Ухвала
від 19.10.2017 по справі 518/832/17
ШИРЯЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Ширяївський районний суд Одеської області

19.10.2017 Справа №: 518/832/17 Провадження № 2/518/617/2017

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19.10.2017 суддя Ширяївського районного суду Одеської області Палій С.А., розглянувши заяву представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про забезпечення позову по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ФГ Попович про розірвання договору оренди та стягнення заборгованості з орендної плати, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Ширяївського районного суду Одеської області знаходиться вищезазначена цивільна справа, слухання якої призначено на 28.02.2018 року.

19.10.2017 року через канцелярію суду надійшло клопотання представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про забезпечення позову шляхом заборони ФГ Попович вчиняти будь-які дії щодо обробляння (в тому числі засівання власними сільськогосподарськими культурами, обробітку засобами захисту та добривами, вирощування сільськогосподарської продукції та культур, будь-якого іншого сільськогосподарського використання, тощо) земельної ділянки, розташованої на території Новосвітівської сільської ради Ширяївського району Одеської області: масив № 5, кадастровий номер: 5125484000:01:002:0320, яка належить на праві приватної власності ОСОБА_1

Мотивуючи його тим, що невжиття даних заходів може призвести до утруднення виконання рішення суду в подальшому.

Відповідно до ст. 153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа, в день її надходження без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.

Розглянувши подану заяву, суд прийшов до наступного висновку.

Підстави для забезпечення позову передбачено статтею 151 ЦПК України.

В порядку ст. 152 ЦПК України , способами забезпечення позову є: накладення арешту на майно або грошові кошти, що належать відповідачеві і знаходяться у нього або в інших осіб; заборона вчиняти певні дії; встановлення обов'язку вчинити певні дії; заборона іншим особам здійснювати платежі або передавати майно відповідачеві чи виконувати щодо нього інші зобов'язання; зупинення продажу арештованого майна, якщо подано позов про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту; зупинення стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку; передача речі, яка є предметом спору, на зберігання іншим особам.

Заборона вчиняти певні дії застосовується, якщо потрібно обмежити право відповідача чи будь-якої іншої особи вчиняти певні фактичні чи юридичні дії, що стосуються предмета спору. При цьому не допускається заборона дій, вчинення яких не утруднює виконання рішення в майбутньому. Зокрема, не допускається забезпечення позову шляхом заборони органам управління юридичних осіб приймати рішення, виконувати статутні функції, здійснювати господарську діяльність.

Забезпечення позову - це заходи цивільного процесуального припинення дій, які можуть утруднити виконання майбутнього рішення суду чи зробити його виконання неможливим.

Пленум Верховного Суду України Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову № 9 від 22 грудня 2006 року у п. 4 роз'яснив, що розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, у тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

Враховуючи, що ч. 1 ст. 151 ЦПК України є дискреційною, суд, відмовляючи у застосуванні заходів забезпечення позову, приймає до уваги наявність обставин, які виключають можливість їх застосування.

На підставі викладеного та беручи до уваги те, що представник позивача не довела існування реальної загрози невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду, ці дані ґрунтуються лише на її особистому припущені, суд приходить до висновку про необхідність відмови у задоволенні заяви про забезпечення позову.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 151-153 , 168 , 209 , 210 , 293 ЦПК України , суд,-

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про забезпечення позову - відмовити.

Апеляційну скаргу на ухвалу суду може бути подано протягом п`яти днів з дня проголошення ухвали. Особи, які беруть участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення ухвали можуть подати апеляційну скаргу протягом п'яти днів з дня отримання її копії.

Суддя :

СудШиряївський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення19.10.2017
Оприлюднено27.10.2017
Номер документу69748012
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —518/832/17

Постанова від 09.10.2018

Цивільне

Апеляційний суд Одеської області

Таварткіладзе О. М.

Постанова від 09.10.2018

Цивільне

Апеляційний суд Одеської області

Таварткіладзе О. М.

Ухвала від 17.08.2018

Цивільне

Апеляційний суд Одеської області

Таварткіладзе О. М.

Ухвала від 17.08.2018

Цивільне

Апеляційний суд Одеської області

Таварткіладзе О. М.

Рішення від 02.07.2018

Цивільне

Ширяївський районний суд Одеської області

Палій С. А.

Рішення від 02.07.2018

Цивільне

Ширяївський районний суд Одеської області

Палій С. А.

Ухвала від 19.10.2017

Цивільне

Ширяївський районний суд Одеської області

Палій С. А.

Ухвала від 26.09.2017

Цивільне

Ширяївський районний суд Одеської області

Палій С. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні