Бердянський міськрайонний суд Запорізької області
м. Бердянськ, вул. Консульська, 64, 71118, (06153) 3-56-34
Справа №2-3809/10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08.09.2010 року М .Бердянськ
Бердянський міськрайонний суд Запорізької області в складі судді Полянчука Б.І., при секретарі Панченко Л.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Бердянської міськради про визнання причини пропуску строку подачі заяви про прийняття спадщини поважною, надання додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1В, звернувся до суду з позовом про визнання причини пропуску строку подачі заяви прийняття спадщини поважною, надання додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини, вказуючи, що 11.08.2009 року померла його мати - ОСОБА_2 Після її смерті залишилась спадщина у вигляді нерухомого майна. Він є спадкоємцем першої черги, але в установлений законом термін не подав до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини, у зв'язку з витребуванням з Російської Федерації повторного свідоцтва про народження, важким матеріальним станом та поганим станом здоров'я.
Просив суд визнати причини пропуску строку подачі заяви про прийняття спадщини поважними та надати додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини.
У судовому засіданні представник позивача вимоги підтримав.
Представник відповідача до судового засідання не з'явився. Про слухання справи повідомлені належним чином. Про причини неявки суд не повідомив.
З'ясувавши усі обставини по справі та перевіривши їх доказами, суд знаходить можливим позовні вимоги задовольнити з наступних підстав.
Згідно ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Відповідно до ч. 1 ст. 1261 ЦК України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Згідно з ч. З ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
З матеріалів справи видно, що ОСОБА_3 померла 11.08.2009 року, що підтверджується копією свідоцтва про смерть від 12.08.2009 року
(а.с.7). з свідоцтва про народження від 28.09.2009 року (а.с.6) вбачається, що ОСОБА_4 є сином ОСОБА_3, тому позивач є спадкоємцем після її смерті.
При винесенні рішення суд приймає до уваги довідку Управління Пенсійного фонду України в Бобровицькому районі Чернігівської області № 1458 від 12.05.2010 року, протокол обстеження ОСОБА_4 від. 13.05.2010 року та пояснення свідка ОСОБА_5, що підтверджують важке матеріальне становище та поганий стан здоров'я позивача (а.с. 13-14). Зважаючи на викладені обставини, суд приходить до висновку, що він пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, тому знаходить можливим надати йому додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини у три місяці.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.209,212-215,224-226 ЦПК України, ст.ст. 1270,1261,1272 ЦК України, суд
ВИРІШИВ: Позовні вимоги задовольнити.
Визнати причини пропуску ОСОБА_1 строку для подання заяви про прийняття спадщини поважними.
Визначити ОСОБА_1 строк у три місяці для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті 11.08.2009 року ОСОБА_3.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Апеляційна скарга подається апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заява про перегляд заочного рішення може бути подана протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя Б.І.Полянчук
Суд | Бердянський міськрайонний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 08.09.2010 |
Оприлюднено | 11.11.2017 |
Номер документу | 70149119 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Самоткан Н. Г.
Цивільне
Бердянський міськрайонний суд Запорізької області
Полянчук Б. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні