ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
УХВАЛА
"30" жовтня 2017 р. Справа № 917/261/17
Колегія суддів у складі:
головуючий суддя Медуниця О.Є., суддя Білецька А.М., суддя Гребенюк Н.В.
при секретарі Бєлкіній О.М.
за участю представників сторін:
позивача – не з'явився,
відповідача - не з'явився,
розглянувши апеляційну скаргу позивача (вх.№3028П/3-38) на рішення господарського суду Полтавської області від 16.06.2017 року у справі №917/261/17
до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, м. Полтава,
про визнання додаткових угод укладеними,
ВСТАНОВИЛА:
Приватне акціонерне товариство "Райз-Максимко" звернулось до господарського суду Полтавської області з позовами до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області про визнання укладеними додаткових угод до договорів оренди земельних ділянок №1, 2, 4, 7, 9, 12, 18, 19 від 29.11.2011р. в редакції позивача.
Рішенням господарського суду Полтавської області від 16.06.2017 року у справі №917/261/17 (суддя Кульбако М.М.) в позові відмовлено.
Позивач з рішенням суду першої інстанції не погодився та звернувся до Харківського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати вказане рішення та прийняти нове, яким позов задовольнити.
В судове засідання 30.10.2017 року сторони не з'явились.
Позивач надіслав суду клопотання №2349 від 26.10.2017 року, в якому просить розгляд справи відкласти, у зв'язку із неможливістю прибуття представника в судове засідання та провести наступне судове засідання в режимі відеоконференції з Лохвицьким районним судом Полтавської області.
Колегія суддів, враховуючи неприбуття в судове засідання сторін, а також те, що згідно ст. 22 Господарського процесуального кодексу України сторони мають право брати участь у судових засіданнях та дослідженнях доказів, давати господарському суду усні та письмові пояснення, наводити свої доводи і міркування з усіх питань, що виникають у ході судового процесу, з метою повного, всебічного та об'єктивного розгляду справи, дійшла висновку про необхідність відкласти розгляд справи.
Відповідно до частини 5 статті 11 Закону України “Про судоустрій і статус суддів” учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому процесуальним законом.
Обов'язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
У пункті 2 “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції” до повного забезпечення функціонування системи відеоконференцзв'язку в усіх судах України учасники судового процесу можуть брати участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції лише за наявності технічної можливості для її проведення у відповідних судах.
Державна судова адміністрація України висвітлює на своєму офіційному веб-сайті інформацію про суди, які забезпечені технічними засобами для участі особи у засіданні суду в режимі відеоконференції. Така інформація має враховуватися судами при постановленні ухвал щодо проведення відеоконференцій.
На Офіційному веб-порталі “Судова влада України” (count.gov.ua) визначено перелік апеляційних та місцевих загальних судів, в яких впроваджено систему відеоконференцзв'язку до якого входить, зокрема, господарський суд Сумської області.
Згідно з вимогами статті 741 Господарського процесуального кодексу України господарський суд за власною ініціативою або за клопотанням сторони, третьої особи, прокурора, іншого учасника судового процесу може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за сім днів до дня проведення судового засідання, в якому відбуватиметься така участь. Питання про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції вирішується господарським судом за наявності відповідного клопотання або за власною ініціативою не пізніш як за п'ять днів до дня проведення такого судового засідання.
З урахуванням викладеного, колегія суддів дійшла висновку про задоволення клопотання позивача.
Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 22, 77, 74-1 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів,
УХВАЛИЛА:
1.Задовольнити клопотання позивача про відкладення розгляду справи.
2.Розгляд справи відкласти на "22" листопада 2017 р. об 10:30 год. у приміщенні Харківського апеляційного господарського суду за адресою: 61058, м. Харків, пр. Незалежності, 13, 1-й поверх, кімн. № 131.
2.Задовольнити клопотання позивача про його участь у судовому засіданні Харківського апеляційного господарського суду з розгляду справи №917/261/17, яке відбудеться "22" листопада 2017 р. об 10:30 год. у залі судового засідання №131 в режимі відеоконференції.
3. Лохвицькому районному суду Полтавської області (37200, Полтавська область, м.Лохвиця, вул.Перемоги, 8) забезпечити проведення відеоконференції у справі №917/261/17, розгляд якої відбудеться 22 листопада 2017 р. об 10:30 год.
Головуючий суддя Медуниця О.Є.
Суддя Білецька А.М.
Суддя Гребенюк Н.В.
Суд | Харківський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 30.10.2017 |
Оприлюднено | 03.11.2017 |
Номер документу | 69903011 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Харківський апеляційний господарський суд
Медуниця О.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні