Справа № 639/5663/17
Провадження №1-кс/639/1851/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 жовтня 2017 року м. Харків
Слідчий суддя Жовтневого районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові клопотання прокурора Харківської місцевої прокуратури №2 ОСОБА_3 про арешт майна по кримінальному провадженню №42017221080000279 від 04.08.2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 320 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
До Жовтневого районного суду м. Харкова надійшло клопотання прокурора Харківської місцевої прокуратури №2 ОСОБА_3 про арешт майна по кримінальному провадженню №42017221080000279 від 04.08.2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 320 КК України.
Клопотання обґрунтоване тим, що Харківською місцевою прокуратурою №2 здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні №42017221080000279 від 04.08.2017 за ознаками складу кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч.1 ст. 320 КК України.
04.08.2017 до Харківської місцевої прокуратури №2 Харківської області надійшло звернення ОСОБА_4 щодо можливого вчинення невстановленими особами кримінального правопорушення у сфері незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інших злочинів проти здоров`я населення.
Допитаний в якості свідка ОСОБА_4 пояснив, що 01.08.2017 ним, перебуваючи на території Новобаварського району м.Харкова, поблизу станції метро «Холодна гора», придбано товар, який імовірно містить в своєму складі розчинник (деякі з них, зокрема ацетон є прекурсорами), в ході використання якого речовина з банки потрапила на руку, внаслідок чого заявник отримав опіки. Оглянувши наліпку, яка була на придбаному товарі будь яких відомостей про місце розташування адреси виробництва чи офісу компанії встановлено не було, так само як і зазначення, що входить до складу придбаної ним речовини. Заявник пропонує вжити заходів законного реагування до «підприємців», які імовірно порушують законодавство у сфері виробництва, використання та збуту прекурсорів.
Крім того, свідком в якості додатку до протоколу надано придбаний ним флакон для зняття лаку, щодо якого в подальшому призначено судову експертизу дослідження матеріалів речовин і виробів за експертною спеціалізацією 8.6 «Дослідження наркотичних засобів психотропних речовин їх аналогів та прекурсорів», проведення якої доручено експертам Харківського НДІ судових експертиз ім. Засл. проф. M.С. Бокаріуса.
Згідно з висновком судової експертизи з дослідження наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів №16765 від 12.09.2017 в рідині у пляшці, добровільно наданої ОСОБА_4 , містяться прекурсори, стосовно яких встановлюються заходи контролю толуол та ацетон.
В ході подальшого досудового розслідування встановлено, що на території м.Харкова розташоване підприємство (підприємства), яке фактично здійснює діяльність, пов`язану з використанням прекурсорів в ході здійснення господарської діяльності з виробництва косметики та побутової хімії, та іншої господарської діяльності, яка пов`язана з використанням прекурсорів, віднесених до Таблиці ІV списку 2 ацетон, згідно з «Переліком наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 770 від 06.05.2000.
Відповідно до Списку №2 Таблиці ІV «Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 770 від 06.05.2000, ацетон та толуол належать до прекурсорів, стосовно яких встановлюються заходи контролю. Речовини, що містять не менш як 50% таких прекурсорів, як ацетон, етиловий ефір, толуол, та 80% таких прекурсорів, як метилетилкетон, підлягають тим же заходам контролю, що і прекурсори.
Так встановлено, що до незаконної діяльності, пов`язаної з порушенням встановлених правил обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, а саме порушення правил виробництва, виготовлення, зберігання, обліку, відпуску, розподілу, торгівлі, перевезення, пересилання чи використання наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, призначених для виробництва чи виготовлення цих засобів чи речовин, причетний суб`єкт господарської діяльності - ТОВ «Компанія «Акватік» (ТОВ «Компанія «Акватік»), код ЄДРПОУ 38008928, з юридичною адресою: Харківська область, місто Люботин, вулиця Одеська, 20, та фактичним місцем здійснення господарської діяльності за адресою м.Харків, провулок Метизний, 5.
Засновником ТОВ «Компанія «Акватік», яка здійснює господарську діяльність з порушенням зазначених правил є ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адресою реєстрації засновника є АДРЕСА_1 .
Зняттям інформації з транспортних телекомунікаційних мереж - Інтернет сайту http://aquatic.pulscen.com.ua, встановлено, що сайт містить відображення господарської діяльності суб`єкта господарської діяльності ТОВ «Компанія «Акватік», який займається виробництвом і ремонтом надувних виробів, човнів, водних атракціонів, матраців під зареєстрованою торговою маркою "AQUATIC" за адресою: м.Харків, провулок Метизний, 5, тобто здійснення господарської діяльності пов`язане з використанням господарських приміщень.
Разом з тим, на вказаному сайті, окрім іншого, відсутні відомості про отримання ліцензій та дозволів на здійснення господарської діяльності, пов`язано з використанням прекурсорів, що свідчить про вчинення дій, спрямованих на конспірацію засобів здійснення господарської діяльності.
Відповідно до «Порядку видачі дозволу на використання об`єктів і приміщень, призначених для провадження діяльності, пов`язаної з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів», затвердженого Постановою КМУ від 13.04.2011 №469, який визначає процедуру видачі юридичним особам дозволу на використання об`єктів і приміщень, призначених для провадження діяльності, пов`язаної зі зберіганням, використанням та знищенням прекурсорів, включених до «Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів» дозвіл на використання об`єктів і приміщень, призначених для провадження діяльності, пов`язаної з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів видається юридичній особі за формою згідно з додатком головним управлінням Національної поліції в області (ГУНП в Харківській області) за місцезнаходженням юридичної особи, а у разі, коли діяльність, пов`язана з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, провадиться не за місцезнаходженням юридичної особи, - за місцем провадження такої діяльності. Дозвіл видається за результатами перевірки відповідності об`єктів і приміщень установленим МВС вимогам.
Згідно з листом Управління протидії наркозлочинності ГУНП в Харківській області дозвіл на використання об`єктів та приміщень, призначених для провадження діяльності, пов`язаної з обігом наркотичних засобів та прекурсорів, ТОВ «Компанія «Акватік» (ТМ "AQUATIC") не видавався.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» використання прекурсорів це застосування прекурсорів, наркотичних засобів і психотропних речовин у виробництві та виготовленні.
Відповідно до ст.7 Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» діяльність з обігу прекурсорів, включених до таблиці IV Переліку здійснюється суб`єктами господарювання за наявності в них ліцензії на здійснення відповідних видів діяльності, якщо інше не передбачено цим Законом.
Відповідно до ст.29 Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» юридичні особи можуть придбавати та використовувати у власному виробництві прекурсори, включені до таблиці IV Переліку, за наявності в них ліцензії на цей вид діяльності.
Відповідно до ст.7 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» ліцензуванню підлягають такі види господарської діяльності: …п.22) розроблення, виробництво, виготовлення, зберігання, перевезення, придбання, реалізація (відпуск), ввезення на території України, вивезення з території України, використання, знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, включених до Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого Кабінетом Міністрів України, з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори».
Зняттям інформації з транспортних телекомунікаційних мереж - Інтернет сайту http://usuan.dls.gov.ua (державний Інтернет ресурс), який містить відображення його назви: «Ліцензійний реєстр на право здійснення господарської діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів» відомості щодо ТОВ «Компанія «Акватік» відсутні, що вказує на відсутність у вказаного суб`єкту господарської діяльності відповідної ліцензії.
Таким чином, в діях ТОВ «Компанія «Акватік» та/або інших осіб вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.320 КК України - «порушення встановлених правил обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів» - порушення правил виробництва, виготовлення, зберігання, обліку, відпуску, розподілу, торгівлі, перевезення, пересилання чи використання наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, призначених для виробництва чи виготовлення цих засобів чи речовин.
Ухвалою слідчого судді Жовтневого районного суду м. Харкова від 26.09.2017 надано дозвіл на проведення обшуку на земельній ділянці та у приміщеннях, розташованих за адресою: м. Харків, провулок Метизний, 5, за місцем фактичного місцезнаходження TOB «Компанія «Акватік» (код ЄДРПОУ 38008928).
09.10.2017 на підставі вищевказаної ухвали слідчого судді проведено обшук у приміщенні за вказаною адресою місцем здійснення господарської діяльності ТОВ «Компанія «Акватік» за наслідком чоговиявлено та вилучено майно, зазначене в протоколі обшуку від 09.10.2017, а саме:
1.Каністра білого кольору, об`ємом 10л, з червоною кришкою, з рідиною прозорого кольору всередині;
2.Договір реалізації №010217 від 01.02.2017 між ФОП « ОСОБА_6 » та ТОВ «Компанія «Акватік», реквізити сторін договору ОСОБА_6 , ОСОБА_5 ;
3.Накладна №0801-02 в якій зазначено, що постачальником є « ОСОБА_7 », дата операції 01.08.2017, отримувач « ОСОБА_8 », найменування товару «шелзол / 7 / А 45 кг, сума 1935,00 гривень, мається підпис напроти графи директор.
Крім того, в ході проведення обшуку встановлено, що у нежитловому приміщенні, розташованому за вказаною адресою площею 164,3 кв.м., на підставі договору оренди від 01.01.2017 між ТОВ «Віраж-ЛТД» та ФОП « ОСОБА_6 » здійснює свою діяльність ФОП ОСОБА_6 шляхом здійснення виробництва та ремонтних робіт човнів, в тому числі на підставі договору реалізації №01022017 від 01.02.2017 між ТОВ «Компанія «Акватік».
Встановлено, що вказане вилучене майно зберегло на собі сліди кримінального правопорушення, передбаченого ст. 320 КК України, має бути використано для проведення судової експертизи дослідження матеріалів речовин і виробів за експертною спеціалізацією 8.6 «Дослідження наркотичних засобів психотропних речовин їх аналогів та прекурсорів», має значення для подальшого встановлення кола осіб, причетних до вчинення вказаного кримінального правопорушення, а також містить інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту та обставин, що встановлюються під час досудового розслідування.
Посилаючись на зазначене вище, прокурор зазначає, що з метою повного, об`єктивного та всебічного розслідування всіх обставин вчиненого кримінального правопорушення, в тому числі проведення судової експертизи дослідження матеріалів речовин і виробів за експертною спеціалізацією 8.6 «Дослідження наркотичних засобів психотропних речовин їх аналогів та прекурсорів» вилученої в ході проведення обшуку прозорої рідини з характерним запахом, яка міститься в каністрі білого кольору, імовірно прекурсору, а також осіб причетних до вчинення кримінального правопорушення, забезпечення в якості речових доказів вказаного майна, яке вилучене 09.10.2017 в ході обшуку, проведеного на підставі ухвали слідчого судді Жовтневого районного суду м. Харкова від 26.09.2017, в нежитловому приміщенні, розташованому за адресою: м. Харків, провулок Метизний, 5, за місцем фактичного місцезнаходження TOB «Компанія «Акватік» (код ЄДРПОУ 38008928), виникла необхідність у накладенні арешту на майно.
Прокурор та власник майна в судове засідання не з`явились, хоча повідомлялись належним чином про дату, час та місце розгляду клопотання, що відповідно до ст. 172 КПК України не перешкоджає розгляду клопотання та не обмежує у доступі до правосуддя.
Дослідивши додані до клопотання матеріали, перевіривши доводи клопотання, приходжу до такого.
Судовим розглядом встановлено, що 04.08.2017 року СВ Новобаварського ВП ГУНП в Харківській області розпочато кримінальне провадження за №42017221080000279, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 320 КК України.
Харківською місцевою прокуратурою №2 здійснюється процесуальне керівництво по вищезазначеному кримінальному провадженню.
09.10.2017 року в ході проведення обшуку за адресою: м. Харків, пров. Метизний, 5,на підставі ухвали слідчого судді Жовтневого районного суду м. Харкова від 26.09.2017 виявлено майно, яке в подальшому було вилучено ( згідно наданого переліку).
За змістом п. 1 ч. 2 ст. 167 КПК України тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони, зокрема підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Згідно п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
З приписів ч. 3 ст. 170 КПК України вбачається, що у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
При цьому, прокурором доведено, що є достатні підстави вважати, що вилучене майно зберегло на собі сліди кримінального правопорушення.
З огляду на викладене, приходжу до висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню в частині накладення на вилучене майно арешту.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 132, 167-174 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотанняпрокурора Харківської місцевої прокуратури №2 ОСОБА_3 про арешт майна по кримінальному провадженню №42017221080000279 від 04.08.2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 320 КК України задовольнити.
Накласти арешт на вилучене в ході проведення 09.10.2017 року обшуку за адресою: АДРЕСА_2 , майно, а саме: каністру білого кольору, об`ємом 10л, з червоною кришкою, з рідиною прозорого кольору всередині;договір реалізації №010217 від 01.02.2017 між ФОП « ОСОБА_6 » та ТОВ «Компанія «Акватік», реквізити сторін договору ОСОБА_6 , ОСОБА_5 ;накладну №0801-02 в якій зазначено, що постачальником є « ОСОБА_7 », дата операції 01.08.2017, отримувач « ОСОБА_8 », найменування товару «шелзол / 7 / А 45 кг., сума 1935,00 гривень, мається підпис напроти графи директор.
Визначити місцем зберігання речей та документів Харківську місцеву прокуратуру №2 Харківської області за адресою: м. Харків, вул. Сумська, 76.
Підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.
Також арешт майна може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КПК України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до апеляційного суду Харківської області протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Виконання ухвали покладається на прокурора.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Жовтневий районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 17.10.2017 |
Оприлюднено | 07.03.2023 |
Номер документу | 69647018 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Жовтневий районний суд м.Харкова
Чижиченко Д. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні