Ухвала
від 10.10.2017 по справі 766/17251/17
ХЕРСОНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №766/17251/17

н/п 1-кс/766/10374/17

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10.10.2017 року м. Херсон

Слідчий суддя Херсонського міського суду Херсонської області ОСОБА_1 , розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Херсонській області ОСОБА_2 , погоджене з прокурором відділу прокуратури Херсонської області ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю,

ВСТАНОВИВ:

Слідчий звернувся до слідчого судді з клопотанням в якому просив: надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, розкрити банківську таємницю та надати можливість вилучення (здійснення виїмки) старшим слідчим з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Херсонській області ОСОБА_2 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , або оперативним співробітникам ОУ ГУ ДФС за письмовим дорученням (постановою) слідчого слідчої групи, документів, які перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ), а саме:

-виписки про рух коштів з розшифровкою контрагентів та призначенням платежу, як на паперових, так і електронних носіях, за період від відкриття до закриття по рахункам ПП « ОСОБА_11 », код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , які були відкриті в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ) № НОМЕР_3 (валюта 980 українська гривня), № НОМЕР_4 (валюта 980 українська гривня), № НОМЕР_5 (валюта 980 українська гривня).

Клопотання вмотивоване тим, що слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Херсонській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №32017230000000097 від 27.09.2017 внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом ухилення від сплати податків службовими особами ПП « ОСОБА_11 », за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.212 КК України.

Під час досудового розслідування встановлено, що службові особи ПП « ОСОБА_11 », код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , зареєстрованого за юридичною адресою: АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), у період з липня 2013 року по вересень 2016 року не відобразили в податковій звітності операції з фактичного продажу товару, тим самим занизили податок на додану вартість в сумі понад 689 тис. грн.

Згідно даних бухгалтерського обліку ПП „ ОСОБА_11 за період з липня 2013 року по вересень 2016 року здійснило відображення зменшення товару (цементу) на загальну суму 34 667 016 грн., в.т.ч. ПДВ 5777 836 грн. без документального оформлення (необлікована реалізація продукції за готівкові кошти) на адресу покупців, які мають ознаки фіктивності та являються учасниками виявленого «конвертаційного» центру.

Встановлено, що ПП « ОСОБА_11 » протягом 2017 року продовжує здійснювати злочинну діяльність з ухилення від сплати податків та не відображає в деклараціях з ПДВ за відповідні податкові періоди господарські операції з фактичного продажу товару (цементу) на адресу невстановлених покупців за готівкові грошові кошти.

В ході досудового слідства встановлено, що ПП « ОСОБА_11 » з метою здійснення діяльності, використовувало рахунки, відкриті в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ): № НОМЕР_3 (валюта 980 українська гривня), № НОМЕР_4 (валюта 980 українська гривня), № НОМЕР_5 (валюта 980 українська гривня).

Важливе значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні мають документи, які перебувають у володінні установи банку та становлять банківську таємницю, а саме:

- виписки про рух коштів з розшифровкою контрагентів по вказаним рахункам за період від відкриття до закриття.

Зазначені документи та інформація містять дані про наявність (відсутність) взаєморозрахунків з контрагентами, що, в свою чергу, є доказом підтвердження чи спростування безтоварності господарських операцій.

Відповідно до ст. 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність», інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку в процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третіми особами при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту, є банківською таємницею.

У інший спосіб, ніж отримати тимчасовий доступ до документів, що становлять банківську таємницю та їх вилучення (здійснення виїмки) отримати необхідну інформацію, що має доказове значення у справі неможливо.

Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав, просив його задовольнити.

Представник банківської установив судове засідання не викликався на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України.

Вивчивши матеріали клопотання, заслухавши пояснення слідчого, слідчий суддя вважає, що клопотання не підлягає задоволенню з огляду на таке.

Пунктом 5 ч. 1 ст. 131 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до речей і документів є заходом забезпечення кримінального провадження.

Згідно ч. 4 ст. 132 КПК України для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Пунктами 4 та 5 ч. 1 ст. 160 КПК України передбачено, що у клопотанні про тимчасовий доступ до речей та документів повинно бути зазначено підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Слідчим суддею встановлено, що слідчим не надано доказів неможливості без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати вказану ним інформацію (відмова у наданні її особою у володінні якої вона перебуває).

Крім того, клопотання слідчого не має належного обґрунтування, так згідно витягу з ЄРДР службові особи ПП « ОСОБА_11 » занизили податок з липня 2013 року, однак слідчий просить надати виписку про рух коштів на рахунку з моменту його відкриття.

Також в обґрунтування клопотання слідчим надано лише першу та останню сторінку акту перевірки ПП « ОСОБА_12 », який через це не є належним доказом.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 131, 132, 159-160 КПК України, слідчий суддя

у х в а л и в :

В задоволенні клопотання старшого слідчого з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Херсонській області ОСОБА_2 , погоджене з прокурором відділу прокуратури Херсонської області ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю відмовити за необґрунтованістю.

Ухвала оскарженню не підлягає.

СуддяОСОБА_1

СудХерсонський міський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення10.10.2017
Оприлюднено12.06.2023
Номер документу69456054
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —766/17251/17

Ухвала від 07.11.2017

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Мусулевський Я. А.

Ухвала від 30.10.2017

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Мусулевський Я. А.

Ухвала від 01.11.2017

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Мусулевський Я. А.

Ухвала від 01.11.2017

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Мусулевський Я. А.

Ухвала від 01.11.2017

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Мусулевський Я. А.

Ухвала від 01.11.2017

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Мусулевський Я. А.

Ухвала від 12.10.2017

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

Ухвала від 12.10.2017

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

Ухвала від 10.10.2017

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

Ухвала від 10.10.2017

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні