Справа № 755/17253/16-к
1-кс/755/6125/17
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ "01" листопада 2017 р.
Слідчий суддя Дніпровського районного суду м. Києва ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 за участю слідчого ОВС третього слідчого відділу прокуратури м. Києва ОСОБА_3 , розглянувши клопотання про тимчасовий доступ до документів,
в с т а н о в и в:
Слідчий звернувся до суду в межах кримінального провадження № 42016100000000744 від 04.08.2016 року із клопотання про надання дозволу на отримання інформації, що містить банківську таємницю.
Клопотання мотивоване тим, що протягом 2014 2015 року на території України реалізовувався проект міжнародної технічної допомоги в агропромисловій сфері «Розвиток органічного ринку в Україні» загальне фінансування склало 5 млн. швейцарських франків, що були надалі Урядом Швейцарської Конфедерації, через державний секретаріат Швейцарії з економічних питань. Розпорядником коштів ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) є ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Також встановлено, що кураторами проекту є: заступник директора Швейцарського бюро співробітництва в Україні - ОСОБА_4 та менеджер Швейцарсько-українського проекту «Розвиток органічного ринку в Україні» - ОСОБА_5 .
Отримувачами коштів (Реципієнтами) є: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 »; Міжнародна громадська організація « ІНФОРМАЦІЯ_4 »; Міжнародна благодійна організація « ІНФОРМАЦІЯ_5 »; Установа « ІНФОРМАЦІЯ_6 »; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 »; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 »; Львівська міська громадська організація « ІНФОРМАЦІЯ_9 »; Громадська спілка « ІНФОРМАЦІЯ_10 »; Громадська спілка « ІНФОРМАЦІЯ_11 »; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 ».
Вказана незаконна діяльність здійснюється за сприяння службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_13 та ІНФОРМАЦІЯ_14 .
Під час досудового розслідування, ІНФОРМАЦІЯ_15 з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом ІНФОРМАЦІЯ_16 проведено дослідження фінансових операцій здійсненних за участю ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_8 " (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_17 " (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ). ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_18 " (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), TOB " ІНФОРМАЦІЯ_19 " (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), за період з 01.01.2013 по 31.08.2017, відповідно до якого встановлено, що фінансові операції вищевказаних підприємств, ймовірно, не мають статусу «господарської операції» у відповідності до ст.1 Закону України від 16.07.1999 № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» зі змінами та доповненнями, а отже, можливо зробити висновок, про те, що посадовими особами ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_17 " (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) шляхом оформлення документів на товари, зазначені в податкових накладних, із ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_18 " (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_19 " (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) за період 01.01.2013 по 31.08.2017 на загальну суму 6 880 251,5 грн. у т.ч. ПДВ 1146 708,6 гривень, здійснено операції з метою подальшої легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом.
Крім того, під час досудового розслідування, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » проведено експертне дослідження та відповідно до висновку №1-17/10/2017-до від 17.10.2017 встановлено, що при умові здійснення ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 » безтоварних фінансово - господарських взаємовідносин з придбання у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 » рису, який у подальшому документально реалізується на адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » та здійснення сплати за вказаний документально оформлений рис за рахунок державних коштів, а саме коштів за проектом «Розвиток органічного ринку в Україні», ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » було нанесено матеріальної шкоди (збитків) державі у сумі 6 880 251,50 грн., у т.ч. ПДВ - 1 146 708,58 грн. 3
Вказана незаконна діяльність здійснюється за сприяння службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_13 та ІНФОРМАЦІЯ_14 .
В ході досудового розслідування виникла обґрунтована необхідність у розкритті банківської таємниці та отриманні тимчасового доступу до руху коштів, що знаходяться на рахунку Дослідного інституту органічного сільського господарства ( ІНФОРМАЦІЯ_22 ) проекту Розвиток органічного ринку в Україні, адже вказані кошти були розподілені в тому числі на ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », як одного з реципієнтів Проекту.
Згідно ст. 84 КПК України доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.
Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.
Відповідно до положень ст. 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність» від 07.12.2000 із змінами і доповненнями, інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку, є банківською таємницею. Банківською таємницею, зокрема, є операції, які були проведені на користь чи за дорученням клієнта, здійснені ним угоди.
Згідно ст. 62 Закону України «Про банки і банківську діяльність» від 07.12.2000 року із змінами і доповненнями інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками за рішенням суду.
Згідно ч.1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.
Згідно п. 19 ст. 3 КПК України, сторони кримінального провадження - з боку обвинувачення: слідчий, керівник органу досудового розслідування, прокурор, а також потерпілий, його представник та законний представник у випадках, установлених цим Кодексом; з боку захисту: підозрюваний, обвинувачений (підсудний), засуджений, виправданий, особа, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру або вирішувалося питання про їх застосування, їхні захисники та законні представники.
Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України клопотання розглянуто без виклику особи, у володінні якого знаходяться вище вказана інформація.
Заслухавши пояснення слідчого, дослідивши документи додані до клопотання, слідчий суддя вважає клопотання обґрунтованим.
Враховуючи наявність достатніх підстав вважати, що зазначена інформація знаходиться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_23 », а також така інформація має суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, та з урахуванням можливості використати цю інформацію як доказ, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання.
Враховуючи викладене, з метою досягнення дієвості кримінального провадження, керуючись статями 110, 163165, 309, 369372 та 395 КПК України,
у х в а л и в:
Надати слідчому ОВС третього слідчого відділу прокуратури м. Києва ОСОБА_3 а також за його (їх) дорученням оперативним підрозділам ДЗЕ НП України тимчасовий доступ до документів та можливість їх вилучення (здійснення виїмки), які містять банківську таємницю та знаходяться в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_23 », за рахунком Дослідного інституту органічного сільського господарства (FIBL) проекту «Розвиток органічного ринку в Україні» (МФО НОМЕР_5 ) рахунок № НОМЕР_6 .
Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя:
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 01.11.2017 |
Оприлюднено | 08.03.2023 |
Номер документу | 70081540 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Шевченко Тетяна Валентинівна
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Шевченко Тетяна Валентинівна
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Григор'єва Ірина Вікторівна
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Григор'єва Ірина Вікторівна
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Григор'єва Ірина Вікторівна
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Григор'єва Ірина Вікторівна
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Григор'єва Ірина Вікторівна
Кримінальне
Дніпровський районний суд міста Києва
Федосєєв С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні