справа № 361/6277/17
провадження № 2/361/3208/17
19.10.2017
УХВАЛА
19 жовтня 2017 р. м. Бровари
Суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Петришин Н.М. розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Фермерського господарства Марія-К про стягнення боргу по договору, -
в с т а н о в и в:
До Броварського міськрайонного суду Київської області надійшла зазначена позовна заява ОСОБА_1
Вказана позовна заява не відповідає вимогам законодавства та підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Так, за змістом ст. 119 ЦПК України заява подається в письмовій формі й повинна містити: 1) найменування суду, до якого вона подається; 2) ім'я (найменування) позивача і відповідача, а також ім'я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання або місцезнаходження, поштовий індекс, номер засобів зв'язку, якщо такий відомий ; 3) зміст позовних вимог; 4) ціну позову щодо вимог майнового характеру; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; 6) зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину , наявність підстав для звільнення від доказування; 7) перелік документів, що додаються до заяви. До позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.
Згідно ч. 4 ст. 42 ЦПК України повноваження адвоката як представника можуть також посвідчуватись ордером, дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги, або договором. До ордера обов'язково додається витяг із договору, у якому зазначаються повноваження адвоката як представника або обмеження його прав на вчинення окремих процесуальних дій. Витяг засвідчується підписом сторін договору.
Із поданої позовної заяви вбачається, що вона підписана представником ОСОБА_2, однак, всупереч вимогам вищевказаної статті у позові не зазначено імені представника позивача, його місце проживання або місцезнаходження, поштовий індекс, номер засобів зв'язку.
Крім того, до позовної заяви не надано належних доказів того, що ОСОБА_2 уповноважений представляти інтереси позивача, оскільки до позову додано копію Договору про надання адвокатських послуг № 15/12-16, укладений між ОСОБА_1 та Адвокатським об'єднанням Ліга справедливості в Києві в особі керуючого справами ОСОБА_3 15 грудня. Із копії вказаного договору не можливо встановити рік укладення цього договору. Також, до позову додано копію ордеру на надання правової допомоги від 27 грудня 2016 року, підписаного ОСОБА_2, де зазначено, що Договір про надання правової допомоги укладений 07.07.2016 р.
Також, до позову не надано документів, що підтверджують сплату судового збору. Однак, у позовній заяві міститься клопотання, в якому позивач просить відстрочити сплату судового збору врахувавши його важке фінансове становище.
Згідно із ч. 1 ст. 82 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.
Дослідивши клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору, приходжу до висновку про відмову заявнику у задоволенні клопотання, у зв'язку із недоведеністю обставин незадовільного його майнового стану та необхідністю розстрочення сплати судового збору саме з цих підстав.
За змістом п. 1 ч. 2 Закону України Про судовий збір за подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1 відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатний осіб.
Отже, позивачу необхідно сплатити судовий збір за вимогу майнового характеру та надати документи (в оригіналі) про оплату такого судового збору.
Відповідно до ст. 121 ЦПК позовна заява, подана без додержання вимог ст. ст. 119, 120 ЦПК України підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
На підставі викладеного, та керуючись ст. 82 ЦПК України, ч. 1 ст.121 ЦПК України,-
у х в а л и в :
У задоволенні клопотання ОСОБА_4 про відстрочення сплати судового збору - відмовити.
Позовну заяву - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати 3 днів з дня отримання позивачем ухвали , інакше заява буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н.М.Петришин
Суд | Броварський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 19.10.2017 |
Оприлюднено | 27.10.2017 |
Номер документу | 69728804 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Броварський міськрайонний суд Київської області
Петришин Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні