ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
04 жовтня 2017 року м. Київ К/800/31967/17
Суддя Вищого адміністративного суду України Швець В.В., перевіривши касаційну скаргу Управління Держгеокадастру у Золотоніському районі Черкаської області на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 11 травня 2017 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 8 серпня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, Управління Держгеокадастру у Золотоніському районі Черкаської області, Державного агентства земельних ресурсів України, про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та компенсації за несвоєчасну виплату заборгованості по заробітній платі, -
в с т а н о в и в :
До Вищого адміністративного суду України надійшла касаційна скарга, яка підлягає залишенню без руху з огляду на таке.
Відповідно до частини другої статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.
В силу частини п'ятої статті 254 цього Кодексу постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення, а якщо їх було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.
Як вбачається з матеріалів, доданих до касаційної скарги, ухвала Київського апеляційного адміністративного суду постановлена у відкритому судовому засіданні 8 серпня 2017 року, повний текст ухвали виготовлено 9 серпня 2017 року. Строк на оскарження ухвали апеляційного суду закінчився 31 серпня 2017 року, а касаційна скарга відповідно до відтиску поштового штемпеля на конверті направлена до Вищого адміністративного суду України 28 вересня 2017 року, тобто з порушенням строку визначеного законодавством.
Представник відповідача заявив клопотання про поновлення строку касаційного оскарження, мотивуючи його пропуск відсутністю коштів на сплату судового збору.
Однак, посилання відповідача на неналежне фінансування органу для здійснення оплати судового збору не є поважною причиною пропуску строку на касаційне оскарження рішення суду. Крім того, доказів неможливості вчасно сплатити судовий збір не надано.
У зв'язку з цим заявнику касаційної скарги необхідно довести наявність об'єктивних перешкод, які не дозволили подати касаційну скаргу вчасно та надати докази.
За змістом частини четвертої статті 214 КАС України касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, встановлених статтею 212 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
За частиною четвертою (абзацом 2) статті 214 КАС України, якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку касаційного оскарження визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження.
Керуючись статтями 213, 214 Кодексу адміністративного судочинства України,-
у х в а л и в :
Касаційну скаргу Управління Держгеокадастру у Золотоніському районі Черкаської області на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 11 травня 2017 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 8 серпня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, Управління Держгеокадастру у Золотоніському районі Черкаської області, Державного агентства земельних ресурсів України, про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та компенсації за несвоєчасну виплату заборгованості по заробітній платі залишити без руху, надавши строк для усунення вказаних недоліків - 30 днів з моменту отримання зазначеної ухвали.
Одночасно роз'яснити, що невиконання ухвали щодо усунення зазначених недоліків у встановлений строк є підставою для відмови у відкритті касаційного провадження.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Швець
Суд | Вищий адміністративний суд України |
Дата ухвалення рішення | 04.10.2017 |
Оприлюднено | 14.10.2017 |
Номер документу | 69517797 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вищий адміністративний суд України
Швець В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні