеволівській сільській лікарняній амбулаторії, остання незаконно отримала заробітну плату. За період з січня 2005 року по березень 2010 року за дні, в які вона фактично не працювала на загальну суму 23264,20 грн. крім того на вказану суму незаконно виплачено ОСОБА_3 заробітної плати було нараховано та сплачено до державних цільових фондів обов'язкових платежів на загальну суму 8478,84 грн, чим було спричинено матеріальну шкоду інтересам держави в особі Куцеволівської сільської ради на загальну суму 31743, 04 грн, що є істотною шкодою.
т.1. а.с. 23-43, 64-93, 112-125. т.2 а.с. 1-107.
Таким чином в судовому засіданні знайшла своє підтвердження вина підсудного ОСОБА_2 в зловживанні службовим становищем, що заподіяло істотну шкоду охоронюваним законом правам, свободам та державним інтересам та службовому підробленні, а саме складанні службовою особою завідома неправдивих офіційних документів та внесенні до офіційних документів за відомо неправдивих відомостей тобто у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст. 364 і ч.1 ст. 366 КК України.
При визначенні виду та міри покарання підсудному ОСОБА_2, суд враховує тяжкість вчиненого ним злочинів, які є середньої тяжкості і не спричинили тяжких наслідків; особу підсудного, який до кримінальної відповідальності притягується вперше, є особою похилого віку, по місцю роботи та проживання характеризується з позитивної сторони; обставини що пом'якшують покарання: щире каяття у вчиненому злочині, принесення вибачення державі, запевнення суду, що в подальшому злочинів вчиняти не буде, відсутності спричиненої державним інтересам шкоди; відсутності обставин, що обтяжують покарання.
За час роботи підсудний та керована ним лікарня, а в даний час амбулаторія неодноразово визнавались найкращою як в районі так і в області.
На час розгляду справи, виходячи з її обставин та відсутності завданих збитків Куцеволівській сільській раді, з урахуванням бездоганної поведінки та сумлінного ставлення підсудного до праці, суд вважає, що на даний час підсудного ОСОБА_2 не можна вважати суспільно-небезпечною особою, а тому є підстави звільнити його від покарання у відповідністю з ч.4 ст. 74 КК України.
Цивільний позов по справі не заявлено, речові докази та судові витрати по справі відсутні.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 50,65, 74 КК України, ст.ст. 323 і 324 КПК України, суд,-
З А С У Д И В :
ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винним у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст.364 і ч. 1 ст.366 КК України і призначити йому покарання за ч.1 ст. 364 КК України у вигляді 3 місяців арешту з позбавленням на 2 роки права обіймати посади пов'язані з організовано-розпорядчими та адміністративно-господарськими повноваженнями за ч.1 ст. 366 КК України - у виді 850 гривань штрафу з позбавленням на 1 рік права обіймати посади пов'язані з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими повноваженнями.
На підставі ст. 70 КК України шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, призначити ОСОБА_2 за сукупністю злочинів покарання у виді 3 місяців арешту з позбавленням на 2 роки права обіймати посади пов'язані з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими повноваженнями.
На підставі ч.4 ст. 74 КК України ОСОБА_2 звільнити від призначеного покарання.
Міру запобіжного заходу у виді підписки про невиїзд скасувати.
Вирок може бути оскаржено до апеляційного суду Кіровоградської області шляхом подання до Онуфріївського районного суду апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з часу проголошення.
Суддя Онуфріївського
районного суду: ОСОБА_8
Суд | Онуфріївський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 19.11.2010 |
Оприлюднено | 11.10.2017 |
Номер документу | 69426914 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Онуфріївський районний суд Кіровоградської області
Шелесько В. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні