ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
17 жовтня 2017 року Справа № 904/145/17 Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
головуючогоГубенко Н.М. суддівБарицької Т.Л. Козир Т.П. розглянувши матеріали касаційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Союз-Спецтехніка" на ухвалу відДніпропетровського апеляційного господарського суду 03.08.2017 у справі№ 904/145/17 Господарського судуДніпропетровської області за позовомПублічного акціонерного товариства "Укрсоцбанк" до 1. Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича фірма "Агро-Союз" 2. Товариства з обмеженою відповідальністю "Камаз-Україна" 3. Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "Агро-Союз" 4. Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-Союз-Київ" 5. Товариства з обмеженою відповідальністю "Корпорація "Агро-Союз" 6. Товариства з обмеженою відповідальністю "Союз-Спецтехніка" 7. Товариства з обмеженою відповідальністю "Авіаційна компанія "Авіа-Союз" 8. Товариства з обмеженою відповідальністю "Агронет-Інвест" 9. Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-Союз-Термінал" 10. Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробниче підприємство "Агро-Союз" 11. Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробниче об'єднання "Агро-Пром-Союз" 12. Товариства з обмеженою відповідальністю "Підприємство матеріально-технічного забезпечення "Агро-Союз" 13. Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрорітет" 14. Товариства з обмеженою відповідальністю "ТС Агро-Союз" 15. Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-Союз-Україна" проусунення перешкод у користуванні майном ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Союз-Спецтехніка" звернулося до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою, в якій просить скасувати ухвалу Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 03.08.2017 у справі № 904/145/17.
За результатами розгляду матеріалів касаційної скарги Вищий господарський суд України дійшов висновку про необхідність її повернення з огляду на наступне.
Згідно із ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
В рішеннях Європейського суду з прав людини від 20.05.2010 у справі "Пелевін проти України", від 30.05.2013 у справі "Наталія Михайленко проти України" зазначено, що право на доступ до суду не є абсолютним та може підлягати обмеженням, зокрема, щодо умов прийнятності скарг; оскільки право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання державою, регулювання може змінюватися у часі та місці відповідно до потреб та ресурсів суспільства та окремих осіб.
Згідно із ст. 8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції і повинні відповідати їй.
Відповідно до ч. 4 ст. 131 2 Конституції України, виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді , а також захист від кримінального обвинувачення.
Разом з тим, згідно з підпунктом 11 пункту 16 1 Перехідних положень Конституції України, представництво відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 131 1 та ст. 131 2 цієї Конституції виключно прокурорами або адвокатами у Верховному Суді та судах касаційної інстанції здійснюється з 1 січня 2017 року .
Представництво в суді у провадженнях, розпочатих до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)" здійснюється за правилами, які діяли до набрання ним чинності, - до ухвалення у відповідних справах остаточних судових рішень, які не підлягають оскарженню.
Відповідно до п. 1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)" № 1401-VІІІ від 02.06.2016 (далі - Закон), цей Закон набирає чинності через три місяці з дня, наступного за днем його опублікування, крім частини шостої статті 124 Конституції України в редакції цього Закону, яка набирає чинності через три роки з дня, наступного за днем опублікування цього Закону.
Офіційне опублікування Закону відбулося 29.06.2016 (Голос України, 2016, 06, 29.06.2016 № 118), тобто даний Закон набрав чинності 30.09.2016.
Як вбачається з матеріалів справи № 904/145/17, провадження у справі було порушено Господарським судом Дніпропетровської області 05.01.2017, тобто після набрання чинності Законом , а тому, при оскарженні судових рішень у даній справі в касаційному порядку, сторони повинні були врахувати вказані приписи Конституції щодо представництва у Верховному Суді та судах касаційної інстанції виключно прокурорами або адвокатами.
Згідно з ч. 1 ст. 12 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" № 5076-VI від 05.07.2012 особі, яка склала присягу адвоката України, радою адвокатів регіону у день складення присяги безоплатно видаються свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю та посвідчення адвоката України.
Відповідно до ч. 1 ст. 26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги . Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 111 3 ГПК України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо касаційна скарга підписана особою, яка не має права її підписувати.
Вищим господарським судом України встановлено, що касаційну скаргу від імені Товариства з обмеженою відповідальністю "Союз-Спецтехніка" подано та підписано представником ОСОБА_5 на підставі довіреності № б/н від 07.08.2017, при цьому, будь-яких доказів на підтвердження того, що ОСОБА_5 здійснює адвокатську діяльність та представляє інтереси скаржника як адвокат до касаційної скарги не додано (належним чином засвідчену копію свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та/або посвідчення адвоката України, оригінал чи належним чином засвідчена копія договору про надання правової допомоги тощо). Крім того, колегія суддів Вищого господарського суду України звертає увагу Товариства з обмеженою відповідальністю "Союз-Спецтехніка", що у вищезазначеній довіреності № б/н від 07.08.2017 на ОСОБА_5 вказано, що вонадійсна по 07.08.2017.
Наведене є підставою для повернення касаційної скарги на підставі п. 1 ч. 1 ст. 111 3 ГПК України.
Керуючись ст. 86, п. 1 ч. 1 ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України
УХВАЛИВ:
Не приймати до розгляду та повернути Товариству з обмеженою відповідальністю "Союз-Спецтехніка" касаційну скаргу з доданими до неї матеріалами на ухвалу Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 03.08.2017 у справі № 904/145/17.
Головуючий суддя Н.М. ГУБЕНКО СуддіТ.Л. БАРИЦЬКА Т.П. КОЗИР
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 17.10.2017 |
Оприлюднено | 18.10.2017 |
Номер документу | 69545825 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Губенко H.M.
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Євстигнеєва Надія Михайлівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Євстигнеєва Надія Михайлівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Євстигнеєва Надія Михайлівна
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Антонік Сергій Георгійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Євстигнеєва Надія Михайлівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Євстигнеєва Надія Михайлівна
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Чус Оксана Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні