Справа № 761/23352/17
Провадження № 2/761/6051/2017
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 липня 2017 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Малинников О.Ф., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Партер.Уа про стягнення коштів, -
ВСТАНОВИВ:
У липні 2017 року до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Партер.Уа про стягнення коштів.
Під час вивчення заяви встановлено, що остання подана з порушенням вимог ст. 119 ЦПК України.
Згідно ч. 5 ст. 119 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору.
Як вбачається із матеріалів позовної заяви, позивач звернувся до Шевченківського районного суду м. Києва з даними позовними вимогами, не надавши докази про сплату судового збору, посилаючись на те, що відповідно до ч.1 ст.22 Закону України Про захист прав споживачів , споживачі звільняються від сплати судового збору за позовом, що пов'язані з порушенням їх прав.
Між тим, 01 вересня 2015 року набрав чинності Закон України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору № 483-VIII від 22 травня 2015 року, відповідно до якого було внесено зміни до Закону України Про судовий збір , відповідно до яких статтю 5 вказаного Закону викладено в новій редакції, а положення щодо звільнення споживачів від сплати судового збору за позовами, що пов'язані з порушенням їхніх прав - виключено.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 4 Закону України Про судовий збір , за подання до суду позовної заяви майнового характеру фізичною особою сплачується судовий збір в розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб .
Отже позивачу необхідно сплатити судовий збір.
Відповідно до ч. 1 ст. 121 ЦПК України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 119,120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. 121 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Партер.Уа про стягнення коштів, - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви на протязі п'яти днів з дня отримання ним копії цієї ухвали, в противному разі позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: О.Ф. Малинников
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 10.07.2017 |
Оприлюднено | 02.11.2017 |
Номер документу | 69874135 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Малинников О. Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні