Ухвала
від 06.11.2017 по справі 524/7559/17
АВТОЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КРЕМЕНЧУКА

Справа № 524/7559/17

Провадження № 2/524/2738/17

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06.11.2017 року, Автозаводський районний суд міста Кременчука Полтавської області у складі: головуючого судді Рибалки Ю.В., при секретарі Денисенко Н.В.,

за участі: представника позивача-відповідача - ОСОБА_1, відповідача-позивача - ОСОБА_2, представника відповідача-позивача - ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кременчуці цивільну справу за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, поділ майна подружжя та зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_4 про поділ майна подружжя,

ВСТАНОВИВ:

У провадженні суду перебуває справа за вищевказаними позовами, які об'єднані судом в одне провадження.

Представником відповідача-позивача ОСОБА_3 заявлено клопотання про роз'єднання позовних вимог шляхом виділення в окреме провадження вимоги про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей сторін в розмірі 1/3 частини заробітку (доходу) платника, з метою пришвидшення її розгляду.

Представник позивача-відповідача ОСОБА_1 заперечив проти клопотання, вважав за доцільне розглядати всі заявлені вимоги в межах одного провадження.

Відповідно до ч. 1 ст. 96 ЦПК України судовий наказ може бути видано, у разі якщо, зокрема, заявлено вимогу про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину - однієї чверті, на двох дітей - однієї третини, на трьох і більше дітей - половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину, якщо ця вимога не пов'язана із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства) та необхідністю залучення інших заінтересованих осіб.

Згідно з ч. 3 ст. 118 ЦПК України позовна заява щодо вимог, визначених у частині першій статті 96 цього Кодексу, може бути подана тільки в разі відмови у прийнятті заяви про видачу судового наказу або скасування його судом.

Як встановлено у ході судового засідання з пояснень представника ОСОБА_4, остання не зверталась до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_2 аліментів на утримання неповнолітніх дітей.

Відповідно до ч. 6 ст. 119 ЦПК України до позовної заяви, що подається у випадках, визначених частиною третьою статті 118 цього Кодексу, мають бути додані копії ухвали про відмову у прийнятті заяви про видачу судового наказу або ухвали про скасування судового наказу.

Пунктом 8 ч. 1 ст. 207 ЦПК України передбачено, що суд постановляє ухвалу про залишення заяви без розгляду, якщо провадження у справі відкрито за заявою, поданою без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, та не було сплачено судовий збір і позивач не усунув цих недоліків у встановлений судом строк.

Оскільки судом з'ясовано, що ОСОБА_4 не зверталась до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів, відповідно не має можливості подати суду копії ухвали про відмову у прийнятті заяви про видачу судового наказу або ухвали про скасування судового наказу (усунути його недоліки), суд приходить до висновку, що позов в частині вимог про стягнення аліментів не відповідає вимогам ст. 119 ЦПК України, а тому, на підставі п. 8 ч. 1 ст. 207 ЦПК України, підлягає залишенню без розгляду (в цій частині).

Водночас, суд вважає за необхідне роз'яснити ОСОБА_4 право звернутися до суду з вимогою про стягнення аліментів в порядку, передбаченому ст. 96 ЦПК України, шляхом подання заяви про видачу судового наказу.

Ураховуючи вищезазначене, підстави для роз'єднання позовних вимог, зокрема, виділення в окреме провадження вимоги щодо стягнення аліментів, відсутні.

Керуючись ст. 96, 118, 119, 126, 207, 208-210 ЦПК України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні клопотання представника відповідача-позивача - ОСОБА_3про роз'єднання позовних вимог - відмовити.

Позов ОСОБА_4 до ОСОБА_2 в частині вимог про стягнення аліментів - залишити без розгляду.

Роз'яснити ОСОБА_4 право звернутися до суду з вимогою про стягнення аліментів в порядку, передбаченому ст. 96 ЦПК України, шляхом подання заяви про видачу судового наказу.

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Полтавської області протягом п'яти днів з дня отримання її копії, шляхом подачі апеляційної скарги через Автозаводський районний суд м. Кременчука.

Суддя Ю.В. Рибалка

СудАвтозаводський районний суд м.Кременчука
Дата ухвалення рішення06.11.2017
Оприлюднено09.11.2017
Номер документу70075843
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —524/7559/17

Ухвала від 01.10.2018

Цивільне

Автозаводський районний суд м.Кременчука

Андрієць Д. Д.

Ухвала від 06.11.2017

Цивільне

Автозаводський районний суд м.Кременчука

Рибалка Ю. В.

Ухвала від 06.11.2017

Цивільне

Автозаводський районний суд м.Кременчука

Рибалка Ю. В.

Ухвала від 06.11.2017

Цивільне

Автозаводський районний суд м.Кременчука

Рибалка Ю. В.

Ухвала від 17.10.2017

Цивільне

Автозаводський районний суд м.Кременчука

Рибалка Ю. В.

Ухвала від 09.10.2017

Цивільне

Автозаводський районний суд м.Кременчука

Рибалка Ю. В.

Ухвала від 09.10.2017

Цивільне

Автозаводський районний суд м.Кременчука

Рибалка Ю. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні