Ухвала
від 18.10.2017 по справі 755/12358/16-к
ДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 755/12358/16-к

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"18" жовтня 2017 р. слідчий суддя Дніпровського районного суду м. Києва ОСОБА_1 перевіривши виконання вимог ст.ст. 64-2, 174 КПК Україниза клопотанням третьої особи, щодо майна якої вирішено питання директора ТОВ «Київ Інвест Груп» ОСОБА_2 про скасування арешту з майна,

в с т а н о в и в:

18.10.2017 у провадження суду надійшло дане клопотання.

Згідно зст. 35 КПК України, автоматизованою системою документообігу суду, було визначено головуючого слідчого суддю та передано матеріали - 18.10.2017.

Слідчий суддя перевіривши виконання вимог ст.ст.64-2, 174 КПК Україниза клопотанням, приходить до наступного.

З положень ч. 1 ст. 174 КПК України випливає, що арешт майна може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження.

При цьому, з положень Глави 17 арешт майна Розділу ІІ заходи забезпечення кримінального провадження КПК України слідує, що до клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими заявник обґрунтовує доводи клопотання, документи, які підтверджують право власності на майно, чи свідчать про володіння, користування чи розпорядження власника майна таким майном, документи, які підтверджують повноваження особи, що його подала.

У цій ситації із клопотання випливає, що компанія є третьою особою, щодо майна якої вирішується питання.

Статус, повноваження, права та обов`язки третьої особи регламентовані ст. 64-2 КПК України.

У даному випадку, даний статус вказаним ТОВ, в силу норм цієї статті Кодексу, набутий з 16.08.2016.

При цьому, третя особа має права та обов`язки, передбачені цим Кодексом для підозрюваного, обвинуваченого, в частині, що стосуються арешту майна.

Також, відповідно до ст. 64-2 КПК України, представником третьої особи, щодо майна якої вирішується питання про арешт, може бути: керівник чи інша особа, уповноважена законом або установчими документами.

Повноваження представника третьої особи, щодо майна якої вирішується питання про арешт, на участь у кримінальному провадженні підтверджуються: 2) копією установчих документів юридичної особи - якщо представником третьої особи, щодо майна якої вирішується питання про арешт, є керівник юридичної особи чи інша уповноважена законом або установчими документами особа.

Згідно ч. 1ст. 57 ГК України, установчими документами суб`єкта господарювання є рішення про його утворення або засновницький договір, а у випадку, передбаченому законом, статут (положення) суб`єкта господарювання.

Однак, до даного клопотання заявник, у супереч положень ст.ст.22,26 КПК України, копію установчих документів юридичної особи ТОВ «Київ Інвест Груп», які б підтверджували його повноваження, саме як керівника, не додано (наприклад статут).

Щодо наданого заявником витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, то слідчий суддя виходить з того, що у розумінні нормГК Українивін не є установчим документом, так як згідност. 1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань»витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - витяг) - документ у паперовій або електронній формі, що сформований програмним забезпеченням Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань за зазначеним заявником критерієм пошуку та містить відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, які є актуальними на дату та час формування витягу або на дату та час, визначені у запиті, або інформацію про відсутність таких відомостей у цьому реєстрі; а сам Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - Єдиний державний реєстр) - єдина державна інформаційна система, що забезпечує збирання, накопичення, обробку, захист, облік та надання інформації про юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадські формування, що не мають статусу юридичної особи, тобто такий реєстр є базою відповідних даних, однак не документом, який засвідчує повноваження керівник юридичної особи.

Апріорі, у цьому витягу, який надав заявник, прямо вказано, що назва установчого документу: Статут.

Дії слідчого судді у разі, коли клопотання подане у порядку ст.174 КПКУкраїни особою, яка не підтвердила свої повноваження не регламентуються, тож, слідчий суддя, беручи до уваги положення ч. 6ст. 9 цього Кодексу, яка передбачає, що у випадках, коли положення цьогоКодексуне регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені частиною першоюстатті 7 цього Кодексу, та враховуючи загальні засади кримінального провадження вважає доречним повернути його.

Адже, у світлі норм п. 1 ч. 2ст. 304 КПК України, саме такий підхід законодавець застосовує, для прикладу, у разі коли скарга, у порядку ст. 303 даного Кодексу, подана особою, яка не має права її подавати.

За таких обставин, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає поверненню, оскільки подане особою, яка не має права його подавати, з огляду на не підтвердження своїх повноважень з роз`ясненням, того, що повернення клопотання не позбавляє права повторного звернення до слідчого судді, суду в порядку, передбаченомуКПК України.

Керуючись ст. ст.1-26, 64-2,174,372-376 КПК України, слідчий суддя

п о с т а н о в и в :

Клопотання третьої особи, щодо майна якої вирішено питання директора ТОВ «Київ Інвест Груп» ОСОБА_2 про скасування арешту з майна, повернути особі, яка його подала разом із доданими до нього матеріалами.

Повернення клопотання не позбавляє права повторного звернення до слідчого судді, суду в порядку, передбаченомуКримінальним процесуальним Кодексом України.

Ухвала, яка набрала законної сили в порядку, визначеномуКримінальним процесуальним Кодексом України, є обов`язковою і підлягає безумовному виконанню на всій території України.

Слідчий суддя : ОСОБА_1

СудДніпровський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення18.10.2017
Оприлюднено08.03.2023
Номер документу69735091
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —755/12358/16-к

Ухвала від 15.03.2018

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Сазонова М. Г.

Ухвала від 28.02.2018

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Сазонова М. Г.

Ухвала від 18.12.2017

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Бірса О. В.

Ухвала від 18.12.2017

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Бірса О. В.

Ухвала від 18.12.2017

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Бірса О. В.

Ухвала від 18.12.2017

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Бірса О. В.

Ухвала від 18.12.2017

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Бірса О. В.

Ухвала від 18.12.2017

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Бірса О. В.

Ухвала від 18.10.2017

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Бірса О. В.

Ухвала від 18.10.2017

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Бірса О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні